Mootorsaag - hooldus ja remont ning turg

(27-05-2021, 07:10 AM)maisalup Kirjutas:  Olles nüüd 3 päeva hommikust õhtuni kasutanud ja väga palju käivitusi teinud selle aja jooksul kuna töö on selline, et teed lõike ära ja seisma. Ning jälle käima jns, siis väidan endiselt et ka see uus stihl 261 on maru fekaal käivituja Big Grin
Näitasin paarimehele ka kuidas õige saag peaks käivituma(dolmar siis- ka peale mõningast seismist ühe tõmbega ilma tooreklapita käima) Stihlil muudkui sahmi tooreklapiga kui natuke pikemalt seisab ning isegi soojalt ei lähe kohe esimesest matsust, ikka 2-3 tõmmet aga noh kuna kaal ja jõud on meeldivad siis tuleb see pisike nikastus ära kannatada Smile
kui ka soojalt ei lähe kohe käima, siis miskit viga - see ei ole Stihli eripära. ka talve/suve õhuklapi vale asend ei tohiks seda põhjustada.

Pähkliajude hirm
Vasta

Tegu on siis tavalise karburaatoriga mudeliga kõige viimane väljalase. 
See nädal mul pole aega aga järgmine nädal lähen sellega spetsialisti jutule kes nende saagide hingeelust rohkem jagab. Ehk oskab tema seda timmida. 
Kui mõtlema hakata, siis dolmari võsakal oli sama teema tehaseseades, tahtis saada tühikäigu kruvi veidi lahti, aga mu teada ma pööretekruvi ilma spetsiomm D kruvikeerajata näppida ei saagi. Mul dolmar samasugune, ainult T kruvi käib tava kruvikaga.
Soojast peast ikka jah 2-4 tõmmet tahab koguaeg, ühe matsuga ei lähe kunagi. Veits jahtud siis tooreklapiga 4 tõmmet ning poolgaasiga 3-5 tõmmet. 
Ikka paras udjamine kui oled harjunud, et saag kergest tõmbest käima kargab
Vasta

Mu Stihli eripära on see, et kui bensiini/aspeni vahel vahetada, siis tuleb tühikäigu kruvi muuta. Kui bensiiniga välja häälestatud, siis aspeniga on tühikäik nõnda madal et ei käivitu ega jää ka kohapeal käima.
Vasta

Kas keegi Aspeniga või teiste poes müüdavate segubensiinidega ka oma sae kokku on saanud jooksutada? Ärge häbenege. Tunnistage julgelt üles. Big Grin 
T.
Vasta

Mina olen ühe husqu 254.Soomes tuttav tegeleb palkmaja ehitusega,tõi järjest siia neid kokkujooksnud saage remonti.Ei olnud vahet ,kas husqu ,stihl või echo.Segubensu kasutamisega tuleb mõni üksik,seguõli siis husqvarna xp või stihli ultra.Mina kallasin oma aspeni ülejäägi atv paaki.Mõne oksa saagimisega vahest ehk kestab saag.
Olin alguses juba skeptiline ,ta ei ole ju rasvane,mis asi see määrib siis seal.

Kasutatud ja uued jupid enamus uutele ja vanadele  ka väga vanadele husqvarna,stihli,jonsered ja partner saagidele.5297816
Vasta

Aspen on nende masinate kütus kus on segusuhe 1:50 le. Igasugu hiina pasa nagu need HPG Hechtid jnee millest ka siin teemas mõned vasika vaimustuse saanud tuleb Aspenist kaugel hoida. Isegi nende kasutusjuhendites kirjas, et minimaalselt 1:40 le. Nähtud ka neid hiina 2T mootoritega asju mille juhendis kirjas 1:25 le.  Aga Eesti mees viib naisegi altari ette ja alles pärast hakkab kasutusjuhendit lugema.
Vasta

Võib-olla kusagil eespool puudutatud teema, aga mõõdate te tõesti seda õli nii täpselt ja on õlisemal segul mingeid kõrvalnähte? Ma teen segu korraga vaid 0,5..0,7l ja saab ikka õlikogus saab nagu saab. Kuna teen pigem õlisema, siis ilmselt on keskmises segus õli 3%+.
Stihli MS250 ei virise ka tummisema üle (sh seisnud õliga segu, millele igaks-petteks veel törtsu õli juurde annan), Husq võsalõikaja andis ekstreemsustesse kaldumise puhul tühikäigul väljasuremisega märku, et talle see pull ei meeldi.

