Mootorsaag - hooldus ja remont ning turg

Tuli meelde et sain korraga liikuvasse pilti mitu asja: odavama akusae (ei ole 18V vaid 40V) ja metsakuva männi pikuti poolitamise. Täiesti toimiv lahendus ja vist see saeketi õhuksus koos elektrimootori momendiga on abiks. Ma saan aru et Sõber on nii palju asju poolitanud, peamiselt küll peeenemaid aga ikkagi. 
Peab kodus ka loomkatse tegema, minema uue iseterituva keti soetama ja seinavooluga püüdma 2,3kW abil pikuti saagida. Äkki on ülivinge alaska saekaatri saag? Kett on liiga kallis lammutusjama tükeldamiseks aga planku saagida - miks mitte?
Vasta

Leht on keeratud 10 kraadi ettepoole.
Vasta

Kas kellelgi on pakkuda partner 410 jaoks plastik karterit või tervet saagi varuosadeks? Kas mõni jonsered või husqvarna karter võiks ka sobida?
Vasta

Husqvarna 40 ja jonsered 2050 karter võiks ehk sündida.

IZ-56 61a,IZ-ju2k 71a,Dnepr MT-9 74a
Vasta

miuke kõige pikem latt oleks ja kas müüb keegi üldse mingeid pikemaid?
Vasta

Eelmine aasta saega Pärnus Stihli poes remondis käies jäi mingi eriti jõhker plaat silma, see oli juba selline vihmametsade mõõtu.
Aga vaatasingi nüüd siis huvi pärast Forteci kodukale ja seal oli kõige pikem 120cm.
https://www.fortec.ee/toode/stihl-juhtplaat-duromatic/
Vasta

(03-11-2022, 01:16 AM)Aare R. Kirjutas:  Eelmine aasta saega Pärnus Stihli poes remondis käies jäi mingi eriti jõhker plaat silma, see oli juba selline vihmametsade mõõtu
Aga vaatasingi nüüd siis huvi pärast Forteci kodukale ja seal oli kõige pikem 120cm.
https://www.fortec.ee/toode/stihl-juhtplaat-duromatic/
Saab ka pisut odavama, tõsi, mitte kohapealt ja letist, Oregon peaks päris hea olema, kui sellest napib,, siis  Arbortech´ist saab pea sama raha eest pea meeter pikema , sinna vaja vaid sobiv saag külge sobitada. Ja kaalub see latike vaid 2x enam kui tavaline "kodukasutaja" saag. "tavalise 42" saab koos ketiga isegi alla 100€, kuigi mitte igale saele/mudelile.


Vasta

kust selle tail mounti teada saaks või on see ainult pikematel lattidel erinev ja kas üle 36 tolli on üldse lõigata midagi?
Vasta

(06-11-2022, 21:01 PM)lennumoto Kirjutas:  kust selle tail mounti teada saaks või on see ainult pikematel lattidel erinev ja kas üle 36 tolli on üldse lõigata midagi?
Saag koos sobiva lõikeosaga soetatakse ikka vajaduspõhiselt...? Enamjaolt saab metsas hakkama 14-16" latiga,nagu ka lp. Ply.V. kirjutas mingi aeg tagasi. Arboristid ja veel mõned liialdavad 20"-ga ja üle selle on juba "alaska" saekaatri teema.


Vasta

Seĺised pikad latid on just vajaduspõhised lisad ja soovitavalt ka instrument peab vastav olema kuhu see latt külge käib.
Mul üks tuttav arborist omab  1,5m latiga Stihli millel mahtu üle 90 kuubiku.  
Ilus oli vaadata kui astus mul vanadele kuivand saartele ligi ja lasi ühe lõikega kõik kummuli. Üks viieharuline oli kännu pealt 1.30.
Hea oli  vaadata sellist tööd.

