Materdaks "kaupmehi"
#61

(05-03-2014, 23:57 PM)margopyks Kirjutas:  ...
,hunnik rehve mis esisild ära sööb oma mõttetu rataste kaldu vajumisega pöörates.
...

Sellest kuulaks kohe lähemalt. Las ma arvan: sillastend tehti ka SilberisRolleyes
Vasta
#62

(05-03-2014, 00:12 AM)margopyks Kirjutas:  Voyadser on fekaal see on juba rahva tarkus.Paraku peab paika.Autodest, üldiselt on nii eksootilisi masinaid ei ole hea omada aga eksootilistes maades võib reisida ja unistada.Kunagi Bossil oli uuena 2003 voyadser ja lubas siiber auto põlema panna.See on üks näide.

Ei tea mis rahva tarkus see siis on? Kilplaste?
Mingit rahvatarkust pole siin, soovitav on mootoris õli kasutada ja seda vastavalt tootja juhendile ning ka remont teha VASTAVATL JUHENDILE. Mis aga on antud teemast juba valgusaastate kaugusel ..

Teemasse: nii Silber kui Taket ei suuda normaalse aja ja hinnaga juppe tarnida, minul on tulnud juppe hankida Saksast ja mingi ime läbi saan ma sealt VM originaalid ning tarne 7 päeva aia taha. Hind minimaalselt 2x odavam, kui Silberis ja tarne ka 3x kiirem, Taketit sellega kiusanud pole, nagunii nad ei saa VM-i juppe kätte.

Dad.
Vasta
#63

(05-03-2014, 09:59 AM)rollfix Kirjutas:  Lp. kasutaja dad ei oma siis järelikult manuaalkastiga 2,5-se diisel ,,Itaalia paadimootoriga,, Voyageri, millel tekivad k.kastiprobleemid või ei ole ta veel pidanud oma 2,8-se CRD hammasrihma vahetades ka uut veepumpa paigaldama. Tagaamortisaatorid ja salongisoojenduse reostaadiplokk on nende mainitud ,,toimingute,, kõrval tühine.

Läbi käinud 6 diislit, täna käigus 3 + 1 remondis. AWD-sid 1 käigus. 3,3 ja 3,8 käigus 3 + 3 remondis ning juppideks 2. Töökaaslasel 2,8crd aga need pole mulle hingelähedased oma janususe pärast.

Dad.
Vasta
#64

Kõik eel mainitud autod käisid silbert autos hoolduses,kuna osteti uuena.MB mootoriks oli 2,2 cdi,hüürsler oli ka disla aga ei mäleta mootorit.
Vasta
#65

Nonii ... täna sülitaks jälle "spetsialistidele" kaevu ...

Et jutt arusaadav oleks, siis vaja remontida Bosch-i diislipumpa ja seal kaanepeal tore kolmkant peaga polt, tänane päev ka paras fekaal, pühadevahel ja pooled poed kinni pealegi veel laupäev ... leidsin, et lahti Baltic Bolt ... igavesti edev asutus, võtad numbri ja siis ootad oma "järjekorda" kuni oma tuttavad ilma numbrita ära on teenindatud, aa see selleks ... no saan siis poodi, ootan jälle oma veerand tunnikese ja siis tuleb välja, et neil sellist võtit pole, no ogei, pole siis pole aga nemad ei teadvat ka, et sellin üldse olemas on, et ikka kom kanti, et nagu kuuekandine aga kolme kandiga, et ikka on olemas või ... no tule teavas appi!!! SPETSIALISTID!!!

Kas see on üldine trend, et iga "spetsialist" ajab sellist ILA suus välja ... või on mulle lihtsalt jopanud?

Dad.
P.S. Ilusat päeva ka Balti XYI seltskonnale
Vasta
#66

EDC kaane võti on ikka Boschi teema ( www.adbaltic.ee ).

See ei tule vahel isegi orig kõva padruniga lahti ilma toksamiseta.

Samuti on ju spets peaga taga jaoturpea kork ja mehaaniliste regulaatoritega VE-del regulaatori telgedeks olevad poldid. Korgi võtme sai teha 24 (kui õigesti mäletan numbrit) padrunist ja regulaatori omadele 12 padrunist kui sealt seest 3 kanti ära freesida.
Vasta
#67

"P.S. Ilusat päeva ka Balti XYI seltskonnale"

Ksf! Dad, Sa kasutad Baltic XYI ummikusse ajamiseks liiga keerulisi võtteid, aitab ka palju lihtsamast.
Keermeliim sai otsa ja kuna samal päeval oli asja Lõuna-Eestisse siis sai seda Baltic Bolti Viljandi esindusest küsimas käidud.
Formaalselt isase letitöötaja vastus oli et sellist asja ei ole olemas, kuidas saaks mingi sodi polti paigal hoida, selleks on ikka vedruseib ja kaproniga mutter.
Metalli tn otsas kiviaidas oli mingi traktori varuosade pood ja kena tibin letis ja tal oli mitut sorti keermeliimi Smile
Vasta
#68

Tundub, et ma pole ainus siis. Forelli BBs on üldjuhul alati tunne, et parem oleks kui sind poleks. Midagi sealt saab ikka ka, aga ülbe asutus läbi aegade, tuleb minna müts peos alandlikult ja paluda. Ei teagi, kas on asi juhtides kinni või on müüjatel nii suur kõigutamatuse tunne. Õnneks on muid kohti üsna palju tekkinud, et sinna ei pea eriti sattuma, vahest mõnda peenkeermega polti, tihvte vms vaja, siis.

