Särtsusuits
#21

Eks vingatseid on igal ajal ja igal pool, kellele ei meeldi tavaline suits, kellele e-suits, kellele joomine, kellele karsklus, kellele elektriauto ja kellele tavaline auto, kellele lapsed, kellele loomad jne. Põhjuse leiab alati, kui kõikide inimeste meelejärele üritada olla võib tõenäoliselt hullumajas lõpetada.

Seoses 4000 keemilise ainega reaalselt kui kasutada nt. ühistransporti (diiselmootoriga bussid) või sõites maanteel mõne suure disla järgi nii, et ving salongi satub pole vahet kas sa teed paki suitsu ette-taha või ei tee. Kõrge rõhu ja temepratuuri juures tekivad diiselmootoris igasugu mõeldamatud X-kuju ja vähiraskusastmega süsivesinikud ja N- ja S-ühendid, mida tavalise suitsuga mitte kuidagi kätte ei saa. Nii et enne suitsu keelustamist peaks rahva tervise huvides keelustama palju ohtlikumad diiselmootoriga bussid ja veoautod.

Seoses veel suitsetamise "kahjulikkusega" reklaam aastast 1934:

[Pilt: 2317505741a7f5_o.jpg]
Vasta
#22

(08-02-2014, 16:40 PM)mossepower Kirjutas:  sõites maanteel mõne suure disla järgi nii, et ving salongi satub

Saab hoida pikivahet kuigi siis trügivad vahele, mis ajas kunagi närvi. Enam ei aja närvi, vastupidi, hakkab tööle inimlik kahjurõõm: "Las sõidab seal suitsu sees ja lämbub!"
Teemast: tavasigarette teen, hea meelega loobuks aga aastase suitsupausiga jõudsin 100 kilo peale, nüüd jälle stabiilne 92. Teadjad ütlevad, et "sa ei pea suitsu asemele uut iidolit võtma". Mul see kommikausist möödumine ilma käesirutuseta ei taha kuidag õnnestuda. Eks nõrga iseloomu viga.

Инвалид информационной воины на фронте Пярну-Хииу. 
Tsiteerides John McCaini: "Venemaa on peamiselt bensiinijaam, mis teeskleb riiki"," rääkis Basse.
Vasta
#23

Üks asi mis nende harjutajate kohta veel ütleks on see, et on algajaid ja edasi jõudnuid. Üldiselt mind häirib suht suur osa seosest tubaka põletamisel tekkivatest lebradest. Ei viitsi kellegi kallal vinguda ja käin vahel isegi mõne suitsetajaga koos õues, seistes endale sobivas kohas.

Probleem on mingi eri liiki suitsetajad kes isegi kõige parema lõhnalise(mitte lõhnastatud) tubaka suudavad mingiks vinguks põletada ja tulemus meenutab hullemat asja kui nädal tööjures jalas olnud sokkide põletamine.

E-toru igalpool kimumist ei poolda ja rongis minu seljataga kimuja tunnen kindlasti ära. Kuigi esimese hooga ei pruugi aru saada millega tegemist.

Kui see kuidagi ilma jubimatta võimalik oleks, siis võiks parem lubada inimsestel mõistuse piires ükskõik kus õlut juua lasta. Mida ma olen teinud ja seda politseiga juttu ajades ja tema soovitusel võtsin peast rätiku ja pudelile ümber panin, et mõni kaaskodanik vigisema ei hakkaks. Politseinik ei olnud isegi tuttav aga oli meeldiv kogeda, et ka selliseid tegelasi on olemas.

Kui on raha, siis ostan bensiini ja sõidan tsikliga. Kui ei ole, siis sõidan ilma.
Vasta
#24

Nõnda. Ma võtaks kah sõna.

