Mootorsaag - hooldus ja remont ning turg

(29-10-2021, 12:09 PM)lennumoto Kirjutas:  kas piki palki sobiks pikem kui 50cm ka ja mitu kraadi sellisel juhul hammas võiks olla?
Pikkipuu lõikuses ei tiri kett puusse nagu risti lõigates, seega võid ka 100cm lati/keti panna, kõik ju oleneb jõust mida sa saagides rakendad.
Teritusnurk peaks olema 10 kraadi. Kui teritad käiaga siis käia langemisnurk 60 kraadi ja hamba teritusnurk 10 kraadi.
Vasta

Jutu jätkuks Smile  panin täna kella 14 ajal käima umbes aasta seisnud Stihl sae, kell 15 tuli Stihli maaletoojalt smsiga sügishoolduse kampaania reklaam. 
Tundub ,et "suur vend" ikka jälgib meie tegemisi Big Grin
Vasta

Otsin stihl 026 või 260 ja võsaka fs450 silindrit,vastu pakkuda husqvarna või jonsered või partner omasi näiteks.husq 254,partner 5000 ,või 7000 muid juppe.

Kasutatud ja uued jupid enamus uutele ja vanadele  ka väga vanadele husqvarna,stihli,jonsered ja partner saagidele.5297816
Vasta

Kas 026le otsid 44 või 44,7 silindrit või pole vahet?
Vasta

(04-11-2021, 10:32 AM)ailarsa Kirjutas:  Kas 026le otsid 44 või 44,7 silindrit või pole vahet?
pole vahet

Kasutatud ja uued jupid enamus uutele ja vanadele  ka väga vanadele husqvarna,stihli,jonsered ja partner saagidele.5297816
Vasta

Hortulus/Oregonil praegu kampaania, kus kõvasulamkett on tavaketi hinnaga. Ma pean ütlema, et olen siiani olnud rahul, peab teravust küll tsipa kauem!
Vasta

mul plaat ka läbi, millal kampaania tuleb, kett ja plaat combo, soodsa hinnaga? Big Grin
Vasta

(05-11-2021, 18:40 PM)PlyVal64 Kirjutas:  Hortulus/Oregonil praegu kampaania, kus kõvasulamkett on tavaketi hinnaga. Ma pean ütlema, et olen siiani olnud rahul, peab teravust küll tsipa kauem!
Kuidas selle teritamine ka on? Ütleb küll, et saab tavalise viiliga, aga kui hästi tavaline viil seda võtab?

Pähkliajude hirm
Vasta

(05-11-2021, 19:15 PM)ounou Kirjutas:  
(05-11-2021, 18:40 PM)PlyVal64 Kirjutas:  Hortulus/Oregonil praegu kampaania, kus kõvasulamkett on tavaketi hinnaga. Ma pean ütlema, et olen siiani olnud rahul, peab teravust küll tsipa kauem!
Kuidas selle teritamine ka on? Ütleb küll, et saab tavalise viiliga, aga kui hästi tavaline viil seda võtab?
Ma võtsin uue viili ja siis mina küll vahet ei teinud. Kulunud/nüri aga peale ei hakka, seda küll Big Grin Ehk viilide kulu tuleb juurde Wink Kuid viilimist on vähem.
Vasta

Patsiendiks Husqvarna 321 elektriline kettsaag, aastast 2009. Masina kõhus paiknev sujuva käivituse eest hoolitsev trükiplaat ei taha mootorile elektrit edasi anda. Mootor ja mõlemad lülitid konrollitud.
Jootsin mootori toitevoolu juhtiva Triac-i maha ja tegin multimeetriga testi. Peaks olema toimiv detail. Uut prooviks pole hetkel käepärast. 
Kas on väga paha mõte toide kaardist mööda ühendada ja kasutada ilma sujuva käivituseta?
Kas sellisele kaardile ka alternatiivi võib kuskil liikuda? Saada vist ainult originaalina ca 90 euriku eest mis arvestades masina vanust ja uute saagide hindu väga kutsuvalt ei kõla.
Vasta

Vaata lüliti peal olevaid ampreid, ilmselt pole hirmu.

