Mootorsaag - hooldus ja remont ning turg

Tsitaat:Võsakaga 15 cm??? Ma tean- saab - aga on sel mõtet? Ma teeks siis juba kohe päris saega... 


Ma ise ei viitsinud, kutsusin profi saemehe krundilt võpsikut karistama. Mees lasi kõik järjest võsakaga, kaasa arvatud 15+
Aga noh ta pole asjatundja ka, teenib lihtsalt selle tööga leiba lauale


Tsitaat:Akusae ainus eelis ongi suhteline vaikus ja haisuvabadus, muid eeliseid neil ei ole. Kas on hind totter või on kaal arutu. 


Ega jah, kasutuskiiruse erinevus pole eelis. Makiga oli sama ajaga üks lõige tehtud kui Stihl (esimesest tõmbest) käima läks ja käed sangadel vahetatud said.

Kaalu osas pole ka võsa tükeldamisel selle peale tulnudki, et hoopis saagimine väsitab, mitte toodangu tassimine. Proovin kindlasti edaspidi kõik pakud saest kergemad lõigata.

Kui tihti "arutu hinnaga" akusaag oma elu jooksul hooldust vajab, karbussi ummistavat tanklakütsi või imelist Aspenit kulutab, on ka kindlasti mõistlik hinnavalemis ignoreerida.
Vasta

Ja kust ruleb jutt arutu kaal? 3.1 kg ilma akuta ja aku kas 0.8 või 1.1 kg juurde vastavalt ampritele seega 4.2kg saagimiskaal pluss ca 500grammi õli ka paaki....
Vasta

(11-04-2021, 16:29 PM)maisalup Kirjutas:  Ja kust ruleb jutt arutu kaal? 3.1 kg ilma akuta ja aku kas 0.8 või 1.1 kg juurde vastavalt ampritele seega 4.2kg saagimiskaal pluss ca 500grammi õli ka paaki....
Sel pole arutu kaal aga on arutu hind!!! Ja kuidas ikkagi võrrelda - bensusaed on täna saagimsikaalus 3,3 kilo! Ehk 1,2 kilo vähem!!!
Teeme võrdluse sama tootja profesionaali seeria toodetega ehk siis DCS 1600, mis tundub olevat tõesti parim saadaolev akusaag ja selle vastu reaalsuses sarnase võimekusega CS-2511 WES.
Kaalud on paigas - jõhker edu bensusaele! Tööaeg piiramatu. Hind 469€, lisakulusid ei tule.
Akusae hind 729€, tööaeg piiratud 4Ah akuga 30 minutit, laadimisaeg 45 minutit. Ehk saada samamoodi piiramatu kasutusaeg, on vaja juurde osta 2 akut ja 1 laadija ehk siis 180+180+79 eurot, mis teeb lõpphinnaks 1168€  Sad Hinnavahe 699 eurot, mis teeb jämedalt 175 liitrit Aspen2 bensiini. Kütusekuluks on antud 0,67 l/h ehk 260 töötundi saagimist! See on peaagu 33 tööpäeva. Ja võrrelda saab siis, kui laadijad on pikendiusjuhtmega otse metsas kaasas! Kui pead käima 250 meetri kaugusel akude järel, siis kulutad igas töötunnis rasketes tööriietes-jalanõudes jalutamisele 10 minutit sest ei käi saeriietes 10 min/km ehk minut 100 meetrit!  Ehk 8-tunnise tööpäeva puhul peaks sama tootlikuse jaoks olema metsas 12 X 10 minutit ehk 2 tundi!!! Ümardame nii, et bensusaega saed läbi 5 liitrit, keti teritamise ja tankimise aeg on ju tööaja sees. 0.36 liitrit üle kankutäie on parasjagu 30 minutit selleks tegevuseks. 

