Mootorsaag - hooldus ja remont ning turg

Selle õpetaja kohta ütleks nii, et mu isa sõnad just selliste õpetajate kohta olid sellised, et kes ise ei oska, hakkab teisi õpetama. Eks selliseid "tarku" ka päriselus omajagu nähtud.
Vasta

Sai nähtud stihli töös, selline väike arboristikas... ei kuule, ei haista. Päevake tööd ilma "tankimata", ei mingit jama käivitusega, kuskil nööri otsas tilbendades starteri nööri sikutada, kohe seiskuv kett jms. Must masendus saabub vaid hinnasilti nähes, Isegi väiksema aku hinnaga saab juba samast riiulist fossiile põletava...


Vasta

(13-11-2022, 22:23 PM)hulgus Kirjutas:  Sai nähtud stihli töös, selline väike arboristikas... ei kuule, ei haista. Päevake tööd ilma "tankimata", ei mingit jama käivitusega, kuskil nööri otsas tilbendades starteri nööri sikutada, kohe seiskuv kett jms. Must masendus saabub vaid hinnasilti nähes, Isegi väiksema aku hinnaga saab juba samast riiulist fossiile põletava...
2 lihtsa aku ja laadijaga 1050€. Põhimõtteliselt pidevalt kõrgustes oksi lõikavale tegelasele pole see mingi kulu, see küsitakse paari tööga tagasi. Kõik need head asjad on seda raha väärt kui kusagil kõlkuda ja upitada üle serva. Isegi see miniatuurne püstol-saag GTA26 ise rahuldab päris suure vajadusehulga peente okste mahalõikamisel, vöötasku ja lisaakuga 270€ pole just palju. Ainus suur häda on see, et alumise otsa lõikamiseks peab ka kaugelt 1000+ maksev pill olema, 500i näiteks Big Grin OK, alati on ju ka käsisae võimalus Wink , arboristi oksasaag maksab 15-30€ ehk palju vähem sellest pisipillist. Sulle-Mullega on saetud ju ka ranniksekvoiasid maha ja suisa plankudeks... 

Aga veel mustemaks masenduseks, mis iga normaalse Inimese selili kukkuma paneb, oleks see 1103€ maksev amatöörtööriistade tootja akude ja laadijata vidin. See võtaks sõnatuks Milwaukee ja isegi Hilti puhul... Stihl on ju selle kõrval suisa niisama saada Wink Et tuleb vesikasvude lõikamiseks tegelane 1200-eurose asjaga ja küsib puu eest 100 eurot?
Vasta

See riist haukab päris suuri suutäisi, mitte ainult neid vitsu, mida ka käsikääridega samas tempos nokiks (mõnda aega).
Ja spetsriistadega lihtsat tööd oluliselt kiiremini tehes ongi tunnihinne kõrgem. Täiesti võrreldava juhtumina võtsin ligi akuklambripüssi, sest sellega päev otsa kõmmutades on kiirem.
Vasta

