Mootorsaag - hooldus ja remont ning turg

Õhtust!

Järgmine mootorsaag müügis.

https://www.osta.ee/index.php?fuseaction=item.info&id=169890801

T.
Vasta

Tervist!

Sooviks osta mootorsae Stihl 028 sumbutajat.

Tel. 56 95 60 13
Vasta

Kuna saag jaurab, siis võib mulle privaati pakkuda Husqvarna 34x, 35x / Jonsered 214x, 215x saagi. Võib vajada remonti.
Vasta

Tohohh, ülihea autotüüün läks katki juba?
Vasta

Otseselt nagu katki ei ole aga ei taha korralikult pöördesse minna, arvatavasti saaks tarkvara uuenduse või resettimisega asja korda.
Aga kuna minu isend on esimene autotune versioon ja need on suht problemaatilised, siis pikas plaanis ei näe mõtet.

Ideaalis soetaks Mark II 545/550xp, sest need olevat suht probleemivabad aga hind on natuke krõbe.
Vasta

Noo tartus saevarustuses oli dolly 4605, purskab välja 2.6kw, ilma autotüüünita. Üks viimaseid päris saagisid. Stihl 261 tava karpaga oli ka vahepeal soodushinnaga ning HUSQ545 oli miski aeg 629eur...
Need saed pole õunapuu okste lõikamiseks, tahavad karmi päristööd saada, et töötaksid...
Vasta

Endal need viiesaja seeria seeria husqvarna autotunega saed kõik läbi käinud(545/550xp/555/560xp)ja vähemalt see autotune süsteem on suht probleemivaba olnud,hädad ikka silindrite ja vändalaagrite/tihenditega kui on rohkem kasutatud pillid.

IZ-56 61a,IZ-ju2k 71a,Dnepr MT-9 74a
Vasta

Dolmarit ei taha,  MS 261 oleks ka hea variant.
Ma teen tüüpilist metsamehe tööd - langetus, laasimine ja lõikan kõik 5.1 palgiks. Peale väljavedu sorteerin mis läheb saeraamile ja mis kütteks.
Õunapuu oksi lõikan autotunega, sest selleks ettenähtud arboristikas ning mini Dolmar sai maha müüdud Sad
   

No ma soetasin kasutatud isendi aga garantii veel kehtis, sai põhimõtteliselt kohe ta teeninduse viidud kus siis vahetati karbuss ära.
Ma tegelt pikemat aega olen kahtlustanud õhuleket aga võrreldes tavalise saega on vaakum/surve testimine natuke keerulisem ja seda just avade sulgemise mõttes.
Muidugi saab ka eetriga testides enam-vähem pildi ette.
Vasta

Ms 261 on praegu 629

Pähkliajude hirm
Vasta

Husqvarna autotunesi olen ka mina nii 50tk küll kokku lahti võtnud ja 0 tarkvara probleemi,1 juhus on meh.probleem karbussis,nõel oli kinni ja siis jälle ei pidanud,see oli saanud lõpus suht kindlalt mingit sitta bensiini.Aga nagu siin ksf. märkis,on lisaõhk see ,miks 2 taktiline ei käi.Ja just vändalaagrid ja vändad ise kuluvad ära ja suht ruttu vahest.Metall tundub,et ei ole ikka päris see,mis ta peaks olema.Üks asi veel on need mahukahandajad karteris ,ümber vända põskede,need ei lase laagreid enam määrida ,nii palju kui vaja.Peale lahti võtmist mina neid tagasi ei pane ja vahet väga ei ole jõus ja töös.
Need mahukahandajad hakkavad ka loksuma seal mingi aeg,siis kulutab ta ära ja hakkab tükke üles tirima ja nii saab ka silindrist ja kolvist mingi aeg lahti.
Aga endal 560 xp töötab pikalt juba nagu kulda.

Kasutatud ja uued jupid enamus uutele ja vanadele  ka väga vanadele husqvarna,stihli,jonsered ja partner saagidele.5297816
Vasta

Needveel vanade saagide hinnad. Uus hinnakiri on väljas ja selle järgi tuli ca +100eur otsa saagidele/võsalõikajatele...
Vasta

(06-02-2022, 15:28 PM)maisalup Kirjutas:  Needveel vanade saagide hinnad. Uus hinnakiri on väljas ja selle järgi tuli ca +100eur otsa saagidele/võsalõikajatele...
 Ei saa aru, mis hinnakiri? 629€: https://tooriistakeskus.ee/product/pid/9344/bid/9362

Pähkliajude hirm
Vasta

See vana hinnakiri, et uued saed mis tellitakse, maksab näiteks 261 soodushinnaga 730 ja tavahind neil 830 eur. Ma kohalikust saepoest uurisin ja öeldi, et kohe-kohe hinnad tõusevad nagu vanad saed maha müüdud. Nüüd on väljas Stihlil uus hinnakiri millega saab saagisid tellida/müüa vahendaja...
Vasta

FB-s pakub kodanik aeg-ajalt Stihli MS361 jt, saagesid. Venest toodud, uhiuued. Hind (3a. tagasi 550) pisut krõbe, aga võrreldes eelpool maintutega odavam, (seda eraisiukuna ostes. KM ei ole ja garantiid ka mitte). Kuulates erinevaid arvamusi, siis tegu suht töökindla ja elektroonika vaba riistaga. Ostsin 3a. tagasi ja olen rahul, 20"-ga lõikab kenaste. Kasutab harva, raha ei teeni.