Ma olen suitsetanud paar kuud alla 10 aasta, maksimum olen "puhas" olnud poolteist kuud. Tarbinud tubakat ja igasuguses konfiguratsioonis- sigarett, sigarillo, sigar, piibust, ise rullinud, vesipiibust, mokatubakat, ninna tõmmatavat tubakat, lahtist närimistubakat. You name it, we got it!.
Uhke muidugi ma selle üle pole. Aseainena olen "teinud" plaastrit, nätsu ja põgusalt ka särtssuitsu.

Kuidagi on nõnda et need asendusaineid kipun kah kuritarvitama. Nätsu on mõnus järada, kaks tõmbad alla ja kipitab toredasti. Mittesuitsetajast sõbrale tegin pulli kunagi, andsin talle pureda ühte. Toimima hakates tuli näts koos mao sisuga välja Big Grin

Hiljuti puresin nätsu paar kuud, mõned üksikud sigaretid nädalas. Ega ikka õige suitsu vastu saa. Negatiivse küljena tuli välja et töötempo (lööktööline autode värvimise liini peal põhimõtteliselt) langes drastiliselt, väsimus, ajataju läheb segi (Tööaeg jaotatud suitsetamisaegadega ära-nt värvi-pahtli kuivamine on üks rahulik suits).
Eks ta ikka päris letaalne kombinatsioon ole, tolmav ja lahustitega töö kombineeritud ränga kofeiini-nikotiini kuritarvitamisega aga see selleks...

Olematu maine kukub kolinal ja lüüakse kohapeal risti aga peale püha rituaaltaime tubaka (jah, ta oli/on seda) mekin ka teisi kahte rituaallille aegajalt (salvia divinorum ja cannabis indica- kohalikud nimed arvake ise Cool ) aga nendega pole selliseid jubedaid võõrutusnähte ja sõltuvusprobleeme nagu tubakaga.

Mingi "pastaka" peaks osta.ee'st jälle ligi võtma ja hakkama lahjat kohvi (praegu röstimisaste level 5) ning alkoholivaba õlut jooma. Jawa ja Kombi kaalu peale lükkama ja elektrirolleri ostma Big Grin

Eks ta tahtejõu/motivatsiooni/seltskonna/harjumuste küsimus ole...
Vasta
#25

pooldaks ka teema lukustamist, kuigi 10 aastat olin üsna aktiivne suitsumees. Olen proovind seda e vigurit ka, ei tekitanud vaimustust. Tavasigarett ajab südame pahaks, ilmselt olen nüüd umbes 5 mahajätmise aastaga võõrdunud, sest proovinud olen ikka (veidi vindise peaga, pohmell järgmisel hommikul oli nagu õudusunenäos). Õnneks sain sest pahast sõltuvusest lahti. Narkootikum on narkootikum.
Vasta
#26

Ma teil siin lukustan seda teemat Big Grin

Tegelikult ma ei tahtnud üldse, et asi läheks suitsu vs särtsu teemadele. Eks ma ole ise ka selles veits süüdi oma postitustega. Nagu hobide puhul tavaline, asud sa automaatselt kaitsepositsioonile oma hobide suhtes.

Teema algne mõte oli siiski tehniline. Läks vähe lappama, nagu ikka Smile Ma lootsin, et teie seas on mõned huvilised veel. Oleks olnud lahe neid asju aretada, näppida ja kogemusi vahetada. Mul tegelikiult suht suva, kes suitsetab või triipu tõmbab. Ma ise ei ole kunagi päriselt loobunud suitsetamisest, sest nagu ma ennist ütlesin, mulle meeldib suitsetada.

Kuid veelgi tähtsam on see, et mulle meeldib tehnika. Meeldib särts ja metall ja ajude gümnastika. Ja selle pärast ma siin olengi, ning selle pärast ma teiega suhtlen.

Meil kõigil on erinevad huvid. Meil kõigil on erinevad hobid. Kaasa mõelda, diskuteerida, ning aretada asju, on kommuuni alustalad. Või olen ma millestki valesti aru saanud?

Ma ei saa täpselt aru, milles peitub mõningate eelkõnelejate viha, et nad soovivad teemat sulgeda?

