Mootorsaag - hooldus ja remont ning turg

Kas on viga minus, või on see mingi stamp viga, aga iga kord, kui kett tabab midagi kõvemat, hakkab saetee paremale viltu jooksma? Vahet pole kas viilitud, pingis teritatud, või tehaseuus kett. Peale ei suru, kui siis ainult hambaga puust. Sael jõudu jagub, kett pingul, latt lõtkuta. Võiks ju ühtlaselt viltu vedada Wink , või vasakule. Seest pehastunud ja liiva täis tüvega, pidi 2x teritama, et vastaskülgedelt lõiked enam-vähem kokku jookseks


Vasta

(29-08-2021, 10:00 AM)hulgus Kirjutas:  Kas on viga minus, või on see mingi stamp viga, aga iga kord, kui kett tabab midagi kõvemat, hakkab saetee paremale viltu jooksma? Vahet pole kas viilitud, pingis teritatud, või tehaseuus kett. Peale ei suru, kui siis ainult hambaga puust. Sael jõudu jagub, kett pingul, latt lõtkuta. Võiks ju ühtlaselt viltu vedada Wink , või vasakule. Seest pehastunud ja liiva täis tüvega, pidi 2x teritama, et vastaskülgedelt lõiked enam-vähem kokku jookseks
Kas sa latti ennast ka vaadanud oled ehk on see ebaühtlaselt kulunud? Samas siis peaks kogu aeg viltu vedama. Kui ainult ühe poole hambad pihta saavad (nt küljega vastu kivi), siis veab ka viltu. Saan aru, et see erinevate kettidega on nii, muidu mul on üks juhus olnud kus ühe poole hambad olid tugevama karastusega (seda oli viiliga tunda) ja siis ka vedas viltu kui nüriks läks. Kusjuures see oli Makita saega kaasas olnud kett, mitte mingi suvaline.

Pähkliajude hirm
Vasta

Husqvarna 545 (161768949) - Osta.ee
Pakkuda Husqvarna 545.
Vasta

https://www.osta.ee/mootorsaag-hecht-958-151004391.html
Dolmarist on saanud hecht Big Grin
Vasta

Oleks vaja Partner 5000 summutit, võib pakkuda ka muid varuosi. Käsil ühe isendi elustamine.
Ostan või vahetan millegi vastu. Kontakt PS.
EDIT: olemas

Maasturite hankimist Ukraina sõjaväele ja nende remonti meie Põhja-Tallinna töökojas saad toetada läbi Toeta Ukrainat MTÜ a/a EE387700771008885941. Selgitusse maastur Ukraina sõjaväele.
Vasta

(29-08-2021, 21:26 PM)maisalup Kirjutas:  https://www.osta.ee/mootorsaag-hecht-958-151004391.html
Dolmarist on saanud hecht Big Grin
Kas sellel "Helmaril" on kerge käivitus?

Iseõppinud spetsialist - energeetika valdkonnas.
Vasta

(29-08-2021, 21:26 PM)maisalup Kirjutas:  https://www.osta.ee/mootorsaag-hecht-958-151004391.html
Dolmarist on saanud hecht Big Grin
ei saanud huumorile pihta,
CiK on Hechti riistu müünud aastaid, garantii ja juppide saatmine toimib, mul neilt ostetud  lehepuhur mitu aastat. Raskem kui firmapill aga jõudu jätkub ja töötab ...
Vasta

Vot pole Helmarit näppinud, kuid arvestades Makita korporatsiooni välja ütlemisi, et selleaasta märtsist lõpetatakse dolmar bensiinisaagide tootmine, siis võimalik, et hecht ostis tootmislitsentsi ära. Raam ja tagakäepide on äravahetamiseni sarnane ja hecht pole just päris tundmatu hiina tootja kes püüab koopiaid müüa odavalt edasi....
Neid Helmareid tahaks täitsa näppida, kas on sama kerged ja mugavad kui originaalid...
See oleks positiivne jätk kui dolmar vahetaks nime ja jätkaks teise nime all oma kvaliteeti...
Vasta

(01-09-2021, 08:50 AM)honkomees Kirjutas:  
(29-08-2021, 21:26 PM)maisalup Kirjutas:  https://www.osta.ee/mootorsaag-hecht-958-151004391.html
Dolmarist on saanud hecht Big Grin
ei saanud huumorile pihta,
CiK on Hechti riistu müünud aastaid, garantii ja juppide saatmine toimib, mul neilt ostetud  lehepuhur mitu aastat. Raskem kui firmapill aga jõudu jätkub ja töötab ...
Mu saag ja võsakas ka siiani täielikud paugupillid ja ei näita mingeid väsimuse märke!!! Remontida on tulnud kasti kaane hingesid Wink Just tegin noorendikus törtsu valgustust võsakaga. Et Muinastuledeks materjali saada. Igastahes see 958 kõlab täitsa plaanina, kui oleks vaja jämedat langetada. Hind on ju suurepärane.
Vasta

Sügavalt kahtlen ,et Hecht suudaks Makitalt/Dolmarilt midagi soetada. Arvatavasti lihtsalt välimust kopeeritud ja sellega asi piirdubki.