Müün: keermetõrv, puidulakk, alumiiniumtorud.
Vasta

Küsiks, kuidas keegi oma saeketti teritab? Kas lihtsalt tunde järgi käega, kas viiliraamiga või käiaga? 
Vaatasin, et ketiterituskäi ei ole ka teab mis kallis ja võiks isegi ära proovida, ainuke asi, mis võibolla mõtlema paneb, on see, et terituseks tuleks iga kord kett maha võtta, mis ei ole küll suur töö, kuid siiski.


Samas avastasin ka ühe huvitava Stihli viiliraami, millega saab korraga viilitud nii lõike- kui ka puruhamba, kas sellisel asjal oleks jumet? Selgus küll, et ka näiteks Husqvarnal on selline asi juba olemas, aga nagu laulusalm ütleb, et inimene õpib kogu elu ja senise elu jooksul ma sellist asja veel näinud ka polnud. 


Küsima ajendas mind see, et mul käis 1999. aasta Stihl 036 hoolduses ja samas teritati ka kett ära ning tuleb tunnistada, et vanemate juures mahalangenud ja osalt teiste puude seljas olevaid 30-40cm läbimõõduga puid oli lausa lust saagida, oligi täpselt nii, et saag lihtsalt kukkus puust läbi. Kuna plaat on ka pikk, kukkuski see välja sõna otseses mõttes nagu kuuma noaga või lõikamine.
Vasta

ikka käiaga.
Aga osad neist ei kõlba, eriti handymanny oma.... Big Grin
Vasta

Oeh, Handymannist ei ostaks ma küll vist üldse midagi... vabandust, sokke olen paar korda ostnud Smile
Aga vaatasin just, et Stihli poes on terituskäi täitsa olemas, peaks homme pilgu neile asjadele peale viskama, saaks homme jälle mõnusalt metsatööd teha.
Vasta

Käiaterituse peale minnes on mõistlik lüüa seina kaks naela: ühe otsa kogunevad nürinenud ketid, teise otsa tõstad peale teritamist töövalmis hambad.

Mul on Hortuluse plastmassist käi. Olen rahul. 6-8 ketti saab järjest lasta, siis lülitab termokaitse välja. Esimest kivi pole veel ära kulutanud, terituskordi teinud vast teistsada. On hakanud tekkima märgatav lõtk teljele, aga esialgu veel ei sega.

Kui tundliku näpuga teha, siis kannatab keti lõpuni teritada. Kui juhendit järgida, siis jääb viimane 2 mm kättesaamatuks. Ja hammast kulub ka palju. Näpuga tõugates silma järgi teritades on täitsa hästi näha, kui hamba läikiv nüri serv ära kaob. Puruhamba saab ka kenasti käia jahtumise ajal soones viiliga maha lasta.
 
Mul on küll 10 naela: 20 ja 15 tolli .325  Huski jaoks, 40 (Makita triikraud)  ja 44 hammast (MS170)  3/8 ja nüüd ka 52 hammast 3/8, sest sai juurde soetatud Makita DUC353 isale. Vana on sigarahul: Huski 353 käimavedamine oli raske, akusaag partsatab alati kohe. Palgid jäävad niikuinii mulle (ja Huskile).
Vasta

Bauhofi oma. Ei maksnud midagi ja ega ei saanud ka tast miskit.
   

Hea terituskäia omaduseks 3 suunas kallutuse võimalus. Sai ostetud kasutatult ühelt metsamehelt Oregoni oma. Tegin ka alusjala alla, sest siseruumis tolmutada ei taha. Hüdraulilise lukustusega oleks veelgi mugavam, aga muidu väga hea asi.
   

