Mootorsaag - hooldus ja remont ning turg

(01-06-2021, 16:09 PM)13piisab Kirjutas:   Kas mõnel akukal on ka kirjas, mitusada vatti ta on? Või tundub kõigile tootjatele akuriistade puhul kohatu mootorsaagide kilovattide-maailmas sadade vattidega "hoobelda"? Smile

Kuldsed sõnad! Võimsust saab muidugi tuletada ampertundidest. Olen mõned korrad teinud ja sisetunne on selle tulemuse ka heaks kiitnud kui on eelnev kogemus sarnase juhtmega riistaga olemas. Arvud on tõesti sellised naljakad. Makita 1 akuga trimmer andis 250W vist kui mälu ei peta. Kasvuhoone serva teeb traktori järelt korda, paar meetrit terrassi ümbert ka ja soss.

Müün: keermetõrv, puidulakk, alumiiniumtorud.
Vasta

(01-06-2021, 16:49 PM)ounou Kirjutas:  mootoriõli reostab keskkonda, saeketiõli on biolagunev

Tuleb kirjutajat kurvastada: enamik meil müüdavatest  saeketiõlidest ei ole biolagunev. Või kui täpsemalt formuleerida, siis kõik õlid lagunevad kunagi ära. Biolagunevateks tituleeritakse neid õlisid, mis lagunevad kiiresti. Kui kiiresti, see oleneb merketinigi inimestest ja natuke inseneridest kah. Nimelt tekib olukord, kus õli on küll kiirest biolagunev aga ka säilimisaeg on pisike. Seega leitakse kesktee, kus juriidiliselt oleks õli lahtris "biolagunev", aga säilivusaeg oleks piisavalt pikk, et kaubandusketid need liitrid rahatähtedeks jõuaks muuta.
Vot enamus meil müüdavatest saeketiõlidest ei liigitu lahtri "Biolagunev" kategooriasse.

Tarkus ei tule alati aastatega, mõnikord tulevad aastad üksi ka.
Vasta

(01-06-2021, 16:09 PM)13piisab Kirjutas:  ...
Ehk siis liitri bensiini alternatiiv on 20tk Makita 5Ah@18V akut.
...

MOTT.

Samas üllatav - reaalelu kogemuse järgi oleks oodanud pigem kolmandiku võrra nigelamat tulemust (veel roihkem akusid). Ehk umbes nii palju käib sisepõlemismootoriga saag Harju keskmises rämedikus (loe: palki ei tule) tühja...

Mõnda aega sai nii käidud metsas:
[Pilt: attachment.php?aid=74309]

Kilovatine inverter suutis kiirlaadijat muretult sööta, et oleks vooluvaru. Voolu jätkus nii inverterile kui starterile, et õhtuks koju jõuda. Hommikuks oli automaatlaadija aku kenasti täis toppinud. Nüüd tuleb teha loomkatse, kas sama inverter ja aku löövad vastu ka kahese laadija (maksimaalne võimsusvajadus 460 W) söötmisele...
Vasta

(01-06-2021, 16:53 PM)Marko Kirjutas:  
(01-06-2021, 16:09 PM)13piisab Kirjutas:   Kas mõnel akukal on ka kirjas, mitusada vatti ta on? Või tundub kõigile tootjatele akuriistade puhul kohatu mootorsaagide kilovattide-maailmas sadade vattidega "hoobelda"? Smile

Kuldsed sõnad! Võimsust saab muidugi tuletada ampertundidest. Olen mõned korrad teinud ja sisetunne on selle tulemuse ka heaks kiitnud kui on eelnev kogemus sarnase juhtmega riistaga olemas. Arvud on tõesti sellised naljakad. Makita 1 akuga trimmer andis 250W vist kui mälu ei peta. Kasvuhoone serva teeb traktori järelt korda, paar meetrit terrassi ümbert ka ja soss.

See on ka muidugi õige. Mootori võimsust tootja ei avalda. Mis on nendest inetu tegelikult.

