Mootorsaag - hooldus ja remont ning turg

Rääkige, mis jõhve kasutate. Mis ikka mõne võimsama takja ka maha võtaks, ei peaks ketast kohe külge panema. See maailm on päris lai ja sõnnikut müüakse päris palju.
Vasta

(22-06-2022, 22:24 PM)huvi5 Kirjutas:  Rääkige, mis jõhve kasutate. Mis ikka mõne võimsama takja ka maha võtaks, ei peaks ketast kohe külge panema. See maailm on päris lai ja sõnnikut müüakse päris palju.
Ise kasutan oregoni 3,5 mm duoline, kas see on hää? Ei tea, vähemalt karbil olevad sümbolid on kõik aktiivsed, st et lubatud on puitunud putked jms. No üldiselt niidab maha küll, sõrmejämeduste leppadega jääb juba hätta.
Aga ka ise tahaks teada millised on eri markide erinevused, kasvõi ühe kaubamärgi piires, et mis milleks mõeldud ja milles on selle nimetusega jõhvi plussid-miinused, sellist tootjapoolset seletust pole õnnestunud leida.
Vasta

omal on mingi kandiline vist praegu. Varem oli sakiline, seee võttis hästi, aga kippus ka kergelt poolduma Rolleyes
Vasta

Pubekana sai päris mitmed suvevaheajad igasugu sodi niidetud ja selle käigus erinevaid jõhve proovitud. Vaieldamatu lemmik oli see eelnevalt mainitud duoline. Ilma selle traadita juhtus ikka alalõpmata mõni traat, oks, takjavars ühe otsa ära lõikama ning siis kisu jälle pea lahti, et uuesti ots välja sööta.
Vasta

need niidi otsad saaks ju mõne 10cm2 sparta otsa panna ja rohtu ikka normaalse aparaadiga niita
Vasta

2,7 mm Oregini täht, Rakveres niisama polnud aga tellides toodi kohale. Lõikab ka pea 6-7 mm võsa võrdselt putketega.
Vasta

(23-06-2022, 20:06 PM)Meelis2 Kirjutas:  2,7 mm Oregini täht...

Pakendist pilti ei ole? Miski täht karbi peal või mis tähe all mõeldud?
Leidsin, tähe kujuga jõhv siis. Tuleb ära proovida.
https://hortulus.ee/toode/trimmeri-johv-...ht-oregon/
Vasta

(23-06-2022, 20:26 PM)meli666 Kirjutas:  
(23-06-2022, 20:06 PM)Meelis2 Kirjutas:  2,7 mm Oregini täht...

Pakendist pilti ei ole? Miski täht karbi peal või mis tähe all mõeldud?
Leidsin, tähe kujuga jõhv siis. Tuleb ära proovida.
https://hortulus.ee/toode/trimmeri-johv-...ht-oregon/
ei usu, et seda mõeldi, võsa jaoks on selline täht https://oregon.ee/trimmeri-johvid/511-zy...x-70m.html
aga kui nende lehelt võtta valik wild bushes, blackberries, siis on pakutud vaid Flexiblade jõhve https://oregon.ee/trimmeri-johvid/535-tr...lade-.html
Professional cutting line Oregon Flexiblade ™ reinforced core and covered with a thick, toothed shell allows cutting plant stems with a diameter of 20 mm.
Vasta

Miks peaks jõhviga võsa lõikama? Selleks on muud vahendid, kolmnurk ja võsaketas Wink Rohtu niidan hetkel Husqvarna 2,7millise kollasega ehk "suvalisega", kiviaedade äärte, keldrimäe jms jaoks pole muud vaja. Suve teises pooles kõrget rohtu segatuna rooga meretee ääres lõikan kolmikuga. Inertsi on vaja ja meetrist kõrt ei pudista mistahes äge jõhv ära. Kulutad vaid raha, närve ja aega.
Vasta

(24-06-2022, 18:24 PM)PlyVal64 Kirjutas:  Miks peaks jõhviga võsa lõikama? Selleks on muud vahendid, kolmnurk ja võsaketas Wink Rohtu niidan hetkel Husqvarna 2,7millise kollasega ehk "suvalisega", kiviaedade äärte, keldrimäe jms jaoks pole muud vaja. Suve teises pooles kõrget rohtu segatuna rooga meretee ääres lõikan kolmikuga. Inertsi on vaja ja meetrist kõrt ei pudista mistahes äge jõhv ära. Kulutad vaid raha, närve ja aega.

Kõik õige. Aga kui teadmata polügoon, kus leidub metalli, kive ja mida kõike veel. Kolmnurkkettaga laseb viletsamal juhul reduktori segi, saeketta aga nüritab kiiresti.
Võsa pole teab mis suur, ongi heal juhul sentimeetri kanti.
Jah, kevadel peaks maatüki korda tegema, aga kuna pole enda oma ja otsustada, siis ongi head vintsket jõhvi vaja.
Vasta

(24-06-2022, 19:09 PM)meli666 Kirjutas:  Kõik õige. Aga kui teadmata polügoon, kus leidub metalli, kive ja mida kõike veel. Kolmnurkkettaga laseb viletsamal juhul reduktori segi, saeketta aga nüritab kiiresti.
Võsa pole teab mis suur, ongi heal juhul sentimeetri kanti.
Jah, kevadel peaks maatüki korda tegema, aga kuna pole enda oma ja otsustada, siis ongi head vintsket jõhvi vaja.
Siis ikka midagi sellist, millel armatuur sees on. Need ristlõike disainid on toredad ja toimivad, kui sa niidad tavalist värsket maltsa, kuid kui on täpselt teadmata "jäätmaa" kord aastas stiilis töö, siis kipub väheks jääma.

