Mootorsaag - hooldus ja remont ning turg

Need ühekäe saed on üsna talutav lahendus, kui palju ei ole korraga vaja oksi laasida. Mul on mingi stiga võinuga aastaid juba olnud ja ei kahetse. Võtad, teed siuhti mingi lõike või paar ära ja viskad tagasi nurka vedelema. Kui plaanid terve päev oksi laasida, siis sobiks ilmselt väike kahekäe saag paremini.

Maasturite hankimist Ukraina sõjaväele ja nende remonti meie Põhja-Tallinna töökojas saad toetada läbi Toeta Ukrainat MTÜ a/a EE387700771008885941. Selgitusse maastur Ukraina sõjaväele.
Vasta

(18-04-2022, 14:19 PM)tõnn Kirjutas:  Kas selline väike saag kõlbab okste laasimiseks?
Hecht 929R

https://www.osta.ee/mootorsaag-hecht-929...65087.html


See on ikkagi arboristi tööriist. Ühe käeha kaua ei vehi.
Sellega ronid puu otsa ja teed ühe käega paar keerulist lõiget ja tuled alla või lõikad katuseroovitusel otsad siledaks.
Nagu isandpauk juba mainis on see ühe kahe lõike riist.

Aquila captas non muscas.
Vasta

(18-04-2022, 14:19 PM)tõnn Kirjutas:  Kas selline väike saag kõlbab okste laasimiseks?
Hecht 929R

https://www.osta.ee/mootorsaag-hecht-929...65087.html
Kõlbab küll, hea kerge. Raskus on laasimisel nii või naa rohkem ühel käel. Kui palju on laasida ja kiirus oluline, siis on muidugi paremaid riistu, aga mõni puu aeg-ajalt saab sellega edukalt tehtud.

Pähkliajude hirm
Vasta

(18-04-2022, 15:34 PM)isandpauk Kirjutas:  Need ühekäe saed on üsna talutav lahendus, kui palju ei ole korraga vaja oksi laasida. Mul on mingi stiga võinuga aastaid juba olnud ja ei kahetse. Võtad, teed siuhti mingi lõike või paar ära ja viskad tagasi nurka vedelema. Kui plaanid terve päev oksi laasida, siis sobiks ilmselt väike kahekäe saag paremini.

Jep.

"Sabata sae" kontrollimine on vähe keerukam - väga kergesti võib tahta näkku hüpata, kui ülbeks minna. Mida vähem võimu, seda väiksem mure.

Kogu raskus on kogu aeg ühel käel, see väsitab. Tavasae toetad vahepeal puule/reiele, seda nagu väga ei toeta.
Vasta

Mida arvata Partner 365 nimelisest elukast?

[Pilt: 7f1056a6419e83577a5283655b12]

Hüppas selline ootamatult sülle. Kõlbab kasutamiseks või tuleb saata edasi järgmisele õnnetule?

A.

Life\'s journey is not to arrive at the grave safely in a well preserved body, but rather to skid in sideways, totally worn out, shouting \"Holy s--t!....What a ride!
Vasta

Number 365 on ilus husqvarna puhul ,65cm3,aga see on 36cm3,suure plast korpuse taha peidetud väike mootor.Eks ta ikka saeb paremini kui megasuper kw-ga hiinakad.

Kasutatud ja uued jupid enamus uutele ja vanadele  ka väga vanadele husqvarna,stihli,jonsered ja partner saagidele.5297816
Vasta

(18-04-2022, 15:10 PM)Econoline Kirjutas:  Mina sellise ostsin...otse nende lehelt. Lappasin laiali ja komplekteerisin, eile said ka vedelikud sisse, metsa veel pole saanud. Võrreldes Hpg-ga on viimistlus parem(viimast käisin poes "näppimas", kui ta ca 50 raha oli. Esimene käivitus on veel tegemata...

Kas seal sees oli vaja midagi ringi ehitada või niisama parandasid voolavust?
Teise käe jaoks on sel sael ka sang olemas.

Iseõppinud spetsialist - energeetika valdkonnas.
Vasta

(18-04-2022, 18:25 PM)tõnn Kirjutas:  ...
Teise käe jaoks on sel sael ka sang olemas.

On-on. Aga kasu on sellest vaid väga kindlas asendis saagimisel.
Vasta

Lihtsalt tahtsin näha, mis "karul kõhus"(liited, plastivalu jms.) Mina soetasin ta ainult laasimise jaoks, teatud põhjustel on iga gramm oluline. Eelmine aasta ajasin läbi hiina akusaega näiteks.Vajadused on lihtsalt väga erinevad, lapsepõlves polnud väga mänguasju, eks nüüd siis...

p.s. otse kodulehelt ostes toob kuller tasuta koju kätte Smile , mul päris mitu selle kaubamärgi asjandust kasutusel, seni ei kahetse.
Vasta

(19-04-2022, 11:29 AM)Econoline Kirjutas:  Lihtsalt tahtsin näha, mis "karul kõhus"(liited, plastivalu jms.) Mina soetasin ta ainult laasimise jaoks, teatud põhjustel on iga gramm oluline. Eelmine aasta ajasin läbi hiina akusaega näiteks.Vajadused on lihtsalt väga erinevad, lapsepõlves polnud väga mänguasju, eks nüüd siis...

p.s. otse kodulehelt ostes toob kuller tasuta koju kätte Smile , mul päris mitu selle kaubamärgi asjandust kasutusel, seni ei kahetse.

