Mootorsaag - hooldus ja remont ning turg

(03-03-2022, 16:13 PM)ounou Kirjutas:  Päris kallis võrreldes sae hinnaga
No täpselt! Uus latt+kett+veotähik kokku 45% ostuhinnast või siis 40% uue samasuguse sae ostuhinnast. 28+20€ siis. Samas ega teistele maksvad nad kah, 15-18€, ilma rahata ei saa ühelegi. P351 oma maksis samamoodi 15€ aagseda paljuaastaid tagasi juba! Praegu oleks Partneril vaja ka õlipump ära vahetada ja ei taha - liiga kallis! On lihtsalt mälestusesemena alles. Need ongi kulumaterjalid, mis on kõigil ühtmoodi. Sinna sisse siis ka ketiõli ja alkülaatbens. Kuna ta saeb TÄPSELT samamoodi, kui mistahes kõlava nimega ja arutult kallis 2,1-kilovatine ja 6+ kilo kaaluv saag, siis rahakotisõbralikuks või väikse omahinna annabki odav masin. Latt, kett, õli ja bensiin ning füüsikalised näitajad on ju samad. Too eespool välja toodud pilli otsene konkurent (-0,1kW) on Echo see isend aga hinnavahe on 244€ elik ÜLE KAHE KORRA! Too japs on samamoodi edasijõudnuma amatööri kodusaag, kus ei ole "eksootilisi" materjale elik magneesiumi ja süsinikku kasutusel! Nõus, VÕIB olla nõrku kohtasid, nagu "minu Läti versioon" avastas kuid eks ka sidur on kuluosa! Wink Aga Ta on teinud ka tööd aasta jagu, mul sama sawmill ja samad asjad plaanis. Hääle järgigi käib päris kenasti ja jaksab küll! Milleks kulutada rohkem?
Vasta

(03-03-2022, 17:01 PM)PlyVal64 Kirjutas:  
(03-03-2022, 16:13 PM)ounou Kirjutas:  Päris kallis võrreldes sae hinnaga
No täpselt! Uus latt+kett+veotähik kokku 45% ostuhinnast või siis 40% uue samasuguse sae ostuhinnast. 28+20€ siis. Samas ega teistele maksvad nad kah, 15-18€, ilma rahata ei saa ühelegi. P351 oma maksis samamoodi 15€ aagseda paljuaastaid tagasi juba! Praegu oleks Partneril vaja ka õlipump ära vahetada ja ei taha - liiga kallis! On lihtsalt mälestusesemena alles. Need ongi kulumaterjalid, mis on kõigil ühtmoodi. Sinna sisse siis ka ketiõli ja alkülaatbens. Kuna ta saeb TÄPSELT samamoodi, kui mistahes kõlava nimega ja arutult kallis 2,1-kilovatine ja 6+ kilo kaaluv saag, siis rahakotisõbralikuks või väikse omahinna annabki odav masin. Latt, kett, õli ja bensiin ning füüsikalised näitajad on ju samad. Too eespool välja toodud pilli otsene konkurent (-0,1kW) on Echo see isend aga hinnavahe on 244€ elik ÜLE KAHE KORRA! Too japs on samamoodi edasijõudnuma amatööri kodusaag, kus ei ole "eksootilisi" materjale elik magneesiumi ja süsinikku kasutusel! Nõus, VÕIB olla nõrku kohtasid, nagu "minu Läti versioon" avastas kuid eks ka sidur on kuluosa! Wink Aga Ta on teinud ka tööd aasta jagu, mul sama sawmill ja samad asjad plaanis. Hääle järgigi käib päris kenasti ja jaksab küll! Milleks kulutada rohkem?
Aga milleks iga aasta käibe maksu maksta pidevalt uue sae pealt. Osta saag, mis kestab aastaid. Ma saan aru, et linnamehele võib hirmus huvitav olla iga poole aasta tagant uus pakend lahti pakkida ja rõõmu uuest mänguasjast tunda, aga enamuste jaoks on saag siiski tööriist, mis peab olema võtta igal ajal ja igal ajal ka töökorras ning varuosad saadaval ka pärast garantii lõppu. Sa ei saa sõita tühise ketipiduri või sita kvaliteediga õlipumba pärast kohe linna uut tooma, kui sellist pole võibolla võttagi. Mu jaoks on see odavsae teema läbitud etapp, saeb küll siiani aga ei soovita, sest kätte pole ammu võtnud.
Vasta

