Robot-tolmuimeja ja pesur
#61

Vaatan siin kah omale väikest abilist ja sakslased testisid neid masinaid ning testivõitjaks siis vorwerki mudel mis näeb 1:1 sama välja mis neato mingi vanem mudel. Huvitaval kombel kõige suurema testija puhul oli iroboti tulemused siuksed keskmised. Hommiku televisoonis tutvustati testi ja see oli "saksa täpsus" al-a paneme vaibale kindla koguse sodi ja siis mõõdame palju tolmuimeja ka ära koristab.  Vorwerk  ja sealt lehelt näeb ka seda mudelit mis näeb Neatoga sama välja.(kloon mu meelest) Aga tundub nii et kas Neato või siis see saksa oma kloon jäävad valikusse sest erinevalt Irobotist paistab nendel mõlemal olema süsteem kuidas nad toimetvad ja Irobotit elukutselised testijad (mitte ajakirjanikud) eriti ei kiida(teeb sama tööd mis 2-250 euri odavam masin) On kellegil kogemusi Neato mudelitega siis võik pajatada.

Tööpinna kirjeldus: Pinnaks on umbes 90 ruutu jagatud siis 5 ruumiks koos köögiga ja tubade koridori vahel väike 1cm üleminek. 
Vasta
#62

Need pagana testid on mulle alati tundunud kallutatud olevat. Pannakse robotid sellistesse oludesse, kus kiidetava roboti voorused esile tulevad ja puudused peitu jäävad. Üks napakam näide on see kui pandi keset põrandat põlev küünal paberilehega. Need robotid, mis küünla pikali lükkasid, olid pahad! Nää mis tegi, pani maja põlema! Smile
Inimesed, kes tões ja vaimus enne robotkoristamist põleva küünla koos paberilehega põrandale asetavad ja siis kodust ära lähevad, peaksid oma päevi veetma kinnises asutuses, pikkade varrukatega särk seljas.
Leidsin selle vidjo ka:

Küünlaga action 3:20

Füüsika on valus ja matemaatika teeb vaeseks, kui sa nende sõber ei ole.
Vasta
#63

See ju LG reklaam Big Grin  Saksamaal aga olemas täiesti ajakiri mis tegelebki mille iganes testimisega. Reklaamivaba minu arust nö. tellijate rahadega. Pean lootma lihtsalt et nad tahavd enda usaldusväärsust hoida ja teevad seda ausalt. Testid aga alati sellised subjektiivsed asjad aga vähemalt korjavad andmed kokku.  Ja pealegi millegi järgi peab ju inimene otsustama. Mina vaatasin andmeid siis mina ei saanud aru miks see IRobot maksab 699.- aga töötab nagu 150.- Vileda robot ja Ajakirjanikud kiidavad. Ei saanud ka aru miks "poesoe" Toyota nagiseb rohkem kui 20 aastat vana Fiat ja ajakirjanikud kiidavad. Tuleb loota siis foorumitele ja reaalsetele kasutajatele. 
Vasta
#64

(10-06-2015, 23:46 PM)nootsii Kirjutas:  Mina vaatasin andmeid siis mina ei saanud aru miks see IRobot maksab 699.- aga töötab nagu 150.- Vileda robot ja Ajakirjanikud kiidavad. 
Üks põhjus ehk see, et IRobot on aretamistööle pappi magama pannud, aga hiina kloonid on sealt lihtsalt julmalt maha kopeeritud, kusjuures on mõned tehnilised lahendused lihtsustatud või ära jäetud. Sellest hoolimata on hinnavahe ikka liiga suur. Mina maksin enda klooni eest 65 jewrot ja noh, selle raha eest teeb ta tööd küll. Ainult kruvikeeraja peab kogu aeg laual valmis olema.  Smile 
Mis puutub roboti siseehitusse, siis mehaanika on tal küllaltki detailiderohke, mis tähendab töömahukat koostamist. Remontijagi ei tohi olla päris Leopoldi näppudega, sest detailid on väikesed.
Kõhualuste harjade ajami reduktor:
       
