Mootorsaag - hooldus ja remont ning turg

Vaatasin ka seda alaskat mingi aeg iga külje pealt ja lõpuks sai ühe fb kuulutuse peale sajalise eest mingi suvaline saeraam soetatud. Kuna otsene vajadus puudus jäi asi sinnapaika, täna teise talu juures suitsusauna küttes viskasin pillgu peale, lati keermed oli kinni roostetanud, sai gaasilõikajaga punaseks aetud ja liikuma meelitatud. Veidi hoolt ja tundub et kodused lõikused teeb ära. Käima igatahes läks ja paar kaigast lasin pooleks ka.

       

'Per cogo, non per mico' (Edasi kompressiooni, mitte sädemega)
https://www.facebook.com/Teedehooldus/
 Ulila Jäärada FB
Vasta

Nii on kellegil Dolmar PS 352 ketipidurikaant müüa?

Veel pole maha löödud
Vasta

Jätkuvalt olen Stihl MS 280 hooratta otsingul. On kellegil müüa seda?

Veel pole maha löödud
Vasta

Õhtust!

Paiskasin müüki Stihl MS 170 , katalüsaatoriga variant!

https://www.osta.ee/index.php?fuseaction=item.info&id=153910976

T.
Vasta

Aeg-ajalt soojalt mittekäivituva Stihli "hooldamine" - kas Saku Aiatäht on ülesannete kõrgusel?

Ennetamaks võimalikke lahkeid isetegemise soovitajaid: tänan, aga ma ei soovi sellega tegeleda.

Küll aga tahan tulemust, mitte lihtsalt küünla vahetamist ja summuti puhastamist, mida kord ebaühtlaselt käinud ja Salves nokitud Husq muruniiduki puhul tehti. Masina käiku tegevus ei parandanud, mõni aasta hiljem samas kohas karbussi pistetud remontkomplekt aga küll Smile

Foorumite vanarahvatarkus: "üks troll suudab rohkem arvata, kui sada tarka teada"
Vasta

Ma olen keerukamate muredega ikka Talupoja poole pöördunud ja alati tulemusega rahule jäänud. Viiekas kapiraha on tühine hea tulemuse kõrval........
Pealegi, ta oskab lisaküsimustele vastata.

Müün: keermetõrv, puidulakk, alumiiniumtorud.
Vasta

(28-03-2021, 22:22 PM)Marko Kirjutas:  Ma olen keerukamate muredega ikka Talupoja poole pöördunud ja alati tulemusega rahule jäänud. Viiekas kapiraha on tühine hea tulemuse kõrval........
Pealegi, ta oskab lisaküsimustele vastata.
+1, Viljandi nurme poolt rämpsuks tunnistatud saag käib pärast Talupoja jures käimist juba 3 aastat nagu kell,pole küünaltki enam maha võtnud ja tuleb tunnistada,et isegi õhupuhatit pole näppind.......

Opel Manta B 2x 1980:Toyota Celica Supra 1983
Vasta

(29-03-2021, 07:31 AM)hundu615 Kirjutas:  
(28-03-2021, 22:22 PM)Marko Kirjutas:  Ma olen keerukamate muredega ikka Talupoja poole pöördunud ja alati tulemusega rahule jäänud. Viiekas kapiraha on tühine hea tulemuse kõrval........
Pealegi, ta oskab lisaküsimustele vastata.
+1, Viljandi nurme poolt rämpsuks tunnistatud saag käib pärast Talupoja jures käimist juba 3 aastat nagu kell,pole küünaltki enam maha võtnud ja tuleb tunnistada,et isegi õhupuhatit pole näppind.......
Kasutan ka mina Talupoja koolitust Big Grin

Veel pole maha löödud
Vasta

(29-03-2021, 14:45 PM)JaakH Kirjutas:  
(29-03-2021, 07:31 AM)hundu615 Kirjutas:  
(28-03-2021, 22:22 PM)Marko Kirjutas:  Ma olen keerukamate muredega ikka Talupoja poole pöördunud ja alati tulemusega rahule jäänud. Viiekas kapiraha on tühine hea tulemuse kõrval........
Pealegi, ta oskab lisaküsimustele vastata.
+1, Viljandi nurme poolt rämpsuks tunnistatud saag käib pärast Talupoja jures käimist juba 3 aastat nagu kell,pole küünaltki enam maha võtnud ja tuleb tunnistada,et isegi õhupuhatit pole näppind.......
Kasutan ka mina Talupoja koolitust Big Grin
kas Talupojal on kohe päris bisness või niisama hobi? et kui bisness, siis võiks kodulehele siin viidata. muidu Stihli ametlik esindus (saku aiatäht) võiks asjalik olla, aga hind on ka vastav.

Pähkliajude hirm
Vasta

Saku Aiatäht on eelkõige kasumit taotlev ettevõte. Ja läheb neil hästi Big Grin

Stihli nad tunnevad, aga üsna kiiresti tuleb neilt hinnang "rahaliselt ebaotstarbekas remont". Aga kui süüdi ON tõesti karbu membraanid, siis neid on nad vahetanud küll. Kuna alternatiivi siinkandis ei ole, siis ma küll oma Stihli viiks neile, kui ise ei tahaks/jõuaks/oskaks.

