Mootorsaag - hooldus ja remont ning turg

(12-11-2021, 00:29 AM)Aga vot sellist tummisemat nagu meli666 postituses see Oregoni oma, pole veel leidnud. Kirjutas:  EDIT: Oregoni kodukalt leidsin info käia kohta ja hind sellel 425€, peaks see kindlasti parem olema kui 10x odavam, iseasi, kas mul nii kallist oma kasutustiheduse puhul vaja oleks.

Mina räägin sellest. Stokkeri Hulludelt päevadelt sai selle 100 kanti https://www.stokker.ee/ketiterituspink-3...2054512252
Vasta

(11-11-2021, 22:39 PM)meli666 Kirjutas:  Bauhofi oma. Ei maksnud midagi ja ega ei saanud ka tast miskit.


Hea terituskäia omaduseks 3 suunas kallutuse võimalus. ...

Põhimõtteliselt olen nõus. Aga siis peab oskama ka neid nurkasid õigeks seadaSmile

Mis seal peamiseks segavaks faktoriks sai? Liiga suur lõtk liigendis?

Mul on sama vurfi, aga detailides erinev. Ei oska kurta, viiliga ma nii ühtlast tööd teha ei suuda.
Vasta

Tere
Ostsin veebruari lõpus  stihli akusae MSA 140
Sai veidi korvtõstukist oksi saetud ja siis seisis terve suve
Nüüd oli uuesti vaja kasutada ,ühte prussi läbi ei saaginud
Mootor poos kinni.Viisin remonti,mootoril magnetid sees lahti
Pole kettigi veel vaja teritada olnud ja juba kutu
Kui remonti läks siis õeldi,ilmselt teada viga
Nüüd ootan kuu aega uut mootorit
Ei soovita seda jama endale kaela osta Sad
Vasta

Kui jätta mootori garantiiprobleem (mis on ilmselgelt kõigil võimalik) kõrvale, siis kuidas saag kasutada oli?

Jõudis lõigata? Kätte sobis? Kaua akuga lõigata sai?

Kas aku tõsisemal saagimisel üle ka kuumeneda jõudis?
Vasta

(12-11-2021, 01:52 AM)ak75 Kirjutas:  
(12-11-2021, 00:53 AM)Xtreme Kirjutas:  Võta parem see Stihl 2in1, juttude järgi asi toimib hästi, odavamalt saab samat asja Pferdi nime all, kes siis on ka reaalne tootja antud teritajale.

Need odavad käiad on täiesti mõttetud, ära isegi hakka raha raiskama.
Kui käi võtta siis ikka professionaalne pink, nagu Ozaki (oregoni kloon) või siis näiteks Tecomec (reaalne oregoni tootja) Jolly evo, endalgi see pink.
Kõige mõnusam oleks muidugi Oregoni/Tecomeci hüdraulilise lukustiga isendid aga need maksavad kuradima palju.

See ,et keti peab saepealt maha võtma ,et käiaga teritada on tegelikult hea , sest siis saab sae ja lati ära puhastada Smile  Kui mul käiaga teritada vaja pole siis ega ei viitsi vahest saagi puhastada ka Big Grin
Veits teemaarendusest mööda, aga siin tundub teadmisi olevat, siis küsin - Kes kiivreid teeb Stihlile?
Võiks olla koos klappidega ja BT (et telefoni sissetulevaid kõnesid kuuleks) Originaal üle 200 raha.

Varasemalt tootis Peltor Stihli metsakiivreid aga uutemate kohta ma ei oskagi öelda, vabalt võivadki olla Stihli enda poolt toodetud.
Kõige paremad kiivrid on Protose omad, mis nüüd ka Hortulusest saadaval aga maksavad hinge hinda.
Vasta

(12-11-2021, 00:53 AM)Xtreme Kirjutas:  Võta parem see Stihl 2in1, juttude järgi asi toimib hästi, odavamalt saab samat asja Pferdi nime all, kes siis on ka reaalne tootja antud teritajale.
Kust neid Pferd toodetuid odavalt saab? Hortuluses on 32€, Stihli oma on 32,90€

