Mootorsaag - hooldus ja remont ning turg

Priit, akusaag ei saa olla ja ei peagi olema bensusaest parem. Nii, nagu bensusaemehed võtavad metsa kaasa kanku, nii võtavad ka akusaemehed kaasa piisavalt lisaakusid või laadimisvõimekuse v(ma võtan mõlemadSmile. Keda see ja väiksem maksimaalne tootlikkus häirib, ärgu akusaagide poole veel vaadaku. Bensusaage ju veel müüakse, mingit sundust elektrile kolida ei ole.

Sellesinase kiidetud GTA26 puhul isiklik kogemus küll ei kinnita kuidagi seda, et sellega oleks saanud teha kordades rohkem tööd. Küll on jäme käepide vastik kasutada.
Vasta

(21-06-2023, 10:38 AM)v6sa Kirjutas:  Priit, akusaag ei saa olla ja ei peagi olema bensusaest parem. 
...

Sellesinase kiidetud GTA26 puhul isiklik kogemus küll ei kinnita kuidagi seda, et sellega oleks saanud teha kordades rohkem tööd. Küll on jäme käepide vastik kasutada.
KAHJUKS sunnitakse selleks!!! Ka elektriauto olla parem jne, tegelikkus on teine. Niipea kui hakata PÄRISELT kasutama ja ka tööd tegema (taksojuht pole töö), ei kõlba nad millekski. Igasuguse töötunni omahind ja sealt toodangu omahind läheb kosmosesse! Ka iseendale küttepuu tegemise hind. Ahja, ma võtan sama kaalu juures u.20 korda samapalju energiat metsa kaasa bensuna. See on vahe. Kusjuures suuremate saagide puhul kiivrist-klappidest pääsu pole. Ka sel mänguasjal on peal 103dB,mis juba on kuulmist kahjustav suurus. 

Mis aga jämedat käepidet puudutab, siis minu nr.11+ kindaga sobiva "linnamehe"käega on see just õige. Teised samalaadsed on totrate kandilise akudega, mingi näpukaitsmega jne, Mehkas need rivis Husqu, Makita jne. Justnimelt tolle püstolsae disain ka ergonoomika on võimekuse ja mõistliku hinna kõrval peamine faktor ÜHEKÄE saele. Mu Ryobi puhul ongi aku suurim häda. Kobakas! Ja aeglased saed. Hind on hea aga...
Pealhoitav ei ole ühekäesaag tegelikult. Ma saan oma Dolmariga ka ühe käega saagida, ranne kannatab seda 5. kilo tõstma. See praegu kasutatav on tegelikkuses viimane piir pikalt ühe käega vehkida. Ja see on ju päriselt kerge saag. Too 40V isend oma 4,5kiloga ei ole enam kerge.
Vasta

(21-06-2023, 09:23 AM)v6sa Kirjutas:  
(20-06-2023, 17:13 PM)pannkook Kirjutas:  mul oli kaheakuline 353, ei sündind see millekski. No ok, hernekeppe teha ikka saaks Big Grin
Üheakulisega ei saa midagi olla teha Rolleyes

Järjekordne Peaspetsialists, kellele vaid meetrise latiga sajakuubikuline millekski kõlbab.

Isikliku hinnangu järgi on parjatud Makita DUC353 üsna võrdne Stihli MS170, kui viimasele pool paaki kütust panna.

EDIT: võimalik solvang kustutatud.
Solvangu oleks võinud ikka alles jätta, ehk oleks naljakas olnud.
Aga mis sajakuubikulisse puutub, siis ei, ma ei pea ülemääraseid kuubikuid vajalikuks.Mu küttepuude langetussaag on Husqu 345, 45 kuupi vist. Ja abisaag peenemate otste jupitamiseks jms. on Husqu 135 1.5kw vms.
Makita ostsin, et ei peaks kogu aeg käima tõmbama, kui käest paned, et teeks selle töö akukaga ära. Aga no ei kõlba ju. Big Grin
Vasta

Ma võtan kokku peres olevad aku seadmed. 
Ema on Ryobi usku: niiduk, trimmer, tiigersaag jne. 
Ämm on makita usku: eelpool nimetatud seadmed pluss saed mida hiiumaal kasutab peenemateks töödeks.. 

