Mootorsaag - hooldus ja remont ning turg

(27-12-2022, 20:30 PM)meli666 Kirjutas:  Stihl MS 211. Hommikul käivitab sae ja natuke soojendab. Hakkab lõikama ja tühikäigupöördeid gaasi maha lastes ei hoia, sureb välja. 
Käima ka muidu ei saa, kui hoiab gaasihooba peal. Niimoodi jandib 5 minutit kuskil, ei olegi lasknud päris tühikäigupööretele.
Hiljem käitub terve päeva viisakalt, olgugi, et saag seisab vahel ka paar tundi ehk jahtub maha.
Mida võiks kahtlustada?
Mis kraadidega see jama toimub?On olnud teatavatel mudelitel probleeme,et tõmbab karburaatori lõõri härmatise peale ja jamama hakkab just tühikaigul.

IZ-56 61a,IZ-ju2k 71a,Dnepr MT-9 74a
Vasta

Päev tagasi oli -10 kandis, täna 0 ringis.
See sooja õhu klapi asend talve peal ehk siis silindrilt tõmbab ka õhku. 
Üks targem rääkis, et peaksin papp õhufiltri ära vahetama miskise plastvõrgu? vastu, täpselt aru ei saanudki. Eelmistel talvedel on samas töötanud papiga ka ja see sai uus ka pandud.
Ainus asi, et see aasta ehk lund satub rohkem saagi laasimisel. Samas, probleem on nagu hommikul ajutiselt.
Vasta

(27-12-2022, 23:01 PM)meli666 Kirjutas:  Päev tagasi oli -10 kandis, täna 0 ringis.
See sooja õhu klapi asend talve peal ehk siis silindrilt tõmbab ka õhku. 
Üks targem rääkis, et peaksin papp õhufiltri ära vahetama miskise plastvõrgu? vastu, täpselt aru ei saanudki. Eelmistel talvedel on samas töötanud papiga ka ja see sai uus ka pandud.
Ainus asi, et see aasta ehk lund satub rohkem saagi laasimisel. Samas, probleem on nagu hommikul ajutiselt.
Kas sul öösel seisab saag soojas või õues külma käes. Äkki ikkagi tõmbab selle filtri nagu kergelt jäässe algul. Õhku saab vähe, kipub ära lämbuma. Natukese aja pärast sulab üles ja hakkab käima.
Vasta

(28-12-2022, 08:00 AM)huvi5 Kirjutas:  
(27-12-2022, 23:01 PM)meli666 Kirjutas:  ...
Üks targem rääkis, et peaksin papp õhufiltri ära vahetama miskise plastvõrgu? vastu, täpselt aru ei saanudki. Eelmistel talvedel on samas töötanud papiga ka ja see sai uus ka pandud. ...
... Äkki ikkagi tõmbab selle filtri nagu kergelt jäässe algul. Õhku saab vähe, kipub ära lämbuma. Natukese aja pärast sulab üles ja hakkab käima.
Toetan, mul oli ka mingil sael ostes komplektis 2 filtrit, juhendi järgi papist tolmuste olude jaoks ja plastvõrgust lumiste aegade jaoks ... mul kogu aeg seisab vist üks, suvel ei tööta eriti.
Vasta

Kas Põlvas veel müüakse vene saagidele juppe.
Druužbadele süütemänge vaja.

Aquila captas non muscas.
Vasta

mul isa pärandus peaks sisaldama ka 50a vanu druzba uusi osi, sealjuures süütemänge. Aga kohe partsust ei saa vaadata, mida on. Sad
Vasta

Tere

Siin foorumis on palju juttu olnud Dolmari (nüüd siis Makita) saagidest.  Otsin Dolmar PS-460 mudelile õhufiltrit. Vana on nailonist ja näiteks Läti Parts Gardenis olemas. Olen sealt ühtteist tellinud, aga 42 EUR mootorsae õhufiltri hind tundub paras "röövimine". Eesti lehtedelt seda kusagilt ei leidnud. Millises poes seda Eestis võiks leiduda või tuleb ikkagi eBayst või mujalt tellida?
Vasta

(21-01-2023, 15:44 PM)Mägi Kirjutas:  Tere

Siin foorumis on palju juttu olnud Dolmari (nüüd siis Makita) saagidest.  Otsin Dolmar PS-460 mudelile õhufiltrit. Vana on nailonist ja näiteks Läti Parts Gardenis olemas. Olen sealt ühtteist tellinud, aga 42 EUR mootorsae õhufiltri hind tundub paras "röövimine". Eesti lehtedelt seda kusagilt ei leidnud. Millises poes seda Eestis võiks leiduda või tuleb ikkagi eBayst või mujalt tellida?
Pole küll Dolmari omad, ehk sealt midagi sobib, ühe koha leidsin veel, natuke odavamad kui Lätis.