Pähkliajude hirm
Vasta

(12-11-2021, 18:00 PM)ounou Kirjutas:  
(12-11-2021, 00:53 AM)Xtreme Kirjutas:  Võta parem see Stihl 2in1, juttude järgi asi toimib hästi, odavamalt saab samat asja Pferdi nime all, kes siis on ka reaalne tootja antud teritajale.
Kust neid Pferd toodetuid odavalt saab? Hortuluses on 32€, Stihli oma on 32,90€
Eelnevalt oli Gitanas ~19 eurot tükk, hetkel 30 euro ümber.

Aga siin 17,94€, peaks olema .325 ketile.
Ei ole sealt poest kunagi midagi tellinud, seega ei oska rohkem kommenteerida.
https://mts.ee/et/toode/pferd-11098048-v...-162014942
Vasta

(12-11-2021, 08:42 AM)pannkook Kirjutas:  Mina räägin sellest. Stokkeri Hulludelt päevadelt sai selle 100 kanti https://www.stokker.ee/ketiterituspink-3...2054512252


Sama OZAKI on endal ka vast aastaid viis kasutusel olnud, teritanud nii käsisae kui ka harvesteri kette,  ühtegi halba sõna ei saa öelda. Kui kette koguneb suurem hunnik siis teritab korraga ära ja tükk aega jälle rahu majas. Kettaid vast kümmenkond sellega ära kulutatud ja rikkeid pole ette tulnud.

'Per cogo, non per mico' (Edasi kompressiooni, mitte sädemega)
https://www.facebook.com/Teedehooldus/
 Ulila Jäärada FB
Vasta

(12-11-2021, 18:30 PM)mlsluik Kirjutas:  
(12-11-2021, 08:42 AM)pannkook Kirjutas:  Mina räägin sellest. Stokkeri Hulludelt päevadelt sai selle 100 kanti https://www.stokker.ee/ketiterituspink-3...2054512252


Sama OZAKI on endal ka vast aastaid viis kasutusel olnud, teritanud nii käsisae kui ka harvesteri kette,  ühtegi halba sõna ei saa öelda. Kui kette koguneb suurem hunnik siis teritab korraga ära ja tükk aega jälle rahu majas. Kettaid vast kümmenkond sellega ära kulutatud ja rikkeid pole ette tulnud.
Jaapani toode?

Kasutatud ja uued jupid enamus uutele ja vanadele  ka väga vanadele husqvarna,stihli,jonsered ja partner saagidele.5297816
Vasta

(12-11-2021, 19:22 PM)diselist Kirjutas:  
(12-11-2021, 18:30 PM)mlsluik Kirjutas:  
(12-11-2021, 08:42 AM)pannkook Kirjutas:  Mina räägin sellest. Stokkeri Hulludelt päevadelt sai selle 100 kanti https://www.stokker.ee/ketiterituspink-3...2054512252


Sama OZAKI on endal ka vast aastaid viis kasutusel olnud, teritanud nii käsisae kui ka harvesteri kette,  ühtegi halba sõna ei saa öelda. Kui kette koguneb suurem hunnik siis teritab korraga ära ja tükk aega jälle rahu majas. Kettaid vast kümmenkond sellega ära kulutatud ja rikkeid pole ette tulnud.
Jaapani toode?
Eih Big Grin, tavaline hiina kloon.
Vasta

(12-11-2021, 09:55 AM)SJROLLER Kirjutas:  Tere
Ostsin veebruari lõpus  stihli akusae MSA 140
Sai veidi korvtõstukist oksi saetud ja siis seisis terve suve
Nüüd oli uuesti vaja kasutada ,ühte prussi läbi ei saaginud
Mootor poos kinni.Viisin remonti,mootoril magnetid sees lahti
Pole kettigi veel vaja teritada olnud ja juba kutu
Kui remonti läks siis õeldi,ilmselt teada viga
Nüüd ootan kuu aega uut mootorit
Ei soovita seda jama endale kaela osta Sad
Partii viga, uus mootor, mis peale pannakse on teine liim ja liimi kogus ka suurem.
Vasta