Külghari koos ajamiga:
               
See viimane oligi seekord see kurja juur. Jäi kinni ja ajas voolu suureks. Ajamites olev määre seguneb sisse tungiva tolmu ja karvadega ning muutub tihkeks massiks. Kui selline scheisse tükk satub õiges kohas hammasrataste vahele, siis on jokk.
Viimati oli läbi see transs:
   
Ükski olemasolev jahutusradikas sinna ei mahtunud. Pealepoole annaks ehk õhukese plekitüki radikaks panna, aga kaas tuleb sinna üsna tihedalt peale. Pole mõõtnud, palju seal üldse ruumi on. Pigem tuleks transs juhtmete otsas eemale viia, kus õhk natuke liikuda saab. Teiseks oleks hädavajalik lasta kontrolleril jooksvalt mõõta kõigi mootorite voolutarvet ja anomaalia korral lasta tal vastav mootor või kogu masin seisma panna ning hädakisa teha.

Füüsika on valus ja matemaatika teeb vaeseks, kui sa nende sõber ei ole.
Vasta
#65

(11-06-2015, 08:23 AM)Basilio Kirjutas:  Ükski olemasolev jahutusradikas sinna ei mahtunud. Pealepoole annaks ehk õhukese plekitüki radikaks panna, aga kaas tuleb sinna üsna tihedalt peale.
Kusagi 72 a paiku sai ise tehtud Riga kaasaskantavale raadiole toiteplokk, et patareisid vältida. Transile panin üliõhukese ca 5x3 cm vaskpleki radikaks (peiliplekk). Ehk kannatab sul selline kaane serva vahelt välja töllerdama panna. Seal urus poleks tast abi, sest urg läheb kuumaks ja soojus välja ei levi.
Aga see ei pruugi ka ainuke selle riista viga olla, lahendad ühe, tekib teine. Võibolla annab skeemi pista üldvoolu mõõtja, mis mingi väärtuse ületamisel küsiks sinu abi.

Инвалид информационной воины на фронте Пярну-Хииу. 
Tsiteerides John McCaini: "Venemaa on peamiselt bensiinijaam, mis teeskleb riiki"," rääkis Basse.
Vasta
#66

Mõtlesin juba selle mõõtmise peale. Jebais müüakse valmis vidinaid
http://www.ebay.com/itm/New-design-30A-range-Current-Sensor-Module-ACS712-Module-Arduino-module-/181267376038?pt=LH_DefaultDomain_0&hash=item2a3460a7a6
Ruumi võtavad vähe ja ei maksa essugi. Aga tehases külge pandud ei saa, ikka peab ostja ise kuliibinit panema!

Füüsika on valus ja matemaatika teeb vaeseks, kui sa nende sõber ei ole.
Vasta
#67

Ma pean ikka siukse massina ostma millega ei pea kruvikeeraja laual valmis olema. Ma eeldan et robot ikka vabastab mind millegi tgemisesst mitte ei loo uut ülesannet. 
Vasta
#68

(11-06-2015, 20:13 PM)nootsii Kirjutas:  Ma pean ikka siukse massina ostma millega ei pea kruvikeeraja laual valmis olema. Ma eeldan et robot ikka vabastab mind millegi tgemisesst mitte ei loo uut ülesannet. 
Meenutab kahtlaselt naisevõttu.  Big Grin Tahetakse parimat, aga välja tuleb nagu ikka...

