Mootorsaag - hooldus ja remont ning turg

(31-05-2021, 18:19 PM)alfredo Kirjutas:  Mul saavad tööd tavaliselt enne otsa, kui aku tühjaks : )
Kestvust võib vaadata mõnest testist, tuubikust neid ikka leiab.
Aga soovitan soojalt. Algul tundus vähe kallis see lõbu, aga kui samast seeriast muid vidinaid ka kasutada, siis polegi väga hirmus.
Siis on vähe tööd!!!
Järgmine Sõber ja minu õuelt meite külla suvekodu soetanu soetas ka Ryobi 36V asjad. Saag, muruniiduk ja võimalus veel ka trimmer ning hekipügaja. Jah, selle 5Ah MaxPower akuga saab ka 40cm juurekaelaga männi pikali ning isegi laasitud aga... Jah, saeb ja teatud aja täitsa ägedalt, ei saa nuriseda! Elektrimootoris ju jõudu on ja 21 m/s ketikiirus pole ka paha, lisaks suudab masin sellest akust hetkeliselt palju välja võtta, mida tavalisest 36V akust ei saa. Viimasega võib laasida ja ei kannata peale vajutada, saeakuga kannatab. Aga kallis ta on ja kalliks jääb ning minu 99-eurone tšehhi-hiinlane oma suure full-chisel ketiga saeb ja tükeldab ikka päriselt! Ja pulki on mõnus kergekesega lasta. See häiribki kõige rohkem hinna kõrval, et elektriauto ja -saed on kasutatavad siis, kui "aku on täis", mitte siis kui ma TAHAN! Saab aku tühjaks, hoog on sees aga pean ootama laadimist. Kui ostad mitu akut on hind suisa debiilne. OK, kaheakulise Makita puhul võib pisut erandit teha sest seal on tööriistapark taga äge. 
Kodune juhtmega iseterituv elektrikas on ju koguaeg löögivalmis ja hind oli odav - sestap võis pulli teha. Ehk mina ei suuda vaimustuda absurdsetest hinnanumbritest küsitava väärtusega asjade eest! Sõbral on tõesti imeväike metsaalune krundike kus metsatööd ei ole ja muru on ka 50 ruutu. Lubas endale vaikseid masinaid sest vajadusel olen ju mina oma saagedega võtta Big Grin Jämedat metsakuiva või kabedat kaske saunale teha on akusaega ikka piin ja ajaraisk, kui see keset õue kummuli vedeleb! Teed kiire pläristamise ära, nahk märg seljas ja siis saun + õlu! Akusaega toimetamine metsateo mõistes on kergelt töötegemise immiteerimine... See on ikka õue- ja ehitussaag. Ja erisaed oma hinnaga ei asenda samas hinnas 4kW pika latiga langetusjõhkardeid. Mis kõige kurvem - odava otsa akukad on ka sigarasked! Seal on kõik asjaolud paigast ära!
Vasta

(31-05-2021, 19:20 PM)PlyVal64 Kirjutas:  ...
Mis kõige kurvem - odava otsa akukad on ka sigarasked! Seal on kõik asjaolud paigast ära!

Kogu mulast ainus kõrva taha panemist vääriv asi. Laiad ja nurgelised pealekauba.
Vasta

Husqil on ka 9,4Ah akud. Sae ja trimmeriga käib kokku veel seljakotivariant, peast ei mäleta palju see mahutas, aga ikka viisakalt. Aga kergemateks kodutöödeks on 5-ne paras. Selle seeria akud ja kiirem laadija on mõeldud sedamoodi koos toimima, et laadimine ja tühjenemine toimuvad ühel kiirusel. Seega näiteks muruniidukiga on nii, et kui käbedalt teha, siis jõuab vahepeal veel ühe limonaadi ära juua, võtad täis aku ja paned tühja jälle laadima. Tootja ei valetanudki seekord. Odavamate jebinatega on tõesti nii, et aku laadub 90-120min, aga tühjeneb umbes 30-40minutiga. Sai enne ostmist veidi eeltööd teha ja soodsad asjad välistasid end ise. Kui osta, siis juba korralik asi. Üks tuttav, kes minu tagasihoidlikul mahitusel neist asjust maitse suhu sai ja endale ka sae ja trimmeri ostis, ütles kuidagi ilusasti - elu parim investeering. Pean nõustuma.
Vasta