(14-11-2022, 17:11 PM)Telc Kirjutas:  See riist haukab päris suuri suutäisi, mitte ainult neid vitsu, mida ka käsikääridega samas tempos nokiks (mõnda aega).
Ja spetsriistadega lihtsat tööd oluliselt kiiremini tehes ongi tunnihinne kõrgem. Täiesti võrreldava juhtumina võtsin ligi akuklambripüssi, sest sellega päev otsa kõmmutades on kiirem.
 3,3 senti on suutäis? Tavalised 5-eurosed hammustavad seda ka kui käsi ja peo tere-tugevus päris nisanäpse itimehe oma pole...
MILLISEST otsast see ajuvaba hinnaga asi KIIREM on??? Millest kiirem - hammastega oksa närimisest? Et lõikad kevadiste pesaehitavate varestega võidu pärnaoksi??? Kas sellega laasib karjamaa kuuske kiiremini? Kuidas seljakotiga vidinaga saab kõrgel rippudes kujundusarboristikat teha? 
Seesama GTA26 lõikab kolm korda jämedamat viis korda väiksema raha eest, kaalub vähem, on paindlikum ja seega "sada korda" univesaalsem.  Vesikasve võib edasi odavkääridega lõigata. Muidugi ajuvabadusel pole piire, nagu lollusel üldiselt. Saab veel kallimalt jama osta Wink Ma vaatasin ja hoidsin käes ja tutvustasin Prouale omaenda akutööriistadega kokkusobivat ja Proua arvas et Ta võib 5-eurostega aias ja aiamaal edasi lõigata Smile Ma leidsin ka et õunapuud, sirelid, pärnad, viirpuud jne saab lõigatud tavakääridega ning 137 raha kulub mõne asisema tööriista peale marjaks Wink 
Edit: kiired pildid omaenda kasutatavatest oksakääridest. Puhtalõike žilett-teravad ja 227 grammi kaaluvad saksmannide odavkäärid. Ehk puhasgiljotiin, mis ei mulju mitte midagi ja sobib just aias tegutsedes. Just lõikasin Jaapani sirelit vähemaks, 20-millist ei saa aru ka. Tavalised Gardena vaheliti-käärid on ka olemas, need sai kunagi 27 suve tagasi võidetud Nõmme kauneimate väikevormidega elik kunstitaiestega aia eest Wink
Vasta

Kui herr ply ühe istanduse täie põõsaid ja viljapuid ära hooldab siis mõtleb ehk teisiti.
Vasta

(14-11-2022, 13:20 PM)PlyVal64 Kirjutas:  
(13-11-2022, 22:23 PM)hulgus Kirjutas:  Sai nähtud stihli töös, selline väike arboristikas...
...
2 lihtsa aku ja laadijaga 1050€. Põhimõtteliselt pidevalt kõrgustes oksi lõikavale tegelasele pole see mingi kulu, see küsitakse paari tööga tagasi. Kõik need head asjad on seda raha väärt kui kusagil kõlkuda ja upitada üle serva.
...
 Ainus suur häda on see, et alumise otsa lõikamiseks peab ka kaugelt 1000+ maksev pill olema, 500i näiteks Big Grin
...
Sellise töö jaoks, ikka väga ok asi. maha saamiseks piisab ka poole odavamast, piisaks isegi 10x odavamast, nagu keegi kinnitas, aga see 500-se jõudlus on ikka... muljetavaldav
   


Vasta

(14-11-2022, 19:37 PM)MeelisV Kirjutas:  Kui herr ply ühe istanduse täie põõsaid ja viljapuid ära hooldab siis mõtleb ehk teisiti.
Toda ma klambripüssi võrdlusega üritasin viidata. Kui töö on *tunde* võimalikult kiiresti näppe rusikasse suruda ja lahti lasta siis on võit sellest, et liigutuse teeb elekter ja mees ainult liigutab masinat, ulmeline.
Vasta

(15-11-2022, 01:08 AM)Telc Kirjutas:  
(14-11-2022, 19:37 PM)MeelisV Kirjutas:  Kui herr ply ühe istanduse täie põõsaid ja viljapuid ära hooldab siis mõtleb ehk teisiti.
Toda ma klambripüssi võrdlusega üritasin viidata. Kui töö on *tunde* võimalikult kiiresti näppe rusikasse suruda ja lahti lasta siis on võit sellest, et liigutuse teeb elekter ja mees ainult liigutab masinat, ulmeline.
Kuulge, kas me räägime Eestis istanduse täiest või millest? Tulge MAAPEALE! Jah, isegi Eestis leiab nii suuri viljapuuaedasid, kus sel masinal oleks mingit mõtet. Kui MITU sellise omanikku või hooldajat ON Automoto kunded??? Enamus Eesti sellistest aedadest on üldse hooldamata, just sai seda tõdetud Viljandimaaal, kus ju Olustvere ja Suure-Jaani ning üldse see kant on neid täis. On ka Läänemaal ja Järvamaal ja... Ma täiesti kujutan ette seda ka jõuölupuude istanduses, kui lõigatakse väikeseid puid aga ma kahtlustan et ka sisi kasutatakse mingit pöörlevat lõikeseadet?