Samas, kui teema tõesti kellelegi huvi ei paku, võib selle sinnapaika jätta. Ma ei ole kellegi näpupikendus, ega proovi kellelegi midagi müüa. Mulle lihtsalt meeldib tehnika.

Parem varblane käes, kui kajakas pea kohal!
Vasta
#27

Ise olen väga rahul et selline e-koni on välja mõeldud kuigi isiklikult ei suitseta, kohe üldse mitte. Aga mõned töökaaslased tirivad korralikult seega olen tihtipeale sunnitud viibima suitsuses keskkonnas, tööauto näiteks. Olenemata margist haiseb suits ikka nagu bellamor, e-suitsu auru elab veel kuidagi üle ja masinad ka ei haise nagu buchenwald´i rahvamaja. Eriti närune olukord oli ekskavaatorites kus paarimees pidevalt suitsetas, eriti rõve parmott hõljub seal nädalaid sees. E-sigareti puhul pole olukord enam nii lootusetu nagu varem, mõnikord oli küll tunne et masina saab puhtaks ainult põlema pannes...

'Per cogo, non per mico' (Edasi kompressiooni, mitte sädemega)
https://www.facebook.com/Teedehooldus/
 Ulila Jäärada FB
Vasta
#28

(09-02-2014, 08:41 AM)mlsluik Kirjutas:  ...olen tihtipeale sunnitud viibima suitsuses keskkonnas, tööauto näiteks. Olenemata margist haiseb suits ikka nagu bellamor, e-suitsu auru elab veel kuidagi üle ja masinad ka ei haise nagu buchenwald´i rahvamaja.
...

Sedaviisi on õigem öelda küll. Tubakas on jälk ja nõuab meetmeid. Kui seisukohta vahetada ei anna, tuleb seltskonda vahetada... Millest on teinekord kuratlikult kahjuSad.

Särtsusuitsu elab hõlpsamalt üle. Seega teemat lukustada ei tohi - mida enam tossajaid toru peale üle kolib, seda paremBig Grin

Keegi siin plähvis, et vaid silme all toimiv häirib. Ei sugugi - nina ütleb, kui midagi haisvat on teoksil. Olgus elleks siis linnalegendina sõltuvust mittetekitava (just, lihtsalt iseloomu näitamiseks imete keelatud suitsu) kanepi või tubaka suits.

Mis heitgaase puudutab, siis märkus on õige - need on toksilised. Igaühe enda valik, kas ta sätib end neid nautima või mitte. Samas on heitgaasid sisepõlmismootori paratamatu kaasnähtus. Ning on üldiselt aktsepteeritud selle jõuallika kasulikkus.

Mis kasu on tubakast?Toungue Peale riigikassa täitmise...Rolleyes
Vasta
#29

Ma ei ole suitsetaja aga nooruses sai ikka proovitud ja ka hiljem vahetevahel,korra olen proovinud vesipiipu,eelmine aasta sai proovitud sigarellot ei salli ma ka kui ruumis kus on mittesuitsetajad mõni pahvib ja kõige ebameeldivam on vaadata kui naised tõmbavad aga olen arvamusel et mitu korrda hullem suitsetamisest on joomine,suits lolliks ei tee aga joomine küll,kui need eed on paremad siis pange edasi kui ei ole iseloomu loobumiseks.Niipalju on parem et ee tõmbajad ja nende riided ei haise nii vastikult.Omal kodus mitu suitsumeest sellepärast tean.
Vasta
#30

Ma ise suitsetasin oma 20+aastat enne särtsukat. Jube huvitavad nähtused hakkasid pihta peale üleminekut. Umbes kolm nädalat kuni kaks kuud, tekkis lõhnade tundmine. Kui pole ise seda kogenud, on ehk raske aru saada, kuid lõhnad/haisud, mida enne nagu ei tundnud, tungisid järsku kõikjalt korraga peale. Eks selle 20 aastaga haistmismeel taandus, ning siis järsku tekkis tagasi. Hästi lahe oli. Täna, 5 aastat hiljem, on see kõik tavaline, kuid too hetk ei lähe mul vist surmani meelest.

