Mootorsaag - hooldus ja remont ning turg

(27-04-2022, 19:29 PM)Naabrivana Kirjutas:  Oskab keegi öelda, kas kõvasulam hambaga võsaketas on ka hinda väärt või suht mõtetu plekitükk? Peale esimest kivi niikuinii on nüri?

Eriti, kui jõga kivisse lennutada ja seal hoida. Big Grin

Mulda ja liiva talub hästi. Ehk räpakal saagijal püsib kauem lõikav (mitte küll terav, siiski nürineb). Soomes sai kunagi lastud: okastraat ja juhuslik mullahunnik ei mõjutanud nii palju, kui metalltera. Aga kui ikka lasid jõuga graniiti, siis tuli kettavahetus, kuna metsas mina seda viilida ei suutnud. Masin tegi korda ja lõikas jälle.

Samas arvestades kodukoha paekivi pehmust, siis siin võiks isegi vastu pidada mõnda aega.

Ehk täpse käega ja vilunud lõikajale on ilmselt kõvasti hinda väärt. Kobakäpsele harrastajale tõenäoliselt mitte väga.
Vasta

(25-04-2022, 15:40 PM)Aspelund Kirjutas:  Uut omanikku otsib ka Husqvarna 40. Seisukord piltidel, ringi käib.

Kas see sobiks partner 465 doonoriks? Mul muidu töötav saag kuid tean, et varsti vaja vahetada tähik silinder ja kolb.

Iseõppinud spetsialist - energeetika valdkonnas.
Vasta

Ei ole pädev kommenteerima, palju neil ühisosi on.

A.

Life\'s journey is not to arrive at the grave safely in a well preserved body, but rather to skid in sideways, totally worn out, shouting \"Holy s--t!....What a ride!
Vasta

Eelnevalt kurtsin ,et autotune jaurab ja arvatavasti vajab karbussi vahetust või siis ahmib kuskilt lisaõhku.  Tegelikkuses oli kõige lihtlabasem ja enim levinud viga, ehk siis karburaatori membraan oli kartuli krõpsuks muutunud  Big Grin  Nüüd saab ka ksf Maisalup öösel magada, teades ,et autotüün is back! Cool

Lubasin ka Stihl 2in1/Pferd CS-X kohta oma kasutaja kogemust jagada.

Ei tahaks küll tunnistada aga asi toimib ja kett hammustab viisakalt.  Hea on veel see ,et kuna ta on nii suur ja stabiilne kobakas siis on suht lihtne seda kasutada vasaku käega. Laastuhambad käin ma siiski progresseeruva malliga üle kuna hambad ei ole sama pikkused, sest alati kipuvad vasaku poole hambad metalli või kivi saama ja enamjaolt on parema poole hambad kahjustamatta.
Vasta

Eile oli tööots jälle korvtõstukiga ja katsetasin Stihli mikro-kettsaagi GTA26! ÜLIKÕVA! Reaalselt  kõikide vahtrate oksad olid üle piiride naabrite kruntide kohal ehk kõik tuli jupphaaval alla visata. Kuni 5cm läbimõõdus okstele super, parem kui tavaline arboristikas! Ja olulislet efektiivsem kui tiigersaag ning ka vasakus või siis "vales" käes ka sama mugav - ei tekkinud kordagi tunent, et vasakuga oleks kuidagi kehvem teha, mis on korvis toimetades oluline. Koos teise aku ja vöötaskuga 220€, samas on ka prouadele käepärane oksi tükeldada. Maal ka tekib ju lõputult oksi ja just toomiga haralised õudused on hea enne lõket tükeldada. Peab vist omale ka ostma...
Vasta

Stihl GTA26 tõesti kõva sõna.  Mul teist aastat arsenalis. Aku peab üllatavalt kaua vastu. Viljapuude võras turnides väsib enne käsi ära kui aku järgi  annab.
Ja aiaapidaja vaatevinklist veel üks pluss.  Tüvelähedast lõiget on mugavam teha ühe käega,  et minimeerida vesikasvude teket.

Aquila captas non muscas.
Vasta

+ ka minupoolt sellele vigurile,naisele sai sünnipäevaks kingitud.On tõesti pisike uskumatu asi.Põhimõtteliselt on see hea ,et naine ei tule enam kõige ebasobivamal hetkel kauplema ,et oleks nüüd ja kohe see oks vaja ära saagida.

Kasutatud ja uued jupid enamus uutele ja vanadele  ka väga vanadele husqvarna,stihli,jonsered ja partner saagidele.5297816
Vasta

(29-04-2022, 12:34 PM)Daff Kirjutas:  Stihl GTA26 tõesti kõva sõna.  Mul teist aastat arsenalis. Aku peab üllatavalt kaua vastu. Viljapuude võras turnides väsib enne käsi ära kui aku järgi  annab.
Ja aiaapidaja vaatevinklist veel üks pluss.  Tüvelähedast lõiget on mugavam teha ühe käega,  et minimeerida vesikasvude teket.
A kuda sellel riistapuul keti õlitamine käib - paaki pole näha? Aegajalt ots õljumi sisse pista?
Vasta

(29-04-2022, 14:44 PM)Matvei Kirjutas:  A kuda sellel riistapuul keti õlitamine käib - paaki pole näha? Aegajalt ots õljumi sisse pista?
 See video ehk vastab su küsimusele https://www.youtube.com/watch?v=VyG22leTB0E

Bensiinis peitub kiirendus - diislis vingu hais.
Vasta

(29-04-2022, 12:18 PM)PlyVal64 Kirjutas:  ... katsetasin Stihli mikro-kettsaagi GTA26! ÜLIKÕVA!... Kuni 5cm läbimõõdus okstele super, parem kui tavaline arboristikas! ...

