Mootorsaag - hooldus ja remont ning turg

Me võiks mõne akusaagide katsetuse teha Big Grin ma toon echo dcs-1600 kohale, kellel miskit akusaagi on võtab kaasa ja teeks kuskil heategevuse korras miskit ära ja kõik huvilised kellel pakub huvi saavad tulla katsuma ja vaatama
Vasta

vol1 https://youtu.be/_aBZt8m1XkQ
vol2 https://youtu.be/9WDaTwEwhTk

akusaagide test, tuntud tootjad ka sees pluss üks bensukas võrdluseks

Pähkliajude hirm
Vasta

(15-02-2021, 20:10 PM)auk_ Kirjutas:  Kas tõesti on Makita nii jõuetu, oli mõte endale ka võsas möllamiseks osta?
...

Võrreldes V8 saega kindlasti.

Võrreldes 50+ kuubise tavalise bensusaega võib võpsikus isegi plussi jääda, kuivõrd säärane asi käib ju põhjusmõtteliselt tühja, kui poolt latti puus pole.

Kaheakuline Makita on jõudluselt võrreldav kolmekümnekuubise bensusaega (mis käivitub sekundiga triklivajutusest ja mille paak on 200 ml tavapärase 600 asemel). Usutavasti on teised ~40V vähemalt sama head.
Vasta

(15-02-2021, 20:31 PM)maisalup Kirjutas:  Me võiks mõne akusaagide katsetuse teha Big Grin 
...

Kui aeg ja koht sobib, liitun oma triikrauaga. Heal juhul olen selleks ajaks raatsinud soetada ka kaheakulise tagakäepidemega asja.
Vasta

On kasutuses klassikalise tegumoega 2 akuga Makita:
https://www.makserv.ee/toode/akukettsaag...53z-akuta/
Muljetest. Eks alati võiks ju võimsam olla, aga sellisteks juhulõigeteks väga hea asi. Metsa ma temaga langetama pole läinud. Laasitud on kodu lähedal küll ja saab hakkama.
Praeguse lumega teagi kosta, kas toimiks. Kui ikka lume sees temaga möllata, nii et vesi kõik akudesse ja mootorisse sulab.
Määravaks sai Makita just seetõttu, et kõik muud asjad ka sama firma. Nõme on mitmete laadijatega mässata. Ja akud lähevad ka ikka ajaga nahka, seega mida rohkem tööriistu samalt akult, seda efektiivsemalt saab majandada. Hea point ka see, et saab ilma akuta sae odavamalt kätte, kui akud juba olemas.
Muidugi küsija pole öelnud, et kas nende kraavikallaste jms puhastamine on nii hobikorras või leivateenimine. Esimesel juhul pole suurt miskit, kui saag nõrguke. Tehtud saab ikka, natuke pikema ajaga. Nagunii igasugu õiged liigutused, asendid jms määrab kokkuvõttes rohkem, kui võimsus.
Ma ka kunagi käisin Husky 254 metsas ja suure suuga sai räägitud, et kus ikka alles lõikab. Nüüd juba paar hooaega olnud pisem Stihl MS211. Sama töö teeb kõik ära. Natuke kauem läheb, aga selg ja liigesed on ikka tuntavalt kokkuvõttes päeva lõpuks paremas seisus.
Kui aga jämedama küttepuude pakutamine, siis 254 läheb käiku. Seal tuleb see efektiivsuse vahe suurelt sisse.
Vasta

Küsiks nüüd akusaemeestelt, et kui aku vanemaks jääb, kas viskate ka seest välja ja panete tagant kaks juhet  järgi...... ja ühendate suure autoakuga? Nii tegid paljud oma akutrellidega. Wink
T.
Vasta

Pole mitu aega oma "autoakuSkili" käima viitsinud panna. Elementide vahetus ei ole nii kallis, et raatsiks. Seda enam, et 18 V (rääkimata 40 V) ei käi 12 V pealt kuigi hästiWink

Akud ei ole ka üle mõistuse kallid.

Mul on vanimad nüüd neli aastat ja julgelt paarsada laadimist saanud. Ei oska veel kurta. Oskab isand Meli öelda, kaua Makita aku kestab?
Vasta

(15-02-2021, 22:58 PM)Talupoeg taluja Kirjutas:  Küsiks nüüd akusaemeestelt, et kui aku vanemaks jääb, kas viskate ka seest välja ja panete tagant kaks juhet  järgi...... ja ühendate suure autoakuga? Nii tegid paljud oma akutrellidega. Wink
T.

