Robot-tolmuimeja ja pesur
#1

Nagu isand Basilio soovi avaldas, ja minul pole selle vastu midagi, võib sellekohast inffi vahetada küll.
Meil on kaks robotit - Üks on tolmuimeja ja selline, mis on mõeldud siis kasutada, kui peres on pikemakarvalisi koeri. Või kasse. Nimetus on tal i-robot Roomba. Kaasas "kardin" ja laadimisdokk. Käivitada tuleb ise, aga laadima sätib end õigel hetkel masin. See protsess on mõneti naljakas - roomab doki ligi, sätib end õigele kursile ja siis kerge hooga - hopp! Kui kohe ei õnnestu, tõmbub pisut tagasi ja läheb uuele katsele.
Õrn koht on enam-vähem kõik rattad. Eriti eesmine pöördratas. Selle mõlema telje ümber koguneb suht kiiresti igasugust stuffi, peaasjalikult karvad ja siis on masinal toimetamine raskendatud, tuleb ratas alt võtta ja võllid puhastada. Õnneks käib see kergelt ning selleks tööks on meil kasutuses tugevad pintsetid. Sagedasest kasutamisest kulusid ära nakid, mis ratast seal all hoiavad. Noh, natuke nuputamist ja horisontaalne võll sai uued nukid, abiks paar tilka superattacki. Millegipärast varuosana seda ei pakuta, ainult koos miskise suurema jupiga.
Teine nõrk koht on rattad, need veo omad ehk õigemini nende kummid. Need lihtsalt aja jooksul kuluvad ja vajavad siis ka vahetamist. Õnneks on erinevaid hoolduskomplekte saada - nii koos harjade ja kummilutudega kui ka ilma.
Ise oleme masinaga täiesti rahul. Riiulialused peaks olema parajal kõrgusel, et masin sinna alla kinni ei jääks, samuti meeldivad talle juhtmed, eriti peenemad. Antennikaabliga ei jaksa ta midagi peale hakata, laadijate omad aga "kerib" kenasti ümber külgharja kokku.
Kui Kusti (nii me teda kutsume) on oma rügamise lõpetanud, alustab tööd pesija, i-Robot Scooba, hellitusnimega Liisu. See niisutab põranda, siis käib harjaga üle ja siis imeb lahtitulnud kaka ära. Sees on tal selleks kaks paaki, üks puhta vee ja teine musta vee jaoks. 120 ruutmeetrit pinda puhastada ja seda kahe akulaadimisega - üks siis kui tööd alustab ja teine laadimine kuskil teisel poolel. Liisu töö on raskem, Kustil seevastu piisab natuke rohkem, kui ühest laadimisest.
Liisu kuluosad on samat laadi kui Kustil - ikka veorattad, harjad ja vahest ka kummilutud. Kolme aasta jooksul oleme Liisul vahetanud alt kõik kuluosad ära ühe korra. Kustil pole veel midagi vahetanud.
See ongi lühidalt.
Kui kellelgi tekib küsimus, et mida asja, päris kallid riistad...siis eks tuleb vahel millestki loobuda, et teoks teha midagi muud. Meil läks nende kahe nahka nii mõnigi jõul ja sünnipäev, tuli vähemaga läbi ajada.


Vasta
#2

kuidas nad mõlemad laua ja seda ümbritsevate toolidega hakkama saavad ?
kas jäävad nõutult sinna alla "põrkama" kuni kogemata väljapääsu leiab või tõstad toolid enne ülesse ?
Vasta
#3

Väga vabandan, et teemat risustan, aga teemat lugedes koerad + robot-tolmuimeja tuli meelde kohe selline asi: http://www.youtube.com/watch?v=SRzHaD5bg2s
Vasta
#4