Füüsika on valus ja matemaatika teeb vaeseks, kui sa nende sõber ei ole.
Vasta
#69

(10-06-2015, 20:40 PM)diesel Kirjutas:  ise juhtuvate asjadega harjub kiirelt.
kohe väga kiirelt.
ja põhjalikult.
Paraku jah, nii see on, kamraad diisel.
Mul on abiruumides, koridorides ja trepikojas liikumisanduritega automaatselt toimiv valgustus. Kõik on sellega nii harjunud, et kui tavavalgustus kusagil lisaks klõpsatakse, siis nii see ka jääb. Mina käin, kustutan teiste tagant tulesid ja vannun. Õnneks on needki tuled ammu ledidel, ei söö vähemalt vaeseks. Kui vanasti sai ulmeraamatutest loetud, kuidas tulevikus inimesed manduvad, sest robotid teevad kõik nende eest ära, siis nüüd olen oma silmaga näinud, kui hirmutavalt kähku selline asi tegelikult toimub. Paarist kuust piisab, et inimene mõnest tegevusest ära võõrduks.  Sad

Füüsika on valus ja matemaatika teeb vaeseks, kui sa nende sõber ei ole.
Vasta
#70

on keegi viimaste trendidega kursis ?
mis hea mis mitte nii hea millised lisad tuled ja viled
vauosade saadavus jms.

küsimuseks siis imur
Vasta
#71

Minu hääl läheb hetkeseisuga  Neato Botvac Connected mudelile. Eelnev kogemus Neato XV Signature Pro mudeliga. Tehnilise poole pealt on uuel mudelil liitiumaku NiMH asemel, suurem imemisvõimsus, pikem töötsükkel, rohkem andureid (nt esiserva all trepiandurid, seega astmete/trepi ette pole magnetriba tarvis paigaldada) ja keerlev küljehari. Softi poole peal on ka võimalusi rohkem, nt saab lasta põranda nii ühtepidi üle triibutada kui põhjalikumalt ka ristipidi üle käia. Võimsam aku tähendab muuhulgas ka seda, et reaalselt liigub masin põrandal kiiremini ja saab töö kiiremini tehtud. Müra on ka "meeldivam", vana mudeli lamellharjaga robistamist niivõrd ei kosta. Aga kuna töötab nagunii kodunt eemalviibimisel, siis müra oluliseks kaalutlusargumendiks ei olnud.

Roombat ei vaadanud, kuna Neato metoodiline töö tundub mõistlikum. Aga teste võidavad ka Roombad, nii et vabalt võib seal midagi ägedat pakkuda olla. Vaatasin ka Samsung Powerboti (nt Euronicsis riiulis olemas), võimsust on ja testid kiidavad. Valikust langes välja Neatoga võrreldes veidi suurema kõrguse pärast, mõned madalad riiulialused oleksid jäänud kättesaamatuks.

Vorwerki vaatasin ka, see peaks olema Neato aktsionär ja jagab sama tehnoloogiat. Väliselt sarnastel mudelitel oli nt mõnele Vorwerki mudelile varem paigaldatud küljehari jms erinevused. Kuna müügivõrk väiksem, siis jäi Vorwerk sinnapaika.
Vasta
#72

Küsimus neile, kes uuemate tolmurobotite nüanssidega kursis: kas peale Roomba on veel mõnele tekkinud prahisensor? Või on I Robot selle nii kõvasti ära patenteerinud, et ei saa kuidagi? Iseenesest pidi asi olema lihtne - prahitunneli seina külge on paigaldatud piesoandur. Kui see tajub, et midagi krõbinal läbi käib, annab ajule signaali ja see laseb robotil spiraali pidi seda kohta seni hõõruda, kuni rohkem ei krõbise, siis kütab edasi.

Füüsika on valus ja matemaatika teeb vaeseks, kui sa nende sõber ei ole.
Vasta
#73

kogemus alles noor ja toores ehk alles mõned korrad kasutust aga siiski midagi
osutus valituks Neato Botvac D85
miks - sest halba ei räägitud, tuttavad omasid ja olid rahul jne. lisaks meeldis mulle selle aparaadi väidetav mõtestatud tegevus.