Ammu pole nii rahulik olnud. Naised saavad nende riistadega superhästi hakkama. Saevad, trimmerdavad, niidavad .
Vasta

(21-06-2023, 15:34 PM)pannkook Kirjutas:   Aga no ei kõlba ju. Big Grin

Ju sa ikka tiba liiga nõudlik oled. Me jutustasime kunagi akurella teemal, 511dga oli ka mingi nikerdis sinu hinnangul. Ma siiski ostsin ja oma piiritus pirtsakuses olen täiesti rahul  Smile

Müün: keermetõrv, puidulakk, alumiiniumtorud.
Vasta

ei mäleta seda rällaka juttu.
Omal kõik makita riistad, kaasarvatud miskine rällakas. Vbla see sama 511 Rolleyes
Makita analoogiostsin Aliexpressist, selle kohta küll ütlen, et saast
Vasta

353 endal 
Maal lasi võsamees kiirelt üleliigse lepa-paju-toominga pikali maha ja läks minema.
Ütleks, et kolme akupaariga ei jäänud hetkegi töö laadimist ootama. Ja ilka väga mugav on just pika sae, mitte triikrauaga lapiti risu tükeldada.
Kuna töö oli pidev sortimine lõkke ja muruka käru vahel siis bensukal pidanuks kogu aeg tühikäigul pill lörisema või paartuhat nööritõmmet tegema.
Vasta

(21-06-2023, 16:09 PM)hobiautod Kirjutas:  Ma võtan kokku peres olevad aku seadmed. 
Ema on Ryobi usku: niiduk, trimmer, tiigersaag jne. 
Ämm on makita usku: eelpool nimetatud seadmed pluss saed mida hiiumaal kasutab peenemateks töödeks.. 

Ammu pole nii rahulik olnud. Naised saavad nende riistadega superhästi hakkama. Saevad, trimmerdavad, niidavad .
Siin on tabatud naelapea pihta! Vanemate talus akutrimmer jt akutööriistad. Väga harvadel kordadel tuleb endal suur trimmer tööle ajada, muidu tuli kõik peenra servad jms kohad teha, loomulikult valesti või halvasti.
Vasta

Seekord sai ka video tehtud Big Grin Nimelt omasugustega ehk Proua sõbranna eelkooliajast, talumajapidaja Järvamaalt päris hulga, sellise paarikümne hektari metsaga. Siiani on see Naisterahvas laasinud KIRVEGA kõik need aastakümned!! Tema tekst on raskelt kuulda, telo mikker pole ju kaamera oma. Elukaaslane kinkis küll bensusae aga see on raske ja ikak järkamsieks. Kuna on ka just Makita akutööriistad, siis tahtis kohe ka elus esimest korda kerge kettsaega laasimist proovida. Ma täitsa imestasin selle fakti üle sest muudes asjades on tehnikat kõvasti, kasvõi lammaste heinaks on vana import-pakipress Põka sabas, millele heinapakinööriks sisalit saab täna vaid Rootsist jne. Aga et Ta siiani suure majapidamsie küttepuude teol ikka veel ka metsas kirvega vehib? 
Ühe hästi jämeda oksa, mis on samahea kui üks haru, sai veel laasimisega teha, siis oli 3 pulka otsas. 1 pulk läks jaaniööl lõkkeokste lühendamsiele. Edastasin ka selle metsa naabrimetsniku kogemuse 12-voldisest laadijast sest neil tuleb metsadesse kilomeetreid sõita ehk auto on igal juhul kusagil lähedal.  Ja 6Ah akud kindlasti.
Aga nüüd video selle sae absoluutselt täpselt õigest töökeskonnast ja operaatorist Smile  Seda vaalatud männi latva tükeldada pole enam mõtet, kulutab kohe kogu voolu ära. Pisike jutt ka vajalikest kaitsevahenditest kulus ära ja hiljem ka paar näidet ka pisikese saekese ohtlikkusest, et töökindad võiks ka lõikekindlad olla jms. Täna see kevlariga kalarookimise kinnaski on nii tavaline et igas maksimas müüakse...õigetest asjadest rääkimata.   Hõbemedalistidele pole kahte korda vaja rääkida Wink 

Vasta

Kui ma vaatan, mis asendeid peab iga oksakese lõikamiseks võtma, siis normaalne piisavalt pika varrega kirves ongi mugavam. Üle ühe kerge löögi nagunii nende okste peale ei kulu.
Vasta

