Mootorsaag - hooldus ja remont ning turg

Sedand et ma mõtlesin selle küsimisega, et kas keegi on kasutanud erinevaid "firma" profitrakse a la stihl, husq, echo jms ning millisega on kõige inimlikum töötada?

Ja trimmipea kohta kah, et milline "istub" hecht163 poldi otsa, st keerme mõõdud-sammud ja milline neist siis ka hää ja tugev on? Igatahes silma järgi on 12mm auk ja mitte peenkeere, käisin poode pidi vana kettaga, et milline sobib ja vajadusel proovige nt husqule minu vana pead otsa, kui sobib siis ostan selle margi pea ära aga ei midagi, keegi ei viitsi tegelda ja ei oska midagi öelda.
Vasta

(03-06-2022, 18:11 PM)honkomees Kirjutas:  Sedand et ma mõtlesin selle küsimisega, et kas keegi on kasutanud erinevaid "firma" profitrakse a la stihl, husq, echo jms ning millisega on kõige inimlikum töötada?

Ja trimmipea kohta kah, et milline "istub" hecht163 poldi otsa, st keerme mõõdud-sammud ja milline neist siis ka hää ja tugev on? Igatahes silma järgi on 12mm auk ja mitte peenkeere, käisin poode pidi vana kettaga, et milline sobib ja vajadusel proovige nt husqule minu vana pead otsa, kui sobib siis ostan selle margi pea ära aga ei midagi, keegi ei viitsi tegelda ja ei oska midagi öelda.
Ise kasutan Rakverest Kiviõli kaubahoovist ostetud universaalset trimmipead, sel on kaasas vist 5 erinevat mõõtu ja sammu vasakpoolse keermega üleminekut. Seni kõikide markidega sobinud aga just võtsin suurema trimmeri kõrvale uue väiksema Makita bensuka, vot sellele sobivat üleminekut ei ole. Tundub et sel on äkki tollimõõdus keere?
Vasta

Husqvarna Balance XT traksid on küll üle 100€ kallid, aga kõige mugavamad mis olemas. 
Trimmeri peadega kipub sama olema, kui keere sobib siis kallima margi omad kestavad tavaliselt paremini kui odavama otsa universaalsed.
Kas tööd tuleb piisavalt, et suured kulutused ära tasuvad, peab igaüks ise otsustama.
Vasta

Ostsin kogemata hästi palju Metabo akutööriistu ja nüüd päris mitu komplekti akusid ka. 
Ega kellelgi Metabo akutrimmerit pole laenata, prooviks ära enne ostu. Ei teagi kumba eelistada? Kas see mis puusale käib (FSD) või lenkstangiga (FSB)
https://www.stokker.ee/akuga-murutrimmer...611850-met
Vasta

(03-06-2022, 18:11 PM)honkomees Kirjutas:  Sedand et ma mõtlesin selle küsimisega, et kas keegi on kasutanud erinevaid "firma" profitrakse a la stihl, husq, echo jms ning millisega on kõige inimlikum töötada?

Ja trimmipea kohta kah, et milline "istub" hecht163 poldi otsa, st keerme mõõdud-sammud ja milline neist siis ka hää ja tugev on?

Ma saanud proovida vist kõiki profitrakse, ühegagi pole liiga pikalt samas tööd teinud. Endale tundusid mugavaimad just Echo omad aga neid pole vist praegu saada. 

Trimmipea: universaalid on võsaketta kinnitusega ehk Sa e ipea oma aju piinama õige keerme otsimisega. Küsimus ongi, kas auk on 20 või 25,4 mm. Sul peaks olema vist ka tolline ja ketas 225, nagu pisemal 154'jalgi.
Vasta

(04-06-2022, 12:50 PM)hillar2 Kirjutas:  Ostsin kogemata hästi palju Metabo akutööriistu ja nüüd päris mitu komplekti akusid ka. 
Ega kellelgi Metabo akutrimmerit pole laenata, prooviks ära enne ostu. Ei teagi kumba eelistada? Kas see mis puusale käib (FSD) või lenkstangiga (FSB)
https://www.stokker.ee/akuga-murutrimmer...611850-met
Metabost ei tea midagi, selle eest natuke kasutatanud sellist Makita oma, ostsin sellel aastal lisaakud ka. Kasutab küll peenikest, 2mm, jõhvi, komplektis on veel liiikuvate labadega lõikepea ja ketas heina niitmiseks. Jõhviga kestab 35 - 45 minutit, ketta ja labadega natuke (+5-10 minutit) kauem, seda siis kahe 18V ja 5Ah akuga.. Kuna tuleb endal laseri alla minek lähipäevil ja seejärel kaks kuud, kus ei tohi suurelt pingutada, siis loodan akukaga hakkama saada. Kaaalult kergem kui sangaga Echo trimmer. Akukal on sarved ja lisaks õlarihm, kaalu nii vähe, et rakmetel pole mõtet.

