Akude tark laadimine

Tõlge Float charger väljendist
Vasta

(17-11-2020, 10:17 AM)MeelisV Kirjutas:  Tõlge Float charger väljendist
aga huvitav, kuidas on korrektne eestikeelne tõlge 
https://en.wikipedia.org/wiki/Float_voltage
Vasta

(17-11-2020, 09:55 AM)Basilio Kirjutas:  Mina ostsin selle:
https://pood.magaziin.ee/product/akulaad...4a-6v-12v/
Oli piisavalt odav et riskida ja ei kahetse - täitsa toimetab. Ma ei julge muidugi reklaami teha et ostke kõik ja 100% töötab. Kust mina tean, võib olla sain partii ainukese töötava.  Toungue
Sisse-välja pendeldamist laetud aku puhul ei ole täheldanud. Kui on FULL siis jätab rahule. Meeldib just väikeste mõõtude poolest, saab vihmase ilmaga õues laadida, sest saab kapoti kinni lasta.
Tundub olevat sama mis onload laadija, agm ja geelakudest ei reklaami midagi, aga vähemalt displei, nupu asukoht ja klemmidki samad, ehk siis ilmselt teine korpus lihtsalt nagu hiinas ikka teevad, küll aga on hind parem Big Grin

Tegin väikse video ka toimimisest, aru ma ei saa kas tegemist aku suutmatusega hoida 14.4 pinget nagu manualis kirjas, sest et aku ikkagi juba pool aastat vana või siis laadija suutmatus seda sinna laadida, tehniliselt täidab eesmärki, ehk ei lase tühjaks vajuda ja algab uuesti otsast laadimine, sellest ka selline trikitamine, igatahes ööseks võtsin laadija tagant, hommikul näitas 12.81 niiet aastas paar korda hoolduslaadimiseks käib küll.
Vasta

(17-11-2020, 09:55 AM)Basilio Kirjutas:  Mina ostsin selle:
https://pood.magaziin.ee/product/akulaad...4a-6v-12v/
Oli piisavalt odav et riskida ja ei kahetse - täitsa toimetab. Ma ei julge muidugi reklaami teha et ostke kõik ja 100% töötab. Kust mina tean, võib olla sain partii ainukese töötava.  Toungue
Sisse-välja pendeldamist laetud aku puhul ei ole täheldanud. Kui on FULL siis jätab rahule. Meeldib just väikeste mõõtude poolest, saab vihmase ilmaga õues laadida, sest saab kapoti kinni lasta.

Ilmselt sama toode, vähe teist värvi - https://handymann.ee/toode/akulaadija-on...-4a-6-12v/
Ise võtsin ka selle Onroad-i paar aastat tagasi, et üht lõppsirgel olevat autoaku asendamist veidi edasi lükata. Siiani olen kõik akud laetud saanud, mille pinge pole just väga madalale kukkunud.

Seda on juba kirjutatud, milline see kräpp-laadija on. Aga milline siis ikkagi täna poes on normaalne laadija, mille võib unustada külge ja ei pea kartma, et auto või garaaz ühel hetkel maha põleb. Kas ongi ainult 1 firma - Ctek ?
Vasta

Peab iseennast tsiteerima :


Tsitaat:Tänane seis on ikkagi selline, et kui tahta laadijat, mis suures osas sinu eest kõik ära teeb, siis tuleb sebida Kulon 912.
Kõlbab ka Võmpel 55.
Minu teada on need ainsamad uued vahendid, milledega laisa inimese kombel persselastud sulfateerunud akude mahtuvust parandada. 
Igasugused "targad laadijad" on siiski mõeldud vaid värskelt soetatud akude edaspidiseks jooksvaks turgutamiseks / hoolduseks ning remontimise eesmärgil neid kasutada ei saa. Häda on tegelikult aga selles, et ostes autole uue aku, unustame me kõik ära, et aku tahab tegelikult ka näperdamist. Paar korda aastas kindlasti.  Ja kui me seda ei tee, siis loomulikult imestame, kuis garantiiaja lõppedes lõppeb ka aku tööleping, haarame klahvjatuuri ja kukume kiruma tootjat ja müüjat ja keda veel, vaatamata õige süüdlasega peegli teel tõtt...