Milleni me nüüd siis jõudsime??? Akusaed on ägedad aga vähegi tööks kõlbulike hind on sõge ja tegelikku efektiivsust ei ole! See on linnas peenete ilulejate elik arboristide värk, kus tööd ei tehtagi aga raha küsitakse julmalt! Laod ikka autost kogu selle värvilise ahvivarustuse-edevuse laada välja... ja siis tuleb minusugune tuimalt korvtõstuki ja bensusaegaga Big Grin  Ja kui mul juba on õuepeal elekter olemas, siis nafik ma kalli sae ostan? Nõus- Makita on erand, kus paljudel on mingi hulk akusid niigi olemas, lisaks ei maksa selle tootja asjad palju! Hetkel saaks miskise saagiva asja omale 499€ + 359€ ehk 858€. On varem kari akusid ja laadijad olemas, raam maksab tõesti vaid 269€. 

Ja ma ei saa ei üle ega ümber mõttest, et saag kaalub metsas reaalselt 3,3 kilo... ja teeb seda!!! (ennegi läbi käinud video)
Vasta

Nüüd sa panid küll puusse. See akusaag on ühes klassis siiski echo 420-ga... Ja selle eluskala on isegi suurem kui küte ka sisse valada... See akukas siiski annab 1.6kw mitte 1.1 välja. 
Hind on arutu aga arvesta 2 aastat oga päev tootmises kas maksad kopika elektriraha või vead 4-500 euro eest bensiini ja seguõli saagidele.
Akusaag ei võistlegi kodukasutajal bensiin vs aku aga tootmises kus on pidevalt vaja mõni lõike teha, siis akukaga teed ammu selle lõike ära kuni sa bensiinisaega alles möllad tooreklapiga...
Makita puhul mittemidagi maksmine-3 makita akut annab sama tehtava töökoguse välja kui üks echo aku- mingit võitu ei teki- 3x70 vs 150 eur... Lisaks lõikevõimsuselt jääb hetkel veel makita kaugele maha echost. Ligi 30% väiksem lõikekiirus annab päeva lõpuks päris kõvasti tunda miks see soodsam on....
Muide seda makitansaagi saab saksamaalt tellides dolmari nime all punasena soodsamalt kui ta makita nime all maksab
Vasta

(11-04-2021, 11:52 AM)Telc Kirjutas:  Ise ostsin samamoodi võsatükelduseks selle. Tallmac tegi hinda ka.
https://tallmac.ee/toode/m-duc353z/

Arboristikaga võrreldes peab vähem kummardama.
Kuivõrd 20cm tüve tükeldas nagu keeduvorsti, ei kahtle, et 30cm tüve kännu küljest lahti teeb.
Päevaga kolm paari akusid tükeldades, koondades ja lõkkesse vedades.
See mõnu ka, et "võtan ja saen" ja kui ei sae, on vait ja kui saen, saen kohe, ilma nööritõmbeta. Võsas majandades bensukaga kogu aeg muidu see dilemma, et kas jätta ketipiduriga tuksuma või panna seisma
Peab kole aeglane mees olema, või hästi lühike päev. Ise müüsin selle ikalduse ära. Hernekeppe teha on OK sellisega. Big Grin
Vasta

(12-04-2021, 00:23 AM)maisalup Kirjutas:  Nüüd sa panid küll puusse. See akusaag on ühes klassis siiski echo 420-ga... Ja selle eluskala on isegi suurem kui küte ka sisse valada... See akukas siiski annab 1.6kw mitte 1.1 välja. 

JUTT (mitte Liinuška muidugi) ei maksa midagi, reaalsus on see, kui panna kaks saagi SAMA maksimaalselt jämedat puud saagima ja teha seda sama ketiga! Isegi tolle DCS 1600 puhul on kõik "testid" hernekeppide saagimised ja ketikiirus on ketikiirus. See on muljetavaldav otseloomulikult. Hollandlaste test oli akukatele kõige õigem - otse pikipuusse sisse ja risti jämedast läbi! Mul on 2,4 kW elektrisaag ja ei ole seal seda jõupauku! Nõus, aeglane kett on ka. Momenti on elektrimootoril palju aga pöörded teevad imet. Sa ju ise oled raudselt proovinud, mis juhtub saega, kui seal minna 1,5 millise pealt peenemale? Paned bensukale peenema või elektrikale jämedama ja siis on tegelikkus näha. Lisaks veel jäme puu maksimaalse pingutuse jaoks ja aku on mõne hetkega tühi. Bensukulu muidugi ka aga selle tankimine on kiire. 