Kes oskab, see teeb - kes ei oska, see õpetab!
Vasta

(04-06-2022, 13:42 PM)PlyVal64 Kirjutas:  ...
Trimmipea: universaalid on võsaketta kinnitusega ehk Sa e ipea oma aju piinama õige keerme otsimisega. Küsimus ongi, kas auk on 20 või 25,4 mm. Sul peaks olema vist ka tolline ja ketas 225, nagu pisemal 154'jalgi.
Kui ma eile Tartu saepoode läbi sõitsin, siis paaris poes otsiti universaalseid trimmipäid välja, ei paistnud olevat võsaketta kinnitusega, neil adapterid kaasas mitmele mõõdule aga silma järgi sellist nagu vanal trimmipeal, vat seda ei paistnud olevat, enamasti olid peenemale ja jämedamale poldile, kui olid 12-se omad, siis mingi peenema keermega, ühesõnaga ei julgenud ükski müüja kinnitada, et see mulle sobib. Mul on tõesti võsaketta auk tolline, ketas 225 ja kolmiknuga 300 millegagi.
See reduktorist tulev kinnituspolt on M12 x 1.75LHF, selle otsa tahaks leida mingi korraliku trimmipea, nö firmaka.
Vasta

tolle fsd käkiga peaks ju väga hästi mõne pansionaadi välikäimla ümbert paar rohulible maha saama
Vasta

(04-06-2022, 14:32 PM)honkomees Kirjutas:  
(04-06-2022, 13:42 PM)PlyVal64 Kirjutas:  ...
Trimmipea: universaalid on võsaketta kinnitusega ehk Sa e ipea oma aju piinama õige keerme otsimisega. Küsimus ongi, kas auk on 20 või 25,4 mm. Sul peaks olema vist ka tolline ja ketas 225, nagu pisemal 154'jalgi.
Kui ma eile Tartu saepoode läbi sõitsin, siis paaris poes otsiti universaalseid trimmipäid välja, ei paistnud olevat võsaketta kinnitusega, neil adapterid kaasas mitmele mõõdule aga silma järgi sellist nagu vanal trimmipeal, vat seda ei paistnud olevat, enamasti olid peenemale ja jämedamale poldile, kui olid 12-se omad, siis mingi peenema keermega, ühesõnaga ei julgenud ükski müüja kinnitada, et see mulle sobib. Mul on tõesti võsaketta auk tolline, ketas 225 ja kolmiknuga 300 millegagi.
See reduktorist tulev kinnituspolt on M12 x 1.75LHF, selle otsa tahaks leida mingi korraliku trimmipea, nö firmaka.
Mine Kusmale, kui tal hea tuju siis laseb sulle treipingis uue keerme trimmipeale.
Vasta

Trimmipea panin oma lahjemale hecht152-le mingi echo oma (X047000381 stokkerist, soodushind oli siis 9€). Kinnituse keere ei sobinud originaalis, kuid lammutasin vana pea seest mutri välja ja see istus täpselt uue pea sisse. Vanal oli see mutter pea plastiku sisse valatud, uuel eemaldatav/ vahetatav.
Vasta

Küsin, et kas siin mõnel foorumlasel, kes tegeleb masinate remondiga, juhtub olema Homelite HLT26CDSY trimmerile Zama karburaatori remontkomplekti? Või teab kust võiks saada? Kütust grammigi läbi ei tule, tõmbaks lahti ja puhastaks-vahetaks ära. Kitaist tellides on transpordiaeg kole pikk.
Vasta

(05-06-2022, 16:43 PM)ert Kirjutas:  Küsin, et kas siin mõnel foorumlasel, kes tegeleb masinate remondiga, juhtub olema Homelite HLT26CDSY trimmerile Zama karburaatori remontkomplekti? Või teab kust võiks saada? Kütust grammigi läbi ei tule, tõmbaks lahti ja puhastaks-vahetaks ära. Kitaist tellides on transpordiaeg kole pikk.
Hortuluses mingi ports erinevaid remondikomplekte Zamale, aga täpsemalt peab karpa marki teadma.

Pähkliajude hirm
Vasta

(04-06-2022, 14:32 PM)honkomees Kirjutas:  ...
See reduktorist tulev kinnituspolt on M12 x 1.75LHF, selle otsa tahaks leida mingi korraliku trimmipea, nö firmaka.

Vastav üleminek suurele trimmipeale on ju olemas:
https://hortulus.ee/toode/adapter-trimmi...x-1-75lhf/
Vasta

(06-06-2022, 13:37 PM)v6sa Kirjutas:  
(04-06-2022, 14:32 PM)honkomees Kirjutas:  ...
See reduktorist tulev kinnituspolt on M12 x 1.75LHF, selle otsa tahaks leida mingi korraliku trimmipea, nö firmaka.