Mis aga trimmerit puutub, siis on Sul ikka kasvuhoonel pinda. Big Grin Meil on kolmandat suve käigus sihuke pisinäriline ja 2,5 Ah akuga saab nii veerand tundi järada, 5 Ah lööb kolmveerand tundi vastu. Peamine häda on juba maintud olematu moment ehk kui liiga jämedasse metsa minna, siis ei jaksa läbi lüüa ja siis katkub tamiili pooleks.  Aga sihukesed meetrised putked ja põlvini hein on mõnus napsida. Vähemalt ei löö plastist elektrikarjuseposti pooleks, kui juhtub vastu minema. 45-kuubikuline oma 3,5 mm FlexiBladega isegi ei tunne, kui posti pooleks kaksabSad
Vasta

Makita akusaed on mitmes variandis Makservi rendis riiulis võtta. Selle teema peale proovisin rendist järgi 36V sae. Koduhoovi isegi sobiks, eriti kui vahepeal saagimise kõrval on okstega majandamist vm tööd mis lubaks akusid laadida. Eks oma saega tekib akude mahu osas mingi tunnetus, mul jäi ühe akupaariga osa kavandatud tööst tegemata. Aga kokkuvõttes meeldis, eriti vaikus. Aga see oli rohkem prooviks ja ilupärast nokkimine, mitte leiva laualetoomiseks ega talvekütte kuurisaamiseks.
Vasta

Hr.Võsa,ma ei võrdle otseselt särtsukat ja bensukat. Lihtsalt sõber väitis,et see on sama võimas kui mu muldvana 254xp on. Ja kuna minu särtsuteadmised on 0-i lähedased,siis pidin pettuma. Aga selguse huvides küsisin Makita margi ka järgi. Selleks oli Makita DUC303PT2 kahe akuga. Otseselt ei kaalunud,aga tundus suht sama raske olevat kui 254xp. 
Eks akuasjadel ole veel piiiik maa minna.

Kõik abistavad tegevused orkide arvukuse vähendamiseks. 4x4 ja muude vajalike autode korrastamine ning kõiksugu eriprojektid.
MTÜ Toeta Ukrainat EE522200221082095744 Swedbank`is ja märgusõnaks (Autod Viimsist rindele)
Vasta

Su sõber on mittetark! Või turundaja, mis teeb jämedalt sama välja.

H254 on tänagi veel Tegija, Makita akusaed on bensukatega võrreldes ikka harrastaja nõrgemast  otsast. Milwaukee ja Huski omad on äkilisemad, aga nende akumajandus pole jälle nii paindlik.

Sellega olen nõus, et akuasjad on täna pigem neile, kes ei pea mahtu tegema.

Mis aga kaaludesse puutub, siis päris hea käsi on:

Husq 254 kaalub ilma lõikeosata 5,4 kg, paneme lati ja keti osas 800 g juurde (oletame, et Sul on lühike ja hea latt), saame 6,3 kg;
DUC303 kaalub koos lõikeosaga 4,6 kg, üks 6 Ah aku (et oleks raskeim) 680 g, seega kokku 5,96 kg.
Vasta

(01-06-2021, 21:13 PM)v6sa Kirjutas:  Su sõber on mittetark! Või turundaja, mis teeb jämedalt sama välja.
H254 on tänagi veel Tegija, Makita akusaed on bensukatega võrreldes ikka harrastaja nõrgemast  otsast. Milwaukee ja Huski omad on äkilisemad, aga nende akumajandus pole jälle nii paindlik.
Sellega olen nõus, et akuasjad on täna pigem neile, kes ei pea mahtu tegema.
Ma arvan,et talle tõmmati müts pähe lihtsalt selle saega pädevate müügimeeste poolt  Big Grin  Täna veel ei ostaks endale akusaagi. Las veel arenevad. Muidugi nendega kaasnev vaikus on mõnus. Kodus asjade tükeldamiseks on Makita 1,8kw juhtmega kettsaag. Saab mõne oksa saagida ja pelletitest jäänud alused ära tükeldada ning ka tubastes ehitus asjades kasutada ilma naabreid häirimata  Toungue 
Aga mul tekkis hoopis teine küsimus. Kui näiteks akukas seisab 3+ aastat ilma kasutuseta. Mis akudega juhtub? Peab neid kogu aeg laadima,et nad elus püsiks või pole tänapäevastel enam vahet?