Mul on Sõber selline hull, kes saab omale ka selliseid "lolluseid" lubada ja täitsa tore on ajuvabalt kallite tööriistadega miskit teha. Ehk ma teen kogu aeg sellistega midagi... Viimane näide oli, et ehitasime Talle 20-ruudust majakest ja tööriistadele kulus tonn. "Vaja" oli ju kõige-kõigem Passlode karkassipüss osta mis külma ka ei karda jne, muud kola juurde. Ainus vahe: Tal on kesklinnas KAKS üürimaja ehk äkki leiab see ka tulevikus rakendust rahateenimiseks. Ja ega siis naelapüss ja selle naelad on ka ehituskvaliteedile head, naelutuskiirusest rääkimata - seega asjalik investeering! Saanuks odavamalat aga siis see mõnisada siia-sinna...  Sama, kes ostis tulitera JuhanHirve 50 meetri lume jaoks (see on pigem põhjendus emta'le), mis on muidugi rohkem maal mõnus Meeste Mänguasi jne. Et mööblit kantida, siis Festooli käsikantija enam ei "kõlvanud", seal tuleb ju jääki ise eemaldada - ostis pisikese kantimsiliini. Et teha sinna majade üürikorteritesse vahetevahel natuke mööblit. Ta saab aru omaenda "rumalusest" aga tore on ju ka! Aga see on täiesti teine teema!!! Üks on küll OLULINE: tema müüdav teenus on kallis, tema vara on kallis jne! Kallis teenus toob raha tagasi. Teine Sõber samasugune tööriista-maksimalist aga õnneks pole Tal niipalju võimalusi Smile Aga Tal on päris mitmes maja Ryobidega ehitada ja vaat see ongi TÖÖVILJAKUS! Odavate aga samasuguse tootlikusega tehnikaga väga kõrge müügihinnaga toodete tegemine! Keevitus oli Tal lähiajani see mille Ta ostis 15-aastasena aastal 1985 ja millega teenitud rahaga ehitas kunagi esimese maja... Ahjah, ma andin omaenda pisi-inverteri Talle sest ma ikka kasutan seda imevähe.

Tööriista OMAHIND on väga oluline osa sellest tööviljakusest. Enamus siinsed tunduvad ju päris mõistlikud tegelased olevat ja äkki on koolis majandustõdesidki õppinud? Parem tööriist on tööviljakuse tõusu üks aluskomponente küll aga sellega peab ka kaasnema suurema väärtusega toode-teenus! Su tootlikus peab niipalju tõusma, et hinnavahet õigustada. Nende akutangidega ei teki mitte mingit tootlikkuse tõusu, see on marginaalne. Viljapuude lõikamisel on enamus ajast MÕTLEMINE ja liikumine. Seda kahte need üüberkallid tangid ei kiirenda. Need ei ole armatuuritangid või trossilõikurid! Ainus on teenuse hinda tõsta, millest töömees ega ka Omanik ikkagi mingit osa ega kasu ei saa! Parim näide moodsast lollusest on jälle arboristika, kus hind ongi aetud absurdseks sest kõik "spetsiifilsied" tööriistad-asjad on ka kallid! Ja neid on vaja palju ja erinevaid. No näiteks isetõmbavad vintsid meremaailmast, mida arboristikas kasutatakse, maksavad palju sadasid kuni tuhanded TÜKK!

