Mootorsaag - hooldus ja remont ning turg

(10-02-2022, 19:17 PM)PlyVal64 Kirjutas:  Ütleme nii, et peale 5 aastat tööd saigi odavsae veotähik otsa Smile Ja ma tõesti võtsin selle veel rohkem noname kaasa ja läkski vaja... Aga Hechti võsasaele 10000punkti! See on sõgedalt hea pill selle raha eest.PS. ma olen äkki loll, raudselt olengi, aga ma pole veel Dolmarit mõistlikult tööle saanud.. HPG päästis päevad...

Mul HPG võsasaag vist juba 6 aastat teeninud.
Hobikasutajale maa ja ilm kui just naabrist parem ei taha olla. Suvel hooldan tee ääri, niidan heina. Paar kultuuri ka  2.4ha vaja üle lasta. Toimib.
Ja kui ostuhind, ca 120 euri, jagada aastate peale siis on asi ikka jummala muidu käes.

Aquila captas non muscas.
Vasta

Kõik on kena niikaua kuni nupud töötavad. Mul oli mõni aasta tagasi võimalus nimetu ja Makita joonele panna. Traagiline. Justnimelt see nupumajandus. Nime ei mäleta, annetasin remondimehele, ehk teeb järgmine kord parema hinna.

Müün: keermetõrv, puidulakk, alumiiniumtorud.
Vasta

Vahepeal on Makita Akusaed muutunud sootsamaks.
Silma jäi DUC353 hinnaga 269eur

Makita Akukettsaag DUC353Z - Tallmac

Elan linnas, eramajas ning käiksin sellega maal lepikus ragistamas.
Maksimaalselt teeks päeva jooksul 1-2 ruumi küttepuid või nüsiks niisama oksi või kaubaaluseid koduaias.

Kas on mõistlik ost?

Iseõppinud spetsialist - energeetika valdkonnas.
Vasta

(11-02-2022, 10:26 AM)tõnn Kirjutas:  Vahepeal on Makita Akusaed muutunud sootsamaks.
Silma jäi DUC353 hinnaga 269eur

Makita Akukettsaag DUC353Z - Tallmac

Elan linnas, eramajas ning käiksin sellega maal lepikus ragistamas.
Maksimaalselt teeks päeva jooksul 1-2 ruumi küttepuid või nüsiks niisama oksi või kaubaaluseid koduaias.Kas on mõistlik ost? 
                                                                 Ikka tasub majapidamisse teiseks saeks võtta. Akud, kui sul neid ei ole pead juurde ostma, soovitavalt vähemalt 5 ah. Mõistusega laasida ja peenemat puud kannatab teha. Ise tegin otsatähikule alguses haiget. Elektrisae eripära, et enne päästikule vajutamist kett paigal ja mõistlik on lasta tühja kedrata, et ketiõlitus igale poole kuhu vaja ka jõuaks. Õli olgu talvel pigem vedelam, kui see veniv saeketiõli.
Sellega on ka naisterahvad nõus saagima Rolleyes

Manuaali ei loe
Vasta

Kui talvel on miinus 10, siis see saag ei tööta (akud ei tööta).
Saag tarbib akudest väga suurt voolu mistõttu peavad akud olema ideaalses seisukorras muidu lülitatakse saag pidevalt välja ning töötamine on võimatu. 6Ah Makita akud näiteks ei toimi, kuna nad ei suuda piisavalt voolu anda (ka uuena). 5Ah on OK.
Muidu ideaalne saag, kuid mõnikord vaja oksi või väiksemaid puid saagida, või autosse kui metsa minnes mingi puu kuksil risti teel on vms. 
Metsa langetusel bensu saagi muidu kindlasti ei asenda.
Vasta

Mis põhjusel need 6Ah akud ei toimi?
Ehk mõtlesid nende all 3ah akusid?

Iseõppinud spetsialist - energeetika valdkonnas.
Vasta

Selle sae lahingkaal on mäletamist mööda üle viie kilo. Soovitan enne proovida reaalelus ja siis ostuotsuse peale uuesti mõelda!

Müün: keermetõrv, puidulakk, alumiiniumtorud.
Vasta

Nii on: minu 56 hambaga 1,3 ketiga latiga näitas saunakaal 5,4 kilo 5Ah akudega. Ehk kerge ei ole.

