Mootorsaag - hooldus ja remont ning turg

Parempoolset on. Big Grin
Vasta

(24-07-2021, 16:28 PM)peeter11 Kirjutas:  Äkki on kellegil siit pakkuda korralikke kartereid husqvarna 254 mootorsaele?
Mul on täiesti olemas koos väntvõlliga 58818385 on mu nr

Veel pole maha löödud
Vasta

Selline lugu juhtus täna.Saen oma huskiga (135).igasugust sodi.Kuna spesial ketiõli otsas ,kallasin mingeid vanu õlijääke.Krt. naabrimees ,sama hobisaagia nagu mina tampis mind maa sisse sae teotamise eest.( Tal oli küll endal paarsada gr.midagi sees  Big Grin )Kas asi oli ikka õiendamist väärt. Rolleyes
Vasta

(26-07-2021, 16:40 PM)linnuke Kirjutas:  Selline lugu juhtus täna.Saen oma huskiga (135).igasugust sodi.Kuna spesial ketiõli otsas ,kallasin mingeid vanu õlijääke.Krt. naabrimees ,sama hobisaagia nagu mina tampis mind maa sisse sae teotamise eest.( Tal oli küll endal paarsada gr.midagi sees  Big Grin )Kas asi oli ikka õiendamist väärt. Rolleyes
seda on võimalik mitmeti mõista. kas tegu oli uue õli jääkidega või mootorist läbi käinud õliga?  kui uus mootoriõli, siis pole asi kuigi hull, kui vana ja mootorist läbi käinud õli, siis said asja eest  Big Grin

Pähkliajude hirm
Vasta

(26-07-2021, 16:49 PM)ounou Kirjutas:  
(26-07-2021, 16:40 PM)linnuke Kirjutas:  Selline lugu juhtus täna.Saen oma huskiga (135).igasugust sodi.Kuna spesial ketiõli otsas ,kallasin mingeid vanu õlijääke.Krt. naabrimees ,sama hobisaagia nagu mina tampis mind maa sisse sae teotamise eest.( Tal oli küll endal paarsada gr.midagi sees  Big Grin )Kas asi oli ikka õiendamist väärt. Rolleyes
seda on võimalik mitmeti mõista. kas tegu oli uue õli jääkidega või mootorist läbi käinud õliga?  kui uus mootoriõli, siis pole asi kuigi hull, kui vana ja mootorist läbi käinud õli, siis said asja eest  Big Grin
egas keti,lati vahelihe hõõrdumine pole ju võrreldav vända ,saale vahelisega.peaasi ,et libe Smile õli lläks ikka ketile ,mitte bensu seguks.(nii igaks juhuks )
Vasta

(26-07-2021, 16:58 PM)linnuke Kirjutas:  
(26-07-2021, 16:49 PM)ounou Kirjutas:  
(26-07-2021, 16:40 PM)linnuke Kirjutas:  Selline lugu juhtus täna.Saen oma huskiga (135).igasugust sodi.Kuna spesial ketiõli otsas ,kallasin mingeid vanu õlijääke.Krt. naabrimees ,sama hobisaagia nagu mina tampis mind maa sisse sae teotamise eest.( Tal oli küll endal paarsada gr.midagi sees  Big Grin )Kas asi oli ikka õiendamist väärt. Rolleyes
seda on võimalik mitmeti mõista. kas tegu oli uue õli jääkidega või mootorist läbi käinud õliga?  kui uus mootoriõli, siis pole asi kuigi hull, kui vana ja mootorist läbi käinud õli, siis said asja eest  Big Grin
egas keti,lati vahelihe hõõrdumine pole ju võrreldav vända ,saale vahelisega.peaasi ,et libe Smile õli lläks ikka ketile ,mitte bensu seguks.(nii igaks juhuks )
seda ma saan aru, et ketile. saan aru, et see oli siis ikka vana ja mõnest mootorist läbi käinud õli. see ei mõju õlipumbale hästi, kett ja latt on kulumaterjal niikuinii. aga enda saele võid ju vett ka panna või üldse mitte midagi, ega see kedagi teist ei peaks segama.

keskkonna seisukohast oleks parem ikka biolagunev ketiõli, mitte vana ega uus mootoriõli.

