Akude tark laadimine

ostsin polari asemele, kuid needki on päris jäigad. Lugesin vaid, et seade on võimeline külmas töötama, mida oli ka vana.
Juhtmete värv oranz, aga ei ole silikoonist vms pehmed need.... Sad
Vasta

Nagu kõikide asjadega siin elus alustades su netikiirusest, lõpetades laadijatega, see et on võimalik, ei tähenda, et oleks garanteeritud. Polariga garanteeritud, tavaversiooniga midagi pekki läheb, pead patja nutma või huiama ja valetama, et pole teinud, toasoojas suri ära. Ma enda Polari soetasin ca 8 aastat tagasi, papsi juures teenib siiani lõuna eesti külmades igal talvel.
Vasta

(12-02-2022, 14:06 PM)volvotar Kirjutas:  Allikas: https://tartu.postimees.ee/7451617/elekt...-tulekahju
Sad
Kui sellist asjandust üldse toas laadida, siis oleks tark tegu juba ennetavalt tulekustutustekk peale visata. Kui lähebki kärssama, ei saa vähemalt suurt leeki üles visata.

Puruks ja pool pööret tagasi!
Vasta

Pere teine sõiduauto jääb vahel nädalateks kasutuseta ja see lõppeb tavaliselt naabrimehelt akulaadija laenamisega. Ehk siis kuidas mugavalt/odavalt aku laetuna hoida? Olemas on üks väike laadija mille laadimisvool on vaid 600mA ja kirjade järgi kuni 10Ah akudega tarvitamiseks. Sobib selline sõiduauto aku laetuna hoidmiseks? Kui ei, siis mida soovitate? https://www.oomipood.ee/product/bacch02_..._max_600ma
PS. Auto pargib välitingimustes ja misiganes seadeldis peaks suletud kapoti alla ära mahtuma.
Vasta

(27-11-2022, 18:18 PM)Etsike Kirjutas:  ... Sobib selline sõiduauto aku laetuna hoidmiseks? Kui ei, siis mida soovitate? https://www.oomipood.ee/product/bacch02_..._max_600ma
Kui ta suurema mahutavusega aku peale segi ei lähe, siis sobib. Mul on mitu akut vaja ületalve hoida ja neid karbikesi ka mitut sorti tekkinud; üks näiteks
https://handymann.ee/toode/akulaadija-ra...-4a-6-12v/
Teeb oma töö ära.

Ohmupood müüb ka sellist:
https://www.oomipood.ee/product/mwcc01a_...akulaadija
See on mul kasutusel miski 60-ampertunnise aku küljes ja töötab.

 Ja kunagi sain Coopi söögipoest ühe sarnase 21 euroga, isegi see töötab...

Muidugi, kõvasti tühjeneud aku tuleb eelnevalt mingi teise laadijaga piisavalt täis ajada.
Vasta

Täislaetud (või selleleähedases seisus) aku hoiab elus küll, kui ise maha ei põle just.

600 mA on mitu korda üle normaalse isetühjenemise voolu ja ühe elusa aku sisetakistus peaks niipalju suur küll olema, et nii väike maksimaalne laadimisvool ei suuda kurja teha.

Samasse suurusjärku on ka elektriliste mootorisoojenduste komplekti laadijad.
Vasta

(27-11-2022, 18:18 PM)Etsike Kirjutas:  Pere teine sõiduauto jääb vahel nädalateks kasutuseta ja see lõppeb tavaliselt naabrimehelt akulaadija laenamisega. Ehk siis kuidas mugavalt/odavalt aku laetuna hoida? Olemas on üks väike laadija mille laadimisvool on vaid 600mA ja kirjade järgi kuni 10Ah akudega tarvitamiseks. Sobib selline sõiduauto aku laetuna hoidmiseks? Kui ei, siis mida soovitate? https://www.oomipood.ee/product/bacch02_..._max_600ma
PS. Auto pargib välitingimustes ja misiganes seadeldis peaks suletud kapoti alla ära mahtuma.

Mina soovitaks Ctek Polar MXS 5.0, ise olen seda kasutanud ~5 aastat.
Hetkel päris hea hinnaga saadaval: https://www.motonet.ee/et/toode/455547/C...-12-V--5-A



CTEK Polar on ainulaadne akulaadija, mis on tänu nüüdisaegsete tehnoloogiate rakendadamisele suuteline taluma väga madalaid temperatuure. Laadija on mõeldud sõidukitele, mille akud vajavad head hoolduslaadimist talvekülmade ajal, nt mootorsaanidele, ATV-dele, maasturitele ja sõiduautodele. Laadija muudetud laadimispingefunktsioon on optimeeritud laadima väga madalal temperatuuril. Funktsiooni saab rakendada nii väikestele (mootorsaan ja ATV) kui ka normaalsuurusega akudele (maasturid ja sõiduautod). Teine ainulaadne omadus on akude taastamisfunktsioon, mis on rakendatav nii väikeste kui ka normaalsuurusega akude puhul.