Foorumite vanarahvatarkus: "üks troll suudab rohkem arvata, kui sada tarka teada"
Vasta

(27-05-2021, 21:22 PM)13piisab Kirjutas:  Võib-olla kusagil eespool puudutatud teema, aga mõõdate te tõesti seda õli nii täpselt ja on õlisemal segul mingeid kõrvalnähte? Ma teen segu korraga vaid 0,5..0,7l ja saab ikka õlikogus saab nagu saab. Kuna teen pigem õlisema, siis ilmselt on keskmises segus õli 3%+.
Stihli MS250 ei virise ka tummisema üle (sh seisnud õliga segu, millele igaks-petteks veel törtsu õli juurde annan), Husq võsalõikaja andis ekstreemsustesse kaldumise puhul tühikäigul väljasuremisega märku, et talle see pull ei meeldi.
oma masinates kasutan aspenit, ämmale teen trimmerile segu 4 liitrit korraga ja mõõdan täpse koguse õli. kui õli liiga palju, siis tahmab ja jõudu vähem, liiga vähe õli on muidugi hullem. 

ju ma pole piisavalt kõva mees, sest ma pole ühtegi saagi suutnud kokku jooksutada ei aspeniga ega ka muuga Smile

Pähkliajude hirm
Vasta

(27-05-2021, 21:22 PM)13piisab Kirjutas:  Võib-olla kusagil eespool puudutatud teema, aga mõõdate te tõesti seda õli nii täpselt ja on õlisemal segul mingeid kõrvalnähte? Ma teen segu korraga vaid 0,5..0,7l ja saab ikka õlikogus saab nagu saab. Kuna teen pigem õlisema, siis ilmselt on keskmises segus õli 3%+.
Stihli MS250 ei virise ka tummisema üle (sh seisnud õliga segu, millele igaks-petteks veel törtsu õli juurde annan), Husq võsalõikaja andis ekstreemsustesse kaldumise puhul tühikäigul väljasuremisega märku, et talle see pull ei meeldi.

Mina segan täpselt 45/1 lihtsalt ,et kindel olla, vb natuke rohkem tahmab aga silindri väljalaske puhastamine on elementaarne hoolduse osa.
Üldiselt segan suurema koguse ja kasutan kvaliteet õli mis sisaldab ka kütuse stabilisaatorit.

Teadmiseks veel seda ,et on olemas ka õli mis segatakse 1/100 ja saed selles probleemi ei näe Smile
Vasta

2taktiliste Yamu paadimootorite vahekord oli 1:100 Cool
Vasta

(28-05-2021, 00:26 AM)Xtreme Kirjutas:  Mina segan täpselt 45/1 ...

Nii mastaabi mõttes: kaua see kogus vastu lööb?

Mulle oleks see aasta kogus. Rolleyes
Vasta

(28-05-2021, 08:25 AM)v6sa Kirjutas:  
(28-05-2021, 00:26 AM)Xtreme Kirjutas:  Mina segan täpselt 45/1 ...

Nii mastaabi mõttes: kaua see kogus vastu lööb?

Mulle oleks see aasta kogus. Rolleyes
Tee palju soovid, peaasi et suhe õige. Seguõli potsikul ju skaala peal. Tahad 45/1 paned 100 grammi 4,5 liitri bensiini peale. Aspenit kasutades pange saagi ikka punasest kanistrist. Meil üks tüüp ei tulnud selle pealegi, et sinises on puhas bensiin 4T mootorile.
Vasta

(28-05-2021, 08:25 AM)v6sa Kirjutas:  
(28-05-2021, 00:26 AM)Xtreme Kirjutas:  Mina segan täpselt 45/1 ...

