tööriistakomplekt
#1

Lugu järgmine. Plaanis lähiajal endale üks korralikum tööriistakomplekt soetada. Peaks sisaldama padruneid, võtmeid, otsikuid jne.
Eelarveks kuni 300 euri.

Hetkel silma jäänud IKH oma, hinnaga 239 kohaliku eerikut.

http://www.ironsec.fi/webmarket/hylsysar...8io7fhb9v7

Kiitke oma jagusid ja jagage linke!

vabal ajal painutan kaablit...
Vasta
#2

Esimene küsimus on see, et kas komplekt peab olema kompaktne ja mobiilne, või statsionaarne garaasi seinal.

Kui mobiilne - siis egas seal midagi muud olegi, kui mitmekesine komplekt ajab asja ära. Kõiksugu pisikesi otsikuid võiks komplektis olla võimalikult vähe, kuna siis on asju vähem mis ära kaovad ja mõtetult ruumi võtavad ja hinda komplektil üles kerivad.

Reaalsus on ikka see, et ühest komplektist jääb väheks kuna teinekord lähevad võtmed katki ja siis on vaja mõnda custom võtit teha jne.

Kui on vaja garaasi võtmeid, siis mina olen ostnud ikka eraldi seisvaid komplekte. Nt: Lehtvõtme komplekt (kõiksugu x mõõtudega), padruni komplekt (neid on erinevaid vaja - nt: 12 kant vahel on vaja 6 kant padrunit). Mingisugune torx otsikute komplekt. Siis on tihti vaja tänapäevaste pillide jaoks E tähisega padruneid. Kuuskantide komplektid jne.

Säänest võtme komplekti pole olemaski, mis sisaldaks kõike mida vaja on.

Seega jääb ikkagi küsimus, Kas peab olema mobiilne, kompaktne ja elementaarne? Või on vaja garaasi võtmeid?

Kui on vaja garaasi võtmeid, siis ära vaata multifunktsionaalsete komplektide poole.

Come to the dark side, we have cookies!
Vasta
#3

http://www.tools24.ee/epood/Padrunvotmet...--215-osa/
Julgen soovitada, sai endale ka viimati ostetud! Hinna ja kvaliteedi suhe väga hea- paar sõpra ostsid endale 4-5 aastat tagasi ka sellised komplektid ja kestavad siiani.

Taivo
55624799
Vasta
#4

Vaja ikkagi mobiilset. Teinekord hea pagassi visata, kui kusagil mujal vaja rauda remontida.
Mannesmanni hind väga hea (eelarve kannatab siis veel mõned asjad lisaks osta), aga kuidas garantiiga lood?

vabal ajal painutan kaablit...
Vasta
#5

Kirjade järgi on 10 aastane tootjapoolne garantii, täpsemalt võib uurida sellelt edasimüüjalt. Ise ei oska kommenteerida, kuna sõprade komplektidega pole probleeme olnud ja endal ka alla poole aasta käes. Narred on küll nüüd veidi teistsuguse väljanägemisega kui 5a tagasi, aga arvan, et ega neil nüüdki viga ei ole- enda omasid kasutanud juba piisavalt!

Taivo
55624799
Vasta
#6

Oman kah mannesmanni komplekti mida Kaasik mainis. Hinna kohta väga asjalik. Väiksemad otsikud on nõrgad(torxid, PH, PZ, lapikud). Kui ise mõistusega kasutada siis jääb kõik terveks, aga sõbrad saavad tavaliselt neist jagu.
Kui kellelegi vaja appi minna siis võtan tavaliselt komplektile lisaks kullinokad, näpitsad, lõiketangid, haamri ja kruvikad.
Tööjuurde toodi kah kapi alustuseks mannesmanni komplektid ja siis muud vajalikku kraami juurde.
Vasta
#7

Ok. Kullinokad peaksid olema COBRA lukustussüsteemiga, teised ei kipu vastu pidama (tööjuures testitud).
Ja kruvikeerajatele peaks saama kindlasti haamriga "pähe" anda, ilma et tükke küljest eralduma hakkaks.

vabal ajal painutan kaablit...
Vasta
#8

Omal on kah mannesmanniga positiivsed kogemused. Kes tahab lõhub ka eluaegse garantiiga asja. Tööl kasutan toptools-i asju lähevad ka need asjad katki kui miski ikka igaveseks kinni roostetanud on.

mannesmanni kõige nõrgem osa on kohver ise Big Grin
Vasta
#9

(09-03-2014, 22:21 PM)moto-onu Kirjutas:  Omal on kah mannesmanniga positiivsed kogemused. Kes tahab lõhub ka eluaegse garantiiga asja. Tööl kasutan toptools-i asju lähevad ka need asjad katki kui miski ikka igaveseks kinni roostetanud on.

mannesmanni kõige nõrgem osa on kohver ise Big Grin

Nii on, kohvri lukustused on nõrga võitu- ei tasu sinna peale astuda!
...ja vanematel komplektidel ei taha mõned asjad enam omal kohal püsida, kui pesad väga pehmeks on kulunud.

