Särtsusuits
#41

(12-02-2014, 00:35 AM)viplala Kirjutas:  Aga kui ei taha maha jätta?

Siis ei taha. Ja kõik. Nii lihtne ongi.
Ma ka ei taha.
Eks ootan ja kimun, kuniks Aeg ise koha ja hetke kätte näitab, kustmaalt see piir jookseb, millal tahtma hakkan.
Aga ma ei kiida seda oma teguviisi heaks, suitsetamist pean silmas.
Kui läheksin ka e-sigaretile üle, siis takkakiitmine sarnaneks heroiini alt pääsenud narkomaani kilkamisega, kes nüüd kiidab kogu maailmale, kui palju kasulikum on hero asemel metadooni süstida.
Üks halb asi ta puha.
Vasta
#42

(12-02-2014, 02:44 AM)Janka Kirjutas:  Kui läheksin ka e-sigaretile üle, siis takkakiitmine sarnaneks heroiini alt pääsenud narkomaani kilkamisega, kes nüüd kiidab kogu maailmale, kui palju kasulikum on hero asemel metadooni süstida.
Üks halb asi ta puha.

Tegelikult mitte, sarnaneks rohkem el. autoga tavalise suhtes või kui narko pealt vaadata, siis masinaga (mida veel leiutatud pole) mis särtsu abil su ajudesse vastava signaali saadab, ning tasandab vastavad ihad ajus.

Hea ja halb on kinni ühiskonnale ette antud vaadetes. Enamjaolt ei ole tegemist objektiivse lähenemisega. Kui seadusega keelata näiteks nätsu närimine ja hakata selle eest kõvasti trahvima, siis ei või varsti enam tühjalt lõugu ka liigutada, pidi imiteerima närimist, mis omakorda tuleks loomulikult keelata ja kõvasti trahvida.

Ah las see teema siis jääda. Laseme asjadel paika loksuda. Varsti saame seadused ja maksud, mis reguleerivad Eeed oma kohale, ning elu kulgeb omasoodu tulevikku.

Hiljemalt paari aasta pärast on maksustatud kõik särtsukad (nikotiini baasil), ning neid võib leida ainult suitsuletist, +18. Tegelikult ei muutu mitte midagi, selle eest hoolitsetakse riiklikult. Teisi sõnu, surutakse maha ka praegune olustik. Pole ju mõtet enam furoori tekitada, kui Eed vedelevad suitsudega samas letis, sama hinnaga.

Töö käib.

Kahjuks on jäänud ainult mõned hetked kilgata... eks ma anna endast parima...ma loodan.

Parem varblane käes, kui kajakas pea kohal!
Vasta
#43

(11-02-2014, 21:21 PM)viplala Kirjutas:  
(11-02-2014, 20:23 PM)klemm Kirjutas:  Vatiga panin selle originaal traadi mis kaasas oli ja 7 tiiru ümber 2 milli pulga.
Istub mehaanilise otsas. Aku 3000 mah, 3,7v ja kogutäiega otse spiraali :-)

Mul endal ka momendil mehaaniline veel, ilma lülitita, Vision Blade. Üks selline peaks riiulis alati olema, sest elektroonilised kipuvad saba andma, ning siis on hea kui on teine olemas.


Mis akut sa kasutad? Kaua vastu peab? Ma tellisin endale Panasonic NCR18650B 3400mah. Pole veel kätte saanud.

Akud hiinast nimetud, sinised ja roosad. 2600mah kestab 2 päeva ca.8ml, 3000 3päeva ja ca 12 ml siis. Kimuks nats veel a lõpp läheb kuidagi lahjaks
Taifuniga praegu teine paak läheb ja tühjaks pole veel saanud :-)
Vasta
#44

Kuna need ajast ja arust eGo pulgad annavad otsi suht tihti ja aku ei jõua järgi siis viskasin nad kaarega üle õla. Umbes kuu tegin analoogsuitsu. Aga tegin iseendaga sellise tehingu et kui teha, siis ikka kõige kallimaid-vingemaid. Korralik keeris rahakotis...

Nüüd umbes kuu olen Kayfun 3.1 ning Vamo V5 õnnelik omanik. Esimene mähise keeramine (ümber 2mm hambaorgi) õnnestus suurepäraselt- 1.4 oomi. Mõnus nikerdamine ja udutamine, isud saab täis tõmmata nagu nalja. Mahlaarvestusega olen vastu näppe saanud aga nüüd siis arvestuslikult võib kuus 120ml minna küll.

