paagi jootmine
#21

Samas lihtsaim ja vanakooli viis oleks leeklamp-joote tõlvik( kirvekese kujuline punasest vasest ja metallist varda otsas) jootetina ja ortofosfor hape (saltser, ehk tsingi ja soolhappe lahus ei ole hea) ja tuli ülesse ja tina jookseb ise sinna kuhu vaja. (Vanakooli värk ikkagi, sest hapnikku ja atsetüleeni pole igal "restaureerijal" kodus võtta.

Tegelikult on alati kõige ohtlikumad inimesed ühiskonnas truualamlikud käsutäitjad kelle ainuke soov on
                                           OLLA KEEGI JA SILMA PAISTA
Vasta
#22

Vasega tuleb joota ja booraksit saab ehituskauplusest kilokaupa osta!
Hammerite võib soovitaja endale saba alla pintseldada (ka seestpoolt).
Vasta
#23

(05-08-2014, 16:34 PM)motamees Kirjutas:  Mina mäletan ka, et tegemist oli nagu booraksiga.
Seda ma ise ka pead murdsin, et kumb ta oli, kas boorhape või booraks. Ärge siis kõvasti lööge... Rolleyes
Aga kui seda booraksit tõepoolest ehituskauplusest osta saab, siis teen sõbrale kingituse. Ta juba ammu räägib, et kui ainult saaks vasega joota! Varrast tal vist isegi oli.

(05-08-2014, 16:22 PM)znif9 Kirjutas:  No ikka saab boorhapet. Näiteks:

http://seemnemaailm.ee/index.php?GID=4669
http://keemiakaubandus.ee/toostuslik-keemia/
Ai sa pagan, kui hea link! Avastasin hämmastusega, et isegi lämmastikhape vabalt müügil. Mina arvasin, et seda inemistele niisama vabalt ei müüda. See on nimelt hea lähteaine igasugu "pahadele kemikaalidele", mida kodus teha ei tohi. Rolleyes

Füüsika on valus ja matemaatika teeb vaeseks, kui sa nende sõber ei ole.
Vasta
#24

"Varda" asemel sobivad ka vanad "Vasar"-a snepperluku võtmed...wc loputuskasti ujuki vars... ja palju muud, mis on "kollast" värvi metall Big Grin

Tegelikult on alati kõige ohtlikumad inimesed ühiskonnas truualamlikud käsutäitjad kelle ainuke soov on
                                           OLLA KEEGI JA SILMA PAISTA
Vasta
#25

Kas lihtsam ei oleks hõbedaga joota ?
Igapäevaselt oma töös puutun kokku metall torude ja vask torude kokku jootmisel.
Ostad räbustiga hõbe pulga ja ehitus poest mingi odava gaasi pitsi koos baloonidega ja kunagi läheb kindlalt veel vaja. (youtube-st vaatad õpetus fideosid)
Vasta
#26

Palju see hõbejoodis tempi kannatab? Küsin, sest sügisel on plaanis keskküttekatla suitsulõõri soojusvaheti teha. Olemasolevate torude kasutamine aga eeldab jootmist.

Füüsika on valus ja matemaatika teeb vaeseks, kui sa nende sõber ei ole.
Vasta
#27

Tsitaat:Palju see hõbejoodis tempi kannatab

Anapol ütleb, et max 200 kraadi. Seal samas Anapolis on igasugu jootmiste tarvis räbustid ja jootematerjal müügil, pole vaja vasara võtmete ja peldikupottidega jamada.
Vasta
#28

(06-08-2014, 09:23 AM)Envir Kirjutas:  Seal samas Anapolis on igasugu jootmiste tarvis räbustid ja jootematerjal müügil, pole vaja vasara võtmete ja peldikupottidega jamada.

Poest või firmast ostmine peaks ikka viimane asi olema, on siis vaja kapitalisti ja välismaa valget meest nuumata? Sad
Esialgu tuleks siiski vanad võtmed ära kasutada, ja edaspidi, kui tõesti ka vetsupotid kõik on ülessulatatud ja ära joodeldatud, siis tuleks süda kõvaks teha ja isikliku suurtükimoona kallale minna. Võtate järjest moona ette ja lammutate unitaarlasu laiali, rohi välja, süütekapsli keerate ka küljest ja hakkate aga hülsi servast messingribasid lõikama. Tegelikult võiks kohe moona kallale minna, kui kvaliteetset materjail vaja, kuigi ei tea, vb vetsupoti vardad on veel paremast segust tehtud. Cool
Vasta
#29

Viimases hädas sai räbustina pesupulbrit e. kaustilist soodat kasutatud kui ootamatult hädaline tuli. See küll alul mullitab- kristallvesi lahkub. Ja joodiseks lõikasid vana suurtükihülsi spiraalis ribadeks, autoradiaatori vannist sai ka ribasid lõigatud. Mõni materjal jooksis paremini, mõni s...mini. Hõbe oli eriti lux töödele, näiteks pooleksmurdunud süütevõti Jawal. Kassile paar viidikat hea desarmeerimissoovituse eest! Tuleks korra urkainas ära käia.
Vasta
#30

Ukraina põle mõtet minna, tänapäevased kestad on rauast tehtud. Hõbejoodisega on see, et kui varda hinda näed siis läheb isu kiirelt üle.
Vasta
#31

(06-08-2014, 11:25 AM)autojuht Kirjutas:  Ukraina põle mõtet minna, tänapäevased kestad on rauast tehtud. Hõbejoodisega on see, et kui varda hinda näed siis läheb isu kiirelt üle.