Taivo
55624799
Vasta
#10

mul millegipärast mannesmanni väikese nared pole vastu pidanud endal 2 komplekti mõlemad katki
Vasta
#11

Ma pean ka lähimas tulevikus ühe komplekti juurde ostma. Olen samuti Mannesmanni vaadanud. Samas olen täielik Bahco fänn. Suure Bahco komplekti ostsin oma 15 aastat tagasi. Uskuge või mitte, aga ma teen sellega tänaseni tööd ja seda igapäevaselt leiba teenides ja mitte hellitades. Kui ikka vaja, läheb kahe meetrine toru taha ja tuld. Aegade jooksul on läinud katki väike tirr, kardaan, pikendus, paar otsikut kuid ta kestab siiani.

Bahco'lt on mul kasutuses veel näpu liigutusega regullitavad kullinokad (maailma parimad), plekikäärid ja lõiketangid. Viimased on samuti 10 aastat tööd teinud, ning teevad edasi. Lõigatud on nendega kõike kuhu aga käeramm peale hakkab. Kullinokkasid ma kasutan vist enim kõigist tööriistadest üldse. Nad on lihtsalt nii kuramuse hästi tehtud, et sa ei oska enam teisiti, kui oled korra neid kasutama harjunud.

Ma ei saa aru sellest 'mõistusega kasutamise' printsiibist. Juhul kui ikka on vaja jõudu rakendada, siis tuleb seda teha. Kui läheb katki, saab alati uue osta, kuid vähekenegi korralikud riistad peavad vastu ka lollile jõule. Vähemalt Bahco peab.

Teine firma millega ma olen kokku puutunud on Vata. Jälle, kuradi head võtmed ja mõnusalt odavad. Vanim komplekt on mul 10 aastat igapäeva kasutusel.

Millega ma rahul ei ole, on Kamaza Tools. Tirrid lagunevad ja on vastiku disainiga. Sellise raha eest ootaks paremat. Samas võtmed ise on head.

Parem varblane käes, kui kajakas pea kohal!
Vasta
#12

IKH-d müüb meil Tööriistamarket. Alul olin üsna skeptiliselt meelestatud nende "eeguse" välimusega virblite suhtes. Aastatega on tekkinud respekt. Erilise plussina tooks välja uskumatult vastupidavad narred. Kõikvõimalikud pakendid/kohvrid on neil tööriistadel ainult eriliselt kasutajavaenulikud.



(09-03-2014, 19:13 PM)rocker Kirjutas:  Lugu järgmine. Plaanis lähiajal endale üks korralikum tööriistakomplekt soetada. Peaks sisaldama padruneid, võtmeid, otsikuid jne.
Eelarveks kuni 300 euri.

Hetkel silma jäänud IKH oma, hinnaga 239 kohaliku eerikut.

http://www.ironsec.fi/webmarket/hylsysar...8io7fhb9v7

Kiitke oma jagusid ja jagage linke!
Vasta
#13

mul selline 10 aastat kasutuses ja kõik asjad siiani terved ja töötavad, kodukasutuses väga hea- http://www.anttila.ee/shop/et/anttilaee/...216--malli
Vasta
#14

Julgen ka GeeTee komplekte soovitada - endal juba 6a aktiivselt kasutuses ning kõik terve!
Mannesmanni komplekti otsikud pehmed, 1/4" narre kehvake, muu tundub ok olema.

(10-03-2014, 17:17 PM)maisalup Kirjutas:  mul selline 10 aastat kasutuses ja kõik asjad siiani terved ja töötavad, kodukasutuses väga hea- http://www.anttila.ee/shop/et/anttilaee/...216--malli
Vasta
#15

(10-03-2014, 17:17 PM)maisalup Kirjutas:  mul selline 10 aastat kasutuses ja kõik asjad siiani terved ja töötavad, kodukasutuses väga hea- http://www.anttila.ee/shop/et/anttilaee/...216--malli

+1. Tõsi, alles 7 aasta läheb...Big Grin

Padrunisaba lõhkumiseks oli vaja kogu minu keharaskuse sadat kilo pea kahemeetrisele varrele...Toungue varuosa oli pea 3 € väärtuses toonaseid kroone.
Vasta
#16

Würth on kindlapeale minek. Kõik komplektid on eraldi saadaval (lehtsilmus, padrun, kuuskant, torx, E jne...) Karbid on tugevad (plekist), kruvikad on sellised millele saab haamriga pähe anda, narre ei lähe katki ja narrel on klikke rohkem kui kuus (kes nendega leiba teenib saab aru millest ma räägin) Ja kui tõesti peaks narre katki minema siis on saadaval remontkomplekt.
Mõnda Würthi tööriista saab tööriistamarketist odavamalt kätte... näiteks Würthi kullikad on tegelt Knipex´i toodang.