PS: Maailmas on tuhandete aastate vanuseid istandusi, näiteks mõned viigipuu istandused. Tea, kuidas nad küll 21.sajandisse jõudsid? Ja teine asi: küsimus pole ju mitte seadmes endas vaid selle ajuvabas hinnas! Siis võib ju ka ülekandega oksatangid saatanast olevateks kuulutada Wink Jah, võib öelda et "loll oled" kui neid odavaid akutange ei ostnud. Sel hetkel ei näinud isegi sel efektiivsuse tõusul mõtet. Täpselt sama on ka mootorsaagidega! Seesama tööviljakuse tõus on hinnaskaalal nii kaugel, et see tänases maailmas ei tasugi ennast peaaegu ära! Seal on pigem mingi hind puu füüsilise suuruse tõttu paratamatu.
Tulles tagasi ikkagi ka tööviljakuse ehk tööriista ja teenuse-toote hinna suhtesse, siis 99-eurose mootoraega üüberkalli kinnsivara tervist hoida on vägapalju kasu(m)likum, kui üüberkalli saega üüberodava karutagumiku maja oma! Sest kütmine on lisaks oma mõnule siiski maja tervise küsimus! Ja metsa hooldamine metsa tervise küsimus. Kusjuures mitme eri teema peale oleme lõpuks jõudnud konsensusele, et metsa puhul on tööriistade hinna komponent päris määrav! Sõltumata, teed haket, kütet, palki - töövahendi hind materjali müügihinda on siinse foorumi rahva tavalise elutegevuse kontekstis kõige aluseks! Kui see nii ei oleks, sureks rögiseva rasketehnika osa kohe välja ja asenduks JuhanHirve jm ülimoodsa rasketehnika osaga Wink Kui see nii ei oleks, siis osaleks Talverallil VAID Musta Numbriga autod! Tüüp, kes ostab omale "Just FOR Fun" 1500-eurosed oksatangid, ostab möödaminne esimese sellise vanakese ja tuleb sõitma! Näiteks teeb OjaTomile rõõmu ja eraldab 25K vana Volga eest.
Vasta

Makital ongi mõned asjad ulme hindadega, ntks kasvõi 850 eurone needipüss: https://www.makserv.ee/toode/drv150z/
Ning näib et erinevalt noist elevust tekitanud oksakääridest on see needipüss Eestis laos olemas. Järelikult ostetakse.
 Samas, 525 euroga saaks Milwaukee 12V needika https://www.tooriistamaailm.ee/akutoitel...-laadijata
ning kaks 6Ah akut koos laadijaga https://www.tooriistamaailm.ee/aku-milwa...-c-laadija
 Või siis on igal firmal oma mingi x-asi odavalt mis paneks mõtlema selle firma seadmete ja akude ostmisele?

You see, pal, Elvis can´t read a contract.
All he knows is, no Ferrari, no rides with the top down.
Vasta

Heia!

Kribasin siin mingi aeg tagasi husqu 135 kohta, et kolb katki ja ei saa kuskilt uut. Nüüd küssa kolvi kohta. On mehi kellel riiulid osadest, juppidest kaardus vat et pooleks murdumas. Ega juhuslikult kellelgi pole säänset (Husqvarna 135 / 41 mm)kolbi riiulis vedelemas. Vahetaks raha vastu ja riiulgi saab kergemaks

Metsamineku ootel
Vasta

(14-11-2022, 19:37 PM)MeelisV Kirjutas:  Kui herr ply ühe istanduse täie põõsaid ja viljapuid ära hooldab siis mõtleb ehk teisiti.
Selle teema peale tegin end lugejast kirjutajaks.
Kasutan ise kaasaga kahepeale kahte paari oksakääre hinnaga ca 2000€/tk.
Väärt isendid on Stihl ASA 85. Täpsustuseks on ka väike haljastusfirma :-) Käärid saavad tööd kevadisel viljapuude hoolduse ajal 2-3 kuu vältel. Kahekesi ühel kevadel ca 600-700 puud. Kuna käärid loevad ka lõikeid, siis kokku ca 350 000 lõiget kevadel. Kääridel vanus vist 6 aastat. Ühe laadimisega 3-5 päeva. Kuna väärt tööriist on tootmisest maas, siis järgmiseks valikuks oleks Felco akukad, kuid neid paraku meie maale ei tooda. Ja nüüd asja juurde:
Härra Ply. teadmiseks, et tegu on asjaliku tööriistaga, mis iga oma senti on väärt. Tee tööd korralikult, küsi selle eest väärilist tasu ja naudi tööriista. Kõike mida osta jõuad, pole kallis.
Vasta