Kes oskab, see teeb - kes ei oska, see õpetab!
Vasta

Originaal varuosa kood on
Dolmar 181173190


Väidetavalt kasutab sarnast asja ka Makita.

A.
(11-06-2022, 02:21 AM)ak75 Kirjutas:  Kedagi miskit hammustas nüüd, aga las ta jääb..

Tegelikult ma ei osta tööriistu liiga tihti, vana võsakas on miskine Stiga, alla 2kw ja pärit nullindatest. Lihtsalt mingist hetkest on tekkinud arusaam, et pole mõtet igasugu tundmatu looma nahkadega jännata – osta, katsetada ja kahetseda, siis ära müüa ja jälle samale ringile minna. Pigemini siis juba uurida veidi maad ning osta esimese hooga hea pill, aga eks ta ole maailmavaate küsimus, mistap seda mõttelõnga ei jätkaks.
Elatist ma nendega ei teeni, mistap peaksid olema suht eluaegsed pillid. Kui kunagi müüa, siis põhjusel, et aeg on niipalju edasi läinud, et on igas mõttes paremaid asju turule tekkinud. Või üldse uusi tehnoloogiaid (näiteks elekter).
Püüan vastata tekkinud küsimustele – olen grammijagu lühem kui kaks meetrit, kaalu 100 ja veidi peale kilo. Kinni vast jõuan hoida suurt võsakat. Kasutaks teda alusmetsast puhastamisel, samuti põllu ja päris metsa vahel oleva võpsiku hävitamisel. Maha mädanema ei jäta midagi, iga kõrs saab rahaks muuta. Mis ei sobi kütteks, sobib hakkeks.

Life\'s journey is not to arrive at the grave safely in a well preserved body, but rather to skid in sideways, totally worn out, shouting \"Holy s--t!....What a ride!
Vasta

no kui Makita, siis Tallmac või Makserv ehk üllatavad?
Vasta

Dolmari varuosad: Fortec Pärnu - STIHL Esinduskeskus

https://www.fortec.ee/tootekategooria/varuosad/
Vasta

Makserv suutis samuti ühe raskestileitava vedru tarnida naljahinnaga.

 Hortuluses võib olla, aga võib ka mitte olla. Tasub küsida, kuna netipoes on neil vaid osa kaubast.
Vasta

Husqu 135 lõpetas paugust toimimise. Viskas tühikäigu pöörde üles ja enam ei käivitunud. Viisin siis mugavusest lähtudes ühe kivilinna saemüüja juurde remonti. Nädalakese pärast sain kätte- ei käi ei eest ega takka. Kerisin küünla maha, lubivalge. Saag autosse ja pottsepa juurde tagasi (jumala eest ei taha solvata potseppi). Igaks juhuks võtsin ka lepajupi ühes, et demoda kuidas remont saele mõjunud on. Vend vähe porises aga sai ilma saekatsetusteta aru, et vist ei käi jah. Mingi aja pärast rõõmus kõne kodanikult ettekandega, et käib nagu Antsu viiul, lausa lepajupist seibe saeb. Saag käes aga muutunud ei ole mitte si¤¤agi. Sümptomid: käivitub suht kehvalt, kipub tükati tagasi andma. Kui käima saad siis peale soendamist pöördesse läheb väga vastumeelselt ja saagimise juures kipub plärtsuma. Jõudu pole. Algselt diagnoositud viga olevat olnud süütemoodulis. See vahetati, lisaks karbu membraanid ja paagifilter. Nüüd siis dilemma, kas minna ja saag pottsepale kuhugi elundisse sokutada, hankida uus või oma jõududega üritada remontida. Oskab keski nõu anda, millisest otsast alustada?