(27-06-2023, 09:32 AM)Mahno Kirjutas:  Kui ma vaatan, mis asendeid peab iga oksakese lõikamiseks võtma, siis normaalne piisavalt pika varrega kirves ongi mugavam. Üle ühe kerge löögi nagunii nende okste peale ei kulu.
Kehtib kindlasti just nähtud nooremapoolse palgimänni maas lebava ladva ja ka pisema kuuse puhul. Ja siis ka pigem Fiskarsi kiin. Ma kohati täitsa kasutan kiini, on igati kergem. Mul terve grillimaja ju sellistest kooritud pulkadest tehtud Big Grin Aga kui tegu on juba sellise suurema männi maas lebava ladvaga või murdunud suure toomingaga, pole ei kirve ega kiiniga suurt midagi teha. Need on reaalsed puud, mille peal ma seda Makitat testisin ja suures piires rahule jäin! Ainult see paganama aku kestvus vähegi jämedama tükeldamisel!!! See on nüüd kahe aku võimekus toomingaga!!! Peenike jäi metsa, allpool on 3-sendine mis on ideaalne grilli. Jämedama peab bensuga ära saagima. Täpselt sama selle männi ladvaga! 13Ah akudega kolme kärutäit ei saanud kui sellist oksa ka tükeldasid. Need on nüüd loomkatselised tulemused 4 ja 5 Ah akudega, 6Ah on vist kuidagi "power"aku ja kestab äkki pikemalt? 

Miks ma olen rahul on hind ja ikkagi tehtud kütte hulk sellest materjalist, mis siiani ja/või tavaolukorras oleks enamus lõkkesse läinud! Ainult jämedamate okste otsad oleks suure saega maha lõiganud ja kõik. Selline hunnik ja leppa-toomingat peale, paar tükki on sees ka bensukaga järgatud jämedamat, aga hele on kõik akusaega 27 ja 32 kuumakraadi vahel tehtud (ohutu, kerge, ei kurnanud ihu) ja teist samaplju tuli pärast veel. Ja see on mul suvemaja terve hooaja küte ja jääb üle ka, kui kevadel varakult ja sügisel pikalt kalahullu ei pane.  

Aga siis pilt silmini 5Ah akuga 11,5 peenikest lepaklotsi ehk 12,5 lõiget, 1 poolik ja üks märkesälk ka. KÕIK!  Ja see on nüüd asi, mida ma mistahes akusaagide puhul enim kardan! Eriti arusaadavama hinnaga isendite puhul. Selleks neljaks lõikeks tõin 99-eurise kuurist Wink Need 1000+€ asjad ei ole aga kuidagi normaalses hinnas ja laadima peab jalutama kõigi akudega. Järvamaal siis taganukast vähemalt kilomeetri. Samas revolersaega elik sellise GTA26'ga ei lähegi püüdma jämedamat klotsitama, saedki vaid oksi. Minu jaoks M.O.T.T. Wink Sest bensukad on olemas. Ryobi akusüsteem ka aga... 

Kokkuvõtte otsus "Mänguasi"... aga HEAS MÕTTES! Suurel ekraaanil ja päris klaviatuuriga kirjutab ka lahti. 

Kes tahab oma metsa hooldada ja sealt maksimaalse puidu kasulikult ehk peamiselt soojaks ära tarvida, kel on ootamas palju noorendikus valgustust jne, ehk on pidevalt palju peenikest puitu, sel tasub kerge akukas ära. See puit, mille mõnekümne aasta eest Naised-Lapsed-Vanemad kiinide ja käsisaagidega kütteks tegid ja mis kole-soometumise stiilis täna kõik metsa jäetakse, selle saab suhteliselt kergema vaeva ja vähema müraga omale puudeks teha. Ehk kes tahab oma metsas MÄNGIDA ja võtab selleks ka aja! Naudib, nagu mina (vedades kasvõi käsikäruga puid) või ksf!Margus61. Selliseks mänguks super riist! 
Kui ma peaks sellisega oma kodumajale Nõmmele reaalselt talvekütet tegema, ka puudest rinnasdiameetriga 40cm??? EI! See siis vaid selle talve jämedama vaalamise risu bensuga saetud ja Fiskarsiga lõhutud. 6 kuupi ja tuleb juurde. Akusaag tegi siis selle jääkidest vaat et ruumi jagu oksapudi pliidile juurde. Ja ka 1000-eurone asi viiks maja ülalpidamise kulu ajuvabaks. Tööriista enda hind määrab siiski väga pikas perspektiivis sinu elamise otsest kulu. See on ÜÜRATU vahe, kas 10 aasta 100 ruumi puude puhul on sae hind seal igas ruumis 1 euro või 10 eurot!  Eriti siis, kui töö tegemise võimekus on sama või kallimal halvem!
Selles suhtes see saag üllatas just ketikiiruses ja kere hinnas! Seekord said päris mitmed Makita akusüsteemi Omanikud seda jaanide ajal testida ja ma arvan, et ostetakse rohkem kui üks saag Big Grin Kindlasti läheb 6Ah aku(de) ostmiseks ja minul on mõtteainet, mida Jõuluvanalt soovida Big Grin Et kui "hea poiss" ma olema pean...