Kurat, tundub juba nagu AA kokkutulek Big Grin

Parem varblane käes, kui kajakas pea kohal!
Vasta
#31

peale loobumist sama lugu et hakkasin huvitavaid ja mitte nii huvitavaid lõhnasid tundma. mõned söögid muutusid ebameeldivamaks näiteks.
Vasta
#32

Nii ta on jah, et haiseb. Ma ei suuda enam välipeldikutes kāia, kohe tükk kurgus, enne tubakaga pold midagi roni või auku Smile.

Täna sain oma taifun-gt kätte. See on ikka uus tase. Enne tõmbasin 9mg nikotiini, nüüd taifuuniga isegi 1 mg tundub kange. Praegu kuskil tund vimasest kimumisest ja pilt ikka udune Smile
Vasta
#33

(10-02-2014, 20:56 PM)klemm Kirjutas:  Täna sain oma taifun-gt kätte. See on ikka uus tase. Enne tõmbasin 9mg nikotiini, nüüd taifuuniga isegi 1 mg tundub kange. Praegu kuskil tund vimasest kimumisest ja pilt ikka udune Smile

Ma loodan enda Taifun GT ja Kayfun Lite nädala lõpuks kätte saada. Mille otsas ta sul istub? Kui jämedat traati kasutad ja mitme keeruga? Kas nööri, rv võrgu või puuvillaga?

Parem varblane käes, kui kajakas pea kohal!
Vasta
#34

Oh, poisid, teie pole Abja keskkoolis käinud. Sinna tuli kunagi noor, hästi väikest kasvu kehalise õpetaja. Tal oli viis äkki nurgataga suitsetajate sekka ilmuda, astus mõnele loikamile mõlema jala peale, et plehku ei saaks ja naksti korralik haak... Seda ei tea, kuidas nüüd.
Vasta
#35

(10-02-2014, 23:40 PM)viplala Kirjutas:  
(10-02-2014, 20:56 PM)klemm Kirjutas:  Täna sain oma taifun-gt kätte. See on ikka uus tase. Enne tõmbasin 9mg nikotiini, nüüd taifuuniga isegi 1 mg tundub kange. Praegu kuskil tund vimasest kimumisest ja pilt ikka udune Smile

Ma loodan enda Taifun GT ja Kayfun Lite nädala lõpuks kätte saada. Mille otsas ta sul istub? Kui jämedat traati kasutad ja mitme keeruga? Kas nööri, rv võrgu või puuvillaga?

Vatiga panin selle originaal traadi mis kaasas oli ja 7 tiiru ümber 2 milli pulga.
Istub mehaanilise otsas. Aku 3000 mah, 3,7v ja kogutäiega otse spiraali :-)
Vasta
#36

(11-02-2014, 20:23 PM)klemm Kirjutas:  Vatiga panin selle originaal traadi mis kaasas oli ja 7 tiiru ümber 2 milli pulga.
Istub mehaanilise otsas. Aku 3000 mah, 3,7v ja kogutäiega otse spiraali :-)

Mul endal ka momendil mehaaniline veel, ilma lülitita, Vision Blade. Üks selline peaks riiulis alati olema, sest elektroonilised kipuvad saba andma, ning siis on hea kui on teine olemas.
   

Mis akut sa kasutad? Kaua vastu peab? Ma tellisin endale Panasonic NCR18650B 3400mah. Pole veel kätte saanud.

Parem varblane käes, kui kajakas pea kohal!
Vasta
#37

Särtsusuitsumeestel ju ka oma foorum ---> http://foorum.e-suits.eu/
Leidsin sealt vanakoolimeestele põneva video ---> http://vivas.fi/taman-videon-jalkeen-ei-...-tupakkaa/
Vasta
#38

See viimane video on päris hea Big Grin.