(21-02-2014, 11:01 AM)Margusk Kirjutas:  Väga vabandan, et teemat risustan, aga teemat lugedes koerad + robot-tolmuimeja tuli meelde kohe selline asi: http://www.youtube.com/watch?v=SRzHaD5bg2s
Ega`s tootjatel või selle masina loojatel elamises toole ei ole Big GrinBig Grin! Nali naljaks, aga jalgade rohkusega saavad nad imehästi hakkama. Töö kergendamiseks oleme mõnikord toole hajutanud või siis võimalusel kokku tõstnud või lauale vms. Kui on olemas sissepääs, siis sinna nad ka lähevad, samamoodi ka välja. Trepiastmed leitakse kenasti üles ja sealt alla nad ei lähe. Küll on Kusti ehk tolmuimeja trepi servale kinni jäänud. Lihtsalt läheb hooga servale, pöörab ja üks ratas vupsab üle ääre.
Eks saate ise ka aru, et see koerte-teema ei ole tõsiselt võetav. Esiteks - ühe koera poolt väljutatavat ollust lihtsalt ei jätku väga suure ala määrimiseks. Teiseks tõmbab imur mingi osa sellest endale sisse. Kolmandaks- koeraomanik ei jäta jalutamata koera pikemaks tuppa, kui vaja koera jalutada, siis seda ka tehakse. Muidu oli aga naljakas jah - selline situatsioon tekitab erinevaid mõtteid....
Meil on olnud kunagi üks selline variant, kui kuts oli suht väike..siis ta ei "ehitanud" keset tuba "jäätmehoidlat" vaid paigutas selle välisukse ligidusse. Sellega seoses sai muidugi rohkemgi nalja... Aga see oligi ainuke kord ja ise (abikaasa) oli kodus samal ajal.
Kassid aga...need kipuvad susisema ja üritavad neist naljakatest surisevatest elukatest eemale hoida.
Ja veel - kui kaaluda, et kas abimasinad või kodutööde kergemaks muutumine ja naise vabanev aeg , mida ta saab kasutada millegi muu jaoks, kasvõi enese eest hoolitsemiseks, siis ma usun, et valikuid eriti pole.


Vasta
#5

Au ja kiitus isand Tiftile, kes tegigi teema ära! Tulevikku piiludes oleks ehk kohasem olnud pealkiri "Robotid kodumajapidamises", aga esialgu sobib seesama ka. Muide, ähvardatakse, et paari-kolmekümne aasta pärast laamendavad meie kodus robotid ja mitte ainult seal. Ka lihttööd meie töökohtades on nad ära selleks ajaks endile krahmanud. Robot ei jää tõmbetuules haigeks, Tervisekaitse ei tülita jne. Robot võib 24h tööd rügada(kui just laadimas ei pea käima) ning teeb seda ka külmas ja pimedas, tal ju savi. Robot ei käi suitsupausidel, ei lobise töö ajal, ei nõua suuremat palka, ei streigi. Mingil hetkel on tööandjal odavam kolme talve kihelkonnakooli haridusega tüübid lahti lasta ja soetada kasvõi kasutatud robot. Majanduses saavad olema suured muutused. Oleme tõenäoliselt robotite plahvatusliku arengu alguses. Just nii nagu arenesid arvutid ja mobiilindus. Tagasi mõeldes toimus see ikka fantastilise kiirusega. Juba praegu tuleks mõelda selle peale, kuhupoole "rindejoont" jääda soovitakse, kas nende hulka, kellelt robotid töö ära võtavad või nende hulka, kes robotite armeed hooldavad, määrivad ja programmeerivad. Endal on plaanis lähiajal soetada ehita-ise robotiplatvorm ja hakata tasapisi samm sammult koos lastega asja studeerima. Mõningad kogemused mikrokontrollerite ja Arduino platvormiga juba on. Algtasemel progemisega tulen ka juba toime. Kui raffal huvi on ja miskit toimuma hakkab, võin tegemisi ka siin kajastada.
Aga see selleks, esialgu on meil robottolmuimejad, -pesijad, -lüpsjad jne, mida enamus meist alles avastama hakkab.
Siinkohal oli Tifti aastatepikkuse kogemuse jagamine lausa kullahinnaga!