Huvi pärast võtsin paarimehelt ühe klikatava suitsu, mekk on võõraks jäänud, lõhn on jube. Ajas köhima (~10 aastase staažiga suitsetaja!).

Nina on hakanud tööle. Nüüd ma tõepoolest saan aru miks inimesed tänaval suitsetajatest eemale hoiavad, see hais...
Miinusena tooks välja selle et tööl on mõneti raskem nüüd- enne mitte nii teravalt tuntavad pahtli-nitro-krundi-kõvendi-värvi-laki haisud matavad nüüd hinge aeg-ajalt.

Nälg on ka Sad
Vasta
#45

Mnjah, kuna riigil on pappi puudu, kavatsetakse maksustada ka e-sig nikotiiniga mahlad. Kõlakad käivad, et maksud tulevad päris karmid. Minul, kui e-sig fännil, tekib küsimus, et miks? Ma olen ju saanud tavasuitsu pahest lahti. Ma elan tervislikumalt. Kõik oleks ju ok, juhul kui teemat maksudega perse ei keerata jälle. E on täna ainus teema mis ohustab tava sigaretti ja selle müüki. Kas tõesti on riigile tähtsam kaupadest tulenev mammona kui rahva tervis? Aga tundub et on. 

Ravimiametile oleks savi, kui inimesed endale arseeni ninna rebiksid, peaasi, et maksud oleks riigikassase laekunud. Vahet pole ju, kas tarvitatav kraam tapab või eii, papp on tähtis. Imed enda kopsud mustaks tubakast ja kärvad maha või jood end surnuks. Kui maksud laekuvad on kõik ok. Kui maksete laekumist  hakkab mingi uus toode segama, on ka see vaja maksustada, muidu läheb ju mammona kuhugile mujale ja see ei ole hea. 

Las rahvas sureb, las imevad end siniseks, aga kui pappi ei pritsi, imegu näppu. Ja kui kõik hakkavad näppu imema, paneme aktsiisi ka näppudele raisk.

Parem varblane käes, kui kajakas pea kohal!
Vasta
#46

Selle e-sigareti nn kahjutuse kohta imbub siin ka ühtteist välja tasapisi...

Marko@samalõaotsas

Müün: keermetõrv, puidulakk, alumiiniumtorud.
Vasta
#47

(14-05-2015, 01:19 AM)Marko Kirjutas:  Selle e-sigareti nn kahjutuse kohta imbub siin ka ühtteist välja tasapisi...

Marko@samalõaotsas

Aga ära salatse, too mõni faktiline pädev näide siis... Faktide all ma ei pea silmas Delfi komme...

Parem varblane käes, kui kajakas pea kohal!
Vasta
#48

Mina küll ei tea kuidas sellest tubakast see nikotiin välja leotatakse aga ega seegi väga tervislik olla ei saa Big Grin Aga maksutasega on asjad nii et igasugused põhjendused ei ole enam moes vaid riigil on lihtsalt raha vaja et seda "lennukilt külvata"
Vasta
#49

Riigil on vaja, et sureksid enne pensioni. Kes seda üüratut raha ikka maksta jaksab.
Ja kuna kõik hoiavad kokku, koonerdavad ja hiilivad maksudest kõrvale siis ju lihtne.
Isegi kõige osavam pettur teeb suitsu joob viina ja sõidab autoga. Muidugi eriti osavad toetavad mõnda naaber riiki :-)
Vasta
#50

Lõpuks midagi leidsin Viplalale:
http://tervis.postimees.ee/3133129/toimetuse-vabandus
Tundub, et kartell seisab oma õiguste ja käibe säilimise eest müürina Big Grin

Müün: keermetõrv, puidulakk, alumiiniumtorud.
Vasta
#51

Kui keegi soovib küsitlust täita ja auhindu võita, siis on selleks võimalus tekitatud e-suits.eu foorumi kasutajate poolt. Link ise asub siin https://docs.google.com/forms/d/17WKu0eC...k/viewform

Parem varblane käes, kui kajakas pea kohal!
Vasta
#52

Kõik minu tuttavad plotskivennad,kes asusid ka innukalt särtsusuitsu kasutama on läinud küll kõik tagasi vana harjumuse juurde.Mulle isiklikult meeldis särtsuka lõhn autos rohkem kui tavaplotski,ise olen sellest harjumusest vaba juba1982 aastast ja mind ei häiri sugugi,kui sõber pikema sõidu puhul paar plotskit ära kimub aken irvakil,selle pärast seisma küll ei viitsi jääda.
Vasta
#53

