Mootorsaag - hooldus ja remont ning turg

Paar päeva tagasi flexoilis koos maksudega 16 eur.
Vasta

(18-03-2022, 22:43 PM)mutikas Kirjutas:  Paar päeva tagasi flexoilis koos maksudega 16 eur.
tundub et eri flexoili putkades on erinevad hinnad - mina pole neil (võrus) kunagi alla 19€ näinud, vahepeal on nt handymannis olnud odavalt saada.
Vasta

(18-03-2022, 22:43 PM)mutikas Kirjutas:  Paar päeva tagasi flexoilis koos maksudega 16 eur.
2t flexoili kodulehel 16.67
4t  16.38
hindadele lisandub käive ja täpselt nii ka oli Tännasilma uues esinduses.

http://online.flexoil.ee/product/search?...e%5D=aspen

Ostuarve laual ning sinine-punane kanister tööruumis.
Vasta

Ukrainlastel ka oma korralik võimas saag täitsa olemas! Stihlilik asi. Ei teadnuki et see lennundusmootorite tehas ka saage toodab. Koduleht muidugi maas, asub ju Zaporižžias ja karta on, et niipea sealt uut toodangut ei tule... 

Vasta

Dolmari ketikaas on ka külge pandud Big Grin
Aga üldiselt jah stihl ms440 kloon on see.
Vasta

(21-03-2022, 07:15 AM)maisalup Kirjutas:  Dolmari ketikaas on ka külge pandud Big Grin
Aga üldiselt jah stihl  ms440 kloon on see.
Hind on sellisel olnud 7600 grivnat ehk siis 235 eurot. 3,8kW eluka kohta, kes uskumatult hästi ülipikka kettigi jooskutab, pole just palju Big Grin Niipalju, kui viitsisin vaadata, siis üldjoonte skiidetakse selel kvaliteeti. Kui seda muidugi vana Družbaga võrreldakse... Wink Seal miski pisem isend 270. Ja et neid kogu see sajand juba toodetakse, on küll üllatus. Kuigi ma olen päris kaua aidanud Ukraina alumiiniumpaate Eestis tutvustada, siis muu tööstustoodang on olnud meil enamusel vist tume maa? Sapparit enam pole ja ongi suures piires kõik. Laevaehitust ja võimast rasketööstust teadsime aga konkreetseid tooteid mitte. Esimesed UMS-paadid olid ka päris koledate karujälgedega ja kohati oli suisa häbi neid preseneerida kasvõi meie oma Alunaudi kõrval aga asi paranes tohutu kiirusega ja enne sõda müüsid nad üle Euroopa päris mehemoodi. Oleks teadnud, saanuks ma tehasedirelt tellida ühe sae mõne paadi sees siia saata. Ta oli alati ka Meremessil kohal ja tegime koos, ma andnuks sulaeurot. Mingi DIY alaska raami jaoks ju igavene lahe asi...
Vasta

(09-03-2022, 19:59 PM)Naabrivana Kirjutas:  Küsimus. Kui soovida soetada võsalõikurit nö koduseks kasutamiseks ja välja jätta Husku ja Stihl siis jäävad valikusse Echo, Stiga ja Oleo-mac. Mootori võimsus sinna ca 2+kw juurde. Mida võtaks, mida jätkas sealt valikust?
Millise lõpuks valisid ja kuidas rahul oled?

Pähkliajude hirm
Vasta

(06-04-2022, 15:43 PM)ounou Kirjutas:  
(09-03-2022, 19:59 PM)Naabrivana Kirjutas:  Küsimus. Kui soovida soetada võsalõikurit nö koduseks kasutamiseks ja välja jätta Husku ja Stihl siis jäävad valikusse Echo, Stiga ja Oleo-mac. Mootori võimsus sinna ca 2+kw juurde. Mida võtaks, mida jätkas sealt valikust?
Millise lõpuks valisid ja kuidas rahul oled?
Valik langes selle kasuks ( müügimehe osav jutt lisas kindlust selle soetamiseks) võsalõikur
Kaasas korralikud traksid (kahjuks olen mina nende mõõtudele ebastandartne) Võsaketas on kaasas, kolmnurk ja trimmipea. Käima pole veel jõudnud panna aga esimesel võimalusel st nädala paari jooksul tõmban käima. Masinal on ka pikem toru -olen ise ka pikem ja selle võrra peaks olema lihtsam  niita ehk siis lõike nurk on maaga paralleelsem.

Bensiinis peitub kiirendus - diislis vingu hais.
Vasta

Selle pika toruga on tihedas võsas paras jama tegutseda. Endal srm 420
Vasta

Ma ütleks, et see varre pikkus väga ei sega, pigem kipub neil tagaots selja taga olevate puude taha jääma. Ees oleva võsaga pole häda, selle võtad ju järjest maha. Lühema varrega on pikemat sorti inimesel just väsitav toimetada.
Vasta

(07-04-2022, 11:03 AM)Aare R. Kirjutas:  ...
Ees oleva võsaga pole häda, selle võtad ju järjest maha. Lühema varrega on pikemat sorti inimesel just väsitav toimetada.