Iga töö tulemus on selle riista nägu, millega seda tehti.
Vasta
#6

Hea küll, koeraga on selge aga kass. Meil oli kass ja ta kippus oksendama, täiesti juhuslikul ajal ja kohas. Neil on mingi karvade lakkumine, tombuke koguneb kusagile mao piirkonda ja siis aeg-ajalt tuleb see välja. Muud asjad tegi kenasti kasti aga vot kuidas õpetada kasti oksele?

Инвалид информационной воины.
Vasta
#7

(21-02-2014, 12:29 PM)aavu Kirjutas:  Hea küll, koeraga on selge aga kass. Meil oli kass ja ta kippus oksendama, täiesti juhuslikul ajal ja kohas. Neil on mingi karvade lakkumine, tombuke koguneb kusagile mao piirkonda ja siis aeg-ajalt tuleb see välja. Muud asjad tegi kenasti kasti aga vot kuidas õpetada kasti oksele?

Eks siin kehtib sama reegel. roboti jaoks tuleb olukorda lihtsustada. Või teisipidi. teatud oludesse pole robot mõistlik valik.Big Grin
Vasta
#8

Meie peres juba mitmendat aastat on põrandaimemine usaldatud Juanita ( Huaniita) hoolde. Passijärgne nimi on tal LG Homebot. Fantastiline abiline, elu ilma tema on võrreldav eluga ilma pesu- ja nõudepesumasinata. Enne ostu oli pikk eeltöö ja valiku otsustas vaikne töö ja mõningane intelligents. Tööd teeb metoodiliselt ja ei torma toas edasi tagasi ilma sihita. Suureks plussiks on ka sabaalla käiv fiiberlapp, mis peenema tolmu kokku korjab. Seda võib õrnalt enne tööd niisutada.
Trepiga on siiski väike aga, nimelt on ta sealt tagumik ees alla libisenud. Ääre tunneb ära, pöörab ennast peaaegu ringi, kuid trepi külje peal on piire ja sellest möödumiseks teeb saatusliku tagurdamise. Nüüd paneme lihtsalt tooli külili ette. Teised toolid tõstame toa keskele pika karvaga vaiba peale. Madalamad vaibad käib kenasti üle. Puhastamine lihtne, tolmukast on pealt kättesaadav ja harju peab korra nädalas koerakarvadest ja pikkadest juustest puhastama, see võtab kümmekond sekundit. Fiibelapp on kergesti pestav ja kuna neid on komplektis kaks, siis ühe kuivades saab teise alla panna.
Tahaks ka pesijat, kuid põrandad on parketist ja sinna ta ei sobi, kuna niisutab liiga palju.
Naiste-ja emadepäev on saabumas, seega, kes hoolib kaasast ja ajast, siis paras aeg poodi rutata.
Vasta
#9

Asi on väga lihtne, lugupeetavad! Nimelt, nagu ei soovitata jätta küünalt (vahest ka muid ohtlikke asju) järelvalveta, nii EI SOOVITA ka mina jätta kodumasinaid järlevalveta. Mitte, et peaks seal kõrval passima, kuid kergelt peaks ikkagi kontroll olemas olema. Enne, kui põrandaroboteid tööle panna, tuleks puhastatav ala üle kontrollida - juhtmed ära, takistusi vähemaks jms. Samuti kassi eespidised ja tagaspidised väljaheited Smile. Kohe kindlasti ei soovita robotit tööle jätta/panna siis, kui ise kodust ära oled. Sa ei või iial teada, missugusesse olukorda su robot sattuda võiks. Päris probleemideta oleks totaalselt tühi ruum vahest.
Kohe kindlasti ei soovita järelvalveta jätta ka teisi majapidamismasinaid - pesumasin võib kinni kiiluda, nõudepesumasin võib uputama hakata, elektriahi võib üle kuumeneda jne. Minu ema maja põles maha lihtsalt selle pärast, et võrgutoitel töötav kellraadio otsustas endale ühe fataalselt kena lühise muretseda. Ei ole meie tehnika 100% töökindel, ei ole. Seepärast - usalda, kuid kontrolli. Ka meie Kusti sees olev kena naisoperaator teatab sageli armsalt feminiinse häälega, et "Error!" või "Remove me to the another place and push to the "MOVE" Button!" Big Grin