Ja vastandina tahan kiita ka: GF Anapol eranditult väga meeldiv suhtumine ja suhtlemine juba aastaid. Pean parimaks spets poeks Tallinnas.
Vasta
#69

(06-05-2014, 23:47 PM)hydrofoil Kirjutas:  "P.S. Ilusat päeva ka Balti XYI seltskonnale"

Ksf! Dad, Sa kasutad Baltic XYI ummikusse ajamiseks liiga keerulisi võtteid, aitab ka palju lihtsamast.
Keermeliim sai otsa ja kuna samal päeval oli asja Lõuna-Eestisse siis sai seda Baltic Bolti Viljandi esindusest küsimas käidud.
Formaalselt isase letitöötaja vastus oli et sellist asja ei ole olemas, kuidas saaks mingi sodi polti paigal hoida, selleks on ikka vedruseib ja kaproniga mutter.
Metalli tn otsas kiviaidas oli mingi traktori varuosade pood ja kena tibin letis ja tal oli mitut sorti keermeliimi Smile
No see härra on igati vastutulelik inimene,ei ole miskit ette heita. Ja eks selles ka õigus,kui ikka polt pees on,ei hoia teda augus kinni ükski liim ega vaht....
Vasta
#70

(07-05-2014, 17:51 PM)TALUPOEG TALUJA Kirjutas:  No see härra on igati vastutulelik inimene,ei ole miskit ette heita. Ja eks selles ka õigus,kui ikka polt pees on,ei hoia teda augus kinni ükski liim ega vaht....

Härra kohapealt et ei tea miskit, küll aga vindi elik keerme puudumisel pannaksegi LIIMIGA ... ja sina ole pärast mees ja võta see välja!

Keermeliimi kasutatakse tänapäeval ka peenelektroonikas (läpakate korpused ja kõvaketad ntx) ... pealegi on mõningatel autotootjatel NÕUE osasid polte keermeliimiga kinnitada.

Dad.
Vasta
#71

(07-05-2014, 20:24 PM)dad Kirjutas:  Härra kohapealt et ei tea miskit, küll aga vindi elik keerme puudumisel pannaksegi LIIMIGA ... ja sina ole pärast mees ja võta see välja!
Endal konkreetne kogemus vana Audi ehk "sigari" rihmaseibi eemaldamisega väntvõllilt. Tuttav tuli appi koos mingi ülikõva kvaliteetpadrunivõtmete komplektiga. Lõpuks hüppasin vist lausa meetrise pikenduse otsas nagu kummikonn. Polt lahti ei tulnud ja katki ka miskipärast ei läinud. Proovisime siis ka teistpidi, et äkki on vasaku keermega. Ei midagi. Otsisin telefoni otsa inimese, kes Audide lammutamisega tegelenud. Küsisin mis värk on. Naeris.
Ütles et keere on õiget pidi, aga liim on vahel. Ütles KUUMUTA!
Andsin leeklambiga kuuma ja plaks! oli polt lahti.

Füüsika on valus ja matemaatika teeb vaeseks, kui sa nende sõber ei ole.
Vasta
#72

Keermeliime peaks olema erinavaid. Nõrgmad on pigem "keerme tihendajad", et kinnitusvahend vibratsiooni ja jõudude mõjul lahti ei tuleks, aga vajadusel saab inimlikult lahti keerata - nt. pidurisupportite kinnituspoltidele ja eriti 2-rattalistel. Kangem keermeliim peaks olema "igavestele" poltidele või siis keerme remondi edasilükkamiseks/ ühekordseks lahenduseks. Kui vale koha peale see igavene versioon satub siis vist suht. kehv variant.
Vasta
#73

ja seda kõvadust äkki värviga tähistatakse(mõni tootja kindlasti). Töökojas oli riiulis kollane, sinine, ja punane potsik. Mis kuhu käis ei tea aga hetkel käib sinine rulluiskudele Big Grin
Vasta
#74

no on ju keermeliimid ja laagriliimid ja . sinised ja rohelised ja .
olen kuulnud et käbimutrit irrutatakse padrunile pikksaba taha fikseeritult ja starterit. olen proovinud ka ja toimis , küll ei tea kui oleks selle kangema liimiga olnud? kuumutamine on tõesti õige lahendus , kuid keeruline kehvas kohas jälgida , et üle ei lähe. pärast värgid sinised .
Vasta
#75

(03-05-2014, 10:24 AM)reljo86 Kirjutas:  EDC kaane võti on ikka Boschi teema ( www.adbaltic.ee ).

See ei tule vahel isegi orig kõva padruniga lahti ilma toksamiseta.