Ma elukutseline pole ja saega talumetsa hooldus. Aga viiliga ikka ketti teritan metsas vastavalt vajadusele, kuna maha ei viitsi võtta. Ainult kivisse laskmise korral metsas keti vahetus.
Õhtul koju tuleb, siis saelt kett maha ja terituskäiaga üle. Pluss siis saag ka rokast suruõhuga puhtaks.
Eks see terituse vajadus üldse nii ja naa ole. Mõnel nii vähe lõikamist, et ostab iga aasta uue kõvasulamketi ja viili pole elus käes hoidnud.
Vasta

neid justkui Oregone, sai kampaania ajal stokkerist, päris hea hinnaga Cool
Vasta

Ma küll väga ringi ei tuhninud, aga Stokkeris on hetkel ka mingi Scheppachi terituskäi, samuti on Bauhofis (paistab seegi seal müügisolev paras plastikujunn olema) ning Stihli poes. Hind on kusjuures kõigil ühte auku, sinna 40-50 vahele. Aga vot sellist tummisemat nagu meli666 postituses see Oregoni oma, pole veel leidnud. Vaatab, mis homne päev Stihli poes toob ja kuidas sealne teritaja tundub. Kummaline on, et sellest kaks-ühes viilist on seal müüdav käi vaid 17€ kallim.  Teagi, kuidas nüüd võtta- kas on käi odav või viil kallis. Omavahel võrrelduna siis.

EDIT: Oregoni kodukalt leidsin info käia kohta ja hind sellel 425€, peaks see kindlasti parem olema kui 10x odavam, iseasi, kas mul nii kallist oma kasutustiheduse puhul vaja oleks.
Vasta

Võta parem see Stihl 2in1, juttude järgi asi toimib hästi, odavamalt saab samat asja Pferdi nime all, kes siis on ka reaalne tootja antud teritajale.

Need odavad käiad on täiesti mõttetud, ära isegi hakka raha raiskama.
Kui käi võtta siis ikka professionaalne pink, nagu Ozaki (oregoni kloon) või siis näiteks Tecomec (reaalne oregoni tootja) Jolly evo, endalgi see pink.
Kõige mõnusam oleks muidugi Oregoni/Tecomeci hüdraulilise lukustiga isendid aga need maksavad kuradima palju.

See ,et keti peab saepealt maha võtma ,et käiaga teritada on tegelikult hea , sest siis saab sae ja lati ära puhastada Smile  Kui mul käiaga teritada vaja pole siis ega ei viitsi vahest saagi puhastada ka Big Grin
Vasta

(12-11-2021, 00:53 AM)Xtreme Kirjutas:  Võta parem see Stihl 2in1, juttude järgi asi toimib hästi, odavamalt saab samat asja Pferdi nime all, kes siis on ka reaalne tootja antud teritajale.

Need odavad käiad on täiesti mõttetud, ära isegi hakka raha raiskama.
Kui käi võtta siis ikka professionaalne pink, nagu Ozaki (oregoni kloon) või siis näiteks Tecomec (reaalne oregoni tootja) Jolly evo, endalgi see pink.
Kõige mõnusam oleks muidugi Oregoni/Tecomeci hüdraulilise lukustiga isendid aga need maksavad kuradima palju.

See ,et keti peab saepealt maha võtma ,et käiaga teritada on tegelikult hea , sest siis saab sae ja lati ära puhastada Smile  Kui mul käiaga teritada vaja pole siis ega ei viitsi vahest saagi puhastada ka Big Grin
Veits teemaarendusest mööda, aga siin tundub teadmisi olevat, siis küsin - Kes kiivreid teeb Stihlile?
Võiks olla koos klappidega ja BT (et telefoni sissetulevaid kõnesid kuuleks) Originaal üle 200 raha.
Vasta




Kasutaja, kes vaatavad seda teemat: 3 külali(st)ne