[Pilt: AJFCJaXDXgqsDQmg238zpTBc73MnT18OzHSFwRAV...authuser=0]
Vasta

Ju ma olen veel liiga tugev ja terve, et olla kerguse nimel valmis kakssada küürkükki tegema. Aga küllap see aja jooksul muutub. Lihtsalt bensiinisaag laasiks seda männikest nii kiireseti, kui ise seal edasi-tagasi käia jaksaks ja pikema lati tõttu ei peaks ka nii palju kummardama.

Aga jah, tegelikult ma näen sellisel sael ka enda majapidamises kohta ja otstarvet just nende väheste lõigete juures, kus käsisaega ei viitsi ja bensukat käima sikutada ka narr oleks. Ja siis pole aku mahutavus ka probleem.
Vasta

(27-06-2023, 13:36 PM)Mahno Kirjutas:  Ju ma olen veel liiga tugev ja terve, et olla kerguse nimel valmis kakssada küürkükki tegema. Aga küllap see aja jooksul muutub. Lihtsalt bensiinisaag laasiks seda männikest nii kiireseti, kui ise seal edasi-tagasi käia jaksaks ja pikema lati tõttu ei peaks ka nii palju kummardama.

Aga jah, tegelikult ma näen sellisel sael ka enda majapidamises kohta ja otstarvet just nende väheste lõigete juures, kus käsisaega ei viitsi ja bensukat käima sikutada ka narr oleks. Ja siis pole aku mahutavus ka probleem.
Sama siin, selg ei kannata seda küürutamist. Langetan-järkan põhiliselt 13'' latiga bensukaga (selle on tõsiste puude jaoks ka 20'' latt) ja laasin 16'' latiga bensukaga, kiirelt ja ei pea niipalju kummardama. Üksikute lõigete jaoks käib ka akutiigersaag, seega pole leidnud motti rahakotti avada akukettsae soetamiseks.
Vasta

(27-06-2023, 14:18 PM)honkomees Kirjutas:  
(27-06-2023, 13:36 PM)Mahno Kirjutas:  Ju ma olen veel liiga tugev ja terve, et olla kerguse nimel valmis kakssada küürkükki tegema. Aga küllap see aja jooksul muutub. Lihtsalt bensiinisaag laasiks seda männikest nii kiireseti, kui ise seal edasi-tagasi käia jaksaks ja pikema lati tõttu ei peaks ka nii palju kummardama.

Aga jah, tegelikult ma näen sellisel sael ka enda majapidamises kohta ja otstarvet just nende väheste lõigete juures, kus käsisaega ei viitsi ja bensukat käima sikutada ka narr oleks. Ja siis pole aku mahutavus ka probleem.
Sama siin, selg ei kannata seda küürutamist. Langetan-järkan põhiliselt 13'' latiga bensukaga (selle on tõsiste puude jaoks ka 20'' latt) ja laasin 16'' latiga bensukaga, kiirelt ja ei pea niipalju kummardama. Üksikute lõigete jaoks käib ka akutiigersaag, seega pole leidnud motti rahakotti avada akukettsae soetamiseks.

