Robot-tolmuimeja ja pesur
#81

(19-06-2018, 12:15 PM)13piisab Kirjutas:  julged ostud - kas tõesti on lootust, et lausa <100eur masin muuga, kui omaniku väljavihastamisega hakkama saab? Smile

ma olen kah just naise rõõmuks talle abilist tellimas. Õnneks tundub valik lihtne olevat:
https://www.aliexpress.com/item/New-Orig...27014.html

Olen sama masina välja valinud, peale pikemat uurimist. Anna palun siia teada, kui Ali-st konkreetselt lingilt aparaat kohal. Saan aru, et saab ka EU sisese lao valida ja impordimakse vältida. Ebay-st on u 20 eur kallim.
Vasta
#82

Mul on Xiaomi Roborock Neato kõrval kolm kuud töötanud. Hinnale läks muide toll ja käibemaks juurde, see kontroll on vist efektiivsemaks läinud (edit: tellisin Gearbestist, seal ei olnud too hetk EL-lao valikut ja tuli ikka Hinnast). Neatol oli järjest rikkeid ja kuna remondi prognoos oli kahtlane, sai teine kõrvale ära tellitud. Sattus nii, et mõlemad töötavad nüüd jadamisi ja leiavad ikka üksteise järelt midagi koristada. 

Plussid võrreldes Neato Botvac Connected mudeliga:
- targem soft, rohkem juhtimis- ja reguleerimisvõimalusi. Nt telefonis saab määrata spot clean ala puhastamiseks, tugevama-vaiksema režiimi, eraldi põrandapesurežiimi kus jõnksutab lapiga nühkimiseks rohkem jne;
- põrandapesu - mikrofiiber lapiga veeresevuaar käib kõhu alla. Toimib küll ja minu arvates paremini kui iRoboti Braava. Braavast oli jäänud mingi pesuvahend ka alles, millega kare vesi põrandale jutte ei jäta, kulus kohe ära;
- soodsam.

Miinused:
- Neatol on pea kogu kere laiune hari all, toimib paremini kui Roborocki kitsas hari. Tundub, et Neato on võimsam ka, ei ole numbreid küll võrrelnud;
- Xiaomil on mingi jama serveritega, vist EL andmekaitsemäärusega seoses on mitmed EL-suunalised teenused kinni keeratud (foorumites kurdetakse, et nt Mainland-China settinguga kaamerad ei tööta enam). Tolmuimejaga oli ka veidi jändamist, kuid seadetes asukoha Singapuriks määrates sai jälle äpi tööle;
- väiksem tolmuanum kui Neatol.
Vasta
#83

Ainuke häda mis Neato D7 puhul on et ajab oma "pesa" paigast ära ja siis pargib ennast viltu. Noh juhtmed ja saapanöörid meeldivad talle kah kui otsa kätte saab.
Vasta
#84

(21-06-2018, 20:17 PM)nootsii Kirjutas:  Ainuke häda mis Neato D7 puhul on et ajab oma "pesa" paigast ära ja siis pargib ennast viltu. Noh juhtmed ja saapanöörid meeldivad talle kah kui otsa kätte saab.
Pesa kohta on kaks ideed, mida küll ise pole realiseerinud, sest minu hiinakas kaotas pessa sõidu oskuse kiiresti.
1. pesa kleebitava velcro ribaga põranda külge kinni
2. pesale õhukesest materjalist plaat alla kinnitada. Robot sõidab plaadi peale enne kui pesa puudutab ja kogu krempel püsib ilusti paigas.

Füüsika on valus ja matemaatika teeb vaeseks, kui sa nende sõber ei ole.
Vasta
#85

Ajab paigast ära kui sealt ümber tolmu korjab. Nimelt ei näe ta "peaaegu" seina ääres olevat juhet ja siis nügib/sikutab pesa paigast.
Vasta
#86

(21-06-2018, 12:30 PM)Tort Kirjutas:  Olen sama masina välja valinud, peale pikemat uurimist. Anna palun siia teada, kui Ali-st konkreetselt lingilt aparaat kohal. Saan aru, et saab ka EU sisese lao valida ja impordimakse vältida. Ebay-st on u 20 eur kallim.
eelnevalt viidatud koht siiski soovitud värvi ja kompletatsiooni ei pakkunud.
käis nii:
- naine tellis 19juuni õhtul sealt: https://www.aliexpress.com/item/Xiaomi-m...4c4d47ZuII
- järgnes 7..8 päeva nn ooteaega / ümbermõtlemisaega, mille järel pandi teele
- Eestis oli 05juuli (MTA minuga ühendust ei võtnud, niiet maksujuttu eraldi ei olnud) ja DPD viis ta 06juuliks "kusagile"
- kuna mulle "kusagil" ei sobinud, palusin ta DPD-l tuua ikka sinna, kuhu vaja ning seal oli ta 10juuli
- käimapanek oli lahtipakkimise vaev. Äpp installus kenasti ning kuigi ähvardas, et tahab mu telefonis rohkem õigusi, kui ma ise selles oman, siis reaalselt küsib jooksvalt ligipääse (mille ma enamasti tal ära keelan)
- tundub, et naine on rahul ja võimalik, et samasugused robotikesed tekivad nii mu emale, kui ämmale Smile