Pähkliajude hirm
Vasta

(26-07-2021, 17:21 PM)ounou Kirjutas:  keskkonna seisukohast oleks parem ikka biolagunev ketiõli, mitte vana ega uus mootoriõli.
Just! Täitsa nõus, aga..... miks peab keskonnasäästlikult toimetav kodanik maksma rohkem. Samal ajal, kui kõik teised saavad läbustada.... Asjad on ikka väga vildakad. Kui riik tahaks, et meil siin roheline oleks.... peaks biolagunev õli olema odavam, kui muud õlid. Sel juhul ma saaks aru, et riik hooliks meist ja meie rohelisest mõtteviisist. Aga kedagi ei huvita ju see, põhiline oleks, et saaks kantslist kiita, et kui rohelised me ikka oleme ja kui tublid.
Ei muutu siin midagi. Peale minu kraaksatust läheb samamoodi edasi. Big Grin
Vasta

(26-07-2021, 16:40 PM)linnuke Kirjutas:  Selline lugu juhtus täna.Saen oma huskiga (135).igasugust sodi.Kuna spesial ketiõli otsas ,kallasin mingeid vanu õlijääke.Krt. naabrimees ,sama hobisaagia nagu mina tampis mind maa sisse sae teotamise eest.( Tal oli küll endal paarsada gr.midagi sees  Big Grin )Kas asi oli ikka õiendamist väärt. Rolleyes


No eks iga mees taha tark välja näha aga alati pole selleks sobivat väljundit ja siis haaratakse õlekõrrest.  See kord läks veits nihu.

Ja se biolagunev õli. Popp on olla roheline.  Kas sae juures see mingit efekti annab on pikk filosoofiline teema.

Aquila captas non muscas.
Vasta

ja lisaks pole biolagunev niiväga biolagunev, st laguneb küll aga aastakümnete jooksul. Kui oleks tegelikult biolagunev, ei saaks müüa, laguneks kankus enne ära ...
Tegu puhtalt rohepesuga, ei muud ...
Vasta

See biolagunev õli....Kui saag jääb seisma mõneks kuuks,nagu suvel ,näiteks.Siis on õlipump kinni paakunud ja ajami lõhud kohe kindlasti ära.Vana 254 jms metall ajamiga vägistab vb olla veel käima pumba ,aga siis on kanalid ja võttur kinni kleepunud.Näinud n...i nendega küll.Mul on hea suur kogus ,käigukasti õli 85 w90 ,mis töötas jahutuse eesmärgil ja pole hammasrattaid näinud.Hea puhas ja veniv õli ja sobib väga hästi ketile.

Kasutatud ja uued jupid enamus uutele ja vanadele  ka väga vanadele husqvarna,stihli,jonsered ja partner saagidele.5297816
Vasta

Kui ma siint nüüd suurt peapesu ei saanud ,siis OK.Tegelikult mõtlesin ikka ,ehk teoreetiline ( kellegi meelest saele ) kahju aparaadile  Wink See on ju välistatud.Rohelisest suhtumisest asjasse ei maininud naabrimees kordagi.postitasin lihtsalt selleks ,et ,noh ,mis arvate " speteialisti" arvamusest.See " roheline teema " pigem kontoriinimestele.Mina tarbin saagi ca.2 tundi nädalas ,aasta lõikes.Naabri lehm saastab kah rohkem.
Vasta

Seda asja on siin mitu korda läbi nämmutatud. Rohepestud ajavad oma joru, pragmaatikud kasutavad seda, mis olemas. Setitamine ja kurnamine on elementaarsed asjad, puupeade jaoks panen seekord eraldi kirja jälle.
Diiselmootorist tulnud õli koht on jäätmejaamas või lõkkes.

Müün: keermetõrv, puidulakk, alumiiniumtorud.
Vasta

(26-07-2021, 19:08 PM)Marko Kirjutas:  Seda asja on siin mitu korda läbi nämmutatud. Rohepestud ajavad oma joru, pragmaatikud kasutavad seda, mis olemas. Setitamine ja kurnamine on elementaarsed asjad, puupeade jaoks panen seekord eraldi kirja jälle.
Diiselmootorist tulnud õli koht on jäätmejaamas või lõkkes.
Marko; või lõkkes. 
Räägime seda rohelistele. Big Grin
Vasta

ega ma ei arvagi, et 99% siin automoto foorumis sõna võtvad kodanikud arvaks hästi keskkonna säästmisesse. ikka on kallis ja teised teevad ju ka ja 100 muud rohepesu häda. mu postitus oli sellele 1% suunatud. ega kas valad oma vanaõli niisama maha või läbi mootorsae - pole mingit vahet. mina ei vala, viin jäätmejaama. eks kuidas kelle IQ lubab.

