Mootorsaag - hooldus ja remont ning turg

(21-02-2021, 16:27 PM)maisalup Kirjutas:  Osad oregoni odavplaadid( makita ja dolmar kasutavad oregoni plaate) on tehtud hiinas ja nende plaatidega on olnud tõsiseid probleeme vastupidavuse osas. Sama tootja kanadas toodetud kallimad plaadid kestavad ilusti. 
Siin ka põhjus miks neid oregoni kett-plaat komplekte odavalt müüakse. See komplekt hiina toodang ja tõsiseks metsatööks ei sobi
Äkki peaks siis originaal-oregoni võtma? See äkki kestab paremini. Vähemalt on ots suurem ja tähik neljal needil. Paras ka kõvasulamkett ära proovida  Toungue Heasti neljapäeval enne mälumängu pubi kõrvalmajast läbi astuda Big Grin
Vasta

(21-02-2021, 18:23 PM)PlyVal64 Kirjutas:  
(21-02-2021, 16:27 PM)maisalup Kirjutas:  Osad oregoni odavplaadid( makita ja dolmar kasutavad oregoni plaate) on tehtud hiinas ja nende plaatidega on olnud tõsiseid probleeme vastupidavuse osas. Sama tootja kanadas toodetud kallimad plaadid kestavad ilusti. 
Siin ka põhjus miks neid oregoni kett-plaat komplekte odavalt müüakse. See komplekt hiina toodang ja tõsiseks metsatööks ei sobi
Äkki peaks siis originaal-oregoni võtma? See äkki kestab paremini. Vähemalt on ots suurem ja tähik neljal needil. Paras ka kõvasulamkett ära proovida  Toungue Heasti neljapäeval enne mälumängu pubi kõrvalmajast läbi astuda Big Grin
Ma olen Varna originaalide äratapmise järel ikka võimalikult laia otsaga Orikad soetanud - suurem tähik, tummisem laager- pole veel pettuma pidand..
Viimatine oli "VersaCut", kuue neediga polnd saada, oli viiega.. Nädali-paari perast jooksen jälle metsa...

loll on loll olla.
Vasta

(21-02-2021, 13:34 PM)Mart Laanelepp Kirjutas:  mitte et see mootorsae teemasse läheks aga tühikäigul annab genekas nii vähe ampreid välja et tühikäigul tiksuv põlevate tuledega auto laeb akut pigem tühjemaks.

Pigem ei, tänapäeva romudel on nutikas nelja astmeline laadimine ja normaalsed genekad (140-190A suht tavaline) ja paljudel üldse tänu sellele üli toredale startstop jurale põlevad tuled ja seisab mootor... Aku kstvust üldiselt laadimine niipalju ei mõjuta kui see et akud ise märgatavalt kehvemaks läinud. vabandan ot pärast.
Vasta

Üks ülevaade sae teritajatest. 

https://youtu.be/BzmKwxfqjjQ
Vasta

Käiaga saab ka "puruhammast" vähendada ja nii palju kui mootor vedada jõuab. Parim on ikkagi spetsialist mitte mis tahes viil või käi
Vasta

Tehtud-mõeldud! Uus Oregoni latt ja kõvasulam kett kodus ja kaalutud. Kokku 33 raha taheti.

Laiali läinud Dolmari enda latt on ajaga kaotanud 2 grammi ja kaalus praegu 475 grammi. Alguses kaalus latt koos tavaketiga kokku 640 grammi

Uus latt: kaal 542 grammi ehk 67 grammi raskem. Kõvasulamketiga koos 702 grammi ehk kett ise on 5 grammi kergem Big Grin Õnneks jäi ikkagi saagimiskaal alal 5 kilo, algselt oli see 4884 g, nüüd siis ümmarguselt 4950 grammi. Kuid iseenesest on ju saagimisorgani kaalutõus 10%!!! 