36V Makita akusaed proovitud, nii vana ja aeglane, kui uus ja kiire. Kumbki ei kõlba millekski.
Plaan proovida veel sellist, mis ühe käega kasutatav. Ehk saab õunapuu oksa nüsida vms, nii et teise käega saad oksa painutada. Rolleyes
Vasta

(31-05-2021, 21:04 PM)pannkook Kirjutas:  36V Makita akusaed proovitud, nii vana ja aeglane, kui uus ja kiire. Kumbki ei kõlba millekski.
Plaan proovida veel sellist, mis ühe käega kasutatav. Ehk saab õunapuu oksa nüsida vms, nii et teise käega saad oksa painutada. Rolleyes

Ära asjata vaeva ennast - pane aga bensuga edasi. Ei suuda need ükski panna lahjat tundi järjest latipikkuselt puus põhjagaasiga.

Millest tuleb arvamine, et olematu energiavaruga napi kümendiku arendatud kompromisstoode peaks olema võrdväärne vastane suure energiavaruga pool sajandit järjepidevalt arendatud tootele?  Turunduse reklaamitibide ponnistustest?

Ei ole praegu ja lähiajal ei paista ka veel sellist akutehnoloogiat, mis võimaldaks arenguhüpet.
Vasta

(31-05-2021, 21:04 PM)pannkook Kirjutas:  36V Makita akusaed proovitud, nii vana ja aeglane, kui uus ja kiire. Kumbki ei kõlba millekski.
Plaan proovida veel sellist, mis ühe käega kasutatav. Ehk saab õunapuu oksa nüsida vms, nii et teise käega saad oksa painutada. Rolleyes
ise pole proovinud aga usku neisse pole ja õunapuu oksa nüsimiseks ühe käega on tiiger täitsa asjaks. Mõtlesin just, et peaks aku või paar juurde soetama, alailma vinnavad lapsed akutrelli vm akuriista enda juurde (remonte vaja teha) ja siis ühe akuga on jama kevadist viljapuulõikust teha.
Vasta

Stihlil on väga hea akusaag õunapuude ja marjapõõsaste lõikuseks. Aku käepidemes ja plaat on mingi 15cm vist pikk.
Ostsin kevadel. Väga dobže riist. Kerge ja saab õunapuu otsas akrobaatikat tehes ilusti ühe käega lõigata.
Akul mahtu ka piisavalt.

Aquila captas non muscas.
Vasta

(01-06-2021, 02:53 AM)Daff Kirjutas:  Stihlil on väga hea akusaag õunapuude ja marjapõõsaste lõikuseks. Aku käepidemes ja plaat on mingi 15cm vist pikk.
...

See siis: https://xn--aiatht-eua.ee/akukettsaed-ak...aag-gta-26 ?
Vasta

neid saage müüakse suvaliste kirjadega mõnekümne rahaga.
vähemasti pildi järgi täitsa sama selle stihliga.
Vasta

(01-06-2021, 08:44 AM)v6sa Kirjutas:  
(01-06-2021, 02:53 AM)Daff Kirjutas:  Stihlil on väga hea akusaag õunapuude ja marjapõõsaste lõikuseks. Aku käepidemes ja plaat on mingi 15cm vist pikk.
...

See siis: https://xn--aiatht-eua.ee/akukettsaed-ak...aag-gta-26 ?

See sama jah. 173 eurikut maksis.  Igatahes meie oleme rahul. 
Käisin metsas proovimas kus mul väike "pomoloogia" katseaed. Saab kenasti võras sees käe vajaliku oksani lükata ja nipsti on see oks maas. 
Mugavam kui vuksiga või oksakääridega.
Ja saab edukalt ligi juurikat oksa msha saagida niiet vesivõsude oht on ka minimaalne mis näiteks oksakääridega on raske saavutada.

