Mootorsaag - hooldus ja remont ning turg

Mäletan veel krooni aegu.... sõitsin Minskiga Võrru. Tagasisõiduks oli vaja kütust. Tanklast sain bensiini, aga seguõli ega muud neil polnud. Keerasin alt käigukasti punni ära ja lasin sealt sortsu õli välja. Midagi oli veel paagis ka ja koju sai ära sõidetud. Vaene aeg oli. Nüüd võta poest mida tahad.
T.
Vasta

Saagedega ei tule ammu enam manuaale kaasa. Netist otsid.kui on huvi või teed nii nagu poest sulle sõnad peale loetakse.

Aquila captas non muscas.
Vasta

(26-02-2021, 15:04 PM)ounou Kirjutas:  
(26-02-2021, 14:53 PM)Talupoeg taluja Kirjutas:  Selle hea ja kvaliteetse õliga võib tõesti asi parem olla ja ellu jäävad need saed, millel on silinder nikasiini- kroomiga kaetud. Kui aga kolb on nikasiiniga, vaat selle kohapeal ma ei usu asjasse.
Ma olen ise kõrval olnud, kui sõber laskis jämme lepa peal oma sae kokku. Segu oli minu tehtud 1:50-le ja ehk oli ka isegi rammusam pisut. Teiste saagidega ei juhtunud midagi. Käivad siiamaani. Samuti lasin ise kunagi kokku Partner 345. Täpselt sama lugu. Segubensiin oli lihtsalt liiga lahja. Muud viga ei saanud olla. Ja tol ajal ei teadnud isegi, et need saed tahavad rammusamat segubensiini saada. Ja muidugi ei tasu ära unustada, et see 345 oli lihtsalt naljanummer...
no kui segu oli tehtud sellega, mille kohta siin varem viide oli (odav mineraalõli), siis pole ju midagi imestada? kui keegi sae kasutusjuhendit viitsiks lugeda, siis seal alati tootja soovitab mingit enda õli, kui nüüd edasi süübida, siis reeglina on see täissünt õli. auto mootorisse ei vala ju keegi kõige odavamat mineraalõli? mootorsaagi läheb aga igasugu odavõli ilma pikemalt mõtlemata sisse.
Kallatakse ka autodesse mineraalõli, just nendesse mis rohkem seisavad, kui sõidavad.
Sünteetilise õli vananemisprotsess algab ühest ülessoojendamisest ja vananedes hapestub.

Kuskilt (Automotos) on meelde jäänud, et õiged nn. "metsamehed" peavad optimaalseks 1:40 segu ja
plaadipkkuseks mitte üle 14 tolli- mis kümnendis, seda minitud ei olnud.
On ju saed ja õlid tänasel päeval vähe teised!
Vasta

(27-02-2021, 04:26 AM)Daff Kirjutas:  Saagedega ei tule ammu enam manuaale kaasa. Netist otsid.kui on huvi või teed nii nagu poest sulle sõnad peale loetakse.
mis kaubamärgiga see nii on? 2020 ostetud stihli sael on paberist manuaal kaasas

Pähkliajude hirm
Vasta

(27-02-2021, 04:26 AM)Daff Kirjutas:  Saagedega ei tule ammu enam manuaale kaasa. Netist otsid.kui on huvi või teed nii nagu poest sulle sõnad peale loetakse.

Kauba müügil annab kaupleja tarbijale kasutusjuhendi ja selle eestikeelse tõlke paberil või muul püsival andmekandjal või tarbija nõusolekul teeb kasutusjuhendi kättesaadavaks muul viisil.
https://www.riigiteataja.ee/akt/104122020004?leiaKehtiv

Ehk siis, tuleb nõuda!
Vasta

https://www.kuldnebors.ee/search/tooriistad-masinad-ja-seadmed/tooriistad/suured-saeketid/search.mec?pob_post_id=38478952&pob_action=show_post&pob_cat_id=10792&pob_browser_offset=0&pob_view_language_id=et&search_X_cat_ids=10676&search_evt=onsearch&search_X_selected_cat_ids=10792%2C10964%2C10794%2C10795%2C10796%2C10798%2C10799%2C10800%2C11442%2C11146%2C10801

Selline kuulutus ripub juba aasta, ehk rohkemgi. Kas keegi oskab midagi kosta? Lihtsalt sportlik huvi. Keti samm, niipalju kui võimalik välja lugeda, on 33mm.