Kui kunagi HansaPost veel normaalne pood oli, siis sai seda ka vaadatud sest keegi siit ksf!idest olla soetanud ja rahul. Oli tõesti erakordselt kvaliteetse olemusega, sel pillil ei jäänud mitte ühes osas kvaliteet alla kolmeele kuulsmaale margile. Siis suutsin ennast "talitseda" ja seesama lapsepõlve mänguasjapuudus jäi rahuldamata. Aga tundub, et peab ikkagi CIKist tellima, samamoodi rahulolev klient nagu ma olen. Üks tõstukilt töö ootamas... Jälle: 106 raha on harvaks kasutuseks  mõistlik, näiteks CS-280TES 360€ eest aga selgelt arutu ja mõtetu kulu.
Vasta

Husqvarna 353 või jons 2152,53 silindrit vaja, 45mm.Võib olla ka kokku jooksnud saelt.

Kasutatud ja uued jupid enamus uutele ja vanadele  ka väga vanadele husqvarna,stihli,jonsered ja partner saagidele.5297816
Vasta

(18-04-2022, 14:19 PM)tõnn Kirjutas:  Kas selline väike saag kõlbab okste laasimiseks?
Hecht 929R

https://www.osta.ee/mootorsaag-hecht-929...65087.html
mina arvaks, et ei kõlba, aga kõige odavamalt saab selle SIIT  Big Grin
Vasta

353 jaoks on 2 varianti uusi juppe, kehvem ja parem
Vasta

(19-04-2022, 19:26 PM)pannkook Kirjutas:  
(18-04-2022, 14:19 PM)tõnn Kirjutas:  Kas selline väike saag kõlbab okste laasimiseks?
Hecht 929R

https://www.osta.ee/mootorsaag-hecht-929...65087.html
mina arvaks, et ei kõlba, aga kõige odavamalt saab selle SIIT  Big Grin
Odavuse arvamus õige, muu arvamus räigelt vale! Eelmine mudel 929 oli ühe kinnitusmutriga kus keti vahetuseks tuli ka eraldi kuuskandiga üks kaanepolt lahti keerata, UUS 929R aga kahe mutri ja küljepingutusega profiriista-laadne. Kuna ka kalleim Stihli201T on "tavalise" sidur-veotähikuga, siis ei erine need saed mitte milleski peale deklareeritud hobujõudude. Ja see on kinni vaid kubatuuris ja sealt ka töökaalus! Kusagil puuotsas kõlkudes on kergem ikkagi alati parem... Selels osas on parim Echo CS-2511TES, mis on kõnealusega samas kubatuuris 25 cm3 aga kalu on omajagu vähem ja võimu 0,36kW rohkem. Aga hinda ka +330 eurot!  
Ja näiteks see, et Hechtil on METALLISt palgihammas, mis on teritatav (ja ka tahtmisel vahetatav või ka eemaldatav!), on vaid hea! Stihli 194T on see plastikust, nagu ka muud õnnetud kõlavate nimedega kallid amatöörikad a'la Husq120i jms. 

Aga üldjoontes "peab" vist keegi ksf!idest ennast sinutorulase FireWood Warriorina uuesti tutvustama, kes on suisa HPG analoogi soetanud. Wink Lisaks siis Dolmar PS352 jne Wink Kõigi hääde profikate kõrval. 

Aga siis 929R, mis töötab Wink 

Vasta

Edit: Uue omaniku käes.

Keegi Partner P351 XT-d doonoriks tahab? Parempoolne küljekaan puudu. Ringi käib, surve olemas. Hind 15.- pluss post (või siis parim pakkumine).

Viljandi.


Manustatud failid Pisipilt (pisipildid)
       

Life\'s journey is not to arrive at the grave safely in a well preserved body, but rather to skid in sideways, totally worn out, shouting \"Holy s--t!....What a ride!
Vasta

EDIT: Uue omaniku käes.

Uut omanikku otsib ka Husqvarna 40. Seisukord piltidel, ringi käib.


Manustatud failid Pisipilt (pisipildid)
           

Life\'s journey is not to arrive at the grave safely in a well preserved body, but rather to skid in sideways, totally worn out, shouting \"Holy s--t!....What a ride!
Vasta

(25-04-2022, 15:40 PM)Aspelund Kirjutas:  Uut omanikku otsib ka Husqvarna 40. Seisukord piltidel, ringi käib.
Ee.. kas see on elektrisaag? 3-faasiline?

Idiootidega pole mõtet vaielda - nad veavad sind enda tasemele ja lajatavad siis kogemusega /Iid-Tõstamaa/
Anna väikesele inimesele veel väiksem võim kätte ja ta arvab kohe et on Jumal taevas (või mode foorumis...)
Vasta

Just - ja starterinööri taga on generaator, millega see 3f genereeritakse. Teine vedelikuava on tagavara-õlipaak Big Grin

(Guugel aitab tegeliku Husqvarna 40 hingeeluga)

Foorumite vanarahvatarkus: "üks troll suudab rohkem arvata, kui sada tarka teada"
Vasta

Nope. Jupp juhet sattus pildile. 40 on tavaline bensukas.

Life\'s journey is not to arrive at the grave safely in a well preserved body, but rather to skid in sideways, totally worn out, shouting \"Holy s--t!....What a ride!
Vasta

Oskab keegi öelda, kas kõvasulam hambaga võsaketas on ka hinda väärt või suht mõtetu plekitükk? Peale esimest kivi niikuinii on nüri?

Bensiinis peitub kiirendus - diislis vingu hais.
Vasta




Kasutaja, kes vaatavad seda teemat: 2 külali(st)ne