Vasta

Ma usun ka, et tuntud firma profiriistaga väga probleeme pole, vaevalt see garantiigi väga vajalik on ja sinu näite põhjal noo ongi. Nagu olen öelnud, siis mul on kasutada Stihli saag aastast 1999 ja mu nooremal vennal Husku 254XP, mis on ostetud mõni päev peale Eesti krooni tulekut aastal 1992, siiani töötavad mõlemad suuremate muredeta.
Vasta

(07-02-2022, 13:12 PM)Aare R. Kirjutas:  Ma usun ka, et tuntud firma profiriistaga väga probleeme pole, vaevalt see garantiigi väga vajalik on ja sinu näite põhjal noo ongi. Nagu olen öelnud, siis mul on kasutada Stihli saag aastast 1999 ja mu nooremal vennal Husku 254XP, mis on ostetud mõni päev peale Eesti krooni tulekut aastal 1992, siiani töötavad mõlemad suuremate muredeta.
No ja mitu töötundi või tihu ka nendega siis tehtud on? Seistes asjad tõesti ei lagune Big Grin Jah, KUNAGI oli mõiste "tuntud firma profiriist" argument, täna enam mitte! Sama madeinhiina ja ökonomstide poolt räige kokkuhoiuga masinad kõik. Kuigi ma olen suur kaalu"älgija", siis on nende "Profi"masinate grammihind plaatinaga samas suuruses Big Grin Ja ka kilovatid maksavad kui kuld. Mis puudutab sisi kettsaage. Võsasaag on selline kummaline pill, kus odavamat puhast alternatiivi pole ja tahtes "võsa niita" siis alla 1000 raha pilli pole... 

Mis on KÕIGE KURVEM: ma lihtsalt põhimõtte pärast proovisin täisnoname-kräpilaadse HPG sae ja 20-tollise latiga jalakat teha ja see ÕNNESTUS suurepäraselt! See, kui palju "kiiremini" oleks miski 500i või 572 saaginud, ei ole üldse olulised! See on OLULINE siis, kui Sa käidki saemehena meetriseid haabasid "jõuetute" masinate ette-järgi tegemas. Teine kaader on arboristid, kes peavadki oma ülikalli kola ülikallist käulast välja laduma, et kuidagigi "põhjendada" oma küsitavat sõgedat hinda ühele langetusele Wink See oli tegelikult Luua saeõpetaja terav arvamus nendest asjadest... Ahvid oleks selle jalaka eest rahumeeli 500-600 raha küsinud! Siis võiks tõesti 1000+ hinnas saage ehk kogu vajalik saemehe varustus hinnaklassis 6-8 tuhat eurot omada. Vanasti puudusid ka alternatiivid või need olid ikka täiesti kõlbmatud vahendid. Kohe saab mul 45-kubsisel ja 2,1kW Hechtil täis 5 aastat ja homme tõmban teise jälle Muhus saarte tükeldamiseks käima. Tõmban, käib, saeb! Need pildil on juba pikali ja/või pakkudeks ja seda läheb veel edasi. Nüüd läks peale uus pakkumise latt/kett ja need väsivad kõigil. Kui mõnikord jah tunned, et VÕIKS veel võimsam olal, siis seda vaid tõsiste jändrikega ja siis lihtsalt kasutad mõistust mitte lolli looma jõudu... Võiks ju 62-kubsise ja 2,8kW ka ostaaga seda on ikka üliharva vaja. Aga vedeleb garages Tooliku poritiival ju seesinane 58-kupsi ja 2,4kW HPG-asi ka, äkki viskangi pagassi? Peaks minema ja ketid masinast läbi laskma... Ja las ta zitt võtab Aspenit vähe rohkem peale "pealekeeramist", ma ei suuda never seda hinnavahet bensuga tasa "teenida". 

Tänu odavatele vahenditele saan ma ka kristlikku hind aküsid aja ise ka ülimalt rahus teha! Ma ei pea rabelema ja omale puud pähe kukutama, et töövahendipargi räiget liisingut maksta! Ma käisin ja ostsingi siin threadis abvastatud-kuulutatud Ehituse ABC ÜLIODAVAD dolmar-kirjaga saepüksid ja sigarahul! Jakk maksis Mööblimaja A1000 poes 5€ ehk minu hetke metsakomplekti riided 35€ kokku! Oregoni stretsid on kodus tarmisel. Mu vibrakindad ja Oregoni talvised turvakindad kumbki maksab samapalju paar! Kiiver on ka "pea asi", see on ka mitte suvaline aga Husqu. Näiteks haaratsid ja palgikonks: teritatuna on Ändimänni 5-eurosed täiesti töövahendid, ei pea üüberkalleid Fiskarseid ostma! Need odavad teevad TÄPSELT sama töö ära. Kindlasti on vahe ka jalanõudel, mul Oregoni kummarid, MuckBoot lumeks ja Wolerine turva muuks ajaks. Aga jälle: varbasse saetakse siis, kui ollakse rabelemisest ja sundusest iga tund räigelt teenida väsinud! 