Laadija mõlemal küljel on väga madalaid temperatuure taluv kummikaabel (vahelduv- ja alalisvoolu jaoks). Laadija analüüsib uuendusliku 8-etapilise laadimissüsteemi abil, kas akut saab laadida ja kas see säilitab laetuse. Laadija on täisautomaatne ja lülitub laadija ümber tõhusale hoolduslaadimisele, kui aku on laetud, mis on suur eelis külmades tingimustes. On suuteline laadima temperatuurivahemikus -30...50 °C.
• Max laadimisvool 5 A
• Laeb igat tüüpi 12 V pliiakusid, mille mahutavus on 1,2—160 Ah
• Sobib nii tavalaadimiseks kui ka hoolduslaadimiseks
• Saab kasutada ka sulfeerunud aku taastamiseks
• 8-etapiline laadimisprotsess
• Täpne laadimistaseme näit
• Tolmu- ja pritsmekindel (IP65)
• Garantii 5 aastat
Vasta

Hetkel istub toas kapi peal Lidlist ( veits alla 20 raha)toodud laadija koos tsikliakuga. Eile päeval panin ta õue honda peale, täna oli seal 12,9 sees. Lihtne ja labane. Ctek 7.0 on 365 päeva kasutusel, aga ühest jäi väheks(pealegi oli lihtsat asja juurde vaja).

[Pilt: laadija.jpg] [Pilt: laadija1.jpg]
Vasta

Mul handymani tark laadija, kui ostsin siis pakkusid 2 varianti, ma võtsin kallima. https://handymann.ee/toode/akulaadija-on...8a-12-24v/
Saab laadida ka AGM akusid, olemas ka 24 v laadimine ja mingi lumehelbekesega laadimine (külmunud aku jaoks?). Samuti on lühise kaitse ning vale polaarsuse kaitse. Kui laadimise ajal akult klemmid maha võtta ja tagasi panna siis hakkab akumärk vilkuma display peal - ju arvab et aku plahvatas. Tehase seisukorras akud laeb ilusti täis ja tuleb kiri FULL ette, aga osad akud millele vett olen pidanud lisama hakkavad üle keetma - ju on liiga palju vedelikku saanud Big Grin

Laadija osa töötab, aga juhtmed on külmaga rabedaks läinud ning purunenud kohast kust nad sisenevad akulaadijasse. Sinna on mul teibituuning tehtud.
Vasta

Eelneva jutt oligi see põhjus,miks ostsin ka 5 amprise Ceteki.

Kasutatud ja uued jupid enamus uutele ja vanadele  ka väga vanadele husqvarna,stihli,jonsered ja partner saagidele.5297816
Vasta

Mina paluks ka abi: mul on-oli autos(endine kiirabi) kaks akulaadijat, üks käivitusakule, teine salongi omale. Tahaks ühe alles jätta ja ühendada mõlemale akule statsionaarselt(laeb siis, kui saba seinas). Teine laadija lihtsalt füüsiliselt ei sobi minu planeeringuga. Kas nii võib-saab- tohib-töötab? Laadija on füüsiliselt vajalik, kuna elektroonikat, mis pidevalt tarbib, ei soovi välja rookida. Pidevat kulu ei oska öelda-mõõta, aga kahe nädalaga on voltmeeter 11 kopikatega(salongis). Varasemad aastad on masin istunud talvel juhe seinas(suveauto, talvel seisab) ja korra nädalas on vool taga olnud kuueks tunniks. Sedasi on viis talve möödunud ja akud endiselt elus. Nüüd tahaks ühest laadijast loobuda... oskab keegi teadja midagi vastu öelda mõttele, et ühendan kaks akut(120 ampertundi ja 100 ampertundi ) vastu? Lisan laadija pildi kah...  [Pilt: akulaadija.jpg]
Vasta

Ma praegu arutelu otsida ei viitsi, aga sama küsimuse olen küsinud ja saanud argumenteeritud eitava vastuse.
(Minu küsimus oli, kas ma saan suveliikurite akud ühe laadija sappa talvituma jätta).
Vasta

Hästi lühidalt: ühe laadija taha pistmiseks pead akud otse kokku ühendama. Kas otse klemmidest või siis kaudselt, läbi laadimiskaabli. Mis omakorda tähendab, et kehvem aku hakkab paremat "sööma" sel ajal, kui laadija taga ei ole. Ühendatud anumate seadus kehtib ka vooluallikate puhul, kui erimeetmeid tarvitusele ei võeta.