Ja lühikeste jalgadega tegelasel pika võlliga riistaga. Nii on.
Vasta

(07-04-2022, 11:03 AM)Aare R. Kirjutas:  ... Lühema varrega on pikemat sorti inimesel just väsitav toimetada.
Mu kandis elab eesti pikim mees (kurjade keelte poolt kutsutud - kraana), teda võsakaga töötamas vaadata on lihtsalt valus - vaeseke on lausa kahekorra.
Vasta

Ma kah 195 pikk ja võsaka ketas suure nurga all,aga olen sirge seljaga hakkama saanud.
Vasta

220 ja 160 on mingi selge vahe, 195 ja 175 ei ole vahet! Ei tasu ette kujutada. Mul on näiteks 2-meetrise käed sest sentimeetreid annavad pikad sõrmed. Klassivenanl olid jälle 2-meetrise jalad, ise oli 190. Kadunud KitseMati oli ka selline - vöökoht oli pisematele rinnuni. Kuid suures piires räägime me "mõnest" sentimeetrist siia-sinna ja seda ka sõltuvalt kehakujust. Pooleks jagatuna 10 cm ja kehakujust sõltuvalt võib see olla 5 cm. Puhas traksi ja käepidemete regulli küsimus. Püksisääre tagasi keeramise või maha lõikamise mõõt. Me koiva pikkus muutub mitmeid sentimeetreid ainuüksi erinevatest jalatsite kontsakõrgustest! Pigem on mõnede isendite mootoriosad seljataga liiga pikad aga see on kõik sae tasakaalu jaoks. Võimsam mootor on karaskem ja vajab tasakaalusk ka pikemat kogupikkust. Sommide Metsälehti testis just uusimat Stihli jõhkardit ja seal on see suhe hästi näha! Husqi 545 on nagu mänguasi või "iina amatöörikas" selle kõrval Big Grin Suur reduktor, suur ketas, jäme võll ja kõik muu, et asi tasakaalus ripuks. "Tasapainole" videos ka tähelepanu pööratakse. 

Too lühike võll on ju sommide leiutis, kus puid lõigatakse suvaliselt kõrguselt, et loomadel võimalikult paha oleks. Sirge reduktoriga koos saab teravaid orke metsa toota. Sama kole ja jube, kui giljotiiniga lõigatud tüügastemeri. Lisaks olid vanasti enamus metsasomme aga ka sweede mingitpidi saami juurtega ja sellised junntükid ning kämbud. Muuseas, Eestis ka! Saeõpetajad Schmidt Tihemetsast ja Saar Luualt ei ole ka just hiiglased. Omas metsas tahad ikka maadligi siledaks saada, sisi on pik kvõll ja maaga rõhtne tera õigem valik.
Vasta

Appii kas Husku 346xp plastikaatkorpust (kus päästikusang ja bensapaak ja suur sang külge käib). Trehvab kellelgi ülearu vedelema jäänd...?  Jube jäme keerdus elukas sattus vasta.  Näpud ja silmnägu~molu mölisemiseks jäivad alles, aga saenatuke natuke pihta sai....  
Mida lähemal Pärnule.... !!!
Tervisid, Ivar.

loll on loll olla.
Vasta

(12-04-2022, 15:05 PM)IIIFFFAR Kirjutas:  Appii kas Husku 346xp plastikaatkorpust (kus päästikusang ja bensapaak ja suur sang külge käib). Trehvab kellelgi ülearu vedelema jäänd...?  Jube jäme keerdus elukas sattus vasta.  Näpud ja silmnägu~molu mölisemiseks jäivad alles, aga saenatuke natuke pihta sai....  
Mida lähemal Pärnule.... !!!
Tervisid, Ivar.
Kui muud varianti ei ole, siis siit saab https://www.ebay.com/itm/Fuel-Gas-Rear-Handle-Tank-Assembly-For-Husqvarna-350-353-346XP-345-340-Chainsaw/253958249742?hash=item3b21175d0e:g:t6kAAOSwe~lb2X9u&pageci=2dc3c4f0-ab64-4f3c-862e-889567b90215&redirect=mobile
Aga see on Pärnust päris kaugel ja mitte eriti odav ega kvaliteetne

Pähkliajude hirm
Vasta

(12-04-2022, 15:05 PM)IIIFFFAR Kirjutas:  Appii kas Husku 346xp plastikaatkorpust (kus päästikusang ja bensapaak ja suur sang külge käib). Trehvab kellelgi ülearu vedelema jäänd...?  Jube jäme keerdus elukas sattus vasta.  Näpud ja silmnägu~molu mölisemiseks jäivad alles, aga saenatuke natuke pihta sai....  
Mida lähemal Pärnule.... !!!
Tervisid, Ivar.
Seda otsid?

https://hortulus.ee/toode/bensiinipaak-h...3-345-340/
Vasta

(12-04-2022, 15:05 PM)IIIFFFAR Kirjutas:  Appii kas Husku 346xp plastikaatkorpust (kus päästikusang ja bensapaak ja suur sang külge käib). Trehvab kellelgi ülearu vedelema jäänd...?  Jube jäme keerdus elukas sattus vasta.  Näpud ja silmnägu~molu mölisemiseks jäivad alles, aga saenatuke natuke pihta sai....  
Mida lähemal Pärnule.... !!!
Tervisid, Ivar.
on olemas.

Kasutatud ja uued jupid enamus uutele ja vanadele  ka väga vanadele husqvarna,stihli,jonsered ja partner saagidele.5297816
Vasta

Kas selline väike saag kõlbab okste laasimiseks?
Hecht 929R

https://www.osta.ee/mootorsaag-hecht-929...65087.html

Iseõppinud spetsialist - energeetika valdkonnas.
Vasta

Mina sellise ostsin...otse nende lehelt. Lappasin laiali ja komplekteerisin, eile said ka vedelikud sisse, metsa veel pole saanud. Võrreldes Hpg-ga on viimistlus parem(viimast käisin poes "näppimas", kui ta ca 50 raha oli. Esimene käivitus on veel tegemata...
Vasta




Kasutaja, kes vaatavad seda teemat: 3 külali(st)ne