Ära vägista, võta suurm haamer!
Vasta

(25-01-2023, 13:30 PM)Simmerling Kirjutas:  Husqu 135 lõpetas paugust toimimise. Viskas tühikäigu pöörde üles ja enam ei käivitunud. Viisin siis mugavusest lähtudes ühe kivilinna saemüüja juurde remonti. Nädalakese pärast sain kätte- ei käi ei eest ega takka. Kerisin küünla maha, lubivalge. Saag autosse ja pottsepa juurde tagasi (jumala eest ei taha solvata potseppi). Igaks juhuks võtsin ka lepajupi ühes, et demoda kuidas remont saele mõjunud on. Vend vähe porises aga sai ilma saekatsetusteta aru, et vist ei käi jah. Mingi aja pärast rõõmus kõne kodanikult ettekandega, et käib nagu Antsu viiul, lausa lepajupist seibe saeb. Saag käes aga muutunud ei ole mitte si¤¤agi. Sümptomid: käivitub suht kehvalt, kipub tükati tagasi andma. Kui käima saad siis peale soendamist pöördesse läheb väga vastumeelselt ja saagimise juures kipub plärtsuma. Jõudu pole. Algselt diagnoositud viga olevat olnud süütemoodulis. See vahetati, lisaks karbu membraanid ja paagifilter. Nüüd siis dilemma, kas minna ja saag pottsepale kuhugi elundisse sokutada, hankida uus või oma jõududega üritada remontida. Oskab keski nõu anda, millisest otsast alustada?
Mis see "lõpetas paugust toimimise" tähendab? Et keset saagimist suri ära? Kui juba kuskil mingi töökoda sellega tegeles, siis ma viiks tagasi ja nõuaks, et korda tehakse, samuti raha tagasi tehtud töö eest millest midagi kasu polnud.

Pähkliajude hirm
Vasta

(25-01-2023, 13:30 PM)Simmerling Kirjutas:  Oskab keski nõu anda, millisest otsast alustada?
Kuna omad närvid on hindamatu väärtusega, siis nii odava pilli puhul tundub uue soetamine enamasti kõige mõistlikumana. Ehk alustada tasub poest. Samas uus maksab praegu ka 300 raha mis enam polegi nii vähe. Ja koos see saast ju ei püsi - Dolmar on teglikult olnud mulle pettumus aga need olid ka õnneks üliodavad sel hetkel. Olid samad sümptomid, kallis süütemooduli vahetus ja nüüd on õlipump õhtal. OK, plastist käepide oli kohe Makservis saada ja maksis olematud 9 raha, see oli jälle meeldivalt positiivne. 

Selles osas on kogemus üliodava nonamega kordi parem! Töötavad, kulub see mis kuluma peab ja kui peaks midagi kardinaalset ja kallist lagunema, siis ostad uue. Ostad kohe mitu tükki ja siis on kindel, et töö saab tehtud Wink Ka see kogemus on olemas. Dolmaril süütepool, Hechtil veotähik, viimane pool päeva teha, oled Muhus ja täitsa kogemata olin igaks juhuks nonamede kroonimata "tipp"taiese HPG autosse visanud. Jälle vedas välja! Leemendav ketiõli on köki-möki ja tilgage ei maksa midagi, õigemini palju vähem kui tunde mööda saart ringi sõita ja osi otsida või veel mingi järgmine junn kasvõi korraks rentida. Mu oma aeg ja autobensiin maksab piisavalt palju, et suudan küll ennast "alandada" ja mingi "odava saastaga tööd teha". Kallis ja edev võib ju ka olla aga töötav peab igal juhul kaasas olema! Wink MA olen nõus ketikiiruses ja sealt mingi ühe lõike kiiruses järgi andma sest kalli ja edevaga remondis käimine kulutab mitmesaja lõike jagu aega Wink  Ma võin igale pakule 10 sekundit rohkem kulutada (ideaalis veel väiksema sae kaalu juures) ja olen ikka mitme tunniga plusssi...sest ma üldiselt ei teeni sellega. Oleks ma RMK saemees ja iga sekund on kopikas, siis veel, saagides meetriseid haabasid harveril eest. 
Teine asi - viile peab ka alati peoga kaasas olema sest need saavad kuidagi eriti kiiresti viimasel ajal otsa Wink Nühid ja nühid aga ikka ei sae sest tegelikult juba poleerid hambaid.
Vasta

Ah et Dolmar ja Hecht on kallid ja edevad riistad  Smile Pigem on näide sellest et odavaid riistu peab vähemalt kolm olema et töö kindlapeale tehtud saaks.
Vasta

(25-01-2023, 15:38 PM)ounou Kirjutas:  Mis see "lõpetas paugust toimimise" tähendab? Et keset saagimist suri ära? Kui juba kuskil mingi töökoda sellega tegeles, siis ma viiks tagasi ja nõuaks, et korda tehakse, samuti raha tagasi tehtud töö eest millest midagi kasu polnud.
See "lõpetas paugust toimimine" tähendabki, et kustus ära ja enam ei käivitunud. Või oli kuidagi teisiti võimalik mõista? Vabandust. Selle töökoja külastus on iga kord 90+km. Seega kolm korda käidud 270 km läbitud ja tolku 0. Kardan, et neljas külastus võib lõppeda vägivallasüüdistusega, seepärast pärisingi kas keegi oskab soovitada, millest peaks veaotsingul alustama.

