Mootorsaag - hooldus ja remont ning turg

Äkki on neid saage ilma pääl veel mingit sorti, millel käib filtri puhastus teisiti?
Vasta

(17-03-2021, 08:06 AM)hillar2 Kirjutas:  Mina olen senimaani sae õhufiltri puhastamisest aru saanud, et suruõhuga ei tohi puhuda õhufiltrit, sest on oht tekitada filtrisse suuri avasid puhumisega (ära lõhkuda), Seepärast peaks kasutama kas pesemist seebivee ja hambaharjaga (või carburateor cleaneri sprayd).

Kui liivapritsimeeste 1x bar taga püstoli otsak vastu filtrit suruda ja kohe põhja litsuda trikkel, siis jah, ilmselt on võimalik ka kapronvõrk ära lõhkuda.

Tavalise kodukompressori lahja 8 bar (seda ka väljalülitumise hetkel) paarikümne cm kauguselt lastuna ei suuda elusale filtrile midagi teha. Seda enam fliislapile, mis kuidagi õhuvoos püsida ei taha.
Vasta

Hommikut!
Stihl- MS-170,180 jne. seda filtrit olen suruõhuga puhastanud pidevalt. Jah, määrdub kõvasti. Pesta pole mõtetki olnud, sokke pestakse.... Olen ikka suruõhuga puhastanud. Kannatab ikka pikka aega teha. Filter muutub juba karvaseks, aga ikka kärab. Pole sel häda midagi. Minu juurde remonti sattunud saage vaadates, välimused filtritel sellised, et ei usu mina, et keegi üldse kunagi vahetanud on. Aga õhku läbi laseb.... ju siis tõmbab suurema puusodi kinni ja sellest piisab. 

T.
Vasta

(15-03-2021, 17:33 PM)auk_ Kirjutas:  Olen paljusid asju näinud KB kallimana ja kasutatuna, kui poes ja uus. Äkki on paari kuuga Hiinamaalt asi kehvemaks läinud, et poes pole enam nii hää-kvaliteediga.
 Hiina nänni puhul on transpordi hind tunduvalt kõrgemaks läinud, pood võib vabalt müüa veel varem tellitud kraami nagu nood aastaid seisvad no-name trellid ja relakad ehituspoodides.

You see, pal, Elvis can´t read a contract.
All he knows is, no Ferrari, no rides with the top down.
Vasta

Kui lasta saest läbi mingi 10l bensiini, siis see lapike ilma pesuta enam puhtaks ei lähe. Nagu ma olen maininud, et sarapuu ja toominga võsas ei taha suure saega jännata ja oksi laasida kuusikus ka ok?
Vasta

(18-03-2021, 16:30 PM)auk_ Kirjutas:  Kui lasta saest läbi mingi 10l bensiini, siis see lapike ilma pesuta enam puhtaks ei lähe. Nagu ma olen maininud, et sarapuu ja toominga võsas ei taha suure saega jännata ja oksi laasida kuusikus ka ok?
äkki kett liiga nüri või sügavushammas liiga kõrge, et tekib palju peenikest tolmu?

Pähkliajude hirm
Vasta

(18-03-2021, 16:30 PM)auk_ Kirjutas:  Kui lasta saest läbi mingi 10l bensiini, siis see lapike ilma pesuta enam puhtaks ei lähe.
...

Mis sinna siis koguneb? Ketiõli? Saepuru peaks ju puhumise peale rõõmsalt lahkuma.
Vasta

(18-03-2021, 17:05 PM)v6sa Kirjutas:  
(18-03-2021, 16:30 PM)auk_ Kirjutas:  Kui lasta saest läbi mingi 10l bensiini, siis see lapike ilma pesuta enam puhtaks ei lähe.
...

Mis sinna siis koguneb? Ketiõli? Saepuru peaks ju puhumise peale rõõmsalt lahkuma.

Siin peaks olema see pull, et saag peksab tühikäigul ja seismajätmisel  kütust tagasi ja kastab  need filterelemendid niiskeks.

