Mootorsaag ECHO CS-330 EVL . Remont ja tagavaraosad........
#1

Õhtust!
Mõni aasta tagasi sain tuttavalt sellise mootorsae. Tegu siis Jaapani päritolu saega.
Kubatuur on 33.4cm3,
kaal-4.3 kg.

[Pilt: 23170885c30d0e_o.jpg]

[Pilt: 23170887c836c7_o.jpg]

[Pilt: 231708894ae959_o.jpg]

Kuna sai saega tegeletud ja üht-teist ümber ehitatud siis on vast minu teema abiks ka kellegile teisele ,et vanat saagi elus hoida.
Väike lahja saeke siis. Kahjuks oli süütebrobleemid need mille pärast saag seisis ja ka edasi mulle anti. Kuna tegu juba eelmise sajandi leiutisega,ei ole sellisele sael enam palju ja vabalt juppe saada. Selle maa saage liikus juba aastaid tagasi üsna vähe. Endal oli kogemus ECHO-4600-ga,mida sai kasutatud aastaid ja ka praegu teenib edasi teises majapidamises... seega ei saa laita.
Kunagi eelmisel suvel sai võetud ette sae remont. Karburaator sai laiali võetud ja kõik purud suruõhuga eemaldatud. Karburaatori ja silindri vahele sai ka uus paraniidist tihend tehtud. Kui juba bensiin üles tuli,sain ka mõneks ajaks saele elu sisse. Nimelt seismisega läks asi nii heaks,et säde tuli tagasi. Jäin mootori tööga rahule aga peale paari paagitäit siis hakkas mootor ragisema ja vakka see jäigi. Viga tuli tagasi. Süütesüsteem on sellel kaheosaline. Välja näeb selline:

[Pilt: 23170913171be2_o.jpg]

[Pilt: 2317091958888d_o.jpg]

Kuna ligi 1.5 aast jooksul ei õnnestunud uut süütemängu kusagilt hankida,otsustasin saele paigaldada ühe teise mulle tundmatu sae süütepooli. Välja nägi siis selline:

[Pilt: 231709098bfd0e_o.jpg]

[Pilt: 23170911114ddb_o.jpg]

[Pilt: 23170903ce5728_o.jpg]


Sai tehtud süütepoolile üks 4 mm. plaadist vahetükk:

[Pilt: 23170897fa6d24_o.jpg]

[Pilt: 23170893c17771_o.jpg]

[Pilt: 231708956bd137_o.jpg]

Ja juhtus see mis juhtuma pidi---sae sain tööle. Nüüd aga uus häda-kas keegi lugupeetavatest oskaks mulle öelda,mis saele kuulus see süütepool mille paigaldasin? Poolil oli küll näha numbreid ,kui nende järgi ma midagi kindlaks teha ei suutnud.
Kevadel sain ka ühe kaheosalise süütesüsteemi ksf. JaakH käest aga see ei mahtunud kuidagi moodi ära ja oli tsipa teise ehitusega. Õnneks on mul veel kaks samasugust pooli tagavaraks nagu juba paigaldasin. Kas ka töökorras,ei ole teada. Ei hakanud ka proovima. Aga huvi on teada saada,et tulevikus otsida pooli.
Veel on sael katki käepideme üks osa:

[Pilt: 2317089196a8c6_o.jpg]

Kui kellegil on sellist osa pakkuda,palun võtke ühendust.
Vasta
#2

Ikka Jämejala. Kui uue ostul vana ära antakse, võid poolkogemata neist vajaliku jupi leida. Kui linna poolt tuled, hoia ikka vasakule, paremal khm minutaolised...
Vasta
#3

(04-02-2014, 22:45 PM)pen.skar Kirjutas:  Ikka Jämejala. Kui uue ostul vana ära antakse, võid poolkogemata neist vajaliku jupi leida.

Jämejalalt olen ka mina abi saanud........Big GrinBig GrinBig Grin Seal on korralik teenindus ja oled alati oodatud.....
Vasta
#4

[Pilt: 1zc0shx.jpg]

Mul sihuke elukas maal. Aastast 92 minu käes, toodetud jumal teab, millal. Mark Echo 400 EVL. Sisemuses pole väga ringi kolanud, töötab korralikult. Karbussi sai puhastatud, õlipump lahti võetud jne. nipet-näpet.
Juppidega suht tuuga.Stokkerist öeldi, et nii vana saega nemad enam ei tegele ja soovitasid uue ostaSmile
USA-st saab juppe tellida. Isegi miski kataloog olemas seal. On kallis ja tuleb kaua.
Vasta
#5

Süütepool võiks ehk kuuluda mõnele igivanale husqvarnale?Omal üks juppidena on ja seal sarnane pool isegi tootja nimi sama.

IZ-56 61a,IZ-ju2k 71a,Dnepr MT-9 74a
Vasta
#6

Saele sai elu jälle sisse puhutud ja saadetud Pärnu sõbrale Jaanile. Kuna sõbral pätsati saag ära ja polnud enam millegagi puid teha,ei olnud pikalt midagi mõelda.... Sain lahti. Smile 
Vahepeal ei ole sellist saagi ette enam juhtunud,ju siis on kõik läinud kaduva teed..... Vahetasin starteri nööri uue vastu,kuna vana oli jäänud pisut lühikeseks. Mõned osad oleks tahtnud vahetamist enne ärakinkimist. Käepide oli pisut näru ja väntvõlli otsatihendid ka arvatavasti kulunud ja kõvad... Ma muidugi ei taibanud poest küsida,järsku annab veel miskit tellida. Aga selleks korraks siis vaikus majas... Wink
Vasta
#7

Ehk on veel alles sul need vanad, originaal süütejupid?
Mul on EVL 440 millel sädemeprobleemid, ise arvan, et süütepool on terve, viga peitub mähises mis on vastu hooratast.
Vasta
#8

(11-07-2020, 16:19 PM)tõnn Kirjutas:  Ehk on veel alles sul need vanad, originaal süütejupid?
Mul on EVL 440 millel sädemeprobleemid, ise arvan, et süütepool on terve, viga peitub mähises mis on vastu hooratast.
Arvatavasti midagi on. Kuna see asi kahes osas, siis emma-kumma läbiminek paneb asja seisma. Mul jäigi selgusetuks milline osa jubis. Seega, kui trehvab, siis võib sul vedada. Wink
Vasta
#9

Mina eemaldasin küünla ning käivituse kaane, ketrasin akudrelliga saagi ringi ning hooratta mähist testriga mõõtes leidsin sealt vahelduvvoolu, vahepeal on ja siis jälle pole.
Samas polnud ka takistust selle mähise klemmidel ning massi suhtes ehk kõik viitab katkestusele.

Kui leiad jublaka ülesse siis palun mõõda seda multimeetriga.
Muidugi kui sul on soov see ECHO saag omale saada siis suudan sellest ka loobuda.
Väga huvitava käiguga saag on, töötab (töötas) nagu mootorratas IZ, madalatel pööretel popsus.
Kompressioon on olemas, ketiõlitus ka toimis, kõik peale sädeme on või oli töökorras ja tundub et mingit erilist vatti pole see saag saanud.

Muidugi kui sädet ei leia ja tahtjaid pole siis pakun oma naabrist laevakaptenile, ehk on tal uut ankrut tarvis Smile
Vasta




Kasutaja, kes vaatavad seda teemat: 1 külali(st)ne