(12-11-2021, 19:31 PM)Xtreme Kirjutas:  
(12-11-2021, 19:22 PM)diselist Kirjutas:  
(12-11-2021, 18:30 PM)mlsluik Kirjutas:  
(12-11-2021, 08:42 AM)pannkook Kirjutas:  Mina räägin sellest. Stokkeri Hulludelt päevadelt sai selle 100 kanti https://www.stokker.ee/ketiterituspink-3...2054512252


Sama OZAKI on endal ka vast aastaid viis kasutusel olnud, teritanud nii käsisae kui ka harvesteri kette,  ühtegi halba sõna ei saa öelda. Kui kette koguneb suurem hunnik siis teritab korraga ära ja tükk aega jälle rahu majas. Kettaid vast kümmenkond sellega ära kulutatud ja rikkeid pole ette tulnud.
Jaapani toode?
Eih Big Grin, tavaline hiina kloon.
Nimi on Jaapanipärane Big Grin
Vasta

Võtsin omale siiski selle Stihli "kaks-ühes" viili ära ja pean ütlema, et sellega on lausa lust viilida. Käia ei hakanud vähemalt veel võtma, sest pole seda saagimist nii palju ja kette pole ka nii palju kogunenud, et ühe käiamisega mitu ketti valmis teha.
Vajadusel saab ju käia ka alati juurde osta Smile
Vasta

(14-11-2021, 11:37 AM)Aare R. Kirjutas:  Võtsin omale siiski selle Stihli "kaks-ühes" viili ära ja pean ütlema, et sellega on lausa lust viilida. Käia ei hakanud vähemalt veel võtma, sest pole seda saagimist nii palju ja kette pole ka nii palju kogunenud, et ühe käiamisega mitu ketti valmis teha.
Vajadusel saab ju käia ka alati juurde osta Smile
[Pilt: 56057504306-1.jpg]kasutan ise ka pidevalt seda

Veel pole maha löödud
Vasta

Paar nädalat on olnud kasutada  Makita DUC353 .

Seni rahul: täitsa saeb. Kuniks akus võhma jätkub, on Stihl MS170 võrdväärne. Aga "paak" on kolm korda väiksem. Raputab käsi vähem, ei haise üldse. Kui kõrvaklappe ei kasuta, siis on keti töötamine kenasti kuulda ehk lärmab ikka.

Kasutada on praegu neli 5Ah akut, millest jätkub umbes tunniseks toimetamiseks segases lepikus. Kui hakata 30+ cm notti tükeldama, siis kuumenevad akud üle nii kümne minutiga ja BMS lülitab välja. Vahetad akud ja teise akukomplekti tühjenemise (või kuumenemise Big Grin ) peale on esimene sedapalju jahtunud, et saad veel mõned lõiked (või ühe tüve jagu laasimist) teha. Akud on ka tuntavalt kuumad. Vahelduvas töös seda ei juhtu. Siis jõuavad akud jahtuda.

Väga tundlik on keti nürinemisele - mootoril ju jaksu ei ole. Ja päris külma saagi peab ka veidi "tagasi hoidma". Samas - kui kord soojaks saab, siis terava ketiga kukub toorest lepast läbi Big Grin

Sai katsetatud ka metsas laadimist. Kahene kiirlaadija läbi 1 kW inverteri laadis probleemideta. Sent surmale võlgu, laadija rehkenduse järgi umbes 20 Ah mahutavast autoakust sai kaks akut nullist kolme pügalani laaditud. Nii tühjaks tõmbas, et pirukamosset enam käima vedada ei jõudnud. Saska peal olev teadmata headuses 100 Ah igatahes ei nelja tunniga nii tühjaks ei saanud, et poleks traktorit käima tõmmanud. Kuigi inverter vinguma lõpus hakkas. Autoakulaadija rehkenduse järgi laadis tagasi 36 Ah. Kahe aku laadimise aeg on umbes sama, mis teiste kahe lõikamise ja nelja akutäie järelt koristamise aeg. Kui teha koristamist jooksvalt (mis teeb elu pärast palju lihtsamaks), siis jõuab üks akukomplekt täis laaduda selleks ajaks, kui teine tühi ja metsaalune korrastatud.