-edit-
Lisaks muidugi, et ega see armatuuriga variant mingi imeasi ka ei ole, läheb ka see katki, kui kõrgete pööretega järsku kuhugi kõvasse lasta. Kuid kohe kindlasti kestab paremini, kui ilma armatuurita.
Vasta

Ok, täielikku jäätmaad niites on arusaadav. Nii vähe kui mul on sellist niita olnud, olen pärast lihtsalt tihehambalise kettaga jämeda pikali lasknud. Vahetus on ju imelihtne! Armatuuriga kestab jah kauem aga raua vastu ei saa. Ja Hechtil on ka trimmikaitsme eemaldamine ühe poldiga, kui see peaks häirima. Selles suhtes meeldis mulle too poldiga kinnitusega unimersaalpea rohkem et lisavidinad ei jää maha ega kao ära! Võti ja ketas kaasas ning piisab.
Vasta

(22-06-2022, 22:24 PM)huvi5 Kirjutas:  Rääkige, mis jõhve kasutate. Mis ikka mõne võimsama takja ka maha võtaks, ei peaks ketast kohe külge panema. See maailm on päris lai ja sõnnikut müüakse päris palju.
Trimmeri pea Mini Erasure - KRAMP
Lõikeelemendina kasutatakse hüdrovoolikut DN6/DN5 2SC L250mm
Vasta

Ma pole ise enam aastaid jõhvi kasutanud, aga eks seal on ka see põhjus, et ala on kogu aeg sama ja need mõned kohad, kus midagi on, on ka juba teada. Samamoodi nagu eelpool öeldi, siis ei näe "jaanipäevaks kõrgeks kasvand" rohtu mõtet jõhviga lasta, ikka kolmikuga. Saab ka peenema võsa rahulikult maha.
Vasta

20+ aastat tagasi sai eksperimenteeritud igasuguste piklike paenduvate asjadega, mis trimmipea august läbi mahtusid. Subjekt oli 220V 500W Flymo, hiljem tekkis teine veel. Juhtmed, trossid tamiilid ketid jne. Võitjaks jäi alati tross miskipärast. Labane töötlemata kippus pintsliks hirmsasti, aga teibituna, joodetuna või liimis ujutatuna oli ikka vägev küll võrreldes originaalis ettenähtud 1,5mm plastniidiga.
Teisele trimmerile tegin nn taganeva teraga kolmehambalise suva plekitükist, aga see hukkas lõpuks mootori ära. Liiga raske käima vedada. Pöörlemise ajal lõikas muidugi kõike, mida ette anti.
Selles kontekstis tundub hüdrovoolik tamiili asemel lihtsalt superidee.

Müün: keermetõrv, puidulakk, alumiiniumtorud.
Vasta

Kui keegi soovib jõhvi asemel kasutada militaarset telefoni kaablit siis mul seda mõned kilomeetrid üle.
Sees tross, mõni karv vaske ja paks plastik kate.

Asun Jõhvis kuid liigun ringi.

Iseõppinud spetsialist - energeetika valdkonnas.
Vasta

(25-06-2022, 18:35 PM)Aare R. Kirjutas:  Ma pole ise enam aastaid jõhvi kasutanud, ... Samamoodi nagu eelpool öeldi, siis ei näe "jaanipäevaks kõrgeks kasvand" rohtu mõtet jõhviga lasta, ikka kolmikuga. Saab ka peenema võsa rahulikult maha.
Nagu ikka on erinevad "koolkonnad" - mina olen loobunud selle rinnuni rohu teraga niitmisest, jõudlus ehk see kolmikuga kaetav ala on palju väiksem kui trimmipeaga, lisaks saab ikka pihta ja läheb nüriks, kuna maa on küll sama ja teada aga maa sees on kivi üksjagu, mis vaid tsipa välja paistavad, samuti seinaääri vaja niita ikka puhtalt vundamendini jne.
Endale olen teadvustanud, et mida jämedam jõhv (sõltumata tüübist) seda jämedamat manti lõikab aga nö karvaselt (3,5-4 mm jõhviga laseb muretult ka selle aasta pajuvõsa, kuni sõrmejämedust), kui on peal peenem jõhv siis lõikab teravamalt, jääb siledam tulemus, nii et mitu trimmipead ja trimmerit kasutusel eri kohtade jaoks.
See aasta on juba 40 l bensiini ära trimmerdatud ... just võtsin uue kanistri ligi ja 43€, masendav.
Vasta

Kuskil nägin kasutuses saeketti pilliroogu lõikas küll vahvalt.
Vasta

rohu jaoks on tehtud see hammastega saeketas ja kive pole vaja lõigata eriti
Vasta

Ma olin Luual ühes toas saarlasest RMK saemehega, kel oli noorendiluhoolduseks võsaka otsas muruniidukitera... Et lõikab heaste ja laialt kõike ja saab kiiresti teha. Ma jätan sellised asjad pigem vahele ja vahetan tööorganit. Ja kasutan selleks ettenähtud asju.
Vasta




Kasutaja, kes vaatavad seda teemat: 2 külali(st)ne