Ketaslõikur ja tema tarvikud/otsikud
#1
Lightning 

Kuna rauakettaid ikka kulub, siis otsiks ühe hea margi, mida kasutada, aga ei viitsi ise uurimustööd läbi viima hakata ja tahaks erinevaid arvamusi kuulda siit.
Millisel raualõikekettal on hinna/kestvuse suhe kõige paremini paigas?
Millisest poest ostate ja mis tükihind on?
Vasta
#2

Peaks töötama välja mingi metoodika, et igaüks saaks võimalusel testidaja andmed üles riputada. Kahjuks oleks algselt vaja fikseerida kasvõi töövahendi pöörded,milleks oleks vaja reguleeritavate pööretega relakat ja odavat hiina optilist pööretelugejat.
Vasta
#3

Ma olen leidnud, et parima hinna ja lõikemeetri vahe on Vana-Narva mnt venkude poes müüdavatel ketastel. 125mm ketas maksis vist 30senti. Ei lõika need eurosed ega kahe eurosed kettad tuntavalt rohkem. Olen kasutanud neid ära mitmeid sadu ja rahul siiani. Proovinud olen pea kõike.

Parem varblane käes, kui kajakas pea kohal!
Vasta
#4

Oleneb mida Sa tee taga. ise kasutan ainult Würthi 1mm roostevaba ketast kõikideks lõiketöödeks(suurel rellakal suvalist musta materjali ketas).Miks kasutan, kuna selle kettaga lasen koheselt peale lõikamis maha ka krassid mis tekivad lõikamisega(tavaline musta materjali ketas hakkab tükke loopima selle peale)hoides lõikeketast 45+ kraadise nurga all(teen seda, mis on keelatud pakendil) Ja kasutan tihti ka ketta külge lihvimisel(keelatud tegevus)
Kuna tegelen palju auto kerede keevitusega, kus on tarvis poolikud kettaid, siis see ketas püsib kaua. Ühe kettaga kanatab ilusti korraliku põhja keevituse ja jääb järgmiseks projekstiks hea poolik ketas, muidugi olened töödest ja tegijast.
Samas võid selle ketta last minutiga läbi selle ajaga saad lõigata meetri 1,5mm materjali.
Roostevaba ketast olen suutnud 2 korda puruks last ja mõlemal korral lõikasin nii, et sädemed lendasid endast kagemale ja lõikesoon vajus kinni(sama, kui suudad sae puu sisse kinni lasta)

Eks se ketta valik ole harjumise asi, kes millega on harjunud tööd tega ja loomulikut mis tööd.
Vasta
#5

Palju Würthi ketas maksab? 2euri tk 125mm? Kas ta peab 6x kauem vastu... ei pea. Kas ta peab 2x kauem vastu... ei pea sedagi. Kas ma oma raha eest tahaksin Würthist asju osta... tahaksin, kui ma oma raha peale vihane oleksin. Seega ei tasu ära. Muide, Würth ei tooda ise midagi.

Parem varblane käes, kui kajakas pea kohal!
Vasta
#6

Sai kunagi katsetatud flintkaubanduse kettaid- tundusid head odavad olema(60senti) aga raisad ei pea üldse vastu ega ei taha lõigata ka ning millegipärast nagu poob metalli sisse kinni. Mingid suvalised kõige odavamad bauhofi kettad lõikasid palju paremini
Vasta
#7

Kuna töötan väikeses metalliettevõttes siis ketaste katsetused tehtud (üks ja sama mees kasutab samades tingimustes 1,5mm pleki lõikamiseks n meetrit). Parim ketas hinna suhtes on Tyrolit - kestab ja lõikab hästi ning kannatab hästi väntsutamist ning ka küljega lihvimist. Würth on hea, kuid hind on liig mis liig.

Ats.
Vasta
#8

Annaksin oma tagasihoidliku hääle sammuti tyrolitle. Ja lisaksin et kunagi olid müügil ühed hobuse pildiga kettad pferd oli vist nimi, neid pole ammu kusagil mõistliku hinna eest müügil näinud, ehituspoe 2.50 on natuke liig mis liig.

Venkude (vist) luukaabrasiiv või mis iganes see oli ei kannata absoluutselt kriitikat, hind on hea aga pool pakist lendab põhimõtteliselt metalli puudutades laiali.

edit:
ehee http://www.mecro.ee/p:1031744/abrasiivid...-a60p-ps-f

see siis oli see mida mõtlesin
Vasta
#9

(06-03-2014, 09:10 AM)ats97 Kirjutas:  Kuna töötan väikeses metalliettevõttes siis ketaste katsetused tehtud (üks ja sama mees kasutab samades tingimustes 1,5mm pleki lõikamiseks n meetrit). Parim ketas hinna suhtes on Tyrolit - kestab ja lõikab hästi ning kannatab hästi väntsutamist ning ka küljega lihvimist. Würth on hea, kuid hind on liig mis liig.

Ats.

Kus neid Tyrolit kettaid ka saada on?

Würth-i omad on tõesti head, aga hinna pärast kuku või persili. 1.6 Eur/tk. Vene omad on saastad - selle mõnekümne sendi eest saad hunniku tolmu ja persetäie sädemeid, kui metallile lähened.

Euro kettad on ikka suhteliselt madala tolmu tekitavusega ja sädemeid on ka suhteliselt vähe. Kestvus ei ole ainult tõesti 2 korda suurem, aga on ikkagi suurem kui vene kettal.