Kui laadija jääb kogu ajaks järele, siis ei tohiks olla suurt häda. Kindlasti on summaarne isetühjenemine väiksem, kui laadijast lubatav maksimaalne 10 A laadimisvool.

Lõbusam on see, et pead eraldama auto pardaaku lisaakust, et need omavahel käivitusel midagi huvitavat ei korraldaks.
Vasta

Panin 2016 aastal ostetud 140ah aku laadima selle handymani kalli laadjaga, näitas 12,1 volti kui laadima panin. Nüüd on päev otsa laadinud ja viimased 3h näitab laadija 14.9 volti ja laeb või üritab edasi laadida. Ei tea kas julgeb ööseks järgi jätta.
Vasta

Vastused loogilised, suured tänud! Eufoorias unustasin algtõed, leian mõlemale laadijale kohad, tänud veelkord foorumile!

Süsteemid on nii eraldatud, et tavaline jorss(mina) pole neid suutnud viie aastaga ühildada.Kiirabil on erimeetmed....Big Grin
Vasta

Läbi dioodide peaks saama. Aga dioodis väike pingelang millega peab arvestama.
Vasta

(27-11-2022, 18:29 PM)olevtoom Kirjutas:  
(27-11-2022, 18:18 PM)Etsike Kirjutas:  ... Sobib selline sõiduauto aku laetuna hoidmiseks? Kui ei, siis mida soovitate? https://www.oomipood.ee/product/bacch02_..._max_600ma
Kui ta suurema mahutavusega aku peale segi ei lähe, siis sobib.
Auto reedest saati seisnud (laadijata) ja praegu võtit keerates läks käima küll, mitte kuigi reipalt siiski. Panin nüüd selle 600mA laadija külge sest ähvardab jälle pikem seisak tulla. Laadimise silm igatahes läks põlema, ju siis elektronid ka liiguvad. Eks tõe hetk on kui järgmine kord võtit keerab.
Vasta

See tähelepanek väärib akude laadimise teemasse jäädvustamist, mitte Meistri tooteparenduse teemat  solkima.


(22-12-2022, 00:34 AM)2715 Kirjutas:  ...
Akul läheb kolmas aasta ja selle aja olen pidevalt voltmeetrit jälginud ja mitte jätnud seisma enne kui 14V akus pinget on.
...

Aku eluea määrab suuresti see, kas väljanõristatud elekter tagasi saabSmile Kui pidevalt (nädalaid, millest saavad kuud) ei saa, siis on surm vältimatu.

Kõige mõistlikum on teha sedapalju tööd, et aku saab selle kõrvalsaadusena täis laaditudSmile Kel nii palju tööd ei ole, siis peab juurde laadima. Isiklik praktika kinnitab seda: kogu mu õuenarride üheksaakuline park tiksub teiste utiilidel ja probleem tekib haruharva.
Vasta

Uus VARTA D48. 
Kas on mõtet mingeid laadimise tühjenemise laadimise tsükleid teha, et kauem kestaks?
Vasta

(19-01-2023, 17:40 PM)ZIL 131 Kirjutas:  Uus VARTA D48. 
Kas on mõtet mingeid laadimise tühjenemise laadimise tsükleid teha, et kauem kestaks?

Kust soetatud ja mis on tootmiskuu? Suuremast akupoest ostetud värsket pole nagu põhjust. Aga pikalt tanklariiulil marineerinut ma küll toidaks enne riiulilekinnitamist.

Renovaarist soetatud Varta akupaari, mis oli kaheksa kuud tagasi toodetud ei suutnud toonane Ctek kuhugi laadida, vaid tunnistas mõne tunniga lõplikult täisolevaks. Renoveerimist ei märganud üldse. Kiiruga tanklast (laupäeva õhtul pole väga valikut) võetud sama akumudelit, mis oli üle aasta varem toodetud, laadis ja renoveeris julgelt pool päeva enne, kui lõpetas. Ehk sinna miskit ikka mahtus.

Kõigil kolmel alles kolmas talv, seega ei oska öelda, kuivõrd seda tegelikult vaja oli või kas sellest mingit kahju sündis.

Elektrimüüjale kindlasti tekkis pisipisuke kasum sellest.
Vasta




Kasutaja, kes vaatavad seda teemat: 3 külali(st)ne