(18-11-2022, 00:22 AM)Urki79 Kirjutas:  
(14-11-2022, 19:37 PM)MeelisV Kirjutas:  Kui herr ply ühe istanduse täie põõsaid ja viljapuid ära hooldab siis mõtleb ehk teisiti.
Selle teema peale tegin end lugejast kirjutajaks.
M.O.T.T.!!! See läheb nüüd ksf!Võsa eksistentsiaalse teemaga kokku, kuhu ma JUST kirjutasin!!! Täpselt SELLEKS peabki olema radikaalne! Muidu käibki mingi mämmutamine! Tõde selgub vaid vaidlustes. Ja kuskohast saab juurde kaasfoorumlasi... 

Herr Ply TEAB kohati ka ajuvabalt kalliste "tööriistade" kasulikust mõjust üht-teist Wink Tööriist on ka sadu tuhandeid ja miljoneid  maksev veesõiduk jne Wink Aga Automoto.ee on eelkõige HOBIfoorum ja siin me PEAME jääma sellesse formaati! Vastasel juhul me jõuame iskikliku tuumajaama loomiseni, mis tundub ka täiesti OK mõttena! Näiteks kosmoseteema ei läinudki "väga" lappama, kuigi potensiaali selleks oli! Liiga võõras enamusele... 
Kuna tegu on algusest peale ka vanatehnika alatoonilise foorumiga, siis vanatehnika ja ÄRI raha teenimsie eesmärgil käib kokku vaid spetsiifilises kontekstis. 1500 eurot maksvad oksakäärid EI KÄI! Muidu tulevad siia hambaarstid ja proteesijad ja siis hakkame kuuekohalisi rahanumbreid lugema? Isegi seitsmekohalisi, kui röntgenid ka mängu võtame. Selleks on TEISED FOORUMID! Jah, maa, varad, mets, traktorid, autod, garaa ,zid, saunad, maasisse vajunud mädad majad jms on sellie "üldine" igapäevaselt eluline. Aga ka nendel on olemas rahaline väärtus, meeldib see meile või mitte. Ja ka siis ei tasu ära unustada majandustõdesid. Jah, 1500-euroste oksatangidega TÖÖD tehes on efektiivsus olemas. Iseendale hobiks võib ka need osta - kui elutöö peale on sisetulek näiteks aastas a'la 1,5 miljonit netos! Sellised tegelased on ka Automoto kasutajad! Aga siis võiks-peaks sellega kaasas käima "hoiatus": ma saan seda omale lubada (ja esimese kriisi keskel ei ole mu nimi suurvõlglaste nimistus)! Rääkimata lombardidest selliste töövahendite leidmisest!
Vasta

(16-11-2022, 20:09 PM)mättamees Kirjutas:  Heia!

Kribasin siin mingi aeg tagasi husqu 135 kohta, et kolb katki ja ei saa kuskilt uut. Nüüd küssa kolvi kohta. On mehi kellel riiulid osadest, juppidest kaardus vat et pooleks murdumas. Ega juhuslikult kellelgi pole säänset (Husqvarna 135 / 41 mm)kolbi riiulis vedelemas. Vahetaks raha vastu ja riiulgi saab kergemaks

Metsamineku ootel
Kui muu ei aita, see ebayst saab hiinakaid igas hinnaklassis. Tasub proovida ka mõnda muud husqu maaletoojat, võimalik et ainult konkreetne koht on saamatu.

