Mootorsaag - hooldus ja remont ning turg

(05-01-2021, 19:49 PM)Romka Kirjutas:  Mismoodi see Husqvarna nii kergelt käima läheb? 
...

Iga heas korras soe saag läheb esimesest töötaktist. Mis seal imelikku?

Kuigi mullegi tundub, et käima tõmmatakse vist teist saagi...
Vasta

(05-01-2021, 21:28 PM)diesel Kirjutas:  elastostart oli täitsa võõras sõna.
koogelmoogel ütles, et see on veniv käepide.
mulle tundub, et sel sael on pigem see vanuritele sobiv starter.
ehk asjandus, mis välja suretades keerab vedru üles ja käivituse puutumise peale
laseb vedruga kohe mootori käima.

kunagi panin oma echo-st video siia, kus ka mingi isekäivitamine külges on.
ainult seda pidi mõne nõksu tasahilju tõmbama, ise ta suretades vedru üles ei keera.
No elastostart on sama asi, kergelt tõmmates vinnastab vedru ära ja kui saest jõnks läbi käib, siis kerib vedru ise starterit. Teine nimi vist on kergkäivitus mehhanism.
Vasta

Elastostart ei ole sama asi. Tegemist vedruga, mis tõmbekäepidemesse aretatud. Piltidelt ka näha ehitust:
https://www.google.com/search?q=stihl+elastostart&sxsrf=ALeKk0354qHaw8FY9us392_3lPvlHN-GZw:1609878687544&source=lnms&tbm=isch&sa=X&ved=2ahUKEwjkn7W60YXuAhVZCRAIHSdzDOEQ_AUoAXoECAMQAw&biw=1280&bih=709
Vasta

see eelpool viidatud filmike ei ole küll kuidagi tasahilju tõmmates vedru vinnastamisest.
saab olla ainult suretamisel vinnastuv sisteem või "filmitrikk".
Vasta

Elastostart on jah kõigest pehmendusega stihli käepide. Läheb kergesti puruks ka. Suht mõttetu leiutis...

See vedru on hea asi, tõmbab ise teise tiiru järgi ja tavaliselt läheb juba saag siis käima. Aga väga järsk haakumine on tehtud, teiseks ilmselt silindri ja ploki vahel paksem tihend. Sel juhul kompressioin madal ja palju kergemini läheb käima.
See eest sael jõudu pmslt polegi. Big Grin
Vasta

No kirjeldusejärgi [color=rgba(3, 3, 3, 0.75)]käivitusnööri takistus on kuni 40% väiksem[/color]

https://mehka.ee/ee/product/husqvarna-445-ii967156473
Vasta

heal lapsel mitu nime, aga tavaliselt easystart on see vedruga süsteem

Pähkliajude hirm
Vasta

(06-01-2021, 19:10 PM)Inri Kirjutas:  No kirjeldusejärgi [color=rgba(3, 3, 3, 0.75)]käivitusnööri takistus on kuni 40% väiksem[/color]

https://mehka.ee/ee/product/husqvarna-445-ii967156473

Mul on see 445 II aga minu omal küll seda SmartStarti pole. Tavaline käepide ja nöör sõlmega sees.

Aquila captas non muscas.
Vasta

(06-01-2021, 20:14 PM)Daff Kirjutas:  
(06-01-2021, 19:10 PM)Inri Kirjutas:  No kirjeldusejärgi [color=rgba(3, 3, 3, 0.75)]käivitusnööri takistus on kuni 40% väiksem[/color]

https://mehka.ee/ee/product/husqvarna-445-ii967156473

Mul on see 445 II aga minu omal küll seda SmartStarti pole. Tavaline käepide ja nöör sõlmega sees.
see peaks ka mingi vedruga süsteem olema, mitte käepidemes. muuseas nende vedruga assisteeritud saagide käivitamine peab ka korrektselt käima, muidu läheb see süsteem tuksi. kes englishit oskab, näeb näiteks siit: https://youtu.be/PsF2SEWEa18