Aga ei ole pisike AdvanceCut 4-neediga, on 3-needi plaat. Ja originaalist lühem aga laiem ja omajagu suurema otsaga. 
[Pilt: ACtC-3crxUHTv_PMaH3G3BdcPTzWHfQld5nYonZ9...authuser=0]
Vasta

See ühe neediga plaat pole suurem asi. Liiga väike otsatähik ja mingi aeg peale kasutamist hakkavad peened vitsad ketti maha murdma. Samuti ei kesta tähik.
Olen neid plaate ikka vahest kasutanud ressursi lõpuni ära. Mõni tähik tõesti kestab pikalt ja elab ka plaadi üle.
Vasta

minu combona ostetud Oregoni 15'' plaat oli 4 neediga. 
26 eur vist oli kokku.
Vasta

Ma siin propageerisin, et odavama otsa saagidele tuleb rammusam segu teha. Vaadake oksjonil oleva hiinaka pakendit:

https://www.osta.ee/index.php?fuseaction=item.info&id=152245868&_src=email&utm_source=searchagent&utm_medium=email&utm_campaign=searchagent

Ma olen sarnaseid saage juba jõudnud remontida. Tundub, et kõige nõrgem koht on kepsulaager mis võtab terve sae kaasa.... Separaatori tükid on igal pool laiali. Tapid on nii pehmed, et lähevad ka kõveraks painutades. Kuna kõik pehmemast materjalist, siis tahabki see värk rammusat määrimist saada. Aga muidu päris vihaselt saevad.
Vasta

(26-02-2021, 14:10 PM)Talupoeg taluja Kirjutas:   tahabki see värk rammusat määrimist saada.

Nad ei usu nagunii, seisa või pea peal kui räägid Sad
Aga ehk tulevad pärast sinu juurde remontima, siis saad küsida - mis ma ütlesin?

Müün: keermetõrv, puidulakk, alumiiniumtorud.
Vasta

(26-02-2021, 14:29 PM)Marko Kirjutas:  
(26-02-2021, 14:10 PM)Talupoeg taluja Kirjutas:   tahabki see värk rammusat määrimist saada.

Nad ei usu nagunii, seisa või pea peal kui räägid Sad
Aga ehk tulevad pärast sinu juurde remontima, siis saad küsida - mis ma ütlesin?
No las tulla. Kui ma kliendi juuresolekul sae lahti võtan ja näitan tolmavaid juppe.... ehk siis usuvad. Big Grin 
Aga asi on ka tõesti kvaliteedis. Kui uuel sael on väntvõlli kaelad keevitatud tapiga kokku... ja ma suudan ka kruustangide peal väntvõlli lahti peksta... No ei ole hullu. Ikka juhtub.
Vasta

No Sul on ju SUUR haamer ja TUMMISED kruustangid. Kuda pisike hiina saag sellise maakeelse tervituse vastu ikka saab.

Aga tõsisemalt: ei ole hea õli liig veel ühtegi saagi tapnud, kuigi üks austet ksf! seda häälekalt mõnda aega tagasi väitis.

Ei usu.
Vasta

(26-02-2021, 14:36 PM)Talupoeg taluja Kirjutas:  
(26-02-2021, 14:29 PM)Marko Kirjutas:  
(26-02-2021, 14:10 PM)Talupoeg taluja Kirjutas:   tahabki see värk rammusat määrimist saada.

Nad ei usu nagunii, seisa või pea peal kui räägid Sad
Aga ehk tulevad pärast sinu juurde remontima, siis saad küsida - mis ma ütlesin?
No las tulla. Kui ma kliendi juuresolekul sae lahti võtan ja näitan tolmavaid juppe.... ehk siis usuvad. Big Grin 
Aga asi on ka tõesti kvaliteedis. Kui uuel sael on väntvõlli kaelad keevitatud tapiga kokku... ja ma suudan ka kruustangide peal väntvõlli lahti peksta... No ei ole hullu. Ikka juhtub.
no igaks juhuks võiks siis ju õliga pooleks panna, peaks igavesti kestma või miks mitte, ainult õli  Big Grin

Pähkliajude hirm
Vasta

Selle hea ja kvaliteetse õliga võib tõesti asi parem olla ja ellu jäävad need saed, millel on silinder nikasiini- kroomiga kaetud. Kui aga kolb on nikasiiniga, vaat selle kohapeal ma ei usu asjasse.
Ma olen ise kõrval olnud, kui sõber laskis jämme lepa peal oma sae kokku. Segu oli minu tehtud 1:50-le ja ehk oli ka isegi rammusam pisut. Teiste saagidega ei juhtunud midagi. Käivad siiamaani. Samuti lasin ise kunagi kokku Partner 345. Täpselt sama lugu. Segubensiin oli lihtsalt liiga lahja. Muud viga ei saanud olla. Ja tol ajal ei teadnud isegi, et need saed tahavad rammusamat segubensiini saada. Ja muidugi ei tasu ära unustada, et see 345 oli lihtsalt naljanummer...
Vasta