(21-02-2014, 12:50 PM)PSV Kirjutas:  Tahaks ka pesijat, kuid põrandad on parketist ja sinna ta ei sobi, kuna niisutab liiga palju.

Siinkohal julgeks vastu vaielda. Parkette on kindlasti erinevaid. Meil on ülemine korrus ja nüüd ka alumine totaalselt laminaadi all, üks odavaimaid, kuid maas juba kuues aasta. Sellest kaks aastat on seda põrandat nühkinud (mitte küll igal nädalal) seesama Scooba ehk Liisu. Alguses ehmatasin isegi ära, et laskis vett maha mis lartsub, aga siis võtsin vähe tagasi, sest see veekile ainult tundub olevat meri, tegelikult ongi see ainult kerge kile, mis kohe ka kuivama hakkab. Liisul ehk pesijal laseme ette võtta ühe ruumi korraga. Liiga suure ruumi korral laotab/niisutab liiga suure ala ära ja siis jõuab see vesi enne järgmist funktsiooni juba kuivama hakata. Seepärast on ruumikaupa toimetamine Liisule sobilikum. Laminaadile pole pesija mitte midagi teinud - ei servi üles paisutanud ega midagi muud halba.
Pesijal ehk Liisul on samuti komplektis elektrooniline kardin - saab ette panna keelatud alale, trepiavale või muule kohale, kuhu ei soovita, et masin läheb. Huvitav, et isand PSV Huanita`l seda pole. Aga vahest siis mõnel tootjal seda lihtsalt pole.


Vasta
#10

(21-02-2014, 12:55 PM)Tift Kirjutas:  Asi on väga lihtne, lugupeetavad! Nimelt, nagu ei soovitata jätta küünalt (vahest ka muid ohtlikke asju) järelvalveta, nii EI SOOVITA ka mina jätta kodumasinaid järlevalveta. Mitte, et peaks seal kõrval passima, kuid kergelt peaks ikkagi kontroll olemas olema. Enne, kui põrandaroboteid tööle panna, tuleks puhastatav ala üle kontrollida - juhtmed ära, takistusi vähemaks jms. Samuti kassi eespidised ja tagaspidised väljaheited Smile. Kohe kindlasti ei soovita robotit tööle jätta/panna siis, kui ise kodust ära oled. Sa ei või iial teada, missugusesse olukorda su robot sattuda võiks. Päris probleemideta oleks totaalselt tühi ruum vahest.
Kohe kindlasti ei soovita järelvalveta jätta ka teisi majapidamismasinaid - pesumasin võib kinni kiiluda, nõudepesumasin võib uputama hakata, elektriahi võib üle kuumeneda jne. Minu ema maja põles maha lihtsalt selle pärast, et võrgutoitel töötav kellraadio otsustas endale ühe fataalselt kena lühise muretseda. Ei ole meie tehnika 100% töökindel, ei ole. Seepärast - usalda, kuid kontrolli. Ka meie Kusti sees olev kena naisoperaator teatab sageli armsalt feminiinse häälega, et "Error!" või "Remove me to the another place and push to the "MOVE" Button!" Big Grin

jah see on teooria aga praktikas oleks asi vist natuke teine
meie peres vahest käib nõudepesu just siis kui ise oleme väljas
hommikul viimased asjad sisse ja siis masin tööle - ise läheme tööle/kooli
pesu kah vahest päeval siis peseb vahest ka kuivati.
jah on küll risk aga ....
jah tihti siiski käib see kõik öösel.