Vaat sel "linnamehel" on kergelt teistkümned hektarid paari kinnistu peal maad, mid aENAMUSEL M"aakatel" pole KUNAGI olnud - kolhoosimagala maakad, keda o nabsoluutne ENAMUS maakatest! Ja PArtner on juba 23 aastat, Hehct 5+, iseterituv elektrisaag ka kusagil selakandis ehk 6+ aastat jne. Ja ma elan 100 aastat vanas majas!!! Ära ÜLBITSE! Sul maakas ei ole mõtet näppe laiali ajada, need võivad kuhugi vahele jääda...
Vasta

(03-03-2022, 19:53 PM)PlyVal64 Kirjutas:  Vaat sel "linnamehel" on kergelt teistkümned hektarid paari kinnistu peal maad, mid aENAMUSEL M"aakatel" pole KUNAGI olnud - kolhoosimagala maakad, keda o nabsoluutne ENAMUS maakatest! Ja PArtner on juba 23 aastat, Hehct 5+, iseterituv elektrisaag ka kusagil selakandis ehk 6+ aastat jne. Ja ma elan 100 aastat vanas majas!!! Ära ÜLBITSE! Sul maakas ei ole mõtet näppe laiali ajada, need võivad kuhugi vahele jääda...
Hakkaski juba liiga rahulikuks jääma siin foorumis  Big Grin

Pähkliajude hirm
Vasta

(03-03-2022, 19:53 PM)PlyVal64 Kirjutas:  Vaat sel "linnamehel" on kergelt teistkümned hektarid paari kinnistu peal maad, mid aENAMUSEL M"aakatel" pole KUNAGI olnud ...'
Nii see ära tõusmine ja elama õpetamine algabki.
Vasta

(03-03-2022, 19:53 PM)PlyVal64 Kirjutas:  Vaat sel "linnamehel" on kergelt teistkümned hektarid paari kinnistu peal maad, mid aENAMUSEL M"aakatel" pole KUNAGI olnud - kolhoosimagala maakad, keda o nabsoluutne ENAMUS maakatest! Ja PArtner on juba 23 aastat, Hehct 5+, iseterituv elektrisaag ka kusagil selakandis ehk 6+ aastat jne. Ja ma elan 100 aastat vanas majas!!! Ära ÜLBITSE! Sul maakas ei ole mõtet näppe laiali ajada, need võivad kuhugi vahele jääda...
Julgelt lahmid ja ähvardad.

Kasutatud ja uued jupid enamus uutele ja vanadele  ka väga vanadele husqvarna,stihli,jonsered ja partner saagidele.5297816
Vasta

(03-03-2022, 16:35 PM)peeter11 Kirjutas:  Täitsa tavaline 3-eurine hiinlase trummel see Big Grin Kliendikuningad panevad lihtsalt väikse juurdehindluse.See 958 on vist mingi vanema dolmari kloon?
See on jah 420 dolmari kloon. Mul see dolmar olemas ja mõnus saag küttepuu tegemiseks
Vasta

Isegi kui sul oleks teistkümnete asemel kümned hektarid siis see ei tee su odavsaagi ühestki otsast paremaks.

Mul on kogemus Bauhofi Clintiga.
Tutikas saag oma biolagunevate voolikutega.
Muidu poleks vooliku lagunemises mingit häda kuna normaalsele saele võid voolikut osta meetrikaupa.

Kuid see clint on eriline oma šlangiga mis näeb välja nagu suure peaga till ja sellist spets voolikut meetriga ei osta.

Iseõppinud spetsialist - energeetika valdkonnas.
Vasta

Kordan ka veelkord üle - minu kogemusel on seesamune hecht kvaliteedilt igasugu ehituspoodide nn omamarkidest (clintid ja nutoolid etc) peajagu üle. Järelteenindus on ka ok. Ainult rasked on nad raiped küll.

@ kogemus mingi 3-4 aastat hechtiga päris korralikku andmist, küll mitte saega.
Vasta

+1 ka minu poolt Hechtile. Amatöörile hooajaliseks kasutuseks, täiesti tugev tükk.

Edit: Põhjendaks ka oma arvamust - esiteks ei ole Hechti asjad, mis mul on võrreldavad poodides leiduva odavrämpsuga. Mul saag 4+ aastat - 0 probleemi. Samas olen näinud clinte ja muud, mis tõesti lagunevad paari korra järel. Teiseks on Hechtile saadaval varuosad ja on ka järelteenindus. Hinnad teine teema aga oleneb, millega võrrelda. Kui ma oma võralõikuri oma lollusest ära küpsetasin, polnud probleem uue kolvi ja silindri muretsemisel. Töökaaslane otsis oma hiinlasele uut sidurit (saag töötanud vast mõnikümmend tundi ja sidur ei haakinud enam) - ja ei leidnud. Hiiu poes saadeti kukele - neil ei ole aega tegeleda sellise jamaga. Kasutusmugavuselt, kaalult ja muudelt omaduselt kindlasti ei ole samaväärne tippudega aga hinna ja kvaliteedi suhe on paigas.
Vasta

Panen ühe partner 5000 laiba oksjonile.
https://www.osta.ee/index.php?fuseaction=item.info&id=171753206

Kasutatud ja uued jupid enamus uutele ja vanadele  ka väga vanadele husqvarna,stihli,jonsered ja partner saagidele.5297816
Vasta

Oskab keegi aidata, kus asub Dolmar 420 õlipaagi õhutus?

