LED tuld järelhagisele
#1

Tervist,

Oleks tarvis LED tulesi järelhaagisele aga loomulikult selliseid pole leidnud nagu tarvis oleks.
Tarvis sellised tulesi ,millel on ka udutuli ja tagurpidi käik olemas, kuna haagis on momendil valmimisel.
Aga asi pole veel nii lihtne, nimelt ei saa tule kõrgus olla üle 120mm ja pikkus võiks olla ka alla 200mm ja paksus kuni 60mm
(max mõõdud 200X120X60mm)

Loomulikult sobiks tavalised tuled ka aga vaevat noidki on sellistes mõõtmetes saada.

Kes oskab soovitada, kust võiks sellistele parameetritele vastavaid tulesi saada, andku teada.
Vasta
#2

(10-03-2014, 23:36 PM)juss Kirjutas:  Tervist,

Oleks tarvis LED tulesi järelhaagisele aga loomulikult selliseid pole leidnud nagu tarvis oleks.
Tarvis sellised tulesi ,millel on ka udutuli ja tagurpidi käik olemas, kuna haagis on momendil valmimisel.
Aga asi pole veel nii lihtne, nimelt ei saa tule kõrgus olla üle 120mm ja pikkus võiks olla ka alla 200mm ja paksus kuni 60mm
(max mõõdud 200X120X60mm)

Loomulikult sobiks tavalised tuled ka aga vaevat noidki on sellistes mõõtmetes saada.

Kes oskab soovitada, kust võiks sellistele parameetritele vastavaid tulesi saada, andku teada.

Mine tööriista marketisse. Seal on valik päris suur.

Come to the dark side, we have cookies!
Vasta
#3

Otsi kolmnurgata mudeleid. Tööriistamarketis on olemas.

Udu- ja tagurdustuli tuleb siis küll eraldi paigaldada.
Vasta
#4

Tellisin välismaalt tuled(euro nõuetega vastavad), meiemaal polnud selliseid kuskilt saada, ise olen rahul Big Grin
Vasta
#5

(08-04-2014, 11:23 AM)juss Kirjutas:  Tellisin välismaalt tuled(euro nõuetega vastavad), meiemaal polnud selliseid kuskilt saada, ise olen rahul Big Grin

Ehk jagad oma leidu ka teistele?
Vasta
#6

Tellisin sellise firma tooted: http://www.ledautolamps-uk.com/en/
Eestis on edasimüüja: http://www.carsmart.eu/ aga valik väikene ja hinnad krõbedad.

Ja nüüd tekkis küsimus, et kas tulede juhtmeteks võib/tasub panna kummikaablit ( http://www.esvika.ee/tooted-ja-hinnakiri/index.php?option=com_virtuemart&page=shop.browse&category_id=123&Itemid=69&limit=20&limitstart=20 ), mis minuarust kannatab tunduvalt paremini väntsutamist, kui "erilised" haagise juhtmed.
Vasta
#7

Mul paadikärul kummikaabel üsna mitu aastat kasutusel.Sellelt lehelt jäi silma lamp koodiga 99ARL2,aga hinda ei suutnud leida ja kuidas tellida?
Vasta
#8

Vot just see kummikaabel ongi kõige õigem asi senna kui tahad kestvat asja teha. Need spets madeinchiina kaablid ei kõlba kuskile...
Vasta
#9

Sellelt lehelt jah ei saa üksiküritajana tellida, nende jaoks kogused liialt väikesed, suunasid soome edasimüüja poole ja sealt jõudsin carsmat-ini välja, neil peaks ka selliseid tavalisemad letis olema.
Ise tellisin ebey-st.
Vasta
#10

Nonii, käruraam tsingist lõpuks tagasi ja huraaga juhtmeid vedama ja ühendama!
Algselt oli plaan juhtmeotsad kokku joota ja liimiga termokahanev peale. Aga väga kehva on omavahel kokku joota 3+2 juhet(mass) ja siis veel lootus, et liimiga termokahanevaga saab ühenduse veekindlaks.
Momendil veel läbi käinud mõte, et panna veekindel harukarp aga pole nii pisikest harukarpi näinud (55mm x 28mm x 300mm) mis mahuks nendesse mõõtmetesse.