Aquila captas non muscas.
Vasta

(06-11-2022, 22:33 PM)Daff Kirjutas:  Seĺised pikad latid on just vajaduspõhised lisad ja soovitavalt ka instrument peab vastav olema kuhu see latt külge käib.
Mul üks tuttav arborist omab  1,5m latiga Stihli millel mahtu üle 90 kuubiku.  
Ilus oli vaadata kui astus mul vanadele kuivand saartele ligi ja lasi ühe lõikega kõik kummuli. Üks viieharuline oli kännu pealt 1.30.
Hea oli  vaadata sellist tööd.
Pole hullu, ühekordselt saab ka 20-tollise latiga nonamega sellega hakkama. Kogu saag ise odavam, kui teisel ainult latt Wink Kõige laiem mõõt jalakal. Aga jah, kui seda saart peaks kunagi olema vaja maha võtta, siis... Ahjah, mõõtkava pildis Wink 
Kuid mida ütles herr K.Saar Luual just arboristide ja nende (ja Ta enda) bussis oleva tilu-lilu kohta: arborist PEAB kunde pahviks lööma selle edevusega, et oma ajuvaba raha küsimist õigustada! Mis mõttes et tuleb mingi "lambi ants renditõstukiga" ja laseb ohtliku jämmu mõisapargis lihtsalt 69-eurose saega pikali Smile Bussis peab olema tuhandete eest kola ja mida värvikirevam, kroomisem ja "pikem" seda ägedam. Odavad turvapüksid, kummarid ja odavaim kiiver ei ole in Wink Alla tuhande eurose riietusega pole mõtet objektile saabuda... Mulle aga meeldib nii: siin OLI eile veel jalakas Wink Ja see ei sõltu kasutatavast rahast. Just nädalavahetsuel ravisin liinipuhastajate sitta tööd. Kui kalli 1000+ eurose võsasae sangas on "kõrvadega emm", siis minu 300-rahane Hecht peab seda tüükamerd ravima.
Vasta

Mulle igatahes meeldis.  Sellist riista oma aias näha on ülbe värk. Ja ühe pöördega jäi känd sile nagu söögilaud.
Ma küll ei maksnud õiget hinda aga kui vend lajatab ametliku hinna siis ei taha küll näha kopra viisi närimist.
Igal vorstil kaks otsa.

Aquila captas non muscas.
Vasta

(07-11-2022, 15:25 PM)Daff Kirjutas:  Mulle igatahes meeldis.  Sellist riista oma aias näha on ülbe värk. Ja ühe pöördega jäi känd sile nagu söögilaud.
...

Pikaga langetada on ka mugavam.

Aga on raskem ja otsa peab hoolega jälgima.
Vasta

Eks arboristika hinnad ole ka vastutusega seotud. Kui susserdada ise, siis vastutad oma karvadega, kui kuskile puu maja, liini peale kukub. 
Proffidel on see tõenäosus miinimum, kuna on laiad kogemused, teadmised.
Läks üraski nahka kaks värava kuuske.
                                 

Oli ka plaanis Dino võtta rendist. Aga proff tuli tegi ära veits üle 2 tunniga. Kokku läks raha 30.- rohkem, kui Dino päeva hind. 
Oksad ja kõik muu koristasin muidugi ise.
Alt vaadates oli see ikka päris intensiivne ja raske töö. Ühe käega lasi oksa, teisega hoidis kinni. Läbi saetult viskas veidi eemale. Ja nii ülevalt alla terve puu laasida.

Päris jämmud jurakad, vana hea HQ 254 taustal, mis need hiljem ära tükeldas. Plaadi ostsin pikema juurde.
Sae all on näha ka must koht, kuhu üks 20 aastat tagasi keravälk sisse põrutas, nii et puu põlema jäi, mis sai pangi veega kustutatud. Vat selle elas üle, aga näed pisikesi putukaid ja palju ja tuli üks null ära.
               
Vasta

Väravakuuskedena oli tõesti kena vaade. Aga kuna ürask sees, siis oletan, et läks kütteks ja seega võiks oletada, et tänu jurakatele okstele hakkas suurem töö veel peale langetamist?
Vasta

(07-11-2022, 20:38 PM)Aare R. Kirjutas:  Aga kuna ürask sees, siis oletan, et läks kütteks ja seega võiks oletada, et tänu jurakatele okstele hakkas suurem töö veel peale langetamist?