Pähkliajude hirm
Vasta

(26-07-2021, 19:20 PM)ounou Kirjutas:  ega ma ei arvagi, et 99% siin automoto foorumis sõna võtvad kodanikud arvaks hästi keskkonna säästmisesse. ikka on kallis ja teised teevad ju ka ja 100 muud rohepesu häda. mu postitus oli sellele 1% suunatud. ega kas valad oma vanaõli niisama maha või läbi mootorsae - pole mingit vahet. mina ei vala, viin jäätmejaama. eks kuidas kelle IQ lubab.
Mina oma nn.kapsamaal pole õli kunagi maha kallanud.(omad kaevud jne.) Vanad õlid lähevad mul kõik vanade kuuride  taladele .seintele.
Vasta

Jälle peab viimase komani lahti seletama ja meelde tuletama. Lõkkes tähendab, et 100g süütamiseks kui jonnib, vähemalt minu mõistes. Mul ei ole enam diiselmootoriõli kusagilt tulemas õnneks, seega seda muret pole.
Siin on autodega tegeletud 40+ aastat, kaevuvesi kõlbab juua ja muru peal paljajalu käimine on ka ok, tallad ei saa õliseks, seega võib tähte närida, kes soovib, mul on täiesti ükskõik.

EDIT: ahjaa, pakendid ja klaastaara kogun eraldi ja viin nende jaoks ettenähtud konteineritesse, kompost läheb kompostihunnikusse

Müün: keermetõrv, puidulakk, alumiiniumtorud.
Vasta

Ja-jah! Ja siis puruneb mõnel metsatraktoril voolik,kuused tilguvad õlist...
Vasta

(26-07-2021, 21:07 PM)Kivipurustaja Kirjutas:  Ja-jah! Ja siis puruneb mõnel metsatraktoril voolik,kuused tilguvad õlist...

Kuuskedest on muidugi kahju, aga tavaõli ei ole nii hull- EMAKE MAA püüab selle kinni!

Kõige saastavamad on:
*igasugu jahutusvedelikud (nendel on ülihead ronimisomadused- panevad põhjavette nagu ludin)
*vanema tehnika freoonid (alla 2000. a )
*igasugu "peenemat sortti" õlid (nn. hästi vedelad)
 
- ja kuskil on ka mürast, valgusest/pimedusest, laiskusest ja lauslollusest tulenevad keskonnakahjud.

Näiteks: Mul üks naabritest põletas katlas lapse kasutatud mähkmeid- see hais oli rõve...! Sad
Vasta

Ise korjan küll kõik tühjad kankud kokku ja lähevad jäätmejaama, samuti plastik, papp, vanad rehvid jne. Garaazis on paar kasti eri jääkide tarbeks, poole aastaga saavad viimisküpseks. Igasugu kõikvõimalike vedelike jäägid samuti, eriti need millel sildid lahkunud. Just leidsin mingist kastist kahekomponentseid metallivärve koos kõvendiga, kollast ja pasakarva pruuni tooni, olid ilusad säravad aga pleekisid kahe nädalaga. No ise ei tarvita enam sellist ja kellegile ei pakkunud ka. Äraandmine on ju tasuta. Kõrini on vajalikku asja mingist kolahunnikust otsida, seega mida 5 aastat pole liigutanud see müüki või hiinlastele. Viimase aja trend ikka metallide puhul Kuusakoski, õnneks õnnestus vanale dt-20-le ikka vähese raha eest uus kodu leida.
Vasta

(26-07-2021, 16:40 PM)linnuke Kirjutas:  Selline lugu juhtus täna.Saen oma huskiga (135).igasugust sodi.Kuna spesial ketiõli otsas ,kallasin mingeid vanu õlijääke.Krt. naabrimees ,sama hobisaagia nagu mina tampis mind maa sisse sae teotamise eest.( Tal oli küll endal paarsada gr.midagi sees  Big Grin )Kas asi oli ikka õiendamist väärt. Rolleyes

Ei - meil on vaba maa ja igaüks võib oma vara hävitada talle sobival moel. Big Grin Mõned võtted on lihtsalt riigi poolt tasuliseks muudetud.

Mis puudutab looduse väidetavat saastamist siis ka kõige fossiilsemat päritolu ketiõli määritakse metsas nii tõhusalt laiali, et loodus saab sellega hakkama. Kui seda just loiguna maha ei lasta. "Biolagunevat" kannatab lihtsalt paksemat kihti maha määrida enne, kui mullal/taimel paha hakkab.
Vasta




Kasutaja, kes vaatavad seda teemat: 1 külali(st)ne