Bensiinis peitub kiirendus - diislis vingu hais.
Vasta

Siin joonis nr 2 ja jupp 77 võiks olla. https://www.repairtoolparts.com/dolmar-p...st#Layer_1

Pähkliajude hirm
Vasta

(08-03-2022, 20:27 PM)ounou Kirjutas:  Siin joonis nr 2 ja jupp 77 võiks olla. https://www.repairtoolparts.com/dolmar-p...st#Layer_1

Tänud, tõmban sae uuesti ribadeks. Õlipaaki tekkis koguaeg vaakum.

Bensiinis peitub kiirendus - diislis vingu hais.
Vasta

(08-03-2022, 15:11 PM)diselist Kirjutas:  Panen ühe partner 5000 laiba oksjonile.
https://www.osta.ee/index.php?fuseaction=item.info&id=171753206

Ma siin mõtlesin ka, et ehk peaks hr. diselistil paluma oksjoni sulgeda aga loobusin... nüüd on vist keegi teine käinud kintsu kraapimas ja oksjon suletud.
Mul 5000-del on pealmine kate lastud ühte kohta ja heameelega pretendeeriks sellele.

Maasturite hankimist Ukraina sõjaväele ja nende remonti meie Põhja-Tallinna töökojas saad toetada läbi Toeta Ukrainat MTÜ a/a EE387700771008885941. Selgitusse maastur Ukraina sõjaväele.
Vasta

(09-03-2022, 10:05 AM)isandpauk Kirjutas:  
(08-03-2022, 15:11 PM)diselist Kirjutas:  Panen ühe partner 5000  laiba oksjonile.
https://www.osta.ee/index.php?fuseaction=item.info&id=171753206

Ma siin mõtlesin ka, et ehk peaks hr. diselistil paluma oksjoni sulgeda aga loobusin... nüüd on vist keegi teine käinud kintsu kraapimas ja oksjon suletud.
Mul 5000-del on pealmine kate lastud ühte kohta ja heameelega pretendeeriks sellele.
...lissalt niisama kobisen vahele... P5000 olnd sitax hää pill, istus kätte isegi paremini ku Varna..! aga see oli ammu enne ku electrolux tolle perse keeras...
(@ võtt kunagi tutikana ühe rootimaalt tulnd karbist välja.....)

loll on loll olla.
Vasta

Küsimus. Kui soovida soetada võsalõikurit nö koduseks kasutamiseks ja välja jätta Husku ja Stihl siis jäävad valikusse Echo, Stiga ja Oleo-mac. Mootori võimsus sinna ca 2+kw juurde. Mida võtaks, mida jätkas sealt valikust?

Bensiinis peitub kiirendus - diislis vingu hais.
Vasta

Stiga oli kunagi hea aga tänapäeval pigem mitte.  Echo vist väga palju odavam kui Stihl ja Husqvarna ei ole.
Aga proovi palavalt armastatud Hecht ära  Rolleyes
Vasta

(10-03-2022, 00:03 AM)Xtreme Kirjutas:  Stiga oli kunagi hea aga tänapäeval pigem mitte.  Echo vist väga palju odavam kui Stihl ja Husqvarna ei ole.
Aga proovi palavalt armastatud Hecht ära  Rolleyes
Reaalsus on täna see, et Made in PRC aga seda mingi Valge Mehe kontrolli all kvaliteediga, tuleb üha juurde. Me siin maanukas tea midagi, seesinane Hecht ongi vaat et ainus. Muud kipuvad ikkagi olema paras odav kräpp KUIGI kui palju riskida, VÕIB seal sees imeasju olla! Aga USA aga ka Euroopa osad maad saavad rahulikumalt Hiinast/Amazonist asju tellida. Saagide maailmas, seda just suurte osas, on uus kõva sõna FarmerTeci Holzfforma ja JonCutter pisemates või ka Neotec. Sinutorus on seda kraami tänaseks juba palju testitud, lahatud jne. Jah, puhas koopiavärk aga 2-3 korda odavam! Ja sama hea. Ja on pandud originalidega joonele ja on isegi võidetud! Eks enamuse kuulsategi saagidega läheb samamoodi, et reaalselt toodetakse Hiinas, lihstalt on kontroll. Seesama väike Dolmargi ju... Stihl ammu Hiinas, teised ka.  