Mis nüüd Dolmarist edasi saab, ei ole ma siiamaani aru saanud.
Vasta

Otsin võsaka "sarve" või teisisõnu lenksu. Täna otsustas väiksema stihli võsaka sarv pooleks minna, no sealt kus see puusaplaat ikka vastu käib. Pajuvõsa jäi lõpuni hävitamata...
Mõõt jäi võtmata ... originaalkood peaks olema 4128 790 1701, käib persetäiele sihli massinatele ...
tõenäoliselt on ka teiste võsakate käepide sama jämmusega
Pildilt siis nummõr üts esinduse hinnad ei innusta ostma, äkki leidub mõne muidu katki massina küljes selline terve tükk.
Vasta

Midagi uut.


Vasta

(17-09-2021, 09:08 AM)Xtreme Kirjutas:  Midagi uut.
Kindlasti see 10% kiirem võib olla ka tõsi aga ma pikka iga sellele ei usu. Masinteritus pole võimalik või on siis tegu arutult kalli eriaparaadiga ja veel arutumalt kalli teritamisega. See efektiivsuse vahe on selgelt liiga olematu, et kulutada aega vaevalisele teritamisele. 
Pole ju ka iseterituv kett saanud popiks, sest on jälle kallis! Ma pole siiani raatsinud oma elektrisaele uut osta, pea pool uue sae hinnast on uus kett-terituskivi. Samas tegelikult on tegu ülikiire ja hea lahendusega sest saagides vana parketti tulnuks tavaketti pidevalt viilida või suisa vahetada, seda aga võisid iga mõne hetke tagant kergelt "üle käiata". Oli kogu aeg terav ja töö sai kiirelt tehtud. Jah, ta kulub nii päris kiiresti aga kui kett maksaks 50+ asemel ~20raha, ma üldse ei põeks ja ostaks neid rõõmuga! Praegu lähen ja tõmban bensuka keset harrast vaikust käima, et mõniteist lõiget teha.
Vasta

(17-09-2021, 13:04 PM)PlyVal64 Kirjutas:  
(17-09-2021, 09:08 AM)Xtreme Kirjutas:  Midagi uut.
... pea pool uue sae hinnast on uus kett-terituskivi...
Selle vastu on rohtu - tuleb palju kallim saag osta Wink

Pähkliajude hirm
Vasta

(17-09-2021, 14:25 PM)ounou Kirjutas:  
(17-09-2021, 13:04 PM)PlyVal64 Kirjutas:  
(17-09-2021, 09:08 AM)Xtreme Kirjutas:  Midagi uut.
... pea pool uue sae hinnast on uus kett-terituskivi...
Selle vastu on rohtu - tuleb palju kallim saag osta Wink
Kusjuures ega see pole ju nali Big Grin Stihl 500i ostul ei tundu 50 eurot lati või keti eest palju maksta.
Aga selle puhul on asi juba "kahtlane". Eks ma ikka ostan ka, lihtsalt tuleb  edaspidi vaadata, mida saed! Tolmune jama, selleks on kodus vedelemas ksf!Malloci auhinna-HPG, mis on täiesti töötav paugupillist odavsaag. Just saagisin, täiesti pädev asi. Aastake pole käivitanud, paugust! Mingi neljanda tõmbega. Aspen sees - eks see ka loeb. Aga eks ma lihtsalt uudishimust ju ostsin, ma olen alati öelnud et kuni 150-200 euro ulatuses võib suuremate tööriistadega pulli küll teha! Kui on halb, pole kahju suur. Aga kui on toimiv, said "julguse" eest eristuda soodsalt hakkama. Mu 99-eurone Hehct saeb siiani väga hästi ja ma ei näe põhjust osta 4-5 korda kallim saag! Ka 150-eurone lintsaag kuidagi moodi saeb kadakakettaid. Proua polnud nõus oma hobile rohkem kulutama. Aga "tööks" ma seda ei ostaks.
Vasta

(17-09-2021, 13:04 PM)PlyVal64 Kirjutas:  
(17-09-2021, 09:08 AM)Xtreme Kirjutas:  Midagi uut.
Kindlasti see 10% kiirem võib olla ka tõsi aga ma pikka iga sellele ei usu. Masinteritus pole võimalik või on siis tegu arutult kalli eriaparaadiga ja veel arutumalt kalli teritamisega. See efektiivsuse vahe on selgelt liiga olematu, et kulutada aega vaevalisele teritamisele. 
Pole ju ka iseterituv kett saanud popiks, sest on jälle kallis! Ma pole siiani raatsinud oma elektrisaele uut osta, pea pool uue sae hinnast on uus kett-terituskivi. Samas tegelikult on tegu ülikiire ja hea lahendusega sest saagides vana parketti tulnuks tavaketti pidevalt viilida või suisa vahetada, seda aga võisid iga mõne hetke tagant kergelt "üle käiata". Oli kogu aeg terav ja töö sai kiirelt tehtud. Jah, ta kulub nii päris kiiresti aga kui kett maksaks 50+ asemel ~20raha, ma üldse ei põeks ja ostaks neid rõõmuga! Praegu lähen ja tõmban bensuka keset harrast vaikust käima, et mõniteist lõiget teha.