Kõik abistavad tegevused orkide arvukuse vähendamiseks. 4x4 ja muude vajalike autode korrastamine ning kõiksugu eriprojektid.
MTÜ Toeta Ukrainat EE522200221082095744 Swedbank`is ja märgusõnaks (Autod Viimsist rindele)
Vasta

Mul on Makita akudega ebameeldiv kogemus. Akutrell seisis üle poole aasta kasituseta. Akud 14v. 
Üks aku mis oli katlamajas toimib kenasti aga teine mis oli külma garaaži ununenud jamab. 
Kui laadima panna siis ei taha voolu vastu võtma hakata. 
Laadija lööb punase tule ette ja rida näitab, et viga ühenduses. Häbeneb mingi 10min.siis hakkab laadima. Muuga ei oska seostada kui seismisega külmas ruumis.

Aquila captas non muscas.
Vasta

Kõik akud tühjenevad ise. Mida jahedam/kuumem, seda kiiremini. LiIon armastab toatemperatuuriWink

Kolme aasta pärast on juba kasutuses olnud, kuid molutama pidanud aku ilmselt kas päris küpse või kaotanud kasutatava osa mahutavusest. Samas ma ei tea seda - akud ringlevad pidevalt erinevate seadmete vahel ja mul eelkirjutaja kogemus puudub. Ilmselt on kõik akud kord või paar läbi külmunud autos talvel, aga häda pole sellest õnneks tekkinud. Samas netis on palju kogemusi, kus pakaseöö järel ongi vaikus. Enamasti on need akud olnud kas tühjad või pooltühjad.

Samas on meil siin mehi, kes päevade kaupa akumasinaid kasutavadki ja eks nemad oskavad öelda, mismoodi tõeliselt tööd teinud akud käituvad. Ma olen siiski harrastaja.

Esimene oma akudrell oli vist aastal 2006, Metabo. Selle NiCd akusid sai mitu ringi uuendatud ja praegugi on üks NiMh peale ümbertehtu kasutusel.

Väidetavalt on uue liitiumaku riiuliiga kolm aastat...
Vasta

Makita 36V trimmer jaksu poolest 15a vanusele 25ccm aparaadile tunde järgi alla ei jää. Väga mõnus riist et pärast traktoriga niitmist aiaääred jms üle lasta. See nv tegin ka paar suuremat ala, kus sel aastal veel niitnud polnud. Kahe akupaariga kokku pea tunnike tööd vast. Suht mõistlik, rohkem poleks vist nagunii viitsinud. Ainult aia- ja seinaäärtega saab ühe akupaariga ilusti hakkama. Päris uudismaale muidugi asja pole. Aga sinna ei läheks ka 25ccm trimmeriga.
Vasta

Mul on tööbussis 6 18V 5Ah Makita akut. Neid on igas olukorras. Kui on tühi, siis tühi, kui pooltühi, siis pooltühi. Vahest ka täitsa täis.
Kõik asjad on seal bussis, vaatamata ilmale. -30 sel aastal vist ei olnud päris, aga -25 ikka. Päeval on seal kuudis praegu +40vms.
Seni pole ükski aku lambist koolenud. Tasapisi nõrgemaks vast jääb, aga mitte märgatavalt. Rolleyes
Vasta

Ega see akuvärk areneb ka muidugi päris koleda kiirusega, ei saa salata. Aga mingis kohas jääb seegi "toppama" ja seda mistahes akudesse voolu tagasiandmise kiiruses või siis hinnas. Aga vaadates saagidele lisaks kasvõi mutrikeerajad jms mis alles äsja oli pigem pneumaatiline! PAuku ehk jõudu-võimu on akuasjades piisavalt, kogu probleem ongi nende mahutavus kestvustöös. Kõiksugused seljakott-akupangad jms on küll tore aga paras mõttetus suures plaanis! Jah, see on tiheasustusala teema, täiesti nõus. Aga ei hakka keegi ka tulevikus võsasaega kraaviservi puhastama või raudteede ääri niitma elektriga. Või ka see mu pandud elektri-Ryobi nullpööraja mis teeb päris uskumatud 12000 ruutu - mis see töömees linnas teedevahelisi haljasalasid niites ülejäänud aja teeb? Niigi on täna paljudel masinatel niiduorgani müra suurem kui sumpsist tulev  Big Grin 