(26-02-2021, 14:48 PM)ounou Kirjutas:  no igaks juhuks võiks siis ju õliga pooleks panna, peaks igavesti kestma või miks mitte, ainult õli  Big Grin
No ega siis päris hulluks ei tasuks ka minna.  On ju iga kopik arvel jne. Big Grin
Vasta

(26-02-2021, 14:53 PM)Talupoeg taluja Kirjutas:  Selle hea ja kvaliteetse õliga võib tõesti asi parem olla ja ellu jäävad need saed, millel on silinder nikasiini- kroomiga kaetud. Kui aga kolb on nikasiiniga, vaat selle kohapeal ma ei usu asjasse.
Ma olen ise kõrval olnud, kui sõber laskis jämme lepa peal oma sae kokku. Segu oli minu tehtud 1:50-le ja ehk oli ka isegi rammusam pisut. Teiste saagidega ei juhtunud midagi. Käivad siiamaani. Samuti lasin ise kunagi kokku Partner 345. Täpselt sama lugu. Segubensiin oli lihtsalt liiga lahja. Muud viga ei saanud olla. Ja tol ajal ei teadnud isegi, et need saed tahavad rammusamat segubensiini saada. Ja muidugi ei tasu ära unustada, et see 345 oli lihtsalt naljanummer...
no kui segu oli tehtud sellega, mille kohta siin varem viide oli (odav mineraalõli), siis pole ju midagi imestada? kui keegi sae kasutusjuhendit viitsiks lugeda, siis seal alati tootja soovitab mingit enda õli, kui nüüd edasi süübida, siis reeglina on see täissünt õli. auto mootorisse ei vala ju keegi kõige odavamat mineraalõli? mootorsaagi läheb aga igasugu odavõli ilma pikemalt mõtlemata sisse.

Pähkliajude hirm
Vasta

Mul oli siin olemas ainult ühe sae manuaal... ja ma ei usu, et käest-kätte liikunud saagidel neid isegi kaasas oleks. Tegelikult peaks iga saeomanik natuke ka lugema, aga meie oleme siin kõik ju iseõppijad ja laseme kõik läbi kontide. Big Grin
Vasta

Rohkem õli võib panna küll(ise kasutan 1:40 segu)aga peab arvestama,et palju õli tekitab ka rohkem nõge/tagi mis ladestub põlemiskambrisse ja väljalaskekanalisse.Just väljalaskekanalit on tark tegu vahepeal puhtaks kraapida,muidu võivad need nõe tükid silindri ja kolvi vahele sattuda tehes palju kurja. Mul mitmeid saagisid läbi käinud millel see ava poolenisti täis kasvanud....ja siis hõõrub kolbi ja rõngast pidevalt.

IZ-56 61a,IZ-ju2k 71a,Dnepr MT-9 74a
Vasta

Ma olen kasutanud dolmari orignaalõli ja valanud 1 kriipsuvahe (ca 100ml) 5 liitri peale või pool pudelit 20 liitri peale. Õige?
Vasta

(26-02-2021, 14:55 PM)Talupoeg taluja Kirjutas:  
(26-02-2021, 14:48 PM)ounou Kirjutas:  no igaks juhuks võiks siis ju õliga pooleks panna, peaks igavesti kestma või miks mitte, ainult õli  Big Grin
No ega siis päris hulluks ei tasuks ka minna.  On ju iga kopik arvel jne. Big Grin

Õige talumees raha peale ei sülita. Mäletan kui naabrimees ca 20 aastat tagasi partneri uhkeks omanikuks sai. Pakkusin ka talle Husqu firmaõli, ei sobinud. Tegi segu teedevalitsuse räästa all seisnud vana õli tünnist võetud mazuudilaadse ollusega nagu mehed muiste. Rohkem saehäält sealtpoolt ei kostnud....
Vasta




Kasutaja, kes vaatavad seda teemat: 5 külali(st)ne