Müün: keermetõrv, puidulakk, alumiiniumtorud.
Vasta

(27-02-2021, 13:14 PM)Marko Kirjutas:  https://www.kuldnebors.ee/search/tooriistad-masinad-ja-seadmed/tooriistad/suured-saeketid/search.mec?pob_post_id=38478952&pob_action=show_post&pob_cat_id=10792&pob_browser_offset=0&pob_view_language_id=et&search_X_cat_ids=10676&search_evt=onsearch&search_X_selected_cat_ids=10792%2C10964%2C10794%2C10795%2C10796%2C10798%2C10799%2C10800%2C11442%2C11146%2C10801

Selline kuulutus ripub juba aasta, ehk rohkemgi. Kas keegi oskab midagi kosta? Lihtsalt sportlik huvi. Keti samm, niipalju kui võimalik välja lugeda, on 33mm.
Ega see pole juhuslikult Druzba kulpkett.
Vasta

Mul üks 1969 a jonsered 404 sammuga 1,6mm laiuse ketiga.404 on harvesteri mõõt napäeval.Saag käib nagu traktor.

Kasutatud ja uued jupid enamus uutele ja vanadele  ka väga vanadele husqvarna,stihli,jonsered ja partner saagidele.5297816
Vasta

Panin ühe Husqvarna legendi müüki
https://www.osta.ee/husqvarna-254xp-152394727.html
Vasta

(26-02-2021, 22:46 PM)hillar2 Kirjutas:  Ma olen kasutanud dolmari orignaalõli ja valanud 1 kriipsuvahe (ca 100ml) 5 liitri peale või pool pudelit 20 liitri peale. Õige?
kui kasutusjuhend seda õli ette näeb, siis ju on õige õli. 100 ml 5 liitri peale on 1:50 segu, aga pool pudelit (eeldusel, et 1l pudel) 20 l peale on 1:40 segu. ehk sa saad selliselt tehes erinevad segud.

Pähkliajude hirm
Vasta

Soetasin täna ühe naljaka aga üliodava lisavdina kettsaele. Alaskan sawmill elik selle kõige-kõige lihtsam osadeks käiva versiooni. Ikka HPG ja hinda oli 70 raha. Kui sellega saab mõislikult peenemast palgist midagi lõigata, siis võib tulevikus mõelda millegi tummisema raami peale ka. Aga kuna on kogunenud mingi hulk 10-20 cm mändi ja 3 tk tormimurdu on veel pikali/lääpas ootamas järkamist, siis mõtlesin proovida. Milleks neid lihtsalt kütteks tükeldada? Puukuuri materjali jms ikka saab. Mingit kenamat sanglepa planku äkki ka. Ja eks peamine eesmärk on ikka ju Meeste Mänguasi Big Grin 

Mõte on lihtne: kuna peenike on suhteliselt sirge (ja enamasti ma koorin palgi enne ära, hunnik kooritut ootab), siis piisab elektrihöövliga üle käia ja võiks saada kohe kopeerida. See odav erinebi kallimast HPGst ja selle originaalist Logosolist selles osas, et ei saagi mingi esimese lõike juhtrelsiga jamada. Sel polegi toda nn."talda". Ehk lasen palgi akuhöövliga üle ja siis selle pinna pealt kohe saedki. Peenemad pikkupidi pooleks ja jämedamatest ka kumerplanku + prusse. 
Ahjah, kinnitus on otse lati külge ja ma pigem plaanin poisi võidetud 2,4kW HPG odava sae selleks ära kasutada. Sinna võib ka odavat solkbenssu valada ja seda piinata Big Grin Lõikepaksuse regull on selline ja kopeerija-raam libisemise poolelt ise selline.
Vasta

sinutorus pannakse pruss või alumiiniumredel esimeseks lõikeks külge. nii peenele pulgale muidugi redelit vast ei pane.