Ja pole ka need akusaed ega akutrimmerid kaugelt vaiksed, lihtsalt nad ei põksu vahepeal. Aga tööd tehes teevad müra ikkagi! Linnas tiheasustuses elades, kus endal kui ka naabritel on kõiksug tehnikat, siis ainus müra poolelt HÄIRIV tööriist on õhuluud! Lisaks tolm, mis nüüd on keelatud kasutada-teha, ainult lehepuhurina murul! See on ju hästi kummaline aga autod muutusid ka oluliselt vaiksemaks kui õpiti sissevõtuõhku summutama! 
Vähemalt mind häirivad palju enam nato lennukid ja militaarkoperdised, katkiste sumpadega tsiklid ja eelkõige lollid vinguvad uuselanikud, kui mingi hetkeline sisepõlemismootori hääl. Need on TÖÖ HÄÄLED ja lolle vingatseid häirivad viimasel ajal isegi laste mängimsie hääled!!! Ja mis on müra - seesama õhu liikumine helilainetena, mida ei saa välistada. Naabritädil on see iselükatav rootorniiduk ja selle töö hääl on samamoodi täiesti kuuldav. Kas Tal nüüd põriseks vaikselt miski bensukas 12 minti mind küll kuidagi õnnetumaks ei teeks. Kui Ta seda pühapäeva hommikul 5:00 ei tee, on kõik hästi.

Edit: just hakkas ksf!Malloc muru niitma ja ei ole see pisike elektrikas kuidagi hääletu. Kuna mul on telefonis ka päris täpne müramõõtur, siis muidu oli õues 48-52dBa, niites 5 meetri kauguselt mõõtes 71-73 dBa. Teatab, et see on "noisy workplace" Wink 80 ja edasi on juba "harmful".

Edit2: suisa soe ja värske, enda oma üles laadides tuli teavitus - Metsälehti Stihli akuvõsaka test ka liikuvas pildis. Aku kestis 33 minutit ja seda koormuseta töös... Huvi pärast liidame siis tööks kõlbuliku toote hinna Eestis kokku: masin ise 599€, seljakott 1299€ (võib ka 1699€), laadija 159€ ja kindlasti ka pisike aku 199€. Mis siis kokku teeb: 2256€ või lausa 2656€  Sad Oojaa, linnas kallist teenust kortermajadele ja niisama laiskadele aga rikastele eramajaomanikele müües täiesti mõeldav, iseendale kusagile karupees metsa aga mitte. Riigikogulase palga või igatustasu eest veel... USAs ka seljakotiga testitud ja kuidas sellist küngast trimmerdades see suhtelisem "vaikus "oluline on?
Vasta

(01-06-2021, 21:01 PM)wagoneer Kirjutas:  Hr.Võsa,ma ei võrdle otseselt särtsukat ja bensukat. Lihtsalt sõber väitis,et see on sama võimas kui mu muldvana 254xp on. Ja kuna minu särtsuteadmised on 0-i lähedased,siis pidin pettuma. Aga selguse huvides küsisin Makita margi ka järgi. Selleks oli Makita DUC303PT2 kahe akuga. Otseselt ei kaalunud,aga tundus suht sama raske olevat kui 254xp. 
Eks akuasjadel ole veel piiiik maa minna.
 No ju siis olid sõbra 254ja alased teadmised samuti 0-i lähedased. Sellele ei saa ju hobi bensusaedki vastu. Pigem on Makita nende konkurent ning hiilgab hoopis harrastaja jaoks oluliste asjade nagu lihtne käivitamine kasvõi redelil kõlkudes jne.