Aquila captas non muscas.
Vasta

(31-05-2021, 22:51 PM)honkomees Kirjutas:  
(31-05-2021, 21:04 PM)pannkook Kirjutas:  36V Makita akusaed proovitud, nii vana ja aeglane, kui uus ja kiire. Kumbki ei kõlba millekski.
Plaan proovida veel sellist, mis ühe käega kasutatav. Ehk saab õunapuu oksa nüsida vms, nii et teise käega saad oksa painutada. Rolleyes
ise pole proovinud aga usku neisse pole ja õunapuu oksa nüsimiseks ühe käega on tiiger täitsa asjaks. Mõtlesin just, et peaks aku või paar juurde soetama, alailma vinnavad lapsed akutrelli vm akuriista enda juurde (remonte vaja teha) ja siis ühe akuga on jama kevadist viljapuulõikust teha.
Mina armusin akutiigrisse just tamme, vahtra ja pärna "pügamisega"! Ja sellesse, et mul on lõputult erinevaid terasid võimalik kasutada lihast ja jääst soojustusvilla ja metallini.

Siin viidatud oksasaeke on ju laustotrus? Õige arboristi käsisaag on raudselt efektiivsem, tiigrist rääkimata, aga viimasega ei ulatu kõrgele. Hetkel ka mõte mingi ketiga kõrglõikuri asemel ikkagi teleskoop ja oksasaag osta, et 40-aastast männikut ja ka kõike muud laasida. 37+46 raha on ikka hoopis teine teema, hetkel K-Rautast sõbrana saab veel odavamalt (32+38) kätte. Ja siis jääb veel lisakõrguseks redeli kasutamine, millega saab 6-7 meetri peale laasida. Ning lühike käepide õunapuude jaoks maksab hetkel 4,54 raha... No "nii kiire" ju ka pole!
Vasta

Stihli ei oska kommenteerida aga Milwaukee väike oksasaag on väga asjalik, tiiger raputab sul kätt edasi-tagasi ja töötamiseks on ikka kahte kätt vaja, see tõmbab oksa ikka ilusti vastu saage. Kas sul on Ryobi akutiiger? Mul on ka Ryobi akud muidu olemas aga kõik muud tiigrid peale suure Milwaukee akuka on kerge pettumuse valmistanud. Töö juures on ka mingi 18V BL makita ja sellega võrreldes tekitas Milwaukee ikka wow-efekti  Smile
Vasta

See Stihl on mõeldud impulls osjatele, kes kasutavad seda korra, nürivad keti ära ja nii see vedelema jääb.
Vasta

(01-06-2021, 13:43 PM)Mart Laanelepp Kirjutas:  Stihli ei oska kommenteerida aga Milwaukee väike oksasaag on väga asjalik, tiiger raputab sul kätt edasi-tagasi ja töötamiseks on ikka kahte kätt vaja, see tõmbab oksa ikka ilusti vastu saage. Kas sul on Ryobi akutiiger? Mul on ka Ryobi akud muidu olemas aga kõik muud tiigrid peale suure Milwaukee akuka on kerge pettumuse valmistanud. Töö juures on ka mingi 18V BL makita ja sellega võrreldes tekitas Milwaukee ikka wow-efekti  Smile

Kus on tiiger asendamatu - krohvirikas naelu täis lammutus ja maa seest/kändude juurte saagimine! Ma kasutan Makita kuldseid terasid ja nendega on lust igatsugu jama lõigata. OK, lammutamisel on suur 220V Makita ja eks see ole vähe teine asi küll kui akuga Ryobi. Aga kadakakände välja võtta jms teha on odav pill ka piisav. Uus on harjavaba ja ikak kasvõi Makita samalaadsest pea 50 raha odavam. Ja ka kergem. Aga ma sain maitse aastate eest suhu üldse hoopis Stanley FatMax-seeriaga. Testivärk ja hakkas meeldima. Just mullas "sonkimine" oli meeldiv võimalus mida kahjuks kettsaega ei ole.