aga selline robot tolmukas (puudub küll kogemus) aga arvan, et peale tööd/kooli koju tulles kus peres lapsed ringi jooksevad ei ole üks urisev kaootiliselt liikuv tegelane just see faktor mis segama ei hakka. vaata ette et peale ei astu Cool

kõikse hullem oleks kui korraga pesed pesu, kuivatad ja nõud kah pesus ja siis ka tolmuimeja ringi kobistab - koli või välja, tehases elamise tunne tuleb Big Grin

olen seda teemat just kodus arutanud kuna praegune ja juba üle 10a toimetanud Elektroluxi tavapärane tolmuimur hakkab otsa saama ja seega just uurisin ja uurin veel neid asju.

otsisin erinevatest foorumitest kasutajate kogemusi ja sain aru et asi on nii palju edasi areneneud et 2..3 aastat vanade kogemustega pole enam midagi teha.
aga siiski ootan siia veel kogemusi kelle on - usun et nii mõnelgi on see teema mõttes olnud.

mul omal kah paar muret - kodul on 2 korrust seega oht et kukub alla
ümar/lahtikäiv laud 4 tooliga moodustab hullu rägastiku.
juhtmeid ei vedele, koduloomi ei ole, vaipasid kah ei ole
suur enamus on parket ja puuduvad uksepakud aga on liistud.
seega võiks hakkama saada.
kuigi maas on parkett ja see ei taha vett siis ei usu, et see põrandepesu robot suudaks selle nüüd ära uputada - pole tal ju niipalju vett kaasas.
või kuidas kommenteerite pesuri sabas põranda märgumist - kuiv, kergelt niiske, niiske, märg ... ?
Vasta
#11

(21-02-2014, 13:19 PM)MeelisV Kirjutas:  mul omal kah paar muret - kodul on 2 korrust seega oht et kukub alla
ümar/lahtikäiv laud 4 tooliga moodustab hullu rägastiku.
juhtmeid ei vedele, koduloomi ei ole, vaipasid kah ei ole
suur enamus on parket ja puuduvad uksepakud aga on liistud.
seega võiks hakkama saada.
kuigi maas on parkett ja see ei taha vett siis ei usu, et see põrandepesu robot suudaks selle nüüd ära uputada - pole tal ju niipalju vett kaasas.
või kuidas kommenteerite pesuri sabas põranda märgumist - kuiv, kergelt niiske, niiske, märg ... ?
Ohtlikke kohti saab piirata. Toolid, lauad ja nende jalad - see ei ole probleemiks, on hea, kui masin nende vahel liikuma mahuks.
Ligipääsmatud kohad tuleb siiski endal tolmuimuriga ära tõmmata - kapi-, pehme mööbli- riiulite alused, nurgad, igasugused tagused.
Pesur, nagu juba ütlesin, meie parketti tuksi keeranud pole. Maha laotatav vesi on pigem kile. Nojah, vahel, mini anomaalia tulemusena, võib ka loik maha sattuda, aga nagu juba ütlesin, kui tegutseb piisavalt väikses ruumis, siis ta toimetab selle loigu ka suht kiiresti ära.
Tolmuimur on veel selle pärast hea - kui koduloomad on, siis koristab ära liivased põrandad. Vahel (enne Kustit) oli päris masendav, kui viskad varbad voodist välja ja satud otse kartulipõllule...


Vasta
#12

(21-02-2014, 13:19 PM)MeelisV Kirjutas:  ...
olen seda teemat just kodus arutanud kuna praegune ja juba üle 10a toimetanud Elektroluxi tavapärane tolmuimur hakkab otsa saama ja seega just uurisin ja uurin veel neid asju.
...