See võrreldamatute võrdlemine ongi Eesti aga ka üldisemalt maailma (aja)kirjanduse häda. Me saame võrreldavad teha võimalikult sarnasteks aga hind jääb ikkagi. Me võime kõrvale panna ka 362WES'i (1,5kW) vms, ikka ei ole võrdlus aus! Selline saag läheb TÄPSET samasse auku RaudHobuga Wink Väga hea tööriist suhtelislet spetsiifilstesse oludesse nagu tiheasustusala arboristika, kuhu neid ka mõlemaid enim müüakse! Antons Timber ASi jälgijana olen sellest aru saanud, isegi Alstoreid müüakse sinna päris tihti! See teenus on igal pool jube kallis ja seal tasub asi ennast isegi rahaliselt ära. Siin kilulinnas poole päeva lihtsama töö eest 500 küsida pole üldse probleem. Teine pool on see, et raha olemasolul ei ole ju üldse "keelatud" mida iganes ostma. Hea asi maksabki palju ja see Echo akusaag on raudselt üks kuradi hea asi. Täpselt sinna see kõik ka suunatud on: tiheasustusaladele  profesionaalseks arbortikaks! 

Aga mind ootab kohe varsti ees 25-meetrine karjamaa kuusk mis juurekaelast 60 cm, tegelikult tihe pargikuust ja ideaalne Raekoja platsi versioon, millele ürask ära teinud on, ja selle puhul ma küll akusaagi ette ei kujuta.  See on "teenus" Sõbrale Big Grin Ma unistan ette ära selle kergsae laasimiseks (no ei kannata osta...) sest tolle sakslase kuused on pigem hõredad männid eesootava kõrval Big Grin Aga 5 kilo on ikkagi parem kui 6 või veel rohkem. Eks ma teen ikka pilti ka kui asjaks läheb Wink Seal saab katsetada ka alaska raami. Ja see ongi kohe koht, kus kalli akusae peale kulutamise mõttekus umbe jookseb!

Panin üle mitme aja tolle gigaodava HPG käima, paugupill. Tegelikult viimane kord oligi sealsamas täpset 2aastat tagasi meetrist jalakat tükeldada. 18 tolli latt ja kett teravaks, odav solk sisse ja teeb plangusaagimise katsetuse ära. 16 tolli peaks langetuseks piisav olema ehk Hecht. Ma olen nüüd läbi isiklike loomkatsete jõudnud sinnamaani, et väga harva vajaminevat jõulist 2,2+ kW saagi asendab täiesti odav noname. Natuke tasub kulutada kerge universaali peale, millega teed enamuse ajast. Dolmar oli õnnistus oma hinna ja omaduste suhtes! Aga sellega kasvab isu ka kaal ning üldse kogu saag väiksemaks saada ja siis kahjuks tuleb juba sajaseid luftitada. Hetkel ongi ju 2 varianti: odavaim 362WES, siis 2511WES kui ulmekerge profikas, ja muidugi sõgeda hinnaga 201 C-M. Kuna ma ise ei kavatse "nööriga" mujale ronida kui vaid pootsmanitooliga jahi mastidesse, siis mulle vajadusel korvis tööks sobib tagakäepidemega ka. Ja vaatad mistahes videot, siin leeduka esimene tööpäev, siis selle ultralightiga minnakse ikka päris jämedate kallale ja asi saeb nagu mõte! Kas nüüd too DCS võtaks samad kased kiiremini ja kergemini maha??? Müravabamalt kindlasti. Vaatad ja ei usu, et see on 1,1kW! Kuna Dolmariga sigarahul, siis 1800 grammi pärast kulutada 450€ on nagu hõbeda ostmine...grammi hind on sama 25-28 senti. Võtad koti ja paar ketti juurde, 500 läinud Sad  Hetkel on sellele summale muud rakendust.
Vasta

Nagu loeks sajand tagasi automobiili mõttekuse kohta võrreldes hobusega Big Grin

Muidugi on Priidul õigus selles, et tänased akusaed on kohutavalt väikese paagiga asjad, mis kaaluvad (ja paraku ka maksavad) palju.