Lõpuks ongi tööriistasid meeletult palju ja ei osta ju igasse majasse/majapidamisse oma - praegugi on pakiruum kogu aeg tööriistadest pungil! Tere, siin me oleme! See on ka üks asi, miks kohati mulle meeldib ÜKS asi ehk siis näiteks bensuga mootorsaag. Praegu täpselt see jama - akuhöövel jäi Noarootsi aga oleks vaja Nõmmel paar lüket teha. Teinekord on jälle vastupidi ja siis kolmas variant et on Järvamaal vaja. Ja siis panedki mingi meeletu tööriistakoormaga mööda Eestit ringi. Kuupmeeter tööriistasid koos kiivri, pükste ja saabastega... OT aga see on veel üks osa sellest, et kõik on tore, kui on üks selgekujuline lokatsiioonipunkt, elekter olemas jne. Aga on 2 või 3, kõik majad, korterid ja metsad on veel eripalgelised, siis oledki "minusugune". Ja kolmas asi, kui tänagi paljud korterielanikud hullunult suvekodusid ostavad - ja siis sabub reaalsus, et päris palju tuhandeid on kohe vaja lisaks tööriistade alla panna!!!  Et kardinapuu/pildiriputuse noname odavakutrellist ei piisa saja-aastase poolmäda talukompleksi hooldamiseks...
Vasta

Aga mina tõmbasin oma muldvana 254xp käima ükspäev ja lasin emal paar kaske ja ühe õunapuu jubinateks. Tegelt andis tuttav oma makita akuga ketisae ka(ei oska marki öelda täpset). Aga see minuarust sama raske kui 254,aga jaksu oluliselt vähem. Igaljuhul tegi 254xp kõik pilbasteks. Ja 3a sees olnud aspen(oh jumal küll onju) süttis ka veel. Kuigi kui poole töö ajal paagi värskega täitsin,siis kõrva järgi hakkas justkui paremini käima. Aga nüüd sai jälle paak täis. Igaks juhuks teritatud kett ka peale ja garaazi järgmist avantüüri(äkki jälle 3+ aastakest) ootama. Ja vana koina, läks ketiõliks sisse kasutatud mootoriõli  Big Grin

Ahjaa. Kännud lõikasin võimalikult madalalt maha ja pärast lasin lati otsaga nii vast 20cm sisse ja urgitsesin õõnsaks ja lõikasin seest välja ääred ära. Sellest tingituna läks ka värske kett peale(ei olnud enam meeles kui kiiresti muld/liiv ketti nürivad Big Grin

Kõik abistavad tegevused orkide arvukuse vähendamiseks. 4x4 ja muude vajalike autode korrastamine ning kõiksugu eriprojektid.
MTÜ Toeta Ukrainat EE522200221082095744 Swedbank`is ja märgusõnaks (Autod Viimsist rindele)
Vasta

(01-06-2021, 15:14 PM)wagoneer Kirjutas:  Kännud lõikasin võimalikult madalalt maha ja pärast lasin lati otsaga nii vast 20cm sisse ja urgitsesin õõnsaks ja lõikasin seest välja ääred ära. Sellest tingituna läks ka värske kett peale(ei olnud enam meeles kui kiiresti muld/liiv ketti nürivad Big Grin

Mitte ainult ketti. Ma sain oma suht värskel Makita juhtmega sael veotähikust lahti ainult kahe suure kännu maapinnast allapoole viimisega. Labidas ja survepesur olid abiks ja ikkagi. Makservi poisid ütlesid, et see saag on väga palju rasket tööd teinud, ma muigasin vuntsi ainult. Tegelikkuses oli kõige rohkem 20 töötundi sael kokku selleks hetkeks.
Läbitöötanud BENSIINImootoriõli on hobikasutajale igati paslik valik.

Müün: keermetõrv, puidulakk, alumiiniumtorud.
Vasta

(01-06-2021, 15:14 PM)wagoneer Kirjutas:  Aga mina tõmbasin oma muldvana 254xp käima ükspäev ja lasin emal paar kaske ja ühe õunapuu jubinateks. Tegelt andis tuttav oma makita akuga ketisae ka(ei oska marki öelda täpset). Aga see minuarust sama raske kui 254,aga jaksu oluliselt vähem. 
....