kogemus esimesest hetkest positiivne.
tõesti tegutseb mõtestatud ja korrapäraselt, õpib "ruumi ehk tööala piirid selgeks ja siis teeb nende piiride seest asja puhtaks.
oskab jagada ruumi mitmeks sektoriks ja saab aru kus lõpeb üks tuba ja algab teine.
ehk keerukamas toas jagab ruumi sektoriks teeb selle puhtaks ja võtab ette järgmise sektori kui leiab ukseaugu siis ei ründa kohe uut tuba puhastama vaid mõtleb ja saab aru ning taganeb veel vanasse tuppa ja lõpetab vee selle ära ja siis läheb otse uude ruumi.
ümber nurga pöörates tagurdab natuke, et läheneda seinale/kapile vms. et puhastada ka see ala mis jäi pööramisel sisekurvis enne võtmata.
üritab vältida julmalt mööbli ründamist kuigi jah mõnikord ikka toolijalga tonksab ehk skänner täitsa toimib.
koera ja naisolevuste karvad on nüüd ilusti kadunud kuigi jah pikemad karvad tahavad aegajalt harja ümbert eemaldamist ei ole veel kinni võtnud aga noh hoolduse mõtte siis. kerged ja õhukesed vaibad lükkab kortsu ja imeb otsapidi sisse ning karvane lambanahk on saatanast sinna sõidab ta ennast lukku Big Grin
müra on väiksem kui vanal manuaal imuril ja asi mitte ei pühi pöördharjaga prügi omale sisse vaid ikka imeb sest kergemad tolmutordid, karvad vms. lendavad hooga masinasse enne kui masin neile peale sõidab. ehk kannatab selles ruumis täitsa vabalt viibida ja isegi telekat vaadata kui masin tegutseb
kui kardin vms. nt. voodiline on madalamal kui sensori piir siis sinna taha ta ei sõida ehk kardina tagant jätab tegemata ja voodi alt kuna sensor nägi takistust.
samas julgelt läheb kapi alla kui kõrgust jääb masina ja kapi vahele mm või 2 ning teeb sealt kõik nurgad puhtaks.

ruumi mälust rääkides ükskord liigutasin poole puhastamise pealt tooli laua alla nii, et üks ring piiride õppimine ja puhastamine oli tal seal käidud ja siis panin tooli laua alla ja küll siis pusis ja pusis ikka mitu minutit enne ümber tooli siit ja sealt ja kust vaid kuni lõpuks loobus ehk siis mäletas seda et see koht oli veel puhastamata ja nui neljaks ta pidi seda ikka tegema.

omab kohtpuhastuse funktsiooni ehk kui tõstad masina keset musta kohta kus oleks vaja teha puhastust kohe ja pressid õiget nuppu siis teeb vaid selle koha ümbert paar m2 puhtaks ja siis lõpetab ära seal kust alustas.

eks kogume veel kogemusi ja tähelepanekuid sest lego klotse pole ta veel kohanud, koera söögikaussi kah veel pole roninud
koer mängib muidugi võimumänge ja seisab nii muusaes just täpselt apastraadi ees ja ootab kui ikka tuleb päris ligi.
Vasta
#74

Tarkvarauuendusega õppis Neato oma töö kaardile kandma (pilt Neato lehelt):

[Pilt: neato-app-map_2x.png]
Vasta
#75

Emotsiooniost!!! maksima poest.
Vaatan, robot 150 pealt 75 peale alla hinnatud. Ostsin ära.
Pöörata oskab ainult paremale, selle tõttu jäi L-kujulises ruumis ainult seda pikemat osa lihvima. Mõnest vaibast saab üles, mõne rullib enda ette ja siis on hädas või sõidab kahekorra keeratu peal. Tooli jalgada vahelt tuli ise küll välja aga aega läks palju. Müra on ka mootorist ja kokkupõrgetest. Paar korda sõitis uksepakule end kinni. Trepi äärest taganes ise. Mis eriti meeldis - tolmukonteiner ja kaan ja filter on tehtud materjalist, mis tolmu ei seo. Suhteliselt puhaste kätega saab välja raputada-koputada sodi. Kõhualune küll veidi kogub tolmu enda külge. scarlett nimeks.