Samuti on ju spets peaga taga jaoturpea kork ja mehaaniliste regulaatoritega VE-del regulaatori telgedeks olevad poldid. Korgi võtme sai teha 24 (kui õigesti mäletan numbrit) padrunist ja regulaatori omadele 12 padrunist kui sealt seest 3 kanti ära freesida.

Tüki aega mõtlesin, et olen vait ja hoian omale, aaaaga ei saa ...

Antud "poega" siis ka kogemus olemas, esiteks on vaja mingi "lepingupartnerit" leida, kes nende tood "kullatud" tööriitu müüakse.
Teiseks küsiti ühe "võtme" letihinas 81€ ja teis eest 39€(kui õieti mäletan), minu kommentaari peale, et kirves on see värk, vastati et "spetsiaaltööriistad ongi kallid" ja sealt edasi vihjasin, et ebay pakub ju võrreldes nendega suisa kopikate eest visati mulle vastu, et "ostke siis iibaist" .... teenindu on TASE!!!

Neid asju vaja ja nädalase ajudenu**i asemel oleks need juba käes olema...

http://www.ebay.de/itm/Dreikant-Pfosten-Schlussel-Dreikantschlussel-Poller-Abfallbehalter-Steck-Nusse-/231161085879?pt=DE_Baby_Kind_Baby_T%C3%BCr_Treppenschutz&hash=item35d2463fb7

Dad.
Vasta
#76

Täna käisin Baroses ning küsisin Jawa süütelukule vedru, mis lahtivõtmisel tuule alla võttis ning pimedusse kadus.

Esiteks sain noomida, et üldse julgesin sinna sisse vaadata.
Seejärel soovitati vedru võtta pastapliiatsi seest.
Kuna soovitud vedru polnud keerdvedru vaid lehtvedru, siis väideti, et autodel on ka lehtvedrusid.

Peale sellist jama kadus igasugune varuosade ostmise isu ära.
Justkui klienditeenindaja vihkaks kliente.

Umbes samasugune vend töötab ka Rakvere motopoes.

Ükskord küsisin Jawa`le 16" rehvi, lootsin mõnda tänapäevast ja odavamat, Mitase oma vms.
Vastuseks tuli, et Jawale sobib panna vaid vana ja originaal rehv, mida on väga raske saada jne.
Kui väitsin, et mulle kõlbab sõitmiseks ka sobivate mõõtudega tänapäevane rehv, siis tuli vihaselt "pane siis kohe aiakäru kumm alla".
Vasta
#77

Jawade teemal peeti mulle aastaid tagasi, siis kui veel Motorex näituse nime kandis, ühes Jawa osadega kaubitsevas boksis mulle pikk loeng sellest, kuidas vana Jawa tuleb kiiresti sommidele müüa ja siis neilt midagi uuemat osta...

Ei ole antud seltskonda edaspidi oma Jawade jaoks mõeldud taskurahadega kunagi toetanud.

A.

Life\'s journey is not to arrive at the grave safely in a well preserved body, but rather to skid in sideways, totally worn out, shouting \"Holy s--t!....What a ride!
Vasta
#78

Kaupmehed ikka üritavad võimalikult palju välja pigistada ostjalt. Eelmine nädal küsisin turbot otse poest oli hind 420eur, nädal hiljem tegin hinna päringut läbi varuosakeskuse ja sama pood sama turbo eest küsis 360eur.
Loo moraal on selles, et saaks aga lollil raha käest ära võtta- ega ta sellega niikui nii midagi tarka teha ei oska. Big Grin
Et vähegi kokku hoida pead kaupmehi koguaeg piidlema ja üritama vigureid teha, et hinda alla saada.
Vasta
#79

Käisin nädalajagu päevi tagasi "heade mõtete linnas" Puiestee tn. saepoes saele väntvõlli laagreid ja tihendeid küsimas. tädi leti taga ütles, et tihendid on tellimise kaup ja laager(6202 C3) on olemas 10€ tk. tahab saada ja lajatas mingise hiina kirjadega karbi lauale.
Ma ütlesin, et kui tihendeid ei ole siis ma laagreid ka ei taha ja tulin tulema sealt poest. Läksin siis Alas kuuli ja ostsin SKF laagrid 3€ tk. tihendid oleks ka saanud aga 1mm laiemad ja pidin ostma reginetist originaalid.
Vasta
#80

(26-06-2014, 16:42 PM)Aspelund Kirjutas:  Jawa osadega kaubitsevas boksis mulle pikk loeng sellest, kuidas vana Jawa tuleb kiiresti sommidele müüa ja siis neilt midagi uuemat osta...
Huvitav kas see Soome on siis nii kummist,et kõik eesti vanatehnika annab sinna ära müüa? Ma olen vesteldes vennas rahvaga aru saanud,et 1970.date MOPAR(dodge,chrysler,Plymouth muskelauto) erutab neid rohkem kui müügiks üles löödud Pannonia või Jawa romu eestist.


Vasta




Kasutaja, kes vaatavad seda teemat: 1 külali(st)ne