Ära vägista, võta suurm haamer!
Vasta

(25-01-2023, 15:52 PM)PlyVal64 Kirjutas:  
(25-01-2023, 13:30 PM)Simmerling Kirjutas:  Oskab keski nõu anda, millisest otsast alustada?
Kuna omad närvid on hindamatu väärtusega, siis nii odava pilli puhul tundub uue soetamine enamasti kõige mõistlikumana. Ehk alustada tasub poest. Samas uus maksab praegu ka 300 raha mis enam polegi nii vähe. Ja koos see saast ju ei püsi - Dolmar on teglikult olnud mulle pettumus aga need olid ka õnneks üliodavad sel hetkel. Olid samad sümptomid, kallis süütemooduli vahetus ja nüüd on õlipump õhtal. OK, plastist käepide oli kohe Makservis saada ja maksis olematud 9 raha, see oli jälle meeldivalt positiivne. 

No jah. Saen keskmiselt 5 l segu aastas. Selleks miskit hullu püssi hankida ei ole tõepoolest mõistlik. Kunagi võtsin prooviks mingi Alko. Maksis teine kasinasti 100 eurikut ja toimis täpselt kolm paagitäit. Seisab teine siiamaani nurgas, kes tahab võib tasuta omale saada. Samas Husqu ei ole vist kõige kehvemate killast. Ja ega selle õnnetu mooduli surmani täiesti täitis oma funktsiooni, pigem on siin küsimus selles sossepas, kes kahe järelremondiga ei ole saagi käima saanud. Jutt lubivalgest küünlast jättis kodaniku täiesti külmaks. Tundus, et ei saanud lihtsalt aru, millele vihjan.   

Ära vägista, võta suurm haamer!
Vasta

(25-01-2023, 16:23 PM)Simmerling Kirjutas:   Seega kolm korda käidud 270 km läbitud ja tolku 0. Kardan, et neljas külastus võib lõppeda vägivallasüüdistusega

Mõistan su muret, sama tunnet isegi tundnud, sõitu oli küll oluliselt vähem õnneks. Kas mingite sidekanalite kaudu ei õnnestu asja klaarida? Korralikult läbi mõelda, siis on ka kirjutada nii võimalik, et raha kantakse tagasi nii sõidu kui kasutu remondi eest. Tõsi küll, selleks peab vastaspoolel olema ajutegevuse märke, kivipallurite kambaga need tehnoloogiad ei tööta kahjuks.
Sae remondiga ma pöörduksin otse Talupoja poole, olen pöördunud ja iga kord väga rahule jäänud. Distantsi vastu on rohtu, pakiautomaat nimeks, bena peab muidugi välja kallama enne ja natuke tuulutama.

Müün: keermetõrv, puidulakk, alumiiniumtorud.
Vasta

(25-01-2023, 13:30 PM)Simmerling Kirjutas:  Oskab keski nõu anda, millisest otsast alustada?

Kui enam üldse ei käivitu siis proovi lasta brake cleani õhupuhastisse. Kui korraks käima läheb siis peab viga olema küttesüsteemis. Kui ei lähe ka brake cleaniga siis üldjuhul viga süütesüsteemis. Lihtsalt infoks, et need odavama otsa husqud ei hiilga töökindlusega. Palju probleeme on olnud odavama otsa võsakatel ja saagidel karbussidega. Mingid imepisikesed kanalid jäävad karburaatori sees kinni ja aitab karburaatori vahetus. Endal on kasutusel husqvarna 550xp tõsiselt hea töökindlus on sellel, 6aasta jooksul null probleemi. Ainult kuluosasid vahetanud: ketid, latid, veotähikud bensufilter, küünlad. Vahepeal seisab pool aastat, võtad nurgast ja matsupill. Iga talv saab küttepuude tegemise näol ikka kõvasti vatti. 
Vasta




Kasutaja, kes vaatavad seda teemat: 3 külali(st)ne