Tahtsin möödunud aastal piiterist emba-kumba neist osta, aga unistuseks see jäigi.
Vasta

Mul on näiteks kasutusel juba mitu aastat "Deca Matic 119". Itaalia toode. Akudele 10Ah-120Ah.  Täisautomaatne, ühtegi manomeetrit pole, ainult tulukesed. Sädemevaba, võib plussi ja miinuse julgelt kokku lasta. Polaarsuse tunneb ära. Kui paned klemmid valepidi akule peale näitab ainult punast tuld. Kui aku on jummala tühi siis laadima ei hakka enne kui kõrvalise abiga äratad surnud aku üles. Toimib kõikidele akutüüpidele mis hetkel käibel on. Omab termokaitset juhuks kui laadija üle kuumeneb. Kui aku on oma näitajad paika saanud lülitab laadimise välja ja jääb rohelise tule särades rahulikult ootele. Kui aku pinge langeb lülitab ennast uuesti tööle. Juhendi järgi võib 120Ah ulatuses akusid järgi ühendada kogu talveks.

Kõige rohkem on jutti taga olnud 2 nädalat. Aga muidu paari kolme ööpäeva kaupa vahel.  Ma uskmatu ikkagi ei usalda seda termokaitset ja panen pikendusjuhtmetega laadima nii et laadija jääb betoonpõrandale autost traktorist kaugele.
Minu tagasihoidlikele nõudmistele ta vastab.

Aquila captas non muscas.
Vasta

(17-11-2020, 12:05 PM)wwatu Kirjutas:  Tegin väikse video ka toimimisest, aru ma ei saa kas tegemist aku suutmatusega hoida 14.4 pinget nagu manualis kirjas, sest et aku ikkagi juba pool aastat vana või siis laadija suutmatus seda sinna laadida, tehniliselt täidab eesmärki, ehk ei lase tühjaks vajuda
Nagu Marko juba üleval viitas, siis jäta see manualis näpuga järje ajamine. 12V pliiaku on laetuna 6x2,1V ehk 12,6V. Laadimisel aetakse küll rohkem sisse, aga see ei ole jääv ega saagi olla.

Foorumite vanarahvatarkus: "üks troll suudab rohkem arvata, kui sada tarka teada"
Vasta

(17-11-2020, 13:51 PM)rulli Kirjutas:  Aga milline siis ikkagi täna poes on normaalne laadija, mille võib unustada külge ja ei pea kartma, et auto või garaaz ühel hetkel maha põleb. Kas ongi ainult 1 firma - Ctek ?
 Mind ka huvitaks.

Pähkliajude hirm
Vasta

kasutan u. 20 aastat boschi .lihtsalt ei viitsi nuputada ja mõelda nende hiinakate vingerbusside üle.pigem mängin bingolotot,kui lotot autode elektriga
Vasta

(17-11-2020, 17:50 PM)ounou Kirjutas:  
(17-11-2020, 13:51 PM)rulli Kirjutas:  Aga milline siis ikkagi täna poes on normaalne laadija, mille võib unustada külge ja ei pea kartma, et auto või garaaz ühel hetkel maha põleb. Kas ongi ainult 1 firma - Ctek ?
 Mind ka huvitaks.
mulle sugulasest varuosamüüja kiitis Noco laadijat, pidada olema parim, parem kui Ctek, ise nad neid kasutavad akude laadimisel poes.
Vasta

(17-11-2020, 18:24 PM)honkomees Kirjutas:  
(17-11-2020, 17:50 PM)ounou Kirjutas:  
(17-11-2020, 13:51 PM)rulli Kirjutas:  Aga milline siis ikkagi täna poes on normaalne laadija, mille võib unustada külge ja ei pea kartma, et auto või garaaz ühel hetkel maha põleb. Kas ongi ainult 1 firma - Ctek ?
 Mind ka huvitaks.
mulle sugulasest varuosamüüja kiitis Noco laadijat, pidada olema parim, parem kui Ctek, ise nad neid kasutavad akude laadimisel poes.
Ostsin kunagi ühe Noco  Ctek-i kõrvale. Esimese külma ilmaga murdus juhtmeisolatsioon nii võrgu kui akupoolsetel kaablitel. Õnneks midagi maha ei põlenud. Rohkem pole kasutanud.
Vasta