Pähkliajude hirm
Vasta

445 ei ole käepidemes vedrut nagu stihli elastostardil,vedru on kaane sees seal kus nööripool asub seal lisaks nööri tagasitõmbavale nn. kellavedrule ka spiraalvedru mis käivitamist pehmendab/kergendab,isiklikut ei ole selle süsteemi fänn eriti Big Grin

IZ-56 61a,IZ-ju2k 71a,Dnepr MT-9 74a
Vasta

Pole küll eriti ssüvenenud aga nagu ma aru saan siis SmartStart on see vigur kus vedru on käepidemes. Kui vedru on juba kaane sees siis tegu easystardiga.  Mul on olnud neid easy startijaid. Harjumist tahab.  Aga kuidagi vedel ja ... on see käivitamine.
Aga Inri poolt lisatud manuses väidab reklaam 445 II olevat just see Smartstart

Aquila captas non muscas.
Vasta

iisi start minu sael:
Vasta

(06-01-2021, 21:12 PM)Daff Kirjutas:  Pole küll eriti ssüvenenud aga nagu ma aru saan siis SmartStart on see vigur kus vedru on käepidemes. Kui vedru on juba kaane sees siis tegu easystardiga.  Mul on olnud neid easy startijaid. Harjumist tahab.  Aga kuidagi vedel ja ... on see käivitamine.
Aga Inri poolt lisatud manuses väidab  reklaam 445 II olevat just see Smartstart
Smartstart on uuematel husqvarnadel lihtsalt deko klapp mis laseb kompressiooni maha,easystart on jah vedru starteri kaane sees.Mul neid husqvarnasid läbi käinud palju nii uuemaid kui vanemaid ning mingit ulmevärki seal tegelikult ei ole.

IZ-56 61a,IZ-ju2k 71a,Dnepr MT-9 74a
Vasta

Mulle dolmar iisistart meeldib igatahes. Maru hästi käivitub ja pole rapsimist
Vasta

Minu Husku 345-l on nii kompressiooni mahalaskmise klapp kui ka see lisavedru starteri sees. Mulle meeldib. 
Elu on lihtsalt õpetanud, et üks vedru peab metsas varuks kaasas olema. 12 a. jooksul vist tükki kolm neid läinud ehk ei midagi hullu.
Vasta

Sai endale ka toodud Hecht 163 
Näitab et võsaketast külge panna ei või,eks paistab kas kestab.
Vasta

(08-01-2021, 20:29 PM)mutikas Kirjutas:  Sai endale ka toodud Hecht 163 
Näitab et võsaketast külge panna ei või,eks paistab kas kestab.

Kus ta seda näitab? Mul omal selline ühe hooaja vastu pidanud ja ka võsakettaga töötatud. Paljalt heina niitmiseks on see masin ju mõttetult võimas ja raske.

Maasturite hankimist Ukraina sõjaväele ja nende remonti meie Põhja-Tallinna töökojas saad toetada läbi Toeta Ukrainat MTÜ a/a EE387700771008885941. Selgitusse maastur Ukraina sõjaväele.
Vasta

Isegi vahest pööratud nokaga Husgvarnaga heina niitnud, kui parasjagu teisel ka trimmeripea otsas- ühe soojaga. Minu arust olulisem on niidetava heina kooslus, tihedus ja niiskusaste. Ja veel olulisem kütte/ õli kvaliteet koos puhta ja mitte väga kuuma õhuga.
Ja nagu ütles õpetaja Laur- Tootsile: "Kui tervet ei jõua, siis õpi pool- aga õpi hästi"
Sellest järeldub- väiksem (õhem) kaar koos kvaliteetse (efektiivsema) jõhviga võivad nii mõnelegile võimsamale riistapuule ära teha.
Vasta

Näitab masina peal kleepsuna ja pakendil oli ka.
Vasta

(10-01-2021, 20:46 PM)mutikas Kirjutas:  Näitab masina peal kleepsuna ja pakendil oli ka.
Sest ei ole saada võsaketta kaitset. Ja mind ennast see häirib küll. Ehk odavusel on oma hind kindlasti.
Vasta




Kasutaja, kes vaatavad seda teemat: 3 külali(st)ne