kui võrrelda seda robotimejat mu üle 5 korra enam maksnud robotniidukiga, siis kasutajasõbralikkus (äpp) ja sisseehitatud "tarkus" (liikumisloogikad, raportid, Wifi+VPN toed jne) on robotimejal Ambrogio niidukist (kümnetes) kordades üle. Ega tõesti saa ebatasast välipinda tubase sileda põrandaga samadel algoritmidel nühkida, aga kohe on näha, et üks riist on aretatud "rauast", teine "nutiriistast". Loodame, et tulevikus hakatakse ka robustsemaid roboteid "nutiriista" poolsete vaadetega arendama - tulemuseks on ikka hoopis teine tera.

Foorumite vanarahvatarkus: "üks troll suudab rohkem arvata, kui sada tarka teada"
Vasta
#87

Selline ülalpoolviidatud robotpühkija, tõsi küll, miski ilma nimeta variant maksis alibabas paar aastat tagasi kuhugi 177 dolaari kanti. Ja pühib täitsa hästi, toimetab vaikselt, midagi paigast ära ei lükka jne. kuid tolmureeervuaar on ikka kuratlikult pisike ja telefoniga juhtimisvõimalust pole kunagi täheldanudki, selle jaoks on kaasas väike pult. Sõnaga, naispere on rahul.
Vasta
#88

Mul ka mõned kuud Xiaomi robot kodus, nimeks on Isaura. Ise väga rahul sellega, esimene kord kui korteri üle käis, tuli meie arvates puhtalt põrandalt terve tolmukast paksult täis. Teisel ja kolmandal korral juba vähem, aga siiski muljetavaldav kogus.
Suhteliselt kaval vennike on, näiteks teab ta täpselt, kuskohas ta laadimisdokk on, olgu kuitahes kaugel korteri teises otsas. Võtab oma pessa naastes kohe õige kursi järgmise ukseni, manööverdab väga enesekindlalt ümber nurkade õiges suunas.
Eriline boonus on Mi home äpp, millega saad panna igasugu seadmeid koos töötama - näiteks kui õhupuhastaja õhu tolmususe tase tõuseb üle teatud taseme, siis hakkab tolmuimeja puhastama jne. Ise saad reegleid juurde teha.
Ühesõnaga ise ja naine ka, mõlemad väga rahul ostuga.
Vasta
#89

Xiaomi toimetab nüüd juba mõnda aega ja vaid positiivne mulje. Efektiivne ja nutikas. Soovitan kindlasti. Tellisin 13piisab lingilt ja tuli veidi üle nädala, ilma maksudeta.
Vasta
#90

Põrandapesu funktsioon nüüd ka proovitud ja sedagi tuleb kiita.
Vasta
#91

kas keegi on netao botvaci D80/85 seeria imurit lammutanud ? kui keeruline asi on, tahab keegi aidata ?
masin tahaks tegemist ja hooldust natuke
bumper jääb kinni ja annab seega olukorrast vale signaali samuti külghari ei taha hästi pöördesse minna
ehk ka akud vahetada
midagi veel teha ?
Vasta
#92

(18-06-2018, 21:40 PM)aavu Kirjutas:  Emotsiooniost!!! maksima poest.
Vaatan, robot 150 pealt 75 peale alla hinnatud. Ostsin ära.
Pöörata oskab ainult paremale, selle tõttu jäi L-kujulises ruumis ainult seda pikemat osa lihvima. Mõnest vaibast saab üles, mõne rullib enda ette ja siis on hädas või sõidab kahekorra keeratu peal. Tooli jalgada vahelt tuli ise küll välja aga aega läks palju. Müra on ka mootorist ja kokkupõrgetest. Paar korda sõitis uksepakule end kinni. Trepi äärest taganes ise. Mis eriti meeldis - tolmukonteiner ja kaan ja filter on tehtud materjalist, mis tolmu ei seo. Suhteliselt puhaste kätega saab välja raputada-koputada sodi. Kõhualune küll veidi kogub tolmu enda külge. scarlett nimeks.

Kohalikus Maksimi poes vedelesid ka sellised tükk aega - no ükskord oli mingi super-hüper sooduspäev ning õnnestus seesama scarleti tolmuahv omandada lausa 20 euri eest , isegi toimetab , akud muidugi suht lahjaksed

Naine ostis kunagi sellise vist 220.- eest 

https://www.klick.ee/ariete-briciola

See raisk pani trepi vahest alla ja tega 2,5meetrise õhulennu , midagi väha hullu ei juhtunud, vist mingi anduri juhtmed rebis lennureziimis lahti
Vasta




Kasutaja, kes vaatavad seda teemat: 1 külali(st)ne