Mootorsaag - hooldus ja remont ning turg

(09-01-2022, 00:06 AM)Xtreme Kirjutas:  Kiilu lihvimine on tavapärane protseduur sae jõudluse tõstmiseks ( timing advance), saavutatakse see ,et plahvatus toimub varem.
Muidu lihvitakse nii palju ,et vajalikud kraadid keeratuks saaks aga isegi kui lihvisid täielikult kiilu maha siis see ei tohiks erilist rolli mängida.
Vaat tõesti ei tea, sest endal kogemus puudub. Õnneks väike hooratas, ehk see abiks. Sae kubatuur ka väike... Aja jooksul võib muidugi see kooslus järgi anda, vähemalt on siis teada, et kiilu pole.
Vasta

Õhtust!

Järgmised saed said müüki.

https://www.osta.ee/index.php?fuseaction=item.info&id=168797778

https://www.osta.ee/index.php?fuseaction=item.info&id=168797863

T.
Vasta

(09-01-2022, 20:26 PM)Talupoeg taluja Kirjutas:  Õhtust!

Järgmised saed said müüki.

https://www.osta.ee/index.php?fuseaction=item.info&id=168797778

https://www.osta.ee/index.php?fuseaction=item.info&id=168797863

T.

Sul niisugused saed kasvavad kuskil aiamaal ve? Smile Tõsiselt: need on ju miski 35+ a vanad pillid, kuskohast neid tuleb või tuli?
Vasta

(10-01-2022, 14:51 PM)Envir Kirjutas:  Sul niisugused saed kasvavad kuskil aiamaal ve? Smile Tõsiselt: need on ju miski 35+ a vanad pillid, kuskohast neid tuleb või tuli?
no kas sa ei ole Toomase aitasid-kuurisid näinud vä? Big Grin Kui mitte, siis soovitan siirduda ekskursile ...
Vasta

(10-01-2022, 14:51 PM)Envir Kirjutas:  Sul niisugused saed kasvavad kuskil aiamaal ve? Smile Tõsiselt: need on ju miski 35+ a vanad pillid, kuskohast neid tuleb või tuli?
Mul on siin rauakasvatustalu. Big Grin

Aga pean kõiki kurvastama, aidad on nii tühjad, et isegi rotid on jalga lasknud. Big Grin
Vasta

(10-01-2022, 19:31 PM)Talupoeg taluja Kirjutas:  ...Aga pean kõiki kurvastama, aidad on nii tühjad, et isegi rotid on jalga lasknud. Big Grin
Miks nii?Aga millegipärast ei usu sind hästi Big Grinja rottidest ei maksa valju häälega rääkida,et jalga lasknud.Foorumit loevad ka loomakaitsjad,pärast tulevad need ekskursile,et kiusad loomi või midagi.
Vasta

(10-01-2022, 21:58 PM)Kivipurustaja Kirjutas:  ...Aga pean kõiki kurvastama, aidad on nii tühjad, et isegi rotid on jalga lasknud. Big Grin
Miks nii?Aga millegipärast ei usu sind hästi Big Grinja rottidest ei maksa valju häälega rääkida,et jalga lasknud.Foorumit loevad ka loomakaitsjad,pärast tulevad need ekskursile,et kiusad loomi või midagi.
No peale seda, kui talus teraviljakasvatuse lõpetasin, panid kõik siit plagama.
No las tulevad loomakaitsjad külla. Ma näitan, kuidas loomad mind siin piinavad. Big Grin
Vasta

On puudu üks 372xp starter,kui on kellelgi juppideks teha sellist saagi,vahetada võin muude saagide juppide vastu või osta.

Kasutatud ja uued jupid enamus uutele ja vanadele  ka väga vanadele husqvarna,stihli,jonsered ja partner saagidele.5297816
Vasta

https://www.osta.ee/index.php?fuseaction=item.info&id=169178599
Kodukasutaja Husqvarna saag müügiks.
Vasta

Mis asja peaks kohe lahti kruvima, kui Dolmar nagu "ei saa kätte". Tavapärane on korras ehk filter puhas ja paagis võttur olemas-liigub vabalt, suvi/talv asend õige jne. Käima läheb nagu alati paugust aga töötab sekundid ja klõps!-sureb välja. Mõnikord läheb samamoodi tõmmates käima, teinekord lööd nibust peale. Või on mingi süütejama? Üks päev töötas, tankisin tööpäeva lõpul veel ära ja järgmine päev peale seismist zittagi. Oli veel toas soojas ka!
Vasta