Kas AGM akut kasutav auto laeb akut kuidagi teisiti kui tava akuga auto? Kui ei, siis miks laadijatel on AGM funktsioon ja mida see annab?
Vasta

(17-11-2020, 17:50 PM)ounou Kirjutas:  
(17-11-2020, 13:51 PM)rulli Kirjutas:  Aga milline siis ikkagi täna poes on normaalne laadija, mille võib unustada külge ja ei pea kartma, et auto või garaaz ühel hetkel maha põleb. Kas ongi ainult 1 firma - Ctek ?
 Mind ka huvitaks.

3-4 CTEK 0,8A on mul pidevalt unustatud nii autode kui tsiklite peale juba aastaid ja ükski garaaz pole maha põlenud. Kindlasti leidub keegi, kes väidab, et see laadija ei kõlba suure mahtuvusega autoakude laadimiseks aga mul ei olegi neid vaja laadida. Mul on vaja nende pinget hoida normi piires pikemat aega. No ei hakka ju 10A laadijaid tervet kimpu soetama lihtsalt akudel üle talve peal hoidmiseks. Minu vajaduste katmiseks ideaalsed nii funktsionaalsuse, kui ka hinna poolest.

Maasturite hankimist Ukraina sõjaväele ja nende remonti meie Põhja-Tallinna töökojas saad toetada läbi Toeta Ukrainat MTÜ a/a EE387700771008885941. Selgitusse maastur Ukraina sõjaväele.
Vasta

(17-11-2020, 20:58 PM)isandpauk Kirjutas:  
(17-11-2020, 17:50 PM)ounou Kirjutas:  
(17-11-2020, 13:51 PM)rulli Kirjutas:  Aga milline siis ikkagi täna poes on normaalne laadija, mille võib unustada külge ja ei pea kartma, et auto või garaaz ühel hetkel maha põleb. Kas ongi ainult 1 firma - Ctek ?
 Mind ka huvitaks.

3-4 CTEK 0,8A on mul pidevalt unustatud nii autode kui tsiklite peale juba aastaid ja ükski garaaz pole maha põlenud. Kindlasti leidub keegi, kes väidab, et see laadija ei kõlba suure mahtuvusega autoakude laadimiseks aga mul ei olegi neid vaja laadida. Mul on vaja nende pinget hoida normi piires pikemat aega. No ei hakka ju 10A laadijaid tervet kimpu soetama lihtsalt akudel üle talve peal hoidmiseks. Minu vajaduste katmiseks ideaalsed nii funktsionaalsuse, kui ka hinna poolest.
Mul ka pisike CTEK ning see kõlbab küll kuni 100-ampriste akude laadimiseks aga juhul, kui nendes on MINGI vool sees alles! Mul praegu 2 täiesti tühjaks seisnud tulitera ja neid ei elustanud. Ja ei elusta/lae ka pisut peetis akusid, mõlemal puhul viskab errori-tule põlema. Kuna suvekodu valgustus on kõik vanadelt autodelt maha võetud akudelt, siis eks seda laadimist naabripoisi juures ikka on, murutrakatsi ja Honda patarei-laadsetest klassikalise "rekka" aku ja spetsiaalsete süvatühjenemisakudeni Big Grin Tundub, et see desulfaatimise-recovery režiim täiesti toimib ja autot vaevaliselt käivitav elustub LED-põletamiseks vägagi ära. 
Kuid tundub, et peab ühe klassikalise trafolaadija ikkagi ka ostma, mis siis tummisemaid pliikamakaid elustaks.
Vasta

https://www.tööriistamarket.ee/et/nutika...x#tab1-tab

Mulle sattus niisugune kätte, laeb kõike, ka kahte 230Ah akut korraga ja olen unustanud mitmeks nädalaks külge, midagi pole juhtunud.
Vasta

(18-11-2020, 13:24 PM)v126 Kirjutas:  https://www.tööriistamarket.ee/et/nutika...x#tab1-tab