Pähkliajude hirm
Vasta

Õhtust!

Panin müüki vana hea sae - Husqvarna -444SG

https://www.osta.ee/index.php?fuseaction=item.info&id=152860685
Vasta

(04-03-2021, 21:49 PM)PlyVal64 Kirjutas:  Soetasin täna ühe naljaka aga üliodava lisavdina kettsaele. Alaskan sawmill elik selle kõige-kõige lihtsam osadeks käiva versiooni. Ikka HPG ja hinda oli 70 raha. Kui sellega saab mõislikult peenemast palgist midagi lõigata, siis võib tulevikus mõelda millegi tummisema raami peale ka. Aga kuna on kogunenud mingi hulk 10-20 cm mändi ja 3 tk tormimurdu on veel pikali/lääpas ootamas järkamist, siis mõtlesin proovida. Milleks neid lihtsalt kütteks tükeldada? Puukuuri materjali jms ikka saab. Mingit kenamat sanglepa planku äkki ka. Ja eks peamine eesmärk on ikka ju Meeste Mänguasi Big Grin 

Mõte on lihtne: kuna peenike on suhteliselt sirge (ja enamasti ma koorin palgi enne ära, hunnik kooritut ootab), siis piisab elektrihöövliga üle käia ja võiks saada kohe kopeerida. See odav erinebi kallimast HPGst ja selle originaalist Logosolist selles osas, et ei saagi mingi esimese lõike juhtrelsiga jamada. Sel polegi toda nn."talda". Ehk lasen palgi akuhöövliga üle ja siis selle pinna pealt kohe saedki. Peenemad pikkupidi pooleks ja jämedamatest ka kumerplanku + prusse. 
Ahjah, kinnitus on otse lati külge ja ma pigem plaanin poisi võidetud 2,4kW HPG odava sae selleks ära kasutada. Sinna võib ka odavat solkbenssu valada ja seda piinata Big Grin Lõikepaksuse regull on selline ja kopeerija-raam libisemise poolelt ise selline.
Alumiiniumredel peale jah.
Mul üks tuttav andis selle kallima timberjig-i kuna tal pole sellega miskit teha. Katsetan ka ära, aga mul on juba parem raam mõttes mis lõikab kiiremini ja nõuab vähem jõudu. Tahan selle järgi proovida- https://youtu.be/a47IL_Fxb8E
Vasta

(08-04-2019, 21:51 PM)Xtreme Kirjutas:  Mina ostsin ketiõli viimati erimellist    10L    ~14 eurot, oma taaraga. Ei ole aimu ka mis baasil ta on, võrreldes bauhofi õliga kleepub kõvasti vähem.

Postitus on iidne, kuid kuulsin hiljaaegu ühelt vanalt, et Erimell ostab vana mootoriõli jäätmejaamadelt kokku ja toodab sellest ketiõli. Protsess on midagi sellist nagu alumises videos (pürolüüs):



või 



Puhastatud mootoriõlile lisatakse kleepainet ja paisatakse ketiõlina müüki. Antud ketiõli puuduseks olla halvenenud jahutusvõimekus (latt kuumeneb rasketes tingimustes üle ja tõmbab siniseks (kuigi ketipinge, kett, latt, õli pealeanne jms on korrektne). Kas keegi oskab sellel teemal kaasa rääkida ja selle vana juttu kinnitada või ümber lükata?