(17-01-2022, 11:48 AM)PlyVal64 Kirjutas:  Mis asja peaks kohe lahti kruvima, kui Dolmar nagu "ei saa kätte". Tavapärane on korras ehk filter puhas ja paagis võttur olemas-liigub vabalt, suvi/talv asend õige jne. Käima läheb nagu alati paugust aga töötab sekundid ja klõps!-sureb välja. Mõnikord läheb samamoodi tõmmates käima, teinekord lööd nibust peale. Või on mingi süütejama? Üks päev töötas, tankisin tööpäeva lõpul veel ära ja järgmine päev peale seismist zittagi. Oli veel toas soojas ka!
L-kruvi väike nõksa lahtipoole.
Vasta

(17-01-2022, 12:26 PM)Talupoeg taluja Kirjutas:  
(17-01-2022, 11:48 AM)PlyVal64 Kirjutas:  Mis asja peaks kohe lahti kruvima, kui Dolmar nagu "ei saa kätte". Tavapärane on korras ehk filter puhas ja paagis võttur olemas-liigub vabalt, suvi/talv asend õige jne. Käima läheb nagu alati paugust aga töötab sekundid ja klõps!-sureb välja. Mõnikord läheb samamoodi tõmmates käima, teinekord lööd nibust peale. Või on mingi süütejama? Üks päev töötas, tankisin tööpäeva lõpul veel ära ja järgmine päev peale seismist zittagi. Oli veel toas soojas ka!
L-kruvi väike nõksa lahtipoole.
Ma mõtlen, et reguleerimise vajadus peaks tasapisi endast märku andma ja saag oleks pidanud juba varem kehvasti käima, mitte nii järsku, et üleöö enam üldse ei käi. Kui tankimine oli ainus toiming peale seda kui saag veel töötas, siis loogiliselt ma alustaks sealt. Kui sa kütusefiltrit juba vaatasid, siis järelikult ketiõli ja segubensiini paagid segamini polnud läinud (sa oleks seda kohe tähele pannud). Teiseks, kas polnud võimalust, et sa juhuslikult diislit juurde tankisid? Või vesi kütuse sees? Ma valaks kütuse välja, pumpaks voolikud ka tühjaks ja paneks uue segu sisse, et välistada kütusest tulenev probleem. Kui oligi see probleem (näiteks diisel) siis muidugi jukerdab alguses edasi. Järgmiseks vaataks kütusevoolikuid.

Pähkliajude hirm
Vasta

(17-01-2022, 11:48 AM)PlyVal64 Kirjutas:  Mis asja peaks kohe lahti kruvima, kui Dolmar nagu "ei saa kätte". Tavapärane on korras ehk filter puhas ja paagis võttur olemas-liigub vabalt, suvi/talv asend õige jne. Käima läheb nagu alati paugust aga töötab sekundid ja klõps!-sureb välja. Mõnikord läheb samamoodi tõmmates käima, teinekord lööd nibust peale. Või on mingi süütejama? Üks päev töötas, tankisin tööpäeva lõpul veel ära ja järgmine päev peale seismist zittagi. Oli veel toas soojas ka!
L kruvi jah nõks välja,eks otsatihendid v kuskilt mujalt hakkab vanusega lisaõhku tõmbama,siis kompenseerid rikkama seguga ära,aga mitte lõpmatuseni.Lahja segu korral on oht kokku lasta saag,eriti kuuma ilmaga.

Kasutatud ja uued jupid enamus uutele ja vanadele  ka väga vanadele husqvarna,stihli,jonsered ja partner saagidele.5297816
Vasta

(17-01-2022, 12:26 PM)Talupoeg taluja Kirjutas:  
(17-01-2022, 11:48 AM)PlyVal64 Kirjutas:  Mis asja peaks kohe lahti kruvima, kui Dolmar nagu "ei saa kätte". Tavapärane on korras ehk filter puhas ja paagis võttur olemas-liigub vabalt, suvi/talv asend õige jne. Käima läheb nagu alati paugust aga töötab sekundid ja klõps!-sureb välja. Mõnikord läheb samamoodi tõmmates käima, teinekord lööd nibust peale. Või on mingi süütejama? Üks päev töötas, tankisin tööpäeva lõpul veel ära ja järgmine päev peale seismist zittagi. Oli veel toas soojas ka!
L-kruvi väike nõksa lahtipoole.
Äkki ma olen lollakas (kohati on küll selline tunne Wink ) aga siin pole kumbagi kruvi kunagi olnudki... Mitte üks kruvikas + ega -, torx ega kuuskant seal ei toimi. T on täitsa olemas.
Vasta

Spets võti käib seal.
[Pilt: http%3A%2F%2Fluckyretail.com%2FUploadfil...2200-4.jpg]