Võimalik oleks ka asi ära lahendada pistikutega aga momendil pole leidnud veekindalt pistikut, mis sobikid selleks otstarbeks.
Samuti on keeruline ühe klemmi alla panna mitu juhet, kuna enamus juhtmed on 1,5mm2.
Vasta
#11

pane tavaline tihe harukarp aga lase sisse silikooni
ehk sellist elektiku silikooni mis ära ei tahene on dielektriline ja just ette nähtud veekindla kaitse moodustamiseks sellistes kohtades.

mina nägin sellist asja müügil elektroskandia poes.
Vasta
#12

(02-07-2014, 22:30 PM)juss Kirjutas:  Võimalik oleks ka asi ära lahendada pistikutega aga momendil pole leidnud veekindalt pistikut, mis sobikid selleks otstarbeks.
Samuti on keeruline ühe klemmi alla panna mitu juhet, kuna enamus juhtmed on 1,5mm2.
Mina ikka joodaks. Pistikud seenetavad aja jooksul ära ja hakkavad jubima. Enda vanal zubrikulisel jätsin alles vaid ühe pistiku - selle mis auto külge läheb! Big Grin Ja ei mingit n****i enam!
Kui sa jootele veel süldiga termokahaneva peale tõmbad, no mis saaks veel parem olla? Siilikärssa täis löödud tavaline harukarp, kus kruviklemmid sees, tundub selline "ühe munaga" lahendus. Olen välioludes kasutanud veekindlat karpi ja tavotiga määritud kruviklemme. No käib kah mõni aasta, siis kipub ikka seenetama ja ühendused jubima.

Füüsika on valus ja matemaatika teeb vaeseks, kui sa nende sõber ei ole.
Vasta
#13

4x4 foorumist olen lugenud,e haagise pistikud surutakse tavotti täis seest ja pidi ka poris kestma.Silikooni surud täis,vaja kontrollida parandada miskit siis silikooni sees ei tee ju miskit küll aga tavoti sees.Tavoti sees kruvid ja klemmid ei roosteta.
Vasta
#14

Mina olen ka oma silmaga näinud, et plastkarbile oli isegi nippel külge pandud Smile . Itsitasin siis... aga kui ühe MTZ jutmeid jätkasin, siis panin kah ühenduse määrde sisse! Tegin lihtsalt - plastrüüs, määret täis ja mõlemad otsad plastklambriga kinni. Haagisele, kus lendab kõik, mis teel juhtub olema, selga, tuleb teha korralik ühendus. Siis jääb ainsaks igaastaseks peavaluks auto-haagise vaheline ühendus. See tahab pidevalt määrimist saada, abiks igast aerosoolis olevad möksid.


Vasta
#15

Kui ümber pole vaja ühendada, siis ise ka joodaks. Kuumkahanev rüü ümber ja hea küll. Osadel rüüdel on veel mingi liim või plöks ka sees-need peaks päris kindlad jääma.

You see, pal, Elvis can´t read a contract.
All he knows is, no Ferrari, no rides with the top down.
Vasta
#16

see silikon millest mina rääkisin ei tahene !
ehk jääb selliseks nagu tuubist tuleb
ja plussiks tavoti ees on see, et on läbipaistev.
võtad kaane maha ja surud testri juhtmed õigesse kohta
tee sama asja tavoti sees Cool
Vasta
#17

(03-07-2014, 10:25 AM)MeelisV Kirjutas:  see silikon millest mina rääkisin ei tahene !
Oskad õelda mis on silikoni max temperatuur, mida kannatab?

Oli idee, et silikoni panna peale juhtmete kokku jootmist ühenduskohale ja siis liimiga termokahanev peale(minuarust liimiga termokahaneval liimi vähe)
Vasta
#18

Kui peaksin käeseljalt ennustama, siis ütleks, et termokahanevale fööniga kuuma andes läheb see mittetahkunud siilikärss keema ja mullitama ning rikub kõik ära. Igal juhul peab proovitüki peal katsetama.

Füüsika on valus ja matemaatika teeb vaeseks, kui sa nende sõber ei ole.
Vasta
#19

(10-07-2014, 13:06 PM)juss Kirjutas:  
(03-07-2014, 10:25 AM)MeelisV Kirjutas:  see silikon millest mina rääkisin ei tahene !
Oskad õelda mis on silikoni max temperatuur, mida kannatab?

Oli idee, et silikoni panna peale juhtmete kokku jootmist ühenduskohale ja siis liimiga termokahanev peale(minuarust liimiga termokahaneval liimi vähe)


kui nii, siis pigem juba termokahanev, mille sees on kuumliim. Olen ise teinud vastava läbimõõduga liimiga termokahaneva puudumisel nii, et liimin juhtmed kokku ja tõmbad termokahaneva peale. Siis selle kahanemise tulemusel pigistatakse liim sinna kuhu vaja. Jah, siis jääb ühenduskoht suht jäigaks, see on ainus miinus. Variant on veel uurida elektrike ühendusmuhve, seal peaks liimi asemel bituumeni või pigi taoline ollus olema, aga antud asjada endal kokkupuude puudub, olen vaid näinud

edit: nägin, et iuse juba mõtlesidki liimiga termokahaneva peale, minupaha Smile aga siis pane jah lihtsalt kuuma liimi juurde, niipalju et piisab.
Vasta




Kasutaja, kes vaatavad seda teemat: 1 külali(st)ne