Saag sai ostetud peamiselt isa soovil, kellel peale südameoppi polnud (täiesti õigusega) tahtmist bensumootoriga saega metsa minna, aga seal nokitseda tahtis. Kahe akukomplekti pakutav rammus tund  tööaega on talle just paras.

Ehk palgimetsa see saelaadne toode ei kõlba, aga meil nii tavapärasesse hooldamata segametsarägastikku väga hea asi. Praegu lähen metsapuhkusele kolme saega: Huski 353 ja kaks akusaagi. Triikrauaga teen põõsaste niitmise ja ladvast ahjupulgad, bensusaega langetan ja järkan notid, akusaega laasin ja tükeldan peenema kauba. Juhin tähelepanu, et minu tegevus ei ole mitte tihu tootmine, vaid puhkus metsa korrastamisega läbi oma ja lähisugulaste küttekollete.

Küll on täielik okse täiesti plastmassist latikinnitus ja eriti plastist ketipingutus pöidlarattaga. Sellel ma pikka iga ei ennusta. Samas latt kinni vähemalt esialgu püsib kenasti ja ise lõdvenema ei kipu.
Vasta

Kusjuures kestab. Millega pead palju tähelepanelikum olema, on õhuke kett+latt+fekaal kombo. Mul ühekorra mättasse ja ühekorra naela lastes viskas mõlemal korral keti maha ja mõlemal korral kett kõveraks nii, et enam latisoonde ei mahu. Pärast seda nv-d olen saaginud ettevaatlikult nagu siginev siil ja pole häda.
Mätas ei tähenda siinkohal kamara süvasaagimist vaid pigem maapuudet, mille tulemusena latt ja tähikud liivaseks said.
Vasta

Sigiv siil.... Big Grin

Õhukese keti ostetud omadus kergesti katki minna on juba ammusest ajast teadustatud. Täpselt sama juhtub üsna kergesti, kui huskiga mütata mingis toomingapuhmas - 1,3 lai kett käib ikka mõttekiirusel latilt maha ja kõweraks. Jõud taga, kusta's pääseb.
Vasta

Kui on ühe neediga otsatähik plaadil, siis metsas-võsas loobib ketti maha pidevalt. Pärast ei taha ka soonde ära mahtuda. Uue plaadiga nagu algul peab ketti peal, aga kui juba natuke töötanud, hakkab jama pihta. Kett ka pisut lõdvem, siis ei jõua ära jamada. Seega kui tahate võsa nüsida, võtke vähemalt kolme neediga needitud otsatähikuga plaat.

T.
Vasta

See pöidlaga pingutusega kiirkinnitus täiesti toimib. Ma olin ka väga-väga eelarvamusega TLC-kohalt aga siiani andis järgi zitt latt ja selle otsatähik, too kiirkinnitus ei ole küll ühtegi väsimise märki näidanud! Uskumatult hästi hoiab ketti ja latti omal kohal, sest tal on ju 2 tihvti lati hoidmiseks ja ühest poldist piisab täiesti kinnihoidmiseks. Palju võimsamad pillid on ju täna juba ühe mutriga! 
Ja kahe käega kirjutan alla ksf!Talupoja soovitusele vähemalt kolme neediga latt panna, just peenemal "võsa"tööl on täiesti tuntav vahe vahel! Orikas oli ikka täielik ikladus, kui nüüd takkajärgi AdvanceCut'iga võrrelda. Just otsaga saagimine, mis on selle peenema võsalaadse puhul ülioluline.
Vasta

Suht elementaarne aga mainiks ikkagist ära ,et võsatöödeks tuleb kett seada pingumale kui tavaliselt.
Vasta




Kasutaja, kes vaatavad seda teemat: 5 külali(st)ne