Koristamist oli jah küllaga. Oksad kukuvad ülevalt alla hooga ümber tüve hunnikusse nagu lukustatult. Neid sealt kakkuda päris raske. Lihtsaim oli saega väikesteks juppideks ja kärru. Eemale ja tuli otsa.
Vasta

A tüvi? Selline karjamaakuusk on ju selline, mida küttepuuks tehes naljalt millegagi ei lõhu ka ju. Tüvi ise ilgelt jäme ja oksatüükad on ka mehised. Lõhkumise küsimus tekkis tükeldamise jutu peale.
Vasta

(07-11-2022, 23:08 PM)Aare R. Kirjutas:  ... Selline karjamaakuusk on ju selline, mida küttepuuks tehes naljalt millegagi ei lõhu ka ju. Tüvi ise ilgelt jäme ja oksatüükad on ka mehised. ...
No kineetilise 30t lõhkujaga olen kõik ära lõhkunud, ka ksf ply näidatud mõõdus (nii 1,5 meetrise kännuga) saare (jämedamat 3m tüveosa ei suutnud metsavedaja tõstuk üles tõsta, et saekaatrisse vedada planguks lõikamiseks). Kuuse oksakohad lõikab läbi
Vasta

(07-11-2022, 20:27 PM)meli666 Kirjutas:  Eks arboristika hinnad ole ka vastutusega seotud. Kui susserdada ise, siis vastutad oma karvadega, kui kuskile puu maja, liini peale kukub. 
Proffidel on see tõenäosus miinimum, kuna on laiad kogemused, teadmised.
Läks üraski nahka kaks värava kuuske.
...

Nii on: profil on (või vähemalt peab olema!) silma asjaolude ja riskide objektiivseks hindamiseks. Kes vähegi kahtleb oma oskustes ja tehnikas, tasub teenust sisse osta.

Väravakuuskede lahkumises oli üraskitel vaid vormistajate roll. Põhikahju tegi tee (ehk vibratsioon) juurtes ja eks oma osa oli ka vanusel: ei kasva meie kliimas kuusk kolmesaja-aastakses, väitku linnarohelised, mida tahavad.

Kütteks on säärased hundid muidugi raiskamine: neist saab väga ilusa süüga plankusid. Aga paaritonnise noti plankudeks vormistamine ei ole igaühele jõudu- (ja paraku ka rahakotti-)mööda. Ning siis hakkad müüma....
Vasta

(07-11-2022, 23:08 PM)Aare R. Kirjutas:  A tüvi? Selline karjamaakuusk on ju selline, mida küttepuuks tehes naljalt millegagi ei lõhu ka ju. Tüvi ise ilgelt jäme ja oksatüükad on ka mehised. Lõhkumise küsimus tekkis tükeldamise jutu peale.
Ma just tõin ühe sellise koju ja odav lõhkuja lõhub kui kulda! Ma arvasin ka, et äkki on ajaraisk ilusa aga üraskitapetud Raekoja platsi jõulukuuse tükeldamine aga ei! Kuna ma olen kuusevõhik (nõmmekast läänlane ei tea kuusest midagi), siis kartus oli suurem kui tegelikkus. Äkki pool jämedust juurde nii, et 40-sendist pakku ka hästi tõsta ei jaksa, siis äkki? Lasin paar püsti olnut ka, üks ideaalne läheb "plahvatades" lõhki ehk hüdrol ja kiilul on ikka ulmejõud. Viskab pooled kaugele laiali kohe. 
Mul oli lapsepõlvest mälestus, kui Isa tegi miski 30 ruumi kuuske ja see lõhkumine käis kiilu ja baabaga! Ma lihtsalt mäletasin seda jubedat vaeva, mida Isa käsitööna nägi. Terve sügise lõhkus peale tööd maja taga ahju puid... Täna on see hüdroga "puhas rõõm". Mööda säsi läheb ikka iga puu katki!
Vasta




Kasutaja, kes vaatavad seda teemat: 6 külali(st)ne