Enamuses ju praegu 18V kasutuses, seega üks aku jääb lahjaks, vaja pigem kaks. Aga kunagi Makita 14.4V Nikkel Cadium aku sai samuti seest tühjaks roogitud ja autoaku juhtmetega külge.  Terve päeva vist sai kruvisid lasta.
Nüüdse aja liitium ioonid on ikka päris head. 5 aastat ja pole nagu tunnetanud, et oluliselt kehvemaks oleks jäänud. 5Ah saab juba 50.-kätte ka. Seega mõned akud selle aja peale pole suur väljaminek.
Ma jälle kordan, aga kui ikka kõik tööriistad ühelt brändilt, siis see akumajanduds pole kallis lõbu. Kui aga mitme brändi asjad ja osa asju vähe kasutab ka. Siis tekib tasuvuse küsimus.
Vasta

(15-02-2021, 23:07 PM)v6sa Kirjutas:  Oskab isand Meli öelda, kaua Makita aku kestab?

Pole nulli kunagi töötanud. Mul rohkem, nagu öeldud, juhulõigete asi. 
Kodu lähedal mingi aeg murdus tuulega üks keskmine mänd. Männil tutt ladvas laasida, pluss 3 meetristeks juppideks. Üks pulk kulus. Aga no see nii umbmäärane asi, et miskit järeldust sellest ei tee.
Vasta

Ma küll pidasin silmas, et mitmesaja laadimise pealt hakkab aku väsimuse märke näitama?
Vasta

Echo 50.4v 4.0ah aku maksab letis 150 kui oskad küsida saab 130 euruga kätte.
Kui on vähegi ehitamist ja tegemist hoiab bensiini pealt 5-6 aastaga selle summa juba kokku seega ma ei näe väga mõtet akut järgi toppida. Kui siis suuremateks töödeks kus vaja pikalt saega töötada tuleks 16ah seljakott aku, sellega saab ca 2 tundu jutti tööd teha ehk siis kerges võsas kus pole täiskoormust vb ka venitab 3 tundi välja. Ja seljakott maksab ca 2.5kordse 4ah aku hinna aga annab neljakordse mahtuvuse
Vasta

Siin on siis vähe profimad akusaed mis on päris saagimiseks mõeldud igas konditsioonis
https://youtu.be/328LBAyxFgA
Vasta

(15-02-2021, 22:15 PM)meli666 Kirjutas:  On kasutuses klassikalise tegumoega 2 akuga Makita:
https://www.makserv.ee/toode/akukettsaag...53z-akuta/
Muljetest. Eks alati võiks ju võimsam olla, aga sellisteks juhulõigeteks väga hea asi. Metsa ma temaga langetama pole läinud. Laasitud on kodu lähedal küll ja saab hakkama. 
Mul ongi see.Ühe ladva aastas, võib sellega isegi laasida. Rohkem küll end piinata ei ole mõistlik Big Grin
Vasta

(16-02-2021, 17:40 PM)pannkook Kirjutas:  Mul ongi see.Ühe ladva aastas, võib sellega isegi laasida. Rohkem küll end piinata ei ole mõistlik Big Grin

Ja igapäevasaeks on?

Et oleks selge, mis kaliibriga mehega meil tegu on.
Vasta

Aastas teen 20 rm küttepuid. Langetan Husqu 345ga ja laasin ning tükeldan husqu 135ga.
Vasta

Selline küsimus,kes saagidega rohkrm tegelenud.
Stihl 291c
Silindri küljes on kahel pool nn.luugid
Kinni pressitud silindri külge.
Materjal sama neil.
Ühel poolt lihtsalt lõi lahti selle luugi.Tean juba mis teen,paljudel husqudel on need luugid kruvidega,teen sama moodi,puurin pisikesed m2 keermed sisse ja kinnitan kruvidega ta tagasi,aga...
Mis liimi/hermeetik sinna vahele panna?

Kasutatud ja uued jupid enamus uutele ja vanadele  ka väga vanadele husqvarna,stihli,jonsered ja partner saagidele.5297816
Vasta

Mootori silikoon?
Vasta

(17-02-2021, 11:36 AM)Mihkus Kirjutas:  Mootori silikoon?
Seal peab arvestama +400c kuuma.Ta võib isegi pidada,kuna ta asub allpool silindri keskosa.Aga kindluse mõttes läheb summutipasta vist vahele ja vaatab kaua ja kas kestab.

Kasutatud ja uued jupid enamus uutele ja vanadele  ka väga vanadele husqvarna,stihli,jonsered ja partner saagidele.5297816
Vasta

Seal kestab korralik silikoon ilusti,summutipastat pole tarvis  Big Grin

IZ-56 61a,IZ-ju2k 71a,Dnepr MT-9 74a
Vasta

Õhtust!

Järgmine Partner sai tööle:

https://www.osta.ee/index.php?fuseaction=item.info&id=151896958

T.
Vasta




Kasutaja, kes vaatavad seda teemat: 3 külali(st)ne