Aquila captas non muscas.
Vasta

mul 3-40rm aastas küttepuid teha
Esimese sae ostsin 13a tagasi, husqu 345. pole ei küünalt vahetanud ega tea, kas tal õhufilter ongi.
Viga nagu midagi ei ole
Kus aru saab, et peaks õhufiltri kalalle minema? Big Grin
Vasta

(18-03-2021, 18:03 PM)pannkook Kirjutas:  mul 3-40rm aastas küttepuid teha
Esimese sae ostsin 13a tagasi, husqu 345. pole ei küünalt vahetanud ega tea, kas tal õhufilter ongi.
Viga nagu midagi ei ole
Kus aru saab, et peaks õhufiltri kalalle minema? Big Grin
Ja siis on veel kehv saag kui kokku jookseb Big Grin

IZ-56 61a,IZ-ju2k 71a,Dnepr MT-9 74a
Vasta

(18-03-2021, 18:03 PM)pannkook Kirjutas:  mul 3-40rm aastas küttepuid teha
Esimese sae ostsin 13a tagasi, husqu 345. pole ei küünalt vahetanud ega tea, kas tal õhufilter ongi.
Viga nagu midagi ei ole
Kus aru saab, et peaks õhufiltri kalalle minema? Big Grin
Mul umbes sama või tsutt hullem seis puudega, stihli025 ostsin 20 a tagasi, küünalt pole vahetanud, ainult latti ja latikinnitust koos veotähikuga, filtrit püsin pealt kindaga vahetevahel.
Vasta

Ei ole nagu see foorum, kus tehnika hooldamatusega kelkida... Sad

Õhufiltri puhastamine on kõigi saagide iganädalase hoolduse plaanis.

Minu omadel tõmbab kolme-nelja paagiga sedapalju sodi peale, et õhku andes on minemalendava sodi pilv näha. Ja mul on ometi ainult toomingas-kuusk-lepp-paju... See viis minutit per saag on olematu ajalkulu südamerahu (ja ehk ka kütusekulu ning sae pikaealisuse) huvides.
Vasta

(18-03-2021, 18:35 PM)honkomees Kirjutas:  Mul umbes sama või tsutt hullem seis puudega, stihli025 ostsin 20 a tagasi, küünalt pole vahetanud, ainult latti ja latikinnitust koos veotähikuga, filtrit püsin pealt kindaga vahetevahel.
No siin on sae omapära. Plastikust korpusega ja nailonist võrk. Tõesti, olen käega metsas puhastanud, peale puhunud ja  edasi saaginud. Big Grin
Aga kompressori juures muidugi kasutan juhust.
Vasta

Daff on õigesti aru saanud ja ma ei saa aru, miks see jama toimub, aga õliseks see asi kisub neh. Ise arvan, et kui ikka lühemaid saagimisi teed siis see juhtub, et massin pole piisavalt sooja saanud ja talvel ju jahtub ruttu maha. Isegi 254-l on seda juhtunud, aga tolle filter sooja seebiveega puhtaks ja jälle ok.
Vasta

5 seeria saed ,kui kaua filter puhastamata,seadistab karbuss end õhunäljas ümber,pärast ära puhastad ,ei käi enam nii,nagu peaks.Tehase algseaded uuesti intstallima ja töötab.Üks H 560xp millele anti 5a järjest iga tööpäev päev otsa tappa.tagavara õhufilter oli kaasas ,lõunapausil läks vahetusse.Hinnanguliselt oli saetud sellega 3000tm puitu,siis andis siduri poolne vända laager järgi.Läksid uued laagrid ,saeb edasi rõõmsalt.Seguõli ka ainult husqu xp õli kasutatud.Mootor oli seest väga ilus.Tavaliselt on laagrid ja karterid seest nõgised.See elektrooniline karbuss õigustab end küll.Segu paigas ja ei teki kiusatust inimestel paremsks midagi kruttida.

Kasutatud ja uued jupid enamus uutele ja vanadele  ka väga vanadele husqvarna,stihli,jonsered ja partner saagidele.5297816
Vasta

(18-03-2021, 21:14 PM)auk_ Kirjutas:  Daff on õigesti aru saanud ja ma ei saa aru, miks see jama toimub, aga õliseks see asi kisub neh. Ise arvan, et kui ikka lühemaid saagimisi teed siis see juhtub, et massin pole piisavalt sooja saanud ja talvel ju jahtub ruttu maha. Isegi 254-l on seda juhtunud, aga tolle filter sooja seebiveega puhtaks ja jälle ok.
no kui see on kütuses olev õli, siis võiks mõõta kompressiooni.