Küll on väga hea kiirendusega ja kui just järjest 30+ cm tüvest pakku ei lõika, siis mingit leppa saab akupaariga ikka julgelt veerand tundi suristada. Hea kitsas on ka.

Kuueampriste akude probleemi kohta tahaks rohkem lugeda. Ei tundu loogiline. Et akud iseeensest on külma- ja kuumaõrnad, on paratamatu. Ehk talvel peavad varuakud olema kusagil soojas, suvel jahedas.

Nelja akuga ei jõua kiirlaadija nii kiiresti esimest akupaari täis lüüa, kui minu segavõpsikutes järgmine tühjeneb. Aga kolme akupaari korral täitsa õnnestub neljas akutäis ära laadida kaheses kiirlaadijas. Aga see eeldab muidugi seda, et metsa minnakse mingi motoriseeritud vahendiga, millest saab võtta inverterile voolu.

Kas tasub, on juba keerukam küsimus. Soe soovitus: võta üheks nädalavahetuseks rendile. Saad maigu suhu ja kui ikka ei meeldi, on häving väiksem.

Lisaks naistele (ja lastele) saab sellega hästi hakkama ka vana mees, kes mootorsaagi enam käima tõmmata ei jõua. Mu 71-aastane isa on väga rahul.
Vasta

6Ah akudel on kaustused suurema sisendtakistusega elemendid mis ei võimalda piisavalt suurt voolu ilma pingelanguta. Pingelang trigerib jälle kaitsemehhanismi ning saag seisab.
Kui otsida netist millised 18650 akud on väiksema sisendtakitusega, siis seal figureerivad väiksema mahtuvusega elemendid.

Siit on trend näha.
[Pilt: 18650_Battery_Guide-4T_1_400x.jpg?v=1630361239]
Vasta

(11-02-2022, 10:26 AM)tõnn Kirjutas:  Kas on mõistlik ost?
Kindlasti mitte.
See on oksasaag. Selleks et 1-2 rm puid teha, peab seljakotiga akusid kaasas olema Wink
Vasta

(11-02-2022, 14:21 PM)qwerty009 Kirjutas:  6Ah akudel on kaustused suurema sisendtakistusega elemendid mis ei võimalda piisavalt suurt voolu ilma pingelanguta. Pingelang trigerib jälle kaitsemehhanismi ning saag seisab.
Kui otsida netist millised 18650 akud on väiksema sisendtakitusega, siis seal figureerivad väiksema mahtuvusega elemendid.

Siit on trend näha.
[Pilt: 18650_Battery_Guide-4T_1_400x.jpg?v=1630361239]
 Enne, kui tarkust pritsima hakata, võiks omale alustuseks selgeks teha, mis on sisendtakistus ja millist sarnase kõlaga terminit toiteallikate juures kasutatakse.
https://et.wikipedia.org/wiki/Sisetakistus
Sisendtakistuse kohta uurib lugupeetav ise internetist või raamatukogust.
Niipalju vihjeks, et termin käib peamiselt võimendite ja mõõteriistadega seonduva kohta.
Vasta

Võpsikust päevaga 1-2 ruumi puid teha nii, et meetrised jupid käru peale, oksad lõkkesse, selja taga puhas maa, saab nelja viieamprise akuga kenasti hakkama. Rohkem saagides ja vähem muid liigutusi tehes ei saa.
Aluste tükeldamisel pean parimaks töövahendiks tikksaagi, jämeda hamba ja suure ettenihkega. Saepuru tuleb õuele kordades vähem kui kett- või ketassaega ja tabades naela (aluste puhul mitte "kas" vaid "milllal") on kulu väike ja terava olukorra taastamine mõne hetke töö.
Lisan - akusae pruukimine meeldib naabritele ka märksa enam kui bensukas.
Lisan veel - teeme just segaseltskonnaga ühte tööd, kus tuleb aegajalt 50*100 prusse maas lühemaks lõigata. Teine kontor kasutab käsiketast, sest see on olemas. Eile läks ketas bussi ja lõiked tehakse kerge kummardusega, mitte põlvili.
Vasta

See hind ei ole midagi soodsat, see tavahind sellel asjal. Selle komplekti hind tuleb koos laadijate ja asjadega (saag+2 2st kiirlaadijat+6tk 5ah akut) ca 900 eur
Echo ja Stihl akusae mis laeb ja töötab ka külmas ning lumes saab koos kahe akuga mis peavad ilusti vastu kuni teine aku täis saab, jääb võibolla max 10 puhkepaus peale 45min tööd, maksab aga ca 850 eur ja lõikevõimsus ja kiirus on võrreldes selle makita pussuga hoopis teine tase. 
Seda saagi tasub mõelda kui sul on kodus hunnik makita häid akusid ja laadijaid juba olemas, muul juhul ma seda saagi ei kaaluks üldse.
Vasta

Jep, laadijad, 3ah akud drellid, poldikeerajad on kõik samast ansablist. Üks 5ah aku on ka olemas.