Come to the dark side, we have cookies!
Vasta
#39

Tegelikult, seltsimehed...
...selle asemel, et üritada siin kuidagi selgeks teha, kui hea see eejunn ikkagi on, seda kiita ja muul moel haipida, võiks tegeleda hoopis tõsisema asjaga.
Ehk siis alustada sealt, kus algab tõeline suitsetamisest loobumine, tervisliku eluviisi taastamine.
Mina olen tänaseks päevaks tossutanud jutiga umbes 24 aastat.
Suvel saab või saaks 25 täis. Sõltuvalt sellest, kas tahan loobuda või mitte.
Aga neile, kes tahavad loobuda, aga ei suuda otsustada ja samas ka neile, kes ei taha, kuid uudishimulikud on ikkagi, ei tohiks järgnev lugu mööda külgi maha joosta. Mine sa tea, võib-olla tulevikus kulub ära...

Mis on suitsetamine tegelikult?
Alguses, kui tegema hakkasin, oli ta kahtlemata üks ajaviide. Alustasin vene kroonus. Teed pläru ära - kümme minutit jälle möödas. Kümme minutit jälle kodule lähemal, eksole, pluss tubaka kaif, eriti peale sööki...
Täna on ta samuti ajaviide. Nagu siin eespool tabavalt märgiti, saab suitsupausiga mõõta igasuguseid asju. Alates maalril pahtli või värvi kuivamisest kuni arvutispetsidel mõne asja üleslaadimise või allatõmbamise kulgemise lõpuni... - igaühele midagi.
Tegelikult on suitsetamine hingamine. Ja sõltuvus sama-aegselt. Rituaal, mis kordub teatud sisseharjunud tegevuse lõpetamisel. Peale head maotäit maitsva toidu manustamist, peale hommikust hambapesu, potil tagumikust junni välja punnitades, paus mõtetes, paus tööprotsessis, .... jne....
Nii et kui tahad tõsiselt loobuda, siis tuleb suitsunälja saabudes hingata ning samal ajal võidelda sõltuvuse vastu.
Sõltuvuse vastu aitab iseloom.
Hingata saab aga ka muud moodi, selleks ei pea kõrt suhu toppima.
Nii et kui järjekordse sigareti järele nälg saabub, siis lahku ruumist, mine õue või keera auto aken lahti, lase värskel õhul näkku hoovata ja toimi sedasi:

1. Sügav sissehingamine nina kaudu 4-8 sek.
2. Hingamispeetus täis kopsudega 16-32 sek.
3. Väljahingamine suu kaudu 8-16 sekundi vältel tõugete kaupa roiete ja kõhu lihaste (on teil need alles???) aktiivsete kokkutõmmete abil.
(Väljahingamisel on huulte asend nagu vilistamisel, põski mitte pungitada!)

Hingamine meenutab veduri popsumist, kusjuures tuleb jälgida, et õlad ja keha jääksid liikumatuks.
Alustada kümnest korrast, siis tõsta hingamiste arv kahe nädala vältel 25-ni lugedes sisse- ja väljahingamist üheks korraks.

Proovi kohe! Nüüd! Ka sina, suitsetaja, kel pole plaanis loobuda, vaid mõistus e-junni peale "kõvaks läheb".
Kui tunned peale harjutuse sooritamist peapööritust nagu oleksid tõmmanud oma elu esimese sigareti, oled õigel teel Wink.

Head tubakavaba hingamist! Smile
Vasta
#40

Aga kui ei taha maha jätta? Miks alati arvatakse, et kõik suitsetajad tahavad loobuda suitsetamisest. Mina ei taha, pole kunagi tahtnud, ega hakka ka tahtma. E on lihtsalt meeldivam vahend ja mis seal salata, ei riku ka tervist eriti. Kui seda poleks, tõmbaks tavalist edasi kuni elu lõpuni.

Parem varblane käes, kui kajakas pea kohal!
Vasta




Kasutaja, kes vaatavad seda teemat: 1 külali(st)ne