Ning ma isegi (väga) ei wingu: kui ikka uuena 169 € maksvale (mitte, et austet lõimevaderi saag tingimata MS170 oleks, aga piltlikult) saele on vaja osta pea 100 € eest uusi tükke ja neid külge ka keerata, siis vähesed on sellega nõus ...

Kui teekond vahel Raplasse viib, siis ma soovitan hoopis Vallepit. Mõistlik hind, eluterve hoiak. Hea asukoht: suure tee ääres, Tallinnapoolse Hepa tankla vastas. Kodulehte neil pole, aga Google aitab kontaktiga.
Vasta

(29-03-2021, 15:46 PM)ounou Kirjutas:  kas Talupojal on kohe päris bisness või niisama hobi? et kui bisness, siis võiks kodulehele siin viidata. muidu Stihli ametlik esindus (saku aiatäht) võiks asjalik olla, aga hind on ka vastav.
Talupojal see asi siin pigem hobi. Hobi aastast 87.
Kui asi tööks läheks, ei jõuaks kõike ära teha. Big Grin
Vasta

Talupoeg T Stihli hingeelu tundmise kuulsus on iseleviv nagu Kaika Lainel  inimeseravitsemisega.
Vasta

(29-03-2021, 23:31 PM)pen.skar Kirjutas:  Talupoeg T Stihli hingeelu tundmise kuulsus on iseleviv nagu Kaika Lainel  inimeseravitsemisega.
Ma kunagi kuulsin vahvat terminit "imbturundus".
Vasta

Ostan Husqvarna 346xp / Jonsered 2153. Pakkumised privaatsõnumina.
Vasta

Täielikust õnnest tundus puudu olevat akusaest. Sai võetud ligi https://www.bauhof.ee/et/aiakaubad/akuke...ata-688768 . Täna katsetud ja ostuga rahul. Soovisin ühekäe saagi ja kaalusin alul ühe akuga varianti, kuid poes kaaludes tuli ikka kahega kaasa. 4AH akudega sai järjest tehtud pool tundi, täpselt nii kaua ka teised akud laevad, elik saaks non-stop panna, kui endal jaksu oleks. Minul on ta otstarve võsakaga mahalastud puude laasimine ja järkamine. Ühe käega tõstad, teisega saed. Vaikus on väärtus omaette.
Vasta

Kas õnn lubaks ka üle 30cm puid sellega langetada või muutub asi õnnetuseks?
Vasta

Ise ostsin samamoodi võsatükelduseks selle. Tallmac tegi hinda ka.
https://tallmac.ee/toode/m-duc353z/

Arboristikaga võrreldes peab vähem kummardama.
Kuivõrd 20cm tüve tükeldas nagu keeduvorsti, ei kahtle, et 30cm tüve kännu küljest lahti teeb.
Päevaga kolm paari akusid tükeldades, koondades ja lõkkesse vedades.
See mõnu ka, et "võtan ja saen" ja kui ei sae, on vait ja kui saen, saen kohe, ilma nööritõmbeta. Võsas majandades bensukaga kogu aeg muidu see dilemma, et kas jätta ketipiduriga tuksuma või panna seisma
Vasta

Iga saag oma tööks, elik saab ka jämedamaid, kuid milleks. Eelkõneleja poolt on toodud välja suurimad eelised. Võtad, saed, paned kõrvale ja tegeled okste ja tüvega. Ma lasen ise võsakaga 5-10-15 cm maha ja need on paras akukaga puhtaks ja tükkideks lasta. Ise võtsin just pealtkäega, kuna sellist veel polnud ja saab ühe käega saagida.
Vasta

Pealtkäe ja ühe käe asi on kindlasti asi, mida peab proovima. Endal bensukaga kogemus ja ei istu pikemalt töötamine. Ühe käega väsib käsi ja kahe käega jälle on käed ebamugavalt ligistikku.
Puu otsas kõõludes ühe käega ennast paigal hoides muidugi on teine jutt, aga seal lõiked harvad.
Aga kindlasti on see ema ja tütre eelistamise teema.
Vasta

(11-04-2021, 12:10 PM)PSV Kirjutas:  Iga saag oma tööks, elik saab ka jämedamaid, kuid milleks. Eelkõneleja poolt on toodud välja suurimad eelised. Võtad, saed, paned kõrvale ja tegeled okste ja tüvega. Ma lasen ise võsakaga 5-10-15 cm maha ja need on paras akukaga puhtaks ja tükkideks lasta. Ise võtsin just pealtkäega, kuna sellist veel polnud ja saab ühe käega saagida.
Võsakaga 15 cm??? Ma tean- saab - aga on sel mõtet? Ma teeks siis juba kohe päris saega... Akusae ainus eelis ongi suhteline vaikus ja haisuvabadus, muid eeliseid neil ei ole. Kas on hind totter või on kaal arutu. Aga lõkkeplatsil võsa tükeldamiseks hää küll. Ja siis tõestiu juba pealthoitav arboristikas. Kuna mul Ryobi, siis selle akusaag on küll odav aga raske. Saeb aga mingit muljet ei jäta. Sõbral on autos, maal elamise üks tahke, kui maantee metsast läbi käib Big Grin
Vasta




Kasutaja, kes vaatavad seda teemat: 1 külali(st)ne