Come to the dark side, we have cookies!
Vasta
#10

Olen juba paar aastat kettaid ainult osta.ee-st ostnud.Hinnad ikka midagi muud kui poes.
Vasta
#11

Annan samuti oma hääle Tyrolit ketastele. Lõikavad hästi ja peavad kaua vastu. 1x125mm kettaga sai lõigata peaaegu 2m 5mm paksust teraslehte.
Tyrolit kettaid olen ostnud Espakist ja siit:
http://www.parem.com/tugi/tooted.php?grupp=72
Minu jaoks on oluline, et ketas oleks korralikult armeeritud ja ohutu. Mingid odavamad kettad võdisesid lõigates lausa silmaga nähtavalt. Üks ketas, vist oli Luga Abrasiv-i toodang, suutis lõikamisel niivõrd õnnetult tükkideks lennata, et suur kild tabas mind jalgevahele. Ainult suur juhus hoidis mind, et seal paiknev kõigekallim vara puutumata jäi.
Vasta
#12

1mm roostevaba tyrolit on Tartus TEVO poes letihinnaga vist 90 senti tükk,.
Kasutan enamasti neid.
Vasta
#13

(06-03-2014, 21:08 PM)pannkook Kirjutas:  1mm roostevaba tyrolit on Tartus TEVO poes letihinnaga vist 90 senti tükk,.
Kasutan enamasti neid.

Täna hommikul sain osta.ee'st 25 tükki 12 uue rubla eest.
Vasta
#14

Kiidan sellist lõikeketta tootjat nagu Rhodius. Aastad 10 tagasi naljalt paremat ei leidnud, aga eks nüüd ole teisigi häid ketta tootjaid.
Vasta
#15

Osta.ee-ga mõne aasta tagune kogemus - ostsin pildi ja kirjelduse järgi ühed kettad, kohale aga tulid hoopis mingid "tundmata looma nahad". Müüja väitis enda õigustuseks, et tööandja olevat tarnijat vahetanud...
Vasta
#16

Würth hea aga hind on natuke kallim.Rohideuse kettaid kasutasime aastaid kui siis tekis mingi jama lõike ketastega muutusid suht ruttu tolmuks,müüja väitis,et tootmisega läks midagi nihu aga point on selle,et meil kulus hetkel umbes 500 ketast kuus.Peale suurt kisa müüjaga öeldi, ainult sorry ikka juhtub.Raha küsiti ikka normaalse ketta eest.Kuna puutun just selle ketta teemal argi päaval kõvasti kokku siis on jäänud selline tunne,et demo ketad on midagi muud, kui oled tellimuse vormistanud ja oma kauba kätte saanud,siis tulevad töömehed ja ütlevad see on saepuru.
Vasta
#17

Proovige M3 Cubitroni,kui kusagilt saate.
Vasta
#18

Tyrolit on norm. ketas küll. Hilti tundub isegi parem, aga ei liigu eriti, vähemalt selle poe väitel, kust mina ostan. Põle viitsinud taga ajada. Parim ketas (subjektiivselt hinnates muidugi) mida olen tarvitanud, oli Bosch. Lõikas hästi ja pidas vastu kui kurat.

Füüsika on valus ja matemaatika teeb vaeseks, kui sa nende sõber ei ole.
Vasta
#19

Tyrolit, Rhodius, Flexovit - need on laialt levinud ja nende seas ka ühed parimad. On muidugi ka teisi, vähemlevinud, kuid vahest nõksa paremad, kui laiatarbekaup. Ega ei saa teha selliseid kettaid, mis oleksid soodsad, kuid kestaksid aasta vastu (ainult need kestavad, mis naela otsas ripuvad) - siis ju poleks äri ja nedki kettategijad kaoksid ära Smile . Hind mängib ka olulist rolli. Kunagi ostsin ära kellegi laojäägid, 1 mm ja 1,6 mm 125-sed kettad, oli vist miskine "ANDRE" vms. Lõikab kah, oma odavuse juures piisavalt hästi, kuigi eespoolmainitutele jääb selgelt alla.


Vasta
#20

Ma tegin hiljuti enda jaoks avastuse: Tyroliti 0,75mm lõikekas. See on täpselt selline asi, et 1mm-st kindlasti ei asenda, kuid kui on olemas, siis teine kord on päris mõnus. Oma kogemuse järgi saab sellega normaalselt lõigata kuni 3 mm paksu materjali, siis hakkab millegi pärast jube laperdamine pihta. Võib olla on asi ka selles, et "operaatoril" käed värisevad või midagi muud Big Grin

Aga näituseks 1,5mm plekki on sellega ikka vägagi lust lõigata, läheb tunduvalt kergemini kui 1mm ketas. Suisa veerandi võrra kergemini, kui matemaatiliselt täpne olla Big Grin Kuna tegemist on Tyrolitiga, siis on see siiani andestanud ka päris karmid kinnitõmbamised, mis on olnud põhjustatud ikka "tihendist" Smile Selle 0,75-se servaga siiski kraase ära tõmmata ei ole tihanud, sest see tundub juba tiba liig.

Nii palju siis minu avastustest,

41,
kulutab garaažis keskmiselt umbes 1 lõikeketta kuus Smile
Vasta




Kasutaja, kes vaatavad seda teemat: 1 külali(st)ne