Milline üllatus, et 36 V akusaag ei suudagi lüüa vastu 54 kuubikulisele profibensukale.

Muide, mark on teada - see oli taas kord minusuguste lollide kasutatav Makita. Mudelit me veel ei tea, aga sel pole ka vahet - need kõik saavad (ja jäävadki saama, kuniks bensule võrdväärse energiatihedusega akut ei looda) profisaelt haledalt peksa. Energia jäävuse seadus kehtib endiselt.

Kasutatud õli on sama lai määratlus, nagu "hea tööriist". Kui õli on enne hapnemist väljalastud puhtasse nõusse ja seejärel pealt parem ära valatud, siis ei juhtu tõenäoliselt nii labase hüdrosüsteemiga, kui seda on saeketi õlitus, mitte vähematki. Aga kui sinna valada tökatit liivasest kausist, siis on lõpp kiire. Täpsemalt kolme paagitäiega oli MS170 pump kinni.

Mullase kännu töötlemine tapab saagi hästi. Aga et paari kännuga tähik lendab, on muidugi hale lugu küll.
Vasta

Setitamine ja kurnamine on nii elementaarsed asjad, et ma ei viitsi taaskord ette nämmutada.

Müün: keermetõrv, puidulakk, alumiiniumtorud.
Vasta

(31-05-2021, 21:10 PM)v6sa Kirjutas:  Millest tuleb arvamine, et olematu energiavaruga napi kümendiku arendatud kompromisstoode peaks olema võrdväärne vastane suure energiavaruga pool sajandit järjepidevalt arendatud tootele?  Turunduse reklaamitibide ponnistustest?
Ilmselt ksf alfredo "bensiin haiseb ja on vuih. Mul on akukas ja see on palju parem"-jutust. Millel pole suurt sisu - mõneks tööks on vaja sõrme, mõneks seda teist asja. Akudega metsa minek tähendab kas olematut energiavaru või siis suurt hunnikut akusid.

Võtame lihtsustamiseks metsa kaasa ainult liitri bensiini ja vaatame, mitu akut samaks asjaks vaja:
- bensiinis energiat ca 7kWh, millest nt 25% kasuteguriga kasulikku 1,75kWh
- võtame akuks 36V süsteemi ja paneme selleks jadamisi 2tk vast kõigile tuttavat Makita 18V 5Ah akut. Saame 36x5=0,18kWh energiat. Loeme selle lihtsustamiseks kõik kasulikuks energiaks

Ehk siis liitri bensiini alternatiiv on 20tk Makita 5Ah@18V akut.
Kes viieliitrise kanku läbi põletab, vajab juba 100 akut. Külmaga vast mõnikümmend protsenti peale - ka Li-ion mahtuvus on madalal temperatuuril väiksem.

Muud vaated:
1) akude kiirlaadimisest võib ju rääkida, aga:
- ilmselt on selle korraldamine peavalu
- Li-ion laadimine miinustemperatuuril ei ole hea mõte. Külma ilmaga sisu mõne kraadi jagu plussi soendamime võtab aega
2) võimsus. Kas mõnel akukal on ka kirjas, mitusada vatti ta on? Või tundub kõigile tootjatele akuriistade puhul kohatu mootorsaagide kilovattide-maailmas sadade vattidega "hoobelda"? Smile

Mul pole akude vastu midagi ja kui ei oleks olemas 6..7a tagasi soetatud pistik-kettsaagi, ostaks tänasel päeval ilmselt nn päris-sae (2,7kW fossiilipõletit) kõrvale ka akuka, millega siseruumis toimetada või õunapuuoksi lõigata. Igaks tööks oma riist.

Foorumite vanarahvatarkus: "üks troll suudab rohkem arvata, kui sada tarka teada"
Vasta

mootoriõli reostab keskkonda, saeketiõli on biolagunev

Pähkliajude hirm
Vasta




Kasutaja, kes vaatavad seda teemat: 2 külali(st)ne