Aga tuleme suti teemasse ka: mul peaks kohe-kohe esimene aku jõudma 500. laadimiskorrani. Uusimad on rammus 100 teinud. Esialgu jõudluse vahet ei märka. Kuidas teistel akusaekasutajatel läinud on?
Vasta

Tuleb välja et kõik kes oma akusaagidega rahul on ei tea et nad tegelikult ei tohiks rahul olla nendega, ise tunnen ka puudust ühest väiksest vaiksest saest millega peenemat materjali tükeldada või puukuuris katlapuid kamina jaoks pooleks lasta. Väike Dolmar on laasimiseks, väiksemaks langetuseks ja järkamiseks olemas, jämedamate puude kallale minekuks on isal Stihl MS230.
Vasta

Akusaag. Kõnealune Echo on üldse esimene selline, mis on mõeldud ka metsatööks. Kõik muud siiani olid algselt üldse juhtmeta ehitussaed nagu Makita, arboristikad ja aednike asjad nagu Stihl jne. Ja ega neid nii ka positsioneeritkase! See, et akukatega saab ka oksi laasida ja muid aiatöid teha nagu lõkkesse tüvede tükeldamine, on lihstalt boonus. 
Kui ehitad katuseid, teed toolvärke jms kõrgtööd, on pisike pealthoide akukas ideaalne. Teed ruumis sees midagi, jälle hea! Kõike seda on tehtud! Ega see akusaag arboristile on ka sama, mis mul akutrell 20-meetrises mastis tuulekella jms paigaldamas! Näiteks. 
Just see Makita kui kõige levinum tootesari hakkab juhtmega saage välja suruma. Teise teema pisike metalli lintsaag on järgmine selline, järkamissaed juba on osaliselt jne. Kuigi efektiivsus on ikkagi 220V kasuks! 

Teine teema on ikkagi akude kestvus vs nende laadimise aeg vs selleks vajalik elekter! Ma tõin näite vaat et parimast võimalikust, kus teed metsa 250 meetri kaugusel elektrist! Kellel on päriselt-päriselt lähemal??? Siin ksf! tõi näite et laseb pläriseva bensiiniga võsakaga pikali ja siis odava ja kerge Makitaga laasib. Võsakaga langetatava puhul on siis pigem kiirem juba hea Fiskarsi kiin? Ok, on asi olemas, miks mitte. 
Saagidele pole veel jõudnud "teslandus", mis muutis elektriauto tarbitavaks. Hetke PARIM on siis seesama japside Echo oma pooletunnise tööajaga. Me hakkame rääkima METSAtööst siis, kui seesama saag sama kaalu jurues "teeb teslat" ehk neljakordistab kasutusaega! Tesla tegi seda - 100 kildi pealt viidi asi 400 peale. Kui akusaag kestab 2 tundi saagimist 1600 vati ja 19,1 m/s ketikiiruse juures, on tegu tõsise metsatöö riistaga.
Vasta

Tere!

Kui kellegil pakkuda hiinaka Steeli või Powwer Grahvi pealt ülemist kaant, siis pakkuge julgelt.

Tel.56956013
Vasta

Ei välista kumbagi. Ega sa esimene mees siin ei ole, kelle hernekepid oleks teises hoovis aialatid ja tööd tehakse ööpäevas 26 tundi.
Mul oli eesmärk nr üks hoida "sirget serva" ehk siis hoovi ümber maha tõmmatud võpsik järjest ära koristada, jäme kraam hoovi, risu lõkkesse. Mis tegemata, see tegemata, aga kus tehtud, seal puhas maa. Tõsi, enamus ajast kulus kraami lõketesse vedamiseks. Seda enam oli mõistlik valik kohetöötava saega toimetada.
Vasta

(12-04-2021, 12:53 PM)Mart Laanelepp Kirjutas:  Tuleb välja et kõik kes oma akusaagidega rahul on ei tea et nad tegelikult ei tohiks rahul olla nendega
Varasemalt on bensiin vs Aspen teemas olnud selline kommentaar: bensiini kasutajad on rahul, Aspeni kasutajad on Aspeniga rahul aga pole rahul, et bensiinimehed oma valikuga on rahul. Rahulolematutele otseselt viitama ei hakka, saate isegi aru.
Vasta

Siinkohal täpsustan, et mõnel Aspeni kasutajal on savi, mida teised põletavadWink
Vasta

(15-02-2021, 21:37 PM)v6sa Kirjutas:  
(15-02-2021, 20:31 PM)maisalup Kirjutas:  Me võiks mõne akusaagide katsetuse teha Big Grin 
...