(15-05-2015, 22:09 PM)ahtos Kirjutas:  Kõik minu tuttavad plotskivennad,kes asusid ka innukalt särtsusuitsu kasutama on läinud küll kõik tagasi vana harjumuse juurde.Mulle isiklikult meeldis särtsuka lõhn autos rohkem kui tavaplotski,ise olen sellest harjumusest vaba juba1982 aastast ja mind ei häiri sugugi,kui sõber pikema sõidu puhul paar plotskit ära kimub aken irvakil,selle pärast seisma küll ei viitsi jääda.

Vot mina nii noor veel et esimene plärutamine algas vist 1987 aastal.Siis oli see rohkem moe pärast ja tõsisemaks suitsumeheks sain nõukogude armees teisel teenistusaastal.No enamus kimusid ja see oli täitsa normaalne ja jätkus kuni mai 2014...
Siis tutvustas üks sõber mind E-pläruga ja mulle hakkas meeldima.Stardipaketi sain 18€ eest ja käras küll !!! Edasi väiksed õppetunnid et võiks olla tagavara komplekt/aku jne. 
Igatahes pluss poolelt:Ei ole enam mingit suitsunurga otsimist:istun siin arvuti taga ja tõmban paar sõõmu ning keegi ei märkagi  ja kui märkab siis pole ka midagi sest haisu pole Smile Ja seda pole enam kusagil ei autos,riietel jne.Töö juures sama eelis et teised peavad pugema oma nurka aga mina võin oma"toru"kimuda seal kui tahan.Kui nüüd julma statitiskat teha siis oleks mul läinud umbes pakk (salasuitsu 1.80) päevas ja aastas 657€.
Ega see E värk (akud/aurutid)ka igavesti kesta aga nende ja vedelike peale on läind ka vast 100+ €.
Jutu lõpuks kommenteeriks ahtose juttu. särtsusuitsul pole ju mingit lõhna aga vanad suitsumehed kannatavad alati välja ka kangemad aroomid.Mina ka ei jääks seisma kui keegi nn.pärissuitsu" teeb aga ise enamp ei taha Toungue
Vasta
#54

See mida sõber autos kimus oli mõnusa kirsilõhnaline asi Big Grin .Kui keegi autos Salatoje runo või Amsterdami kohvishopi lõhnaga asja veaks teeks pigem suitsupeatuse.
Vasta
#55

Hemingvei ütles ju,et see maailma lihtsaim asi,Tema olla maha jätnud juba 1000x Big Grin
Vasta
#56

(16-05-2015, 21:59 PM)linnuke Kirjutas:  Hemingvei ütles ju,et see maailma lihtsaim asi,Tema olla maha jätnud juba 1000x Big Grin

See oli Mark Twain, kes seda ütles Smile

Parem varblane käes, kui kajakas pea kohal!
Vasta
#57

Loomulikult,no lihtsalt keelevääretus minu poolt Sad
Vasta
#58

Hääletan Mark Twaini poolt Smile
Särtsuga aga on nii, et seda võib kimuda küll, pärast seda 10x artiklit natuke vähem muidugi aga vahepeal peab ikka mõne päris tobi ka tegema.

Müün: keermetõrv, puidulakk, alumiiniumtorud.
Vasta
#59

(17-05-2015, 01:16 AM)Marko Kirjutas:  Hääletan Mark Twaini poolt Smile
Särtsuga aga on nii, et seda võib kimuda küll, pärast seda 10x artiklit natuke vähem muidugi aga vahepeal peab ikka mõne päris tobi ka tegema.
Ei pea ja ei kavatse ka mitte nii lihtne see ongi !!! Kellelele "särtsusuits" ei sobi asendusena "päristobile" on oma valiku juba teinud.
Reformierakond Taaviga eesotsas võivad voobshee perssse kerida oma tubakaaktsiisi tõusuga ja neile ei laeku minu poolt sentigi...
Vasta
#60

Ma olen oma autod ja paadid ostnud just tänu sellele,et loobusin 33 aastat tagasi Big Grin .
Vasta




Kasutaja, kes vaatavad seda teemat: 1 külali(st)ne