Naisterahva, kes on reaalslet üks füüsilselt tugevamaid keda ma tean oma 53 eluaasta juures, kõne on halvasti kuulda aga Tal on bensusaag oelmas aga see on LIIGA RASKE! Sestap pole Tal veel ka mingeid töövõtteid kettsaega. Mina ja ka Tema saaks füüsilise jõu poolelt võtta selel pulga lihtsalt pihku ja ühekäesaega laasida. Ma esimene kord ei lubanud, las proovib nii nagu peab Wink Kahekäesaega kahe käega. Aga juba hakkas juba seal uhmerdama ka ühe käega - kerge ja opereeritav! 
Muuseas, ma olen paar viimast aastat selliste peenikeste pulkade puhul metsas käinud üldse tolle ülikerge metallist saepukiga Wink  Jämedam alatüvi on raskem aga panen puki alla ja laasin-järkan seal peal! Siis tõstan alumise poole ka ja ongi sirge seljaga tehtud. Muuseas, selleks on just minu lemmikul RaudHobul järelvankril see rullik! Olen ka proovinud otse kasti tükeldada aga 10-sendist pikka puud on ikka pukilt maha lihtsam ja klots siis kasti visata.
Variant 2 metsas mängides on täppislangetamise kõrval langetada ladvapool mõnele (oksa)kuhjale, et oleks jälle mugav laasida ja järgata Wink Seal ei tee tihu ega mõtle kokkuvedajale vaid iseendale. Seal hindad peale kukkumsit ära kui jäi natukenegi maast lahti, et mis otsast algad ja millise hoidva oksa viimasena laasid. Töö peab mõnus olema! 

Seekord ei viistinud murutrakatsi ja suurema kastiga minna aga mina tükeldasin ühe käega hoides oksad otse kärusse. Ka see on mõnus ülikerge sae puhul! Aga peab päris ettevaatlik olema  ja mõttega saagima. Uljaks minna ei tohi, siis on käsi maas... Või peab vasaku ehk hoidva käe kinnas olema class1 lõikekindlusega, mida nad ka mõned on. Kui varem polnud ma kaitseklassiga kindast puudust tundnud, siis seekord võtsin saekastist talvise Oregoni kaitsekinda täitsa vabatahtlikult välja Wink  Aga see on jube kohmakas. Tavasaega saen hoopis vibrokindlate kinnastega. Kusjuures talvekinda class0 ehk 16 m/s võiks pigem olla selle saega suvine ja class1 20m/s oluliselt liikuvam kinnas. Turvakinnast julgen kohe raudselt soovitada!!! Valik aga jube pisike, Inimese käele (11 talvine läheb kätte toore jõuga) ja mõistlikus hinnas leidsin vaid PM-Kaubamajast. Ehk nende "ühekäe"saagide puhul julgen raudpolt soovitada - ostke turvakindad!

Edit: ei tee uut postitust. Leidsin ühe tõsisemalt asjaliku akusaagide testivideo. Jube kiire jutuga tüüp aga nii ei veni asi! Ja sisi püüdsin leida midagi ka uue Makita DUC101 kohta aga ei midagi. Et siis kõnealusele Proua sõbrantsile mõeldes. Aga ülikõva on momendi mõõtmine akusaagidel! Makita DUC254 on kaugelt kõige kiirem ja see ongi  muljetavaldav AGA see on absoluutselt jõuetu, mis kajastub ka pidevas seiskumsies, ülekuumenemises ja akude meeletus õgardlikus söömises! Mitte et ka see püstol-Stihl oleks jõujuurikas või midagi aga see on vähemalt üliväike ja ülikerge. Tasub vaatamist ja kaasamõtlemist! Nüüd on vaja see DUC101 254'ga joonele panna! Võtta 5X5 okaspuukaikaid ja saaresurma oksi ning kukkuda nüsima. Sisepõlemisega on asi suhteliselt selge. Alustame klassikast - nothing beats cubic inches! Ja ka see on abbune tõde e tpöörete kasvatamsiega saab võimsust juurde. Elektriga ja just akusaagidega on asi aga üha segasem! Siin on asjad suisa risti vastupidised sisepõletajatega võrreldes. 

Vasta

Millise nurgaga peab olema saeketi teritus, et teostada lõikamist pikkipuud? Mõistlik otsida kauplusest juba õige nurgaga kett või mõistlik mõni peetud kett ümber teritada? Kas puru hammast peaks ka kuidagi muutma? Tööstust ei planeeri, katsetamise vajadusest tingitud küsimus.
Vasta

(28-06-2023, 11:53 AM)speedsta Kirjutas:  Millise nurgaga peab olema saeketi teritus, et teostada lõikamist pikkipuud? Mõistlik otsida kauplusest juba õige nurgaga kett või mõistlik mõni peetud kett ümber teritada? Kas puru hammast peaks ka kuidagi muutma? Tööstust ei planeeri, katsetamise vajadusest tingitud küsimus.
Minul on teritatud 10 kraadi, tavaline kett, puruhammast pole muutnud. Saen 18´´ latiga 1,5mm kett.
Vasta

(28-06-2023, 11:53 AM)speedsta Kirjutas:  Millise nurgaga peab olema saeketi teritus, et teostada lõikamist pikkipuud? Mõistlik otsida kauplusest juba õige nurgaga kett või mõistlik mõni peetud kett ümber teritada? Kas puru hammast peaks ka kuidagi muutma? Tööstust ei planeeri, katsetamise vajadusest tingitud küsimus.