Инвалид информационной воины на фронте Пярну-Хииу. 
Tsiteerides John McCaini: "Venemaa on peamiselt bensiinijaam, mis teeskleb riiki"," rääkis Basse.
Vasta
#76

Mul üks lõpuni töötanud roomba ning selle vähetöötand hiina kloon on  osutunud üleliigseks, kui kellegil huvi, siis võin üle kontrollida ja kupüüride vastu vahetada.
Vasta
#77

(18-06-2018, 21:40 PM)aavu Kirjutas:  Pöörata oskab ainult paremale, selle tõttu jäi L-kujulises ruumis ainult seda pikemat osa lihvima. 
Kaua ootasid enne kui järelduse tegid? Minu oma pöörab samuti alguses kangekaelselt ühele poole, siis hakkab mingi hetk teisele poole ka pöörama ja katab ruumi enamvähem ära. No ütleme 20 minuti jooksul saab väiksema ruumiga hakkama, 30 on kindlam. Kui pamperil on optilised sensorid, lähevad need umbes kuu ajaga tolmu täis ja robot hakkab kohapeal keerutama ja tõmblema. Arvab et on kogu aeg ninaga vastu seina. Pamperi andurite puhastamine on minu omal aga paras ganitel, vaja esiots üsna laiali harutada. Lõpuks sai villand, paigaldasin magnetid ja Halli andurid, mis sobisid olemasoleva süsteemiga. Muret kohe vähem. "Kuristiku" andurid ja küljele vaatava anduri saab suruõhuga kergesti puhtaks, neile pääseb kenasti ligi.
Mul on küll Bomann, aga usun et odavad hiinakad on üsna sama sisu ja softiga.

Füüsika on valus ja matemaatika teeb vaeseks, kui sa nende sõber ei ole.
Vasta
#78

julged ostud - kas tõesti on lootust, et lausa <100eur masin muuga, kui omaniku väljavihastamisega hakkama saab? Smile

ma olen kah just naise rõõmuks talle abilist tellimas. Õnneks tundub valik lihtne olevat:
https://www.aliexpress.com/item/New-Orig...27014.html

valiku teevad lihtsaks:
- kolleegil on eelmine mudel ehk ilma pesuvõimeta ja omanik on väga rahul
- hinnangud on puhtalt kiitvad. Sh võrdlustes julgetakse lausa tunnistada paremaks, kui üle 2x kallim (ligi 3x) ning pesuvõimeta iRobot-i lipulaev Roomba 980
- Xiaomi puhul on lootust, et garantii ka reaalselt toimib ning et mõne aasta pärast kuluvidinat vajades ka midagi leiab

Foorumite vanarahvatarkus: "üks troll suudab rohkem arvata, kui sada tarka teada"
Vasta
#79

Tsitaat:Kaua ootasid enne kui järelduse tegid?
Aega ei fikseerinud, oma 5-7 minutit tund4 järgi. Trepil olin algul ise püüdmas aga sai ise aru ja keeras ära.

Инвалид информационной воины на фронте Пярну-Хииу. 
Tsiteerides John McCaini: "Venemaa on peamiselt bensiinijaam, mis teeskleb riiki"," rääkis Basse.
Vasta
#80

(19-06-2018, 12:18 PM)aavu Kirjutas:  
Tsitaat:Kaua ootasid enne kui järelduse tegid?
Aega ei fikseerinud, oma 5-7 minutit tund4 järgi. Trepil olin algul ise püüdmas aga sai ise aru ja keeras ära.
Oota kauem, 10-15 min. Kui siis ka teisele poole pöörama ei hakka, on soft ikka väga ülejala kirjutatud.
Trepist nina ees alla ei kuku. Kui pamperi all olevad kuristiku-andurid ei peakski toimima, siis igal rattal peaks ka lõpulüliti olema. Ühe rattaga üle ääre sõites on samuti kohe stopp, aga ühest üle ääre rattast alla kukkumiseks ei piisa. Ratas võib üle ääre minna tagurdades.

Füüsika on valus ja matemaatika teeb vaeseks, kui sa nende sõber ei ole.
Vasta




Kasutaja, kes vaatavad seda teemat: 2 külali(st)ne