Kõige kiirema keti saab lapik viiliga teritades aga lapik viiliga teritada oskavad vähesed, enamjaolt võistlus saagijad.. Eks see kett olegi ümar viili ja kant viili hübriid.
Kindlasti on see kett mõeldud Euroopasse, pehme ja puhta puidu saagimiseks. 

Käiaga teritada peaks ka saama aga tuleb eelnevalt käiakivile korrektne profiil tekitada.

Kunagi siia turule jõuab siis tahaks kindlasti ära proovida.
Vasta

STIHL FS36 trimmer, 2-taktiline. Käivitub hästi. Soojaks saab, kaob jõud ära, tühjalt gaas põhjas käib, koormusega sureb välja. Nagu jääks kütust väheks, võtaks kuskilt õhku? Tehtud: Paagi filter vahetatud, karburaator puhastatud, mootori tagumine tihend vahetatud, karburaatori tihend on hea, võlli tihend on hea, kütus on sel suvel ostetud, segu reguleerimine tundus alguses aitavat, käis  koormusega kauem 5 sek, lõpuks vist polnud vahet. Õhuklapiga mängides oli jõudu rohkem. Mis viga võib veel olla?
 

Do'nt panic
Vasta

(20-09-2021, 14:05 PM)giordanobruno Kirjutas:  STIHL FS36 trimmer, 2-taktiline. Käivitub hästi. Soojaks saab, kaob jõud ära, tühjalt gaas põhjas käib, koormusega sureb välja. Nagu jääks kütust väheks, võtaks kuskilt õhku? Tehtud: Paagi filter vahetatud, karburaator puhastatud, mootori tagumine tihend vahetatud, karburaatori tihend on hea, võlli tihend on hea, kütus on sel suvel ostetud, segu reguleerimine tundus alguses aitavat, käis  koormusega kauem 5 sek, lõpuks vist polnud vahet. Õhuklapiga mängides oli jõudu rohkem. Mis viga võib veel olla?
 
Aga karburaatori membraanid, kuidas nendega lood? Võiks ka sädemepüüdja üle vaadata ega umbes pole (samas siis jamaks ka ilma koormuseta). Paagi tuulutus pole umbes?

Räägi kuidas viga tekkis, siis saaks ehk rohkem aimu mis viga.

Pähkliajude hirm
Vasta

(20-09-2021, 14:05 PM)giordanobruno Kirjutas:  STIHL FS36 trimmer, 2-taktiline. Käivitub hästi. Soojaks saab, kaob jõud ära, tühjalt gaas põhjas käib, koormusega sureb välja. Nagu jääks kütust väheks, võtaks kuskilt õhku? Tehtud: Paagi filter vahetatud, karburaator puhastatud, mootori tagumine tihend vahetatud, karburaatori tihend on hea, võlli tihend on hea, kütus on sel suvel ostetud, segu reguleerimine tundus alguses aitavat, käis  koormusega kauem 5 sek, lõpuks vist polnud vahet. Õhuklapiga mängides oli jõudu rohkem. Mis viga võib veel olla?
 
päästab uus karbuss,aliexpressist ca 10 eur.Ja hiinlase karbuss on töökindlam ,nii imelik kui see ei ole.Keerad segu rikkamaks ,tundub nagu käib ,koormusega ikka nälgas.Tühikäigul sureb rikka seguga ära nagunii,kui kuumaks juba ajada.Sama jama on väikeste jonside ja husqu saagidega ja trimmeritega.Vanadel riistadel andis karbusse remontida ja puhastada.Need uued on nii peenete kanalitega ,lootusetu on neid käima saada.Hiinlase oma on robustsemalt tehtud ja töökindlam...ja benssu läheb rohkem.

Kasutatud ja uued jupid enamus uutele ja vanadele  ka väga vanadele husqvarna,stihli,jonsered ja partner saagidele.5297816
Vasta

(20-09-2021, 16:01 PM)diselist Kirjutas:  Vanadel riistadel andis karbusse remontida ja puhastada.Need uued on nii peenete kanalitega ,lootusetu on neid käima saada.

Ja ma mõtlesin, et FS36 ongi juba vana, aga ju siis mitte.

Pähkliajude hirm
Vasta




Kasutaja, kes vaatavad seda teemat: 2 külali(st)ne