Kuna latiots on "turvasektoritest" (sisuliselt tööd takistavatest totrustest) vaba, siis tegelikult ikka ka suurematele, kuivõrd latt on 10 cm. Anna aega ja näsib läbi küll.

Mõnus asi, olen isegi kiiganud.

Paha ainult et samale akule suurt muud pole külge panna.
Vasta

(29-04-2022, 14:48 PM)Naabrivana Kirjutas:  
(29-04-2022, 14:44 PM)Matvei Kirjutas:  A kuda sellel riistapuul keti õlitamine käib - paaki pole näha? Aegajalt ots õljumi sisse pista?
 See video ehk vastab su küsimusele https://www.youtube.com/watch?v=VyG22leTB0E
Jajah, tänud video eest! Siis ikka nii, nagu arvasin. Suht tülikas puu otsas ragistades õlikannuga vehelda. Väiksemate oksalõikuste jaoks muidugi OK, egas too elektrivurr talle nii palju vunki ei anna, et kett ruttu kuumaks läheb.
Vasta

(29-04-2022, 17:56 PM)Matvei Kirjutas:  
(29-04-2022, 14:48 PM)Naabrivana Kirjutas:  
(29-04-2022, 14:44 PM)Matvei Kirjutas:  A kuda sellel riistapuul keti õlitamine käib - paaki pole näha? Aegajalt ots õljumi sisse pista?
 See video ehk vastab su küsimusele https://www.youtube.com/watch?v=VyG22leTB0E
Jajah, tänud video eest! Siis ikka nii, nagu arvasin. Suht tülikas puu otsas ragistades õlikannuga vehelda. Väiksemate oksalõikuste jaoks muidugi OK, egas too elektrivurr talle nii palju vunki ei anna, et kett ruttu kuumaks läheb.


See riist pole mõeldud talvepuude tegemiseks. Kui teda sihtotstarbeliselt kasutada  pole õli vajagi.
Ma hommikul korra kastan plaadiotsa ketiõli sisse ja kogu moos.
Riist on nüüd kahe kevadega mehemoodi lõiganud ja ei saa arugi, et kett kulunud oleks.

Aquila captas non muscas.
Vasta

Olen seda videot siin kunagi jaganud ka vist:

Sarnane saag Milwaukelt, sellel on ketiõli paak ka. Nädalavahetusel tükeldasin saekaatri pinde, hea mugav ühe käega hoida ja teisega tükeldada. Milwaukee plussiks on väga lai muude 12V riistade valik samade akudega, miinuseks eriti selle Stihliga võrreldes hind. Milwaukee M12 on peale Makita 18V ilmselt kodukasutusse üks mõistlikumaid akuplatvorme.
Vasta

krdi ohtlikud mänguasjad Rolleyes
Vasta

Husqvarna Scarlett nimeline võsaketas 200mm, 22 hammast ja paksus 1.6mm.
Kas sellist asja teritatakse, on see mõistlik tegevus, kui siis kes ja kus ?
On lastus maha, kivisse, traati vms. Nüri kui lusikas.
Vihjeid.
Vasta

Teritatakse ikka. Igas enesest lugupidavas saepoes võiks olla teadmine ja paremates ka seade teenuse tegemiseks saadaval.

Mul tegi Hortulus ära uue soetamise kõrvale. Oli enne valmis, kui ülakorrusel müügijutud aetud said

Kuniks hambad õiges räsas, kannatab ka lihtsalt viiliga hammast parandada. Lihtsalt nurka tuleb jälgida.
Vasta

Mine soeta omale vastav raam ja nühi teravaks.
näh... https://mehka.ee/ee/product/husqvarna-te...e505698120
Vasta

Tänan. Kui on mõtekas siis lasen teritada. Pole isiklik vaid nn. külaseltsi üldkasitatav ja selleks ei hakka ise teritama ega rakist soetama. Ise omale küll võtaks. Las olla varustuse hulgas paar kolm teritatud ketast ja saab hakkama.
Vasta

Ostas akukettsaag müügis ja aku 88VF-millega tegu,pinge on 20v.
Vasta

Ei tea, millist sa täpselt silmas pead, aga: mul neid kaks tükki-ühele sobib makita aku, teisel mingi oma. Esimest olen kasutanud paar aastat, teist aasta. Probleem esimesel:kõigepealt põlesid harjad-nüüd lamell lühises. Teisel kustus viimase suure sireliheki lõikamisega aku üks element ja ootab laual vahetamist(teine aku töötab seni aga 1,5ah on nagu on. Ilmselt teen 3ah ringi). Mõlemad soetatud Alist, euroopa ladudest enne käibeka lisandumist, ilma akuta oli 23 ja kahe akuga 34 euri. Nüüd otsin harjavaba mootoriga ja makita akule sobivat mudelit. Hobitsemiseks-tööd nendega ei tee. Kuna mõlematel "kõhud" avatud, võin mõne pildi teha, kui huvi.
Vasta




Kasutaja, kes vaatavad seda teemat: 1 külali(st)ne