Kui aeg ja koht sobib, liitun oma triikrauaga. Heal juhul olen selleks ajaks raatsinud soetada ka kaheakulise tagakäepidemega asja.

Hmmm, äkki võtaks plaani. Tooks kaheakulise tagasangaga sae proovida ja prooviks ise akutriikrauda. Stihli akukat saab Ramist, ei löö selle laenutus ka vigaseks, üks Echo on ka ehk saadaval, nagu siit teemast loen ja Milwaukee...
Läheme lõunasse ja veame akusaagide toodangu Luige roomikmassinaga kokku?
Vasta

(13-04-2021, 00:13 AM)Telc Kirjutas:  
(15-02-2021, 21:37 PM)v6sa Kirjutas:  
(15-02-2021, 20:31 PM)maisalup Kirjutas:  Me võiks mõne akusaagide katsetuse teha Big Grin 
...

Kui aeg ja koht sobib, liitun oma triikrauaga. Heal juhul olen selleks ajaks raatsinud soetada ka kaheakulise tagakäepidemega asja.

Hmmm, äkki võtaks plaani. Tooks kaheakulise tagasangaga sae proovida ja prooviks ise akutriikrauda. Stihli akukat saab Ramist, ei löö selle laenutus ka vigaseks, üks Echo on ka ehk saadaval, nagu siit teemast loen ja Milwaukee...
Läheme lõunasse ja veame akusaagide toodangu Luige roomikmassinaga kokku?
No ma pakkusin luige roomikmasina jutu juures sama variandi välja Big Grin
See oleks nagu plaan.
Pärast saab kartulisalatit ja kasemahla ka Big Grin Smile
Vasta

ma müüsin oma ikalduse ära, pole enam millegagi tulla Sad
Vasta

Mul on 40 kuubine bensu dolmar 1.3 soonega oregoni ketiga ja samade näitajatega plaat kett ka akusael. Saame näha kuidas tõmbab pussu välja elektril ja bensiinisaag saeb nagu võid Big Grin
Ütlen ausalt- mõlemal tõmbab bussu välja ja bensukas on mul 2.2 kw
Vasta

(13-04-2021, 09:47 AM)maisalup Kirjutas:  Mul on 40 kuubine bensu dolmar 1.3 soonega oregoni ketiga ja samade näitajatega plaat kett ka akusael. Saame näha kuidas tõmbab pussu välja elektril ja bensiinisaag saeb nagu võid Big Grin
Ütlen ausalt- mõlemal tõmbab bussu välja ja bensukas on mul 2.2 kw
Mul on 220V saag 2400W ehk 2,4kW ja see ei sae kaugelt nii ägedalt kui samasuguse numbrilise näitajaga (karbil) HPG Big Grin Selle saaresurma 35-sendise tüve peal sai testida, konkurentideks legendaarne 254 ja miskine pisike-odav mäkullohh. Kuna too iseterituv elektrikas on ka jube raske, siis 254 oli valgusaasta kaugusel ja lahja hobisaag ületas kiiruselt aga vajas meelitamist. Just see elektrisaagide ketikiiruse küsimus. Akukatel oligi ju esimene kiire ketiga saag Stihlil MSA 200 C ja too Echo on nüüd järgmine juba veel klass karmim risit. USAs müüdavate puhul poleselge, need testivideod on ka enamasti sellised kummalised. Stihli MSA 120 ja 140 on aeglased hobipillid. Uuenenud profikas MSA 220 C-BQ PRO on juba super aga ikkagi see absurdne hind! Ja kaal ka kõige pisema akuga 4,8 kilo. Komplekti hind on praegu 800€ (449sag +199aku soodukaga + 149 laadija), seda siis ühe lahja akuga... samas lubab sellega 45 minti saagilist ja 35 minti laadimist. 