Hechti kohta saan nüüd kahe pool-profi riistaga, millega ikka juba ON ka omajagu tööd tehtud, vaid kiidusõnu öelda! Ehk siis kettsaag ja võsakas. Muidugi on omad nüansid, mis on hinnast tingitud aga ükski pole töötegemist seganud. Kettsaag ei tilgu õli, mingid voolikud ei ole pragunenud, paugupill, jõudu on 16-tollist suurt ketti jooksutada jne. Erinevalt "kõlavatest" mäkkullokitest, partneritest jms, mis on lõputu kallis saast ja ikaldus! Nii mõnedki on ka neid nime pärast ostnud ja no on õnnetused - ma suisa keeldun neid kasutamast Wink Rasked, jõuetud, ebamugavad, koledad jne. Ka "uus" Stiga on sama. VANAD olid Tegijad, need olid viimased pärisStigad Loodusinvestis riiulis aastal 2017 Wink Ei raatsinud SP46 osta, otsingi Hechti 99 eest ja ei kahetese! 

Võsakas on paugupill, üliökonoomne, ÜLIODAVA roostevaba kõvasulamiga lõikab võsa kui siidi etc. Ainus "nõrk" koht on trimmipea ja traksid, mõlemad vahetatavad!  Kusjuures traksid on siiani originaalid, kuigi alguses tahtsin raha kulutada siis tänaseks olen aru saanud, et maht on piisavalt väike et nendega hakkama saada! Trimmipea sai vähe asisem võetud... mis lendas ka nagu zitatükk hooaja lõpus laiali! Sõna otseses mõttes metsaalla laiali! Peaks mingit raudteeserva trimmerdama palgatööna, siis ostaks muidugi kallid edevanimelised profitraksid ja 2022 hooajaks pean jälle uue trimmipea soetama. Ma isegi ei tea, millise ma võtan... Mis on veel üks puudus profitööks - kuna on võsateral ka kaitse nõue, siis seda Hechtil ei ole! Samas tuttavad võsamehed-naised ei taha kuidagi kaitsega töötada aga peavad! Ja pole ise ka nende kohe 3 tööaasta jooksul puudust tundnud! Mudel 154, mitte 163Profi, mille lugesin liiga raskeks. 

Uusi Hechte vaadates ja katsudes on edasiminek jälle märgatav! Kogu plastivalu ja plasti enda kvaliteet, üldine viimistlus, tehnlised lahendused, kasutatavad komponendi jne on juba selle hinna eest väga hea! Need uue disainiga kettsaed 9-seeriast ei ole kuidagi kallis-edevatest kehvemad! Kodumetsas ja vähemaks (palga)tööks ideaalsed. Nüüd tahaks reaalse loomkatse ka teha...
Aga alguse juurde tagasi: rumeenlasest saehullu loomsaagide test! 1200+€ X 2 vs 600€. Või siis otsene võistlus. Ega see odavbrändindus ka areneb päris jõudsalt ja kunagi võib teistega juhtuda see, mis on tänaseks juhtunud Stigaga! PS: oli päris kõva pill ka OleoMac, Eestis suht tundmatu. See ka hiinlaseks saanud.

Edit: ülimõistlike ja harivate kommentaaridega "tuim" test ka. Odav kloon-elukas vs siiani ainus ja absoluutne tipp! Aus värk, sama latt ja kett ka. USAs 4-kordne hinnavahe, mis on sealset hinnataset arvestades röögatu. Saagimiskiirus mõlemal 7 sekki. Kaaluvahe on, sekvoiametsas langetamiseks ikka 500i...aga "alaska saeraamile"? 
Vasta

Farmerteci kvaliteet pole ikka päris "sama hea kui originaal" nagu siin väidad Big Grin  mul nende varuosadega päris palju kogemusi-tõsi mõni asi on üsna korralik ja samas ka odav,aga palju on seal tavalist hiina odavsaasta.
Hehct 154 võsalõikuriga ka kogemus olemas,on tõesti palju parem ja kvaliteetsem kui see tavaline hiinlane,aga reaalsus on see et mootor seal katete all on sama jura kui need kõige tavalisemad 52 kuubilised hiina lõikurid.Oli mul see hehct üsna mitu aastat ja lõpuks vahetasin stihli vastu välja,sest suurema rohu sees oli ikka üsna mannetu,originaaltrimmipea lendas esimese proovimise peale orbiidile,vahetasin husqvarna pea vastu välja siis toimis.

IZ-56 61a,IZ-ju2k 71a,Dnepr MT-9 74a
Vasta




Kasutaja, kes vaatavad seda teemat: 4 külali(st)ne