Vastav üleminek suurele trimmipeale on ju olemas:
https://hortulus.ee/toode/adapter-trimmi...x-1-75lhf/
kui tähelepanelikumalt kaeda siis Laoseis: Laost otsas. Uurimistöö näitab, et õige peaks olema Husqvarna T45x trimmipea, käib husku 240/245 trimmeritele, samuti siis Hortuleses müüdav 
Trimmipea “Tap & Go” 12x175V Tecomec Husqvarna
Laoseis: Laos
Tootekood: 50769010

Kuna hind on 3,5 KORDA odavam originaalist, siis üritan proovida seda.
P.S. Traksid võtsin küll kõige kallimad Stihli omad, oma niigi haiget selga üritan säästa.
Vasta

Selliseid trakse ka on mis ainult puusale toetuvad?
Vasta

(06-06-2022, 15:55 PM)Mihkus Kirjutas:  Selliseid trakse ka on mis ainult puusale toetuvad?

Mis nende mõte oleks? Iseenesest õlarihma saab ju vööks tõmmataSmile

Hortuluse veebipoest tuleb saadavust alati kontrollida: laosolevat ei pruugi enam füüsiliselt olemas olla, "laost otsas" kaup võib reaalselt olla juba uksest sisse kantud.
Vasta

(06-06-2022, 15:55 PM)Mihkus Kirjutas:  Selliseid trakse ka on mis ainult puusale toetuvad?
Neid mu soetatud trakse saab nii seadistada et 50% puusadele ja 50% vööle-rindkerele ja õlgadele 0%  (videos näha) - ise ei saa küll sellest mõttest aru. Tahaks hoopis enamuse koormusest õlgadele ja näpuotsaga vaid puusadele, alaselg ei kannata koormust, Nt puhuri trakside puhul on kogu raskus õlgadel ja ei hakka selg valutama nagu trimmeriga, ära ainult väsib.
Vasta

(04-06-2022, 12:50 PM)hillar2 Kirjutas:  Ostsin kogemata hästi palju Metabo akutööriistu ja nüüd päris mitu komplekti akusid ka. 
Ega kellelgi Metabo akutrimmerit pole laenata, prooviks ära enne ostu. Ei teagi kumba eelistada? Kas see mis puusale käib (FSD) või lenkstangiga (FSB)
https://www.stokker.ee/akuga-murutrimmer...611850-met
Ostsin selle FSB trimmeri ära, tundub et on uus armastus. Metabol see hea asi et 3 aastat garantii ja nagu mainitud siis mul päris mitu akut ka. 
Sama võimekas kui bensutrimmer. See veel hea reduktori määrimisega ei pea muretsema - mootor ongi reduktor. Trimmeri lõikenoa kate tundub odavast plastikust, see läheb vist varsti katki. Traksidel ka puusakaitse mingist plastikust mis läeheb vist kohe katki. Poolteist aastat vanade 5Ah LiHD akudega saab lasta sellist pigem raskemat heina 24 minutit. Mina vist üldiselt kasutan trimmeried valesti, lasen suurt põlvini heina nööriga, tegelikult on vist ette nähtud kettaga laskmiseks, aga näe Dolmar ja Metabo saavad hakkama.
Ühesõnaga kaks head Metabo asja on mul millega ma olen rahul - Aku proze ja trimmer. Trell, kruvikeeraja, mutrikeeraja, relakas - arvestus juba sassi läinud mitu korda poes uute järel käinud.
Vasta

Päris eraldi võsalõikajate teemat ei leidnud. Seega siia. Kui on vale koht, vabandan ette ja palun pädevatel teha vajalikud liigutused.
Niisiis. Suurema otsa võsalõikaja järele on vajadus tekkimas. 2,3+kw. Kas Stihl või Husqu? Või mõni kolmas? mida keegi eelistab ja miks?
HPG-d ja muud tundmatu looma nahad jätame palun jutuks võtmata!
Vasta

(08-06-2022, 20:55 PM)ak75 Kirjutas:  Päris eraldi võsalõikajate teemat ei leidnud. Seega siia. Kui on vale koht, vabandan ette ja palun pädevatel teha vajalikud liigutused.
Niisiis. Suurema otsa võsalõikaja järele on vajadus tekkimas. 2,3+kw. Kas Stihl või Husqu? Või mõni kolmas? mida keegi eelistab ja miks?
HPG-d ja muud tundmatu looma nahad jätame palun jutuks võtmata!
MIna ostsin Echo. Pikema võlli pärast ja mõistlikum hind.

Bensiinis peitub kiirendus - diislis vingu hais.
Vasta




Kasutaja, kes vaatavad seda teemat: 2 külali(st)ne