ÕNNEKS on Stihl teinud ise testi ja tõesti kõrvutanud kolm samaks tööks mõeldud saagi. 200C ehk hobikas, 220C ehk akuga tipp-profikas ja bensuga profikas 201C!!! Viimase hind 699€ ehk "olematu" 100 vähem. Ja siin on 220C kiirem, sest on tsipa võimsam. 8,8sek elektriga vs 9,6sek bensuga. Siin tekib juba tõesti küsimus siis juba akusae ostmise "mõtekusest" sest bensukas on ka arutult kallis!  Aga lähed ikkagi reaalselt karutagumikku noorde metsa harvendust tegema??? No mitu 200-eurost ja 1,8 kilo kaaluvat akut sa siis kaasa vead? Reaalseks tööks on ikka  2 akut ehk juba läheb hinnavahe 300 euro peale, mis on 30%!!!! Reaalseks metsatööks valgustusraiel on vaja juba 5-6 akut per tööpäev! See teeb LISA 9 kilo ja 1000 eurot seljakotti vs 5 kilo/17€ saebens, mida jagub kauemaks! Jah, saag ise on testivõitja ja puha, saeb ka fantastiliselt, aga töö omahind on hullumeelne! Nagu öeldud - väga kallist tööd tehes on sel jumet aga muul juhul mitte.

Samaldel Stihlil ja Echol on akuseljakorid ja elektrivõsakad ka olemas. Aga hinnad kultuurihooldusel 150 koridor ja 180 ülepinna hektar. Stihli seljakotid maksavad 850-1300 eurot. Linnahaljastuses oma teenust müües täiesti mõeldav, metsatööks mitte. Ma tean ka tegelasi, kes ongi omale ka selliseid asju ostnud justnimelt magalarajoonides teenuse müügiks! Aga iga magala magamisboks maksab ka iga ruutmeetri hooldamise eest uhket pappi! Ma linnahindasid ei tea, Järvamaal on hooldustasu 20 senti ruut ehk iga kuu ämmal 14 eurot ehk 170 euri aastas. 

Aga nüüd pakkisin kogu kola bensusaagidest rüoobideni uueks metsatraktoriks ülendatud "juhanhirve" elik Partnerisse ja kolin tegevusega Läänemaale. Eelmine ehk Zafira lõpetas oma maised piinad talvel Kuusakoski platsil. Teeb eeltöö sanglepikus ära ja siis tuleb too roomik-dumperi test teha. Rohkem pehmele see suvi veel minna ei kavatse...      

Vasta

minu arusaam on see, et nagu autodelgi, on oluline ka väändemoment ja millal see kõige suurem on ehk tegelikult ei piisa ainult kilovattidest.

Pähkliajude hirm
Vasta

Eile mõtlesin, mille vastu vahetada ühes ehituspoes üleval olev kreeditarve ja muud hüved. Riskides siinse teoreetikust arvamusliidri pahameele alla langemisega, läksin ostsin väikese ja nõrgukese akusae Makita DUC254. Makita 40V kettsaagi ei jõudnud ära oodata. Ehk kunagi millalgi..
Ühtuhämaruses panin sae kokku, kõrvalkastist jäi näppu 4Ah aku, millel voolu ühe pulga jagu. Veel enne pärispimedat saagisin õunapuul küljest kaks käsivarre jämedust kuivanud oksa. Jupitasin ära ja siis sai aku otsa. Ostuga rahul. Saag on mõnusalt kerge ühe käega toimetada ja sobib ideaalselt puuvõrade lahtisaagimiseks. Teise käega majandad okstega. Meeldib hetk, kus päästikult käe võttes saabub kohe vaikus, samuti jääb ära kogu möll käivitamisega. Vajutad vaid nuppu ja töötab. Ostuga rahul!
Tüvede jaoks on teised saed.
Vasta




Kasutaja, kes vaatavad seda teemat: 3 külali(st)ne