Robotniidukite müük, paigaldus ja sõltumatu tehniline know-how: https://herizon.ee
Vasta

(09-03-2021, 00:54 AM)hendrik Kirjutas:  
(08-04-2019, 21:51 PM)Xtreme Kirjutas:  Mina ostsin ketiõli viimati erimellist    10L    ~14 eurot, oma taaraga. Ei ole aimu ka mis baasil ta on, võrreldes bauhofi õliga kleepub kõvasti vähem.

Postitus on iidne, kuid kuulsin hiljaaegu ühelt vanalt, et Erimell ostab vana mootoriõli jäätmejaamadelt kokku ja toodab sellest ketiõli. Protsess on midagi sellist nagu alumises videos (pürolüüs):



või 



Puhastatud mootoriõlile lisatakse kleepainet ja paisatakse ketiõlina müüki. Antud ketiõli puuduseks olla halvenenud jahutusvõimekus (latt kuumeneb rasketes tingimustes üle ja tõmbab siniseks (kuigi ketipinge, kett, latt, õli pealeanne jms on korrektne). Kas keegi oskab sellel teemal kaasa rääkida ja selle vana juttu kinnitada või ümber lükata?
just mingi aasta tagasi sõber rääkis sellest.Kasutas harvesteril erimelli ketiõli,ummistus pumbasõel koletihti,amööbe oli täis õli.Nad ei puhasta siis korralikult seda õli.

Kasutatud ja uued jupid enamus uutele ja vanadele  ka väga vanadele husqvarna,stihli,jonsered ja partner saagidele.5297816
Vasta

Selline ketiõli tootmine on täiesti tavaline, ka kinnises kanistris müüdavad ketiõlid on osad nii toodetud. See  ei tähenda, et kõik sellised ketiõlid halvad on. Spetsiaalselt tehtud õlid on üldjoontes natuke kallimad. 

Tasub vaadata, mis paaki panna, hilisem remont õlipumba ja ajami näol ei tasu ära.
Vasta

Ei tahaks uskuda, et see puhastatud õli midagi hullu teeks. Kui ikka läbi paistab ja konni sees pole, ju siis kõlbab. Kui juba vanaõli otse saagidesse topitakse, käib ka see. Ja pole ka näinud, ega kuulnud, et vanaõli pärast mõni mootorsae õlipump otsad andnud. Pigem ikka ummistavad sõelad ära ja ei tule nii heasti peale.
Vasta

Kuidas teha vahet, kas ketiõlipumba tappis ära kasutatud mootoriõlist tingitud ülemäärane kulumine või vähenenud pealevoolust tingitud poolkuivalt töötamine? Siis päriselus, ilma mikroskoopide ja materjalinäidiste lõikamiseta... Rolleyes

Vanaõlist ketiõli tegemine ei ole midagi uut ja seda tehakse ka "suurtes tehastes". Ning kuniks protsessi nõuetest kinni peetakse, siis ilmselt mingit suuremat jama ei tule. Iseküsimus, kas Erimell nüüd on see kiosk, kus reeglitesse rangelt suhtutakse...
Vasta

(09-03-2021, 10:33 AM)v6sa Kirjutas:  Kuidas teha vahet, kas ketiõlipumba tappis ära kasutatud mootoriõlist tingitud ülemäärane kulumine või vähenenud pealevoolust tingitud poolkuivalt töötamine? Siis päriselus, ilma mikroskoopide ja materjalinäidiste lõikamiseta... Rolleyes
Eks see saab kõige kergemini teada, kes vanaõli kasutab ja ise katsetab. Big Grin
Aga ise ei soovita kindlasti vanaõli kasutada Stihl 017 ,018, 170, 180, 0.21, 023, 025... seal õlipump pisike ja lahjake. Partner 351 millel plastikust korpus õlipumbas... hea , kui isegi hea õliga töötab.
Ainukesed saed millele mingitki kahju ei teki, on need millel pole õlipumpa.
Vasta




Kasutaja, kes vaatavad seda teemat: 1 külali(st)ne