Iseõppinud spetsialist - energeetika valdkonnas.
Vasta

Tervist!

Soovin osta Partner 543 pealt kaant ja starteri kaant ehk korpust. Vastu pakkuda Partner 511 pealt kaan.

Tel. 56 95 60 13
Vasta

(12-02-2022, 09:17 AM)tõnn Kirjutas:  Jep, laadijad, 3ah akud drellid, poldikeerajad on kõik samast ansablist. Üks 5ah aku on ka olemas.

3 Ah aku on selle sae jaoks pigem kaks tõmmet ja kutu. Ehk viieseid on vaja. Ja kahest kiirlaadijat, muidu läheb ootamiseks.

Soovitan akud ka märgistada: üsna kiiresti kujunevad välja "võrdsed" paarid.
Vasta

Mul isa ostis emale ja ka omale Husqvarna akusae. Emal siin hea oksi ja nipet-näpet saagida ja kui ma siin sügisel bensusaega madistasin, siristas ema ka kõrval, küsisin, et kaua ühe laadimisega lasta saab, ütles, et mingi tunnike vast. Ma usun miskipärast, et see on parem tulemus kui Makital.
Vasta

(11-02-2022, 13:45 PM)v6sa Kirjutas:  Nii on: minu 56 hambaga 1,3 ketiga latiga näitas saunakaal 5,4 kilo 5Ah akudega. Ehk kerge ei ole.
Sain ka su ostust innustust sarnane soetada, kuna Makita akupark ja laadija olemas. Aga uurisin numbreid ja võtsin ühe akuga, mõtlesin et mis ma kahest korraga kaasas tassin, pigem vahetan. 25 cm latist piisab, jõudlusest ka pole puudu tulnud. Aga kaaluvahe (2,8...3,2 vs 5,1 kg tehnilistest andmetest) on vägagi arvestatav ja ühe käega igati mugav lasta. Mitu korda metsas/võsas hullamas käinud ja valikuga rahul. Pole ka akude paaritamist.
Vasta

(13-02-2022, 17:54 PM)Aare R. Kirjutas:  Mul isa ostis emale ja ka omale Husqvarna akusae.
... kaua ühe laadimisega lasta saab, ütles, et mingi tunnike vast. Ma usun miskipärast, et see on parem tulemus kui Makital.

Kindlasti. Makita akudel on küljes pioneeri häda: ta tuli 6 aasta tagasi turule toonase tippteadmisega, aga tänaseks on see juba ajalugu. Oleks väga nõme, kui aastad arrendustööd ei annaks paremat tulemust  Ning just selle pärast tuli ka uus topeltpingega akusari välja.

Olen seda juba öelnud: Makita ei tee ühtegi asja väga hästi. Aga tal on valikus paljude jaoks piisavalt häid asju ja akude vahetatavus on suur pluss. Huski sae akut ikka muruniidukisse ei pane...


Kestvusest ka. Pikaajalised lugejad teavad, et mul on teine akusaag ka: Makita triikraud. Kui mina metsas mingit toomingapõõsast rappides või kuuselatva puhastades saan 5 Ah akuga veerand tunniga ühele poole, siis õde ja isa nokkisid neli tundi ja kuus õunapuud ühe ja sama akuga aja ei saanud tühjaks. Prahti tuli kuus saskakastitäit. Õde mootorsaagi pole peale kooli kohustuslikke metsatunde enam kätte võtnud, aga seda jälle julges. Ja mul üks mure vähemSmile
Sedasama kiidab ilmselt ka eelkirjutanu.
Vasta

Õhtust!

Lisasin paar saagi müüki.

https://www.osta.ee/index.php?fuseaction=item.info&id=170603184

https://www.osta.ee/index.php?fuseaction=item.info&id=170602382

Viimasele ei oska kohe isegi nime anda.
Vasta




Kasutaja, kes vaatavad seda teemat: 1 külali(st)ne