Kunagi oli ajakirjas [Digi] humoorikas võrdlus nelja säärase kohta:
http://www.digi.ee/arhiiv/ajakiri-digi-10-2011.pdf

Ei hakanud üle lugema, kuid jäi meelde Roomab kohta käiv iseloomustus, et see toimetavat USA merejalaväelase kombel: vaenlasele mürinal rinnaga peale...
Vasta
#13

Väravaid minu teenijannal pole, ei magnetiga ega kiirega. Seni pole ka vaja läinud, tool sobib. Ka meie ei jäta masinaid üksi tööle, eriti nõudepesumasinat. Nimelt Elektroluksi juhtpaneel on kurikuulus oma süttimise poolest, juhtus see ka meie masinal. Esindus remontis viis aastat vana masina tasuta ära, kuid hirm on siiani alles.
Meil avatud elutuba köögiga ja seal laud kuue tooliga. Kui karvu palju pole, siis toole ei liiguta ja sealt masin ei korista, kuid tavaliselt paneme toolid lauale või vaibale. Need ka ainsad esemed, mida liigutame. Kinni jääb vahest radiaatoiri nurga taha, kuhu satub diivanist eemale tagurdades. Aga magamistubades ei ole voodi all kübetki tolmu ja seda ilma põrandal roomamata. LG on tolleaegsetest kõige vaiksem, ei sega ka telku vaatamist. Sellest kannatab mingil määral imemisvõimsus, kuid see tuleb esile ehk vaipkattel. Ja koristab kiiremini, kui ainult põrkeanduritega masinad.
Vasta
#14

ja jah see imemine
kas mitte osad masinad pole mitte ainult harjadega pühkijad ja osad vist imevad aga mitte just nii nagu tavapärane imur ?
Vasta
#15

(21-02-2014, 13:56 PM)v6sa Kirjutas:  Kunagi oli ajakirjas [Digi] humoorikas võrdlus nelja säärase kohta:
http://www.digi.ee/arhiiv/ajakiri-digi-10-2011.pdf
Tänud lingi eest! Oli hariv lugemine.
Kas kellelgi on kogemusi ka robot-muruniidukiga? Husquarna toodab seokesi juba mitmeid aastaid. Paraku on need ulmeliselt kallid ja paistavad suht mänguasjadena. Aga võibolla ma eksin. Igatahes mõtlen ma iga kord suvel palavaga muru nühkides igatsusega robotile, sest see on tõesti jõle nüri töö.

Iga töö tulemus on selle riista nägu, millega seda tehti.
Vasta
#16

(21-02-2014, 15:03 PM)Basilio Kirjutas:  
(21-02-2014, 13:56 PM)v6sa Kirjutas:  Kunagi oli ajakirjas [Digi] humoorikas võrdlus nelja säärase kohta:
http://www.digi.ee/arhiiv/ajakiri-digi-10-2011.pdf
Tänud lingi eest! Oli hariv lugemine.
Kas kellelgi on kogemusi ka robot-muruniidukiga? Husquarna toodab seokesi juba mitmeid aastaid. Paraku on need ulmeliselt kallid ja paistavad suht mänguasjadena. Aga võibolla ma eksin. Igatahes mõtlen ma iga kord suvel palavaga muru nühkides igatsusega robotile, sest see on tõesti jõle nüri töö.

muruniitjad kipuvad ka tüdinema kuumast suvepäevast ja lähevad sinult luba küsimata kuskile varjulisse kohta kust sa neid kunagi enam ülesse ei leia
loe: neid varastatakse kui jätad üksi õue toimetama.

natuke uuemat lugemist kah
http://www.arvustus.com/robottolmuimeja
Vasta
#17

(21-02-2014, 15:03 PM)Basilio Kirjutas:  Kas kellelgi on kogemusi ka robot-muruniidukiga?