Alaska raami ehitamise ajal lasin teha vajaliku pikkusega pikipuuketi. Saagimine üsna aeglane ja vaevaline. Iga teritusega muutsin natuke nurka tavalise 30 (35?) kraadi suunas ja keti isu kasvas pidevalt. Mulle jäigi arusaamatuks, et miks pikipuud peaks nii tömbi nurgaga saagima. Järgmine kett tuleb kindlasti tavaline. Selline siis praktiku kogemus, teooriat pole uurinud nende nurkade põhjustest.

Müün: keermetõrv, puidulakk, alumiiniumtorud.
Vasta

(28-06-2023, 11:53 AM)speedsta Kirjutas:  Millise nurgaga peab olema saeketi teritus, et teostada lõikamist pikkipuud? Mõistlik otsida kauplusest juba õige nurgaga kett või mõistlik mõni peetud kett ümber teritada? Kas puru hammast peaks ka kuidagi muutma? Tööstust ei planeeri, katsetamise vajadusest tingitud küsimus
Teritusnurk 10 kraadi. Oleneb mis tähik on kasutusel, kui 3/8 või 3/8lp siis on mõtekam soetada spetsiaalne kett, kui .325 siis pead tavalise kulp keti ümber teritama.
Vasta

Ütlen kohe ausalt, et akuga asjadest meeldib mulle kõige rohkem taskulamp. Tormilaternale, tõrvikule või küünlale asendamatu asendaja. Aga muidu meeldivad mulle bensiinimootorid. Vot panin jälle ühe võsasae käima, Homelite XL Buchcutter, tõeline loom. Kas keegi oskab selle eluka täpse margi öelda, vaja uus gaasitross tellida. Või äkki keegi leiab isegi sobiva gaasitrossi?
https://www.youtube.com/watch?v=k8yPzqLyB38
Vasta

(02-05-2023, 13:22 PM)PlyVal64 Kirjutas:  
(02-05-2023, 12:59 PM)HiTek Kirjutas:  Palun soovitusi võimsama uue sae ostuks (3+ kw). Plaanis Logosoli F2 kettsaeraami ost ja sobilik saag puudu.
Teenust pakkuma ei hakka sellega, enda tarbeks ja olen nõus natukene kulutama (~1k euri), et asi sujuvamalt läheks.

Kuidas kellegil uute võimsamate saagidega kogemused on ja mis mudeleid soovitaksite?
Ma kahtlustan et ÕIGE Logosoli lisanimetusega pill võiks olla ikkagi sobivaim? Odavam MS391 või kallim "loom" MS661. Ise mõtleks, et 391 on omale kodus hobiks piisav ja pigem ostaks raamile juurde mingeid abividinaid, nagu palgikraana, kiirstopperid vms. Miskipärats ütlevad kõik kui ühest suust, et Stihl on ainus allesolev, kes vähegi ka koos püsib... peale "nonamede".

(02-05-2023, 15:49 PM)Mihkus Kirjutas:  500i ka päris hea aga alla tonni ei saa vist kusagilt. Soovitaks veel hiina 1:1 kloone holzforma või farmertecilt. On juppidena kui ka kokku pandult. Endal MS360 päris kaua juba tööd teinud. Iga kord kui kasutan, siis arvestan, et lendab laiali. Siiani pole eriti lagunenud peale paagi korkide. Kehvad tihendid neil

Pigem teen kõik, et lendaks laiali, sest uus sisu sai naljapärast ostetud. Maksis ainult 16€ tol ajal ja saag ise oli 158... Kett ja latt maksid saest rohkem
Aitäh vastuste eest!

Tänu SEKi kursile jne, mahtus MS661 eelarvesse. Nii palju kui nüüd kasutanud olen, siis toimetab viisakalt ja jõudu tal ikka on.
Vasta




Kasutaja, kes vaatavad seda teemat: 6 külali(st)ne