Paneme võsaka ka veel juurde, siis viimase vindini kõik metsatöö-saemehe kola kiokku maksab mul äkki ~900 eurot. Kiiver, langetuslabidas, kindad, kummarid jms ise maksab juba 200+€. Just Muhuks ostsin 24€ laetava Berg 2000lm pealambi, et saaks pimedas võsakaga teha. Ei ostnud 240€ vms arutu summa eest, mis ei ole kuidagi olulislet parem! Ketas on suurepäraselt jälgitav ja lainurgaga valgustab ka ümbruse täiesti piisavalt ära. 
Samas võib alustuseks ainult kiivri eest ka 379€ maksta...ma vanakool mulle kõlbab ka 45-eurone classic Wink Ainus, mida ma pole raatsinud osta ja mis on hetkel kombineeritud aga võiks olla parem, ongi tööriistavöö. Aga kurat 159 raha on jube palju... Kuna ikkagi pole proff vaid asjaarmastaja, siis las olla. Hetkel mingit sortimenti ei lõika. Ja ma ei näe mingit põhjendust mitmeid tuhandeid saagide ja edeva varustuse peale kulutada... sestap pole ka raatsinud ei RaudHobu ega ka muud analoogi soetada, sest ei maksa keegi seda kinni. Siiani saanud "suure surmaga" omad asjad ilma aetud. Kui enam jõud üle ei käi, eks siis tuleb masinat vaadata. 

PS:alati võib kalli sae ja palja perssega, nagu lasnogorski jandeks-mersumehed magala ees, ka "tööd" teha Wink Ma elan pigem kallis majas aga kütan seda odavalt...ja elektrihinna tõus isegi ei mõjutanud mitte midagi! Ei jäänud edevate kasutult seisvate tööriistade ega üle jõu elatava neljarattalise liising maksmata. Ja ärge võtke isiklikult! 


[Pilt: AM-JKLW7JbsL4LWAx-gCedukJxOiG_19f7EBMs6y...authuser=0]
Vasta

Tihu ja töötunde on need saed väga palju teinud, need olid kunagi aastaid meie saemeeste kasutada. Nüüd jah on kasutamist vähem leidnud. Aga selles suhtes ei ole ma ka sinust erinev, PlyVal, et ma ei raatsi ka meeletuid summasid läikivate ja värviliste asjade eest maksta, kui vana ja välimuselt kulunud asi sama hästi töötab. Mul isegi kiiver umbes eelmise sajandi lõpust Big Grin
Vasta

(07-02-2022, 18:05 PM)Aare R. Kirjutas:  ... Mul isegi kiiver umbes eelmise sajandi lõpust 
Kuna tegemist turvatootega, pean oma kohustuseks ära märkida, et vähemalt ehitusvallas kasutatavatel kaitsekiivritel on piiratud kasutusaeg. Peast ei mäleta, aga 3 või 5 aastat, vbl sõltub tootjast. Tootmisaeg on peale märgitud, tasub otsida noka alumiselt küljelt. Parematel on peal indikaator, kui palju UV kiirgust on saanud, mis näitab kasutuskõlbulikkust.
Vasta

Eks see UV-kiirgus ongi see, mis kõik plastiktooted ajapikku rabedaks muudab. Samas, nagu PlyVal hästi ütles, siis igasugu jamad hakkavad juhtuma siis, kui rabistama hakata. Mul on aga ka õnneks nii, et seda tööd ma rahateenimiseks tegema nagunii ei pea, seega saab täiesti rahulikult võtta. See kiiver aga pole reaalset UV-kiirgust nüüdseks ka üsna pikalt näinud, seisis ta üsna pikalt pimedas nurgas, kuni mulle pähe turgatas, et ka rohunoaga on trimmeriga sellega hea teha, lisaks saagimisele ja selle üles otsisin.
Vasta

Ütleme nii, et peale 5 aastat tööd saigi odavsae veotähik otsa Smile Ja ma tõesti võtsin selle veel rohkem noname kaasa ja läkski vaja... Aga Hechti võsasaele 10000punkti! See on sõgedalt hea pill selle raha eest.PS. ma olen äkki loll, raudselt olengi, aga ma pole veel Dolmarit mõistlikult tööle saanud.. HPG päästis päevad...
Vasta




Kasutaja, kes vaatavad seda teemat: 2 külali(st)ne