Mulle sattus niisugune kätte, laeb kõike, ka kahte 230Ah akut korraga ja olen unustanud mitmeks nädalaks külge, midagi pole juhtunud.
mul oli selle noorem vend, poole odavam variant kasutusel mitu aastat, just talv läbi külmas kuuris poolpidusel traka akul pidevalt taga, et käivitamiseks oleks aku valmis. Ühekorra lihtsalt ei võtnud enam voolu sisse vms, tulukesed põlema ei läinud. Nüüd on aasta otsa selles ülesandes väike ctek.
Vasta

Ma juba kuskil eespool mainisin, aga mul suri just see paljukiidetud ctek ära

Vasta

Mul olnud aastaid Boschi C3 laadija väiksemate akude jaoks. Töötab ja mugav on. Miinusena on nii minul, kui ka ühel tuttaval lõpetanud korra koostöö nupp, sai sees mikrolüliti ära vahetatud. 

Mind on aga kõige enam seganud see, et kui akus pole piisavalt pinget, siis ta laadima ei hakka ja peab riiulist suure (lolli) Telwini välja tarima ning pinget jõuga sisse suruma.
Vasta

(18-11-2020, 11:42 AM)PlyVal64 Kirjutas:  
(17-11-2020, 20:58 PM)isandpauk Kirjutas:  
(17-11-2020, 17:50 PM)ounou Kirjutas:  
(17-11-2020, 13:51 PM)rulli Kirjutas:  Aga milline siis ikkagi täna poes on normaalne laadija, mille võib unustada külge ja ei pea kartma, et auto või garaaz ühel hetkel maha põleb. Kas ongi ainult 1 firma - Ctek ?
 Mind ka huvitaks.

3-4 CTEK 0,8A on mul pidevalt unustatud nii autode kui tsiklite peale juba aastaid ja ükski garaaz pole maha põlenud. Kindlasti leidub keegi, kes väidab, et see laadija ei kõlba suure mahtuvusega autoakude laadimiseks aga mul ei olegi neid vaja laadida. Mul on vaja nende pinget hoida normi piires pikemat aega. No ei hakka ju 10A laadijaid tervet kimpu soetama lihtsalt akudel üle talve peal hoidmiseks. Minu vajaduste katmiseks ideaalsed nii funktsionaalsuse, kui ka hinna poolest.
Mul ka pisike CTEK ning see kõlbab küll kuni 100-ampriste akude laadimiseks aga juhul, kui nendes on MINGI vool sees alles! Mul praegu 2 täiesti tühjaks seisnud tulitera ja neid ei elustanud. Ja ei elusta/lae ka pisut peetis akusid, mõlemal puhul viskab errori-tule põlema. Kuna suvekodu valgustus on kõik vanadelt autodelt maha võetud akudelt, siis eks seda laadimist naabripoisi juures ikka on, murutrakatsi ja Honda patarei-laadsetest klassikalise "rekka" aku ja spetsiaalsete süvatühjenemisakudeni Big Grin Tundub, et see desulfaatimise-recovery režiim täiesti toimib ja autot vaevaliselt käivitav elustub LED-põletamiseks vägagi ära. 
Kuid tundub, et peab ühe klassikalise trafolaadija ikkagi ka ostma, mis siis tummisemaid pliikamakaid elustaks.
Lihtsam genekas ei oleks maakoju osta? Need mis pirni põlema panevad,ei maksa midagi.

Kasutatud ja uued jupid enamus uutele ja vanadele  ka väga vanadele husqvarna,stihli,jonsered ja partner saagidele.5297816
Vasta

(18-11-2020, 22:00 PM)Jahimees Kirjutas:  Mind on aga kõige enam seganud see, et kui akus pole piisavalt pinget, siis ta laadima ei hakka ja peab riiulist suure (lolli) Telwini välja tarima ning pinget jõuga sisse suruma.
Täiesti nõus. Praegu tegelen kahe 90Ah elustamisega, üks äkki võtab eluvaimu sisse ka CTEKiga. Homme oskan öelda.
Vasta




Kasutaja, kes vaatavad seda teemat: 1 külali(st)ne