You see, pal, Elvis can´t read a contract.
All he knows is, no Ferrari, no rides with the top down.
Vasta

Stihl MS251. Sõidab kaubikus pidevalt kaasa minuga juba mingit aega. Hetkel ilmad kuumad, mistõttu kuudis tunde järgi pidevalt 40 ja enam soojakraadi, millega seoses on tekkinud ebameeldiv nähtus, et ajab ketiõli välja. Mõni voolik ajaga pehmeks muutunud, või milles probleem. Keegi kokku puutunud ja oskab põhjusele viidata?
Vasta

(02-06-2021, 11:16 AM)PlyVal64 Kirjutas:  Ja pole ka need akusaed ega akutrimmerid kaugelt vaiksed.......

Paar nädalat tagasi sattusin juhuslikult tunnistajaks kui ühe tuttava pool olles naaber tiris välja elektrimuruniiduki. Värvi järgi tundus olevat vist Husqu. Ma algul mõtlesin, et mingi uuema malli bensiinimootor aga ei. Puhas elekter. Aga vaikusest oli asi kaugel.

Samas lõikan ise ka vahel elektrisaega mõne klotsi. Samuti ei saa vaikusest rääkida. 

Ja viimane kogemus selle Stihli oksasaega. Väikese masina kohta piisavalt lärmakas. 

Nii-et vaikusega ja kaaluga need elektri/aku riistad küll ei löö. Kui, siis jääb üle heitgaas millega kelkida.

Aquila captas non muscas.
Vasta

Niidukid on lärmakad juba oma loomuselt, aga Husqu profiseeria sae ja trimmeri koha pealt pole midagi isegi võrrelda. Tõesti ei ole. Võrdlust saan alati teha, kui naabrid on oma bensuõgijad käima ragistanud ja ürgne instinkt seejärel mindki aiaääri puhastama ajab. Astud, naudid linnulaulu, nuusutad kevadlille, mõnus. Ainus mis seejuures häirib, on ümbrusest kostev plärin. Õlivingu õnneks alati ei tunne, sõltub tuulest. Ja mõtled, on juba XXI sajand, aga sedavõrd kaugel täiusest.
Vasta

(05-06-2021, 12:31 PM)ak75 Kirjutas:  Stihl MS251. Sõidab kaubikus pidevalt kaasa minuga juba mingit aega. Hetkel ilmad kuumad, mistõttu kuudis tunde järgi pidevalt 40 ja enam soojakraadi, millega seoses on tekkinud ebameeldiv nähtus, et ajab ketiõli välja. Mõni voolik ajaga pehmeks muutunud, või milles probleem. Keegi kokku puutunud ja oskab põhjusele viidata?
kui vahepeal võimalik, siis pane puhta papi peale seisma ja vaata kust poolt jookseb. kui sellel on kiirkinnituse kork, siis ma panustaks korgile.

Pähkliajude hirm
Vasta

Husqvarna 254 asendaja ja kõikide akusõprade unistus:

https://aliexpress.ru/item/1005002008940970.html?spm=a2g0o.productlist.0.0.27676b0eF7PglC&s=p&ad_pvid=202106051300132113806283978900001572726_4&algo_pvid=068ed8dd-9bc1-4250-b020-c60936a31b25&algo_expid=068ed8dd-9bc1-4250-b020-c60936a31b25-9&btsid=0b8b037216229232131002590ec955&ws_ab_test=searchweb0_0,searchweb201602_,searchweb201603_

Nüsige või saja aastast männimetsa.

Big Grin
Vasta

Võtsin ilmselt liiga pikalt hoogu, et neist 88V makitadest kirjutada. Ok, parem Hilja kui mitte kedagi...
Kogemata läks otsingusse 18V asemel 88V ja hakkas tulema. Paraku on kõik viited Malaisia ja muude taoliste kohtade suunas tugevalt kaldu. Kohalikud ei tea sellisest tööriistast mitte midagi. On ka mingi 108 voldi jutt.
See 88V 13Ah aku on visuaalselt u 2x suurema ruumalaga kui 18V 5Ah. Ilmselgelt on Malaisias toimunud revolutsioon akutehnoloogias  Smile
Linke otsib igaüks ise, need muutuvad ruttu kehtetuteks miskipärast.

Müün: keermetõrv, puidulakk, alumiiniumtorud.
Vasta




Kasutaja, kes vaatavad seda teemat: 14 külali(st)ne