Nii mastaabi mõttes: kaua see kogus vastu lööb?

Mulle oleks see aasta kogus. Rolleyes
Ega siis vahekorra hoidmiseks ei pea kogused samad olema 4,5/0,1 suhe on sama kui 45/1  Big Grin
Vasta

(28-05-2021, 08:59 AM)Meistrimees Kirjutas:  ...
Aspenit kasutades pange saagi ikka punasest kanistrist. Meil üks tüüp ei tulnud selle pealegi, et sinises on puhas bensiin 4T mootorile.

Asjakohane meeldetuletus. Et need Aspeniga kokkujooksnud saed saatusekaaslased poleks...

Minu kokkujooksutamise kogemused pärinevad ka neist juhtudest, kui "rautpoldkintlald" oli bensiini õli lisatud. Pärast kokkujooksnud kolbi vaadates ilmnes, et vist ikka ei olnudWink

50+ l Aspenit läbi 5 mootori - null probleemi seni. A ma pisike saagija ka. Vaatame kümne aasta pärast uuesti saldot. Big Grin
Vasta

(27-05-2021, 18:55 PM)Talupoeg taluja Kirjutas:  Kas keegi Aspeniga või teiste poes müüdavate segubensiinidega ka oma sae kokku on saanud jooksutada? Ärge häbenege. Tunnistage julgelt üles. Big Grin 
T.
Mina olen, küll mitte sae aga Partneri trimmeri. Sees oli paar aastat vana punane Aspen, kolb kiilus silindrisse kinni. Tõsi, ilm oli päris palav, võibolla ka see oli põhjuseks. Hiljem olen siiski punasest Aspenist loobunud ja kasutan sinist, kuhu sortsan õli nii umbes 1:40 le või sinna kanti. Aspen siis nendes mootorites, mis nina all tiksuvad, saag ja trimmer, mujal Sirkli 98.
Vasta

Teema algatajana pole ammu sõna võtnud!!!! Küll aga huvitavaid arutelusid tuleb, kui Vändrast saelaudu. Ma ise olen ostnud nimelt HPG võsalõikaja koos hekipügajaga prooviks et kuidas kestab. Kestab küll! Hekipügaja on saanud sellist tööd, et väikesed riisisööjad ei oleks ise ka seda uskunud
Loe kasutusjuhendit ja asi toimib

Veel pole maha löödud
Vasta

Proovisin ka talvel selle Aspeni ära. 15l sai läbi põletatud. Peab ütlema, et kütusekulu vähenes nagu natukese, aga see mõru/hapu lõhn mis väljalaskest tuleb häirib mind tunduvalt rohkem kui tavalise tanklabensiini oma. Ja 98le tagasi minnes oli tuntav pöörete kasv ja jõu suurenemine. Aspen oli alla kuu vana ja katsetasin husqvarna tavakarpaga võsakas ning autotunega saes. Mõlemil olid muutused samad. Hooaja lõpus paagitäis läbi lasta puhastamise ja hoiustamise eesmärgil on ok aga igapäevaselt seda osta ja kasutada ei tahaks. Kellegile ma arvamust peale ei suru, lihtsalt minu tähelepanekud. Smile
Vasta

Mul hakkas pea valutama, kui heade kolleegide kogemusi lugesi. Mingi õlisegud, aspenid, segukruvid, traadist tõmbamised, abrakadabra. Fuih. Kolm aastat tagasi soetatud Husqu toimetab väiksemas kodumajapidamises endiselt laitmatult. Laenasin nädalavahetuseks sugulasele, pärast oli tegu et tagasi saada : )
Vasta

36V masin on väga tegus asi. Kaua ühe akutäiega suristada saab?
Vasta

Mul saavad tööd tavaliselt enne otsa, kui aku tühjaks : )
Kestvust võib vaadata mõnest testist, tuubikust neid ikka leiab.
Aga soovitan soojalt. Algul tundus vähe kallis see lõbu, aga kui samast seeriast muid vidinaid ka kasutada, siis polegi väga hirmus.
Vasta




Kasutaja, kes vaatavad seda teemat: 3 külali(st)ne