Nägin suvel mingil aiatehnika-, saaduste-, puuistikute- ja muu laadal vallikäärus. Tundus mänguasjana. 1. niidab ainult madalat muru. 2. igasugu mügarad ja augud talle ei sobi. Vallikääru niidetud ja poolkõrbenud tasasel pinnal toimetas küll. Minu aeda küll ei sobiks, sest muru ma ei rulli, el. niiduk pügab ja korjab niidetu kokku. Et kultuurikiht ei kasvaks üle pea.

Инвалид информационной воины.
Vasta
#18

(21-02-2014, 13:19 PM)MeelisV Kirjutas:  ... asi on nii palju edasi areneneud et 2..3 aastat vanade kogemustega pole enam midagi teha.
Vast asi veel nii hull ei ole. Kui raha ei loe ja plaanis tuliuus mudel osta, siis küll. Mina aga sihin hoopis järelturgu. Kasutatud massinaid, mis väidetavalt korras, aga aku hapuks läinud, liigub juba päris hea hinnaga. Sellepärast ongi minu jaoks väärtuslik info, mis vanemal masinal kulub ja katki läheb, et teaksin varuosade saadavust ja hindu uurida. Lääne inimesel paistab vanast robotist siiber saavat koos aku uuendamise vajadusega. Selleks ajaks on uus mudel väljas ja kuna originaalaku on mõttetult kallis, siis ostabki pigem uue roboti. Meiesugused kuliibinid kombunnivad uue aku, saevad-puurivad-liimivad ühe õhtu ja käib veel teist sama palju!

Iga töö tulemus on selle riista nägu, millega seda tehti.
Vasta
#19

(21-02-2014, 21:27 PM)Basilio Kirjutas:  
(21-02-2014, 13:19 PM)MeelisV Kirjutas:  ... asi on nii palju edasi areneneud et 2..3 aastat vanade kogemustega pole enam midagi teha.
Vast asi veel nii hull ei ole. Kui raha ei loe ja plaanis tuliuus mudel osta, siis küll. Mina aga sihin hoopis järelturgu. Kasutatud massinaid, mis väidetavalt korras, aga aku hapuks läinud, liigub juba päris hea hinnaga. Sellepärast ongi minu jaoks väärtuslik info, mis vanemal masinal kulub ja katki läheb, et teaksin varuosade saadavust ja hindu uurida. Lääne inimesel paistab vanast robotist siiber saavat koos aku uuendamise vajadusega. Selleks ajaks on uus mudel väljas ja kuna originaalaku on mõttetult kallis, siis ostabki pigem uue roboti. Meiesugused kuliibinid kombunnivad uue aku, saevad-puurivad-liimivad ühe õhtu ja käib veel teist sama palju!

minu mõte oli ja uuele seadmele mõeldes
ehk 2...3 aasta jooksul tuleb vahest välja juba teine või kolmas mudel/generatsioon
muudetud on riistvara ja tarkvara (ei kehti vaid nende seadmete kohta)

aga lisaks siia nimekirja lõppu veel ühe ühisnimetusega robot -
tolmuimeja
põrandapesija
muruniitja
aknapesija

sellest viimasest oli samuti vist ringvaates üks katselõik kus käis võistlus käsipesu ja roboti vahel.
Vasta
#20

Mina ei ole veel nii....hõivatud, et ise aiamuru ära niita ei jõuaks. Pole nagu vaadanudki selles suunas. Vana taluaed, natuke silutud jne, ei sobi see robotile ega miskit. Üks variant on sihuke, mis õhus hõljub,,, ja niidab ka nõlvad puhtaks. Nu las ta niidab.
Kui põrandal on pori juba lärakatena kuivanud...no andke andeks! Ütleme, et selline olukord on..ekstreemne Smile . No kui on juba mingi ollus põrandale ära kuivanud laiguna, siis jah, robot suristab sealt üle ja ta EI JÄÄ selle laraka kohale juurdlema, et vahest nühiks seda tumedat jama mõned korrad rohkem. Tuleb ära, siis tuleb, kui mitte, siis mitte.


Vasta
Kasutaja, kes vaatavad seda teemat: 1 külali(st)ne