Pähkliajude hirm
Vasta

Stihl 170 jms üldlevinud saagide õhufiltrid maksavad hiinast tellides niivähe et korralik punnsuutäis õhku tuleb kallim vist läbi vana filtri puhuda.  Olen neid ikka 10 kaupa tellinud, aga viimasel ajal kipuvad üle jääma kuna ise kasutan peamiselt milku akusaiagi ja võsalõikust väga enam pole teinud. Seoses sellega on riiulis üle ca 15  Stihl 170 mootorsaagi, enamus seisnud umbes aasta aga komplektsed ja töökorras kõik. 75€ tükk kui kellegil vaja. Enamus vähe töötanud, orginaallatid kõigil küljes. 

Ise kiidaks milwaukee akusaagi, vahest kui aega siis käin kalasuitsetamiseks või suitsusauna tarbeks leppa tegemas soopeal või metsasihtidelt tuulemurdu lõikamas. Tavaliselt kaasas 2-3tk  12Ah akut. Ühe 12Ah akuga teeb atv kärule koorma peale. Teisega lõikab sama koorma pakkudeks. Ise olen maru rahul. Hea vaikne nokitseda, kuuled linnulaulu ka. Lati panin lühema sest 14" latiga pole soopeal mul miskit peale hakata  Big Grin

Täna hommikul näiteks sai üle pika aja mõtsa manu käidud

           

'Per cogo, non per mico' (Edasi kompressiooni, mitte sädemega)
https://www.facebook.com/Teedehooldus/
 Ulila Jäärada FB
Vasta

Sai omale ka uus saag hangitud. Valikus olid keskmises hinnaklassis 545xp ja stihl ms261. Otsustavaks sai valikul ikkagi tavakarpa stihli puhul ja eelnevad head kogemused stihl ms270neg. Tegu on väga hea saega. Soovitan igati, poes oli millegipärast komplekteeritud 15 tolli plaadiga, aga see sai 16 tolli plaadi ja 1.3 vastu vahetatud, tegelikult tuli välja, et tehas neid nii siia saadabki. Jõudu on ägedalt selle keti jaoks.
Vasta

(08-03-2021, 21:25 PM)maisalup Kirjutas:   mul on juba parem raam mõttes mis lõikab kiiremini ja nõuab vähem jõudu. Tahan selle järgi proovida- https://youtu.be/a47IL_Fxb8E

Lasi su vidiku oma analüüsikeskusest läbi ja tulemus: Eeliseid Alaskaga võrreldes pole, küll on puuduseks, et sellega lauda ei lõika, ainult kindla mõõduga prussi. Pealekauba on sellise 1 poldi otsas kõõluva tera täpsus olematu.
Küll on videos 2 väärt mõtet. Teritusnurk 30 kraadi on parem kui 5 ja teiseks on nö vastukarva lõikamine efektiivsem kui 90 kraadi kramplik järgimine. Mõlemad asjad omal alaskaga saagides kinnitust saanud.

Müün: keermetõrv, puidulakk, alumiiniumtorud.
Vasta

Hea pika plaadiga ja raamiga alaska on parem kindlasti. Eriti hea kui saaks plaadi ca 30-45kraadise nurga alla keerata. Timberjigg-iga ei saa nii pöörata, alaskamilliga osegi võimalik. 
Ühe poldi otsas rippumise asemel oli mõte teha raam mis kinnitub kaane mutrite alla ja seade liigub korraliku laia puksi peal, et saada täpsus ja kaotada kõikumine. Aga asjal onnjumet edasi arendadas. 90 kraadi all risti puitu on suht mõttetu punnitada. 
Palkmajaehituses on tekkinud ka kogemused kuidas paremini lõikab ja kuidas mitte. 3/8 tundub ka paremini lõikavat kui 0.325. kõige kiiremalt lõikab kett pikki puitu ja seda ongi võimalik saavutada ainult plaadi otsaga lõigates kui tekib õige nurk.
Vasta




Kasutaja, kes vaatavad seda teemat: 3 külali(st)ne