Pähkliajude hirm
Vasta

(18-11-2022, 01:17 AM)PlyVal64 Kirjutas:  Kuna tegu on algusest peale ka vanatehnika alatoonilise foorumiga, siis vanatehnika ja ÄRI raha teenimsie eesmärgil käib kokku vaid spetsiifilises kontekstis. 1500 eurot maksvad oksakäärid EI KÄI! Muidu tulevad siia hambaarstid ja proteesijad ja siis hakkame kuuekohalisi rahanumbreid lugema? Isegi seitsmekohalisi, kui röntgenid ka mängu võtame. Selleks on TEISED FOORUMID! Jah, maa, varad, mets, traktorid, autod, garaa ,zid, saunad, maasisse vajunud mädad majad jms on sellie "üldine" igapäevaselt eluline. Aga ka nendel on olemas rahaline väärtus, meeldib see meile või mitte. Ja ka siis ei tasu ära unustada majandustõdesid. Jah, 1500-euroste oksatangidega TÖÖD tehes on efektiivsus olemas. Iseendale hobiks võib ka need osta - kui elutöö peale on sisetulek näiteks aastas a'la 1,5 miljonit netos! Sellised tegelased on ka Automoto kasutajad! Aga siis võiks-peaks sellega kaasas käima "hoiatus": ma saan seda omale lubada (ja esimese kriisi keskel ei ole mu nimi suurvõlglaste nimistus)! Rääkimata lombardidest selliste töövahendite leidmisest!
Kuule saa üle. Kuidas jäi selle jutuga et vaesus on sügavalt personaalse tunnetuse ja valikute küsimus?? Las inimesed ostavad kääre, kui neil raha on ja metsa teemas on ka täiesti mõistlik sellest rääkida. Ei pea mingi eestlaslik kadedus välja lööma. Sa ise jahud koguaeg erinevates teemades oma purjekatest, nagu kedagi reaalselt huvitaks.Tegelikult sa tahaks ise ka normaalseid tööriistu, aga pead leppima mingite odavsaagidega ja proovid kaubandusvõrgust saasta seest paremaid isendeid välja sorteerida. Jah töö saab tehtud ju nendega, aga hobi võib ka tore teha olla, mitte et peale päeva metsas saagimist õhtul käed surisevad, kuna sael olematu või algeline vibratsiooni summutus. 

Me ikkagi ootame foorumisse erinevate elu alade hobitajaid ja kuni spetsialistidena välja, kes end siin lugedes kodus tunnevad. Ka neid, kes saavad endale päris tööriistu lubada.
Vasta

Olek vaja sellist asja.
Süütepooli Partner 842, kood-5300392320731
Vasta

Aeg niikaugele jõudnud, et vaja vähe võimsamat saagi metsa. Jämedamate metsakuivade jurakate pakustamiseks. millist valida. mis mark, kas asjalik vana otsida v uus.

 Ehk on kellelgi siit pakkuda.

praegu kasutatav jääb väheks nii latilt kui mootorilt. Mootorsaag 452SShindaiwa · mootori töömaht 45,1 cm3, võimsus 2,3 kW, kaal 4,6 kg, juhtplaat 15^tolli. 
Vasta

Echo 60 kuubikuline,echole teevad head hinda müüjad ,või siis kallis aga tõsiselt hea riist ,stihl 500i.

Kasutatud ja uued jupid enamus uutele ja vanadele  ka väga vanadele husqvarna,stihli,jonsered ja partner saagidele.Saagide ja võsalõikajate remont/hooldus.5297816
Vasta

(26-11-2022, 19:24 PM)umm Kirjutas:  millist valida. mis mark, kas asjalik vana otsida v uus.
See on puhtalt eelarve küsimus ehk kui palju sa maksma oled nõus?

Pähkliajude hirm
Vasta

(26-11-2022, 18:42 PM)janek p Kirjutas:  Olek vaja sellist asja.
Süütepooli Partner 842, kood-5300392320731
Kindel, et õige kood? Hiina seebimüüjatel on märgitud teised oem koodid sellele, näiteks https://www.aliexpress.com/item/1005004286033832.html

Pähkliajude hirm
Vasta
Kasutaja, kes vaatavad seda teemat: 6 külali(st)ne