IZ-56 61a,IZ-ju2k 71a,Dnepr MT-9 74a
Vasta

(17-01-2022, 18:11 PM)peeter11 Kirjutas:  Spets võti käib seal.
Nii, leidsin majapidamise ühest kruvikakomplektist kõikse pisema kellasepa/elektrooniku miinus-kruvika ja see hakkas lõpuks midagi keerama. No normaalselt Inimesel sellist hambatikku ju metsas saekastis pole. Nüüd hakkas juba midagi looma ka... Smile Ja kaasas ka sellist pole, kuigi jutt on, et vajadusel pead metsas regullima.
Vasta

No minu suurematel dolmaritel läheb miski spets kruvikas, sama nagu stihl saagidel... T kruvi saan tava kruvikaga timmida.. 
See järsk tekkimine võib olla ka kiirenduspumba üles ütlemine või ummistus... 
Minu oma käis sellise jama pärast karbussi leotamises ultraheliga, siis läks paremaks, aga mitte nii heaks kui tahaksin. 
Bensiini viga ilmselt ei ole, sul oli vist see aspen neis väikemootorites. 
Kuna meil ka tankla küte nii kalliks läinud ja mul palju tekkinud sisetingimustes saagimist, siis võtsin ka oma saagides selle aspeni kasutusele.
Vasta

(17-01-2022, 22:07 PM)maisalup Kirjutas:  No minu suurematel dolmaritel läheb miski spets kruvikas, sama nagu stihl saagidel... T kruvi saan tava kruvikaga timmida.. 
See järsk tekkimine võib olla ka kiirenduspumba üles ütlemine või ummistus... 
Minu oma käis sellise jama pärast karbussi leotamises ultraheliga, siis läks paremaks, aga mitte nii heaks kui tahaksin. 
Bensiini viga ilmselt ei ole, sul oli vist see aspen neis väikemootorites. 
Kuna meil ka tankla küte nii kalliks läinud ja mul palju tekkinud sisetingimustes saagimist, siis võtsin ka oma saagides selle aspeni kasutusele.
Ainult Aspen, see saag pole muud näinud. Eks vaatab, kuidas käitub, kas käsaväänamine mõjub või mitte.
Suures piires on ODAVAD saed ennast tagasi teeninud ja peale ka ehk hullu põdemist pole, Hechtil sai ka esimene latt otsa ja kenasti on praegu ju Oregoni plaat-kett komplektile 28-eurone hind. Kenasti tükeldas veel kägiseva tähikuga selle pärna ära. Tolle 99-eurose lasin koju tuua 17.aprill 2017 ehk kohe 5 aastat ja selle aja jooksul on see oma raha eest kuhjaga saaginud! No näiteks olid mul detsembri KÕIK maja ülalpidamiskulud elekter, vesi, prügi, tele-nett ja SOE kokku 160€ ja saagidel küttepuude tükeldamisel on selles SUURIM roll! Novembrist siiani pole elektripliiti praktiliselt kasutanud ja see on juba puhas raha! Kuna on ka mõned teenustööd tehtud, siis...

Dolmar kolis koju Makservist 21.november 2019 ehk napp 2 aastat aga saaginud on sellel ajal omajagu, originaal-latt juba ammu uue vastu vahetunud. On juba ka jämeda remmelga alla jäänud ning uue käepidemegi saanud, armid ka peal. Lihtsalt üllatus oli, et "nii ruttu" tuli hakata timmima? Täiesti paugust läks "häälest ära" Rolleyes  Kunagine Partner P351 ei ole siiani regulli vajanud... mingi 17 aastat Big Grin Nagu kadunud Tarmo kunagi selle u.2004 Saestuudios häälde keeras, käib see siiani, vaja vaid õlipump uus panna. Ja ka originaal-latt sai otsa u.10 kasutusaastaga.
Vasta

On mul ka, nagu kirjeldatud, täiesti paugust häälest ära läinud.
Vanake Partner (vist 410) üle kahe aastakümne väheses kasutuses (ca 6...10 ruumi pakku aastas ja võsas retsimist).
Oletanud, et siiski on pärast kütusefiltrit nt. vooliku seinale sadestunud kraami liikvele läinud ja maandunud L kruvi nõela ja düüsi vahele.
Abi olnud, kui näpp gaasi peal töötava mootoriga L kruvi kinni keeranud (litsub prahi katki), lahti keeranud ja pööret andnud (peseb minema) ja L kruvi algasendisse tagasi. Vahel mõni aasta mitu korda, vahel aastaid muretu. Vahel vaja protsessi korrata, et jälle ilusti käima jääks.
Vasta

Õhtust!

Paar haruldasemat sae juppi müügis:

https://www.osta.ee/index.php?fuseaction=item.info&id=169300789
Vasta




Kasutaja, kes vaatavad seda teemat: roland22, 1 külali(st)ne