Isiklikut ei näe mõtet mingit Mannesmanni paska osta, lõppude lõpuks pead ikka ostma ühe odava ja ühe hea tööriista. Samuti on nimega tööriist likviidne kaup, enam vaja ei ole saad alati raha vastu tagasi vahetada
Vasta
#17

(10-03-2014, 17:51 PM)Laurts Kirjutas:  Würth on kindlapeale minek. Kõik komplektid on eraldi saadaval (lehtsilmus, padrun, kuuskant, torx, E jne...) Karbid on tugevad (plekist), kruvikad on sellised millele saab haamriga pähe anda, narre ei lähe katki ja narrel on klikke rohkem kui kuus (kes nendega leiba teenib saab aru millest ma räägin)
Mõnda Würthi tööriista saab tööriistamarketist odavamalt kätte... näiteks Würthi kullikad on tegelt Knipex´i toodang.

Isiklikut ei näe mõtet mingit Mannesmanni paska osta, lõppude lõpuks pead ikka ostma ühe odava ja ühe hea tööriista. Samuti on nimega tööriist likviidne kaup, enam vaja ei ole saad alati raha vastu tagasi vahetada

Kõik on õige, aga hind on see mis eemale peletab. Big Grin

Ps: Ise kasutan ka väga palju würthi võtmeid, kuna enamus võtmetest kestavad paremini kui hiinakad. Aga alati peab võtme ostu planeerima Big Grin

Come to the dark side, we have cookies!
Vasta
#18

Julgen soovitada ka Mikco industries. http://www.stokker.ee/p:1017125/kasitoor...-2-144-osa

Ise üle aasta kasutanud all lingil olevat komplekti ja hetkel ei oska paremat tahta, soodukaga on hind ka vastuvõetav, ilma soodukata stokkerisse ei satu.
http://www.stokker.ee/p:1655089/kasitoor...1-2-62-osa


PS 84', 83', 82', 80', 79', 77', 76', 75', K-15, K-16, M-15; M-16
Vasta
#19

Selle Mikco narred on äravahetamiseni sarnased paar posti ülevalpool oleva GeeTee komplekti narredega Big Grin

Nüüd ok, ostad sellise komplekti, maksad palju raha kuid seal komplektis on sees väga palju mõttetuid asju nagu näiteks
-tellitav võti
-kullinokad paistavad sellised naljakad, valida saab vaid mingi 6 vahemikku... tuleks ikka nagu korralikud juurde osta
-lehtsilmused max 19mm on raudselt vähe, võiks ikka olla kuni 32mmm, (äärmisel juhul kuni 27mm) jälle tuleb mõned juurde osta, padrunid on vist seal kuni 32mm
L-kujulised kuuskandid leiavad aint siis kasutust kui tõesti padruniga peale ei saa
Igasugu kruvikeeraja otsikud mida "kiir"ühendusse toppida - tegelikult igapäevatöö juures ei asenda see vahetatavate otsikutega jama päris kruvikeerajad.
Siis on seal kolme mõõtu mingeid katusekruvi keeramise padruneid, auto küünlavõtmed, nende asemel võiks olla korralik 1/2" jäik saba
Vasta
#20

(10-03-2014, 19:13 PM)Laurts Kirjutas:  Selle Mikco narred on äravahetamiseni sarnased paar posti ülevalpool oleva GeeTee komplekti narredega Big Grin

Nüüd ok, ostad sellise komplekti, maksad palju raha kuid seal komplektis on sees väga palju mõttetuid asju nagu näiteks
-tellitav võti
-kullinokad paistavad sellised naljakad, valida saab vaid mingi 6 vahemikku... tuleks ikka nagu korralikud juurde osta
-lehtsilmused max 19mm on raudselt vähe, võiks ikka olla kuni 32mmm, (äärmisel juhul kuni 27mm) jälle tuleb mõned juurde osta, padrunid on vist seal kuni 32mm
L-kujulised kuuskandid leiavad aint siis kasutust kui tõesti padruniga peale ei saa
Igasugu kruvikeeraja otsikud mida "kiir"ühendusse toppida - tegelikult igapäevatöö juures ei asenda see vahetatavate otsikutega jama päris kruvikeerajad.
Siis on seal kolme mõõtu mingeid katusekruvi keeramise padruneid, auto küünlavõtmed, nende asemel võiks olla korralik 1/2" jäik saba

Sellepärast mina ostangi eraldiseisvaid komplekte, kuna need multifunktsionaalsed on nagu on Big Grin. Korralikku tööd nendega ei tee. Teeääres nussid ää aga garaasis viskad pooled võtmetest mis seal komplekti on, nurka.

Need otsikud mis seal on, need pole kasutaja sõbralikud. See ühine padrun, kuhu otsikuid sisse saad toppida läheb alati tuksi.

Näpitsad, kullinokad, lõiketangid - kellele neid seal komplektis vaja on. Kullinokad on seal saastad, näpitsaid kasutad ikka üli harva ja lõiketangid tunduvad ka olema sellised, et teras traati lõigates minestavad ää.

Jne võib neid vigu välja tuua.

Mõtetuid pudinaid täis, mida iialgi normaalselt ei kasuta ja maksad kallist raha ka nende eest. Rolleyes

Come to the dark side, we have cookies!
Vasta




Kasutaja, kes vaatavad seda teemat: 1 külali(st)ne