Kui terve varras peale sulatada siis läheb küll kalliks jah Big Grin
Kui tasuta teha, siis paak lõkkesse ja ootab kuni ilusti punaseks läheb, siis võtab pesupulbri (soovitan BIO EST) kallab peale ja ootab kuni klaasjaks muutub.
Siis võtab vanad võtmed ja igasuguse mandi peldiku poti seest ja hakkab peale sulatama.
NB. Peab hoolikalt jälgima, et liigselt kuuma ei anna muidu võib läbi põleda või paak oma kuju kaotada (soovitan grilli peal keerutada).
Samas kui juba grillid võid teha vorste ja rüübata õlut, läheb aeg kiiremini ja joogise peaga tundub tulemus ka vähe parem Big Grin
Vasta
#32

kuid ikkag, et mitte minna bensiinilõhnalise paagi juurde lahtise tulega on parim kirvetaolise punasest vasest tõlvikuga, ortofosforhappe ja madalatemperatuurilise jootetinaga( muu joodisega) see tilkumine paagist lõpetada. Töö ju teostatav käepäraste vahenditega... Lihtne nigu nael.

Ps. Iga küla S E P P saaks sellise tööga hakkama... vanasti käisid naised, kes lapsi ei saanud kah sepa juures nii kaua, kuni piim hakkas tissi tilkuma... Big Grin

S I E S T A........kellaaja järgi Big Grin

Tegelikult on alati kõige ohtlikumad inimesed ühiskonnas truualamlikud käsutäitjad kelle ainuke soov on
                                           OLLA KEEGI JA SILMA PAISTA
Vasta
#33

(05-08-2014, 12:33 PM)motamees Kirjutas:  
(04-08-2014, 21:31 PM)AnatoliJermakov Kirjutas:  Esiteks joodetakse paaki ikkagi seestpoolt. Ehk tuleb otsida paagi seestpooltjootjat.

Odav võimalus on osta purk Hammerite värvi ja suts peale tõmmata puhastatud pinnale. Eriti hea, kui sõbral on värvi purgipõhjas olemas, sest seda kulub tõesti pintsli otsaga. Endal kiirkorras sai nii tehtud ja peab nagu kulda.
Kasutajal on imelikud soovitused.
Tänu Hammerite soovitusele ei usu ma ka paagi seespoolt jootmisesse (pole ennem kuulnudki). Hammerite on nimelt bensiiniga lahustuv. Ma värvisin kunagi oma tsikli paagi üle. Hiljem pidin ümber tegema.
Usaldus on kerge kaduma, raske taastada...

Minul pole hammerite veel ära lahustunud ja on terve suve mu igapäevase töölooma paaki koos hoidnud. Vb tõesti ta pikas perspektiivis ei pea ja ma ei teagi seda aga siiani hoiab kenasti. Ütleks niipalju, et ei tasu kohe näpuga näidata ja lolliks tembeldada, kui sa ise oled samuti õppinud omal nahal, et ta üks bensiiniga lahustuv kraam on. Eks me kõik siin jagame omi kogemusi, mitte midagi muud. See usalduse kaotamine on nüüd küll üks imelik jutt, ei vaevu seda teemat enam arendama.

Ja seestpoolt joodetakse paaki bensiiniga!
Vasta
#34

(06-08-2014, 16:55 PM)AnatoliJermakov Kirjutas:  ... Ütleks niipalju, et ei tasu kohe näpuga näidata ja lolliks tembeldada, kui sa ise oled samuti õppinud omal nahal, et ta üks bensiiniga lahustuv kraam on...
Näita mulle ka seda lolli templit. Minu käes seda küll pole.
Peale bensiiniga lahustuvuse on Hammeritel veel paha komme kilduda kivilöögi tagajärjel. Eks ta üks aiapostivärv ole... tegelikult ka.
Vasta
#35

Usun, et see pole hea variant. Oli lihtsalt käepärast ja puudub keevitus. Talvel tuleb paak korralikult ära parandada.

Kõige kehvem on, et kui on paagis üks väikene leke, siis usutavasti on rooste seestpoolt juba rohkem jama teinud ja tuleb ikkagi seestpoolt roostele käsi ette panna. Keevitad muidu ühe täpi augule ette aga metall on ikka õhuke ümberringi. Siin mainitud liiv+segumasin on hea variant. Veel räägitakse, et võib võtta oma mutrite/poltide purgi ja selle paaki kallata. Paak mähkida paksema teki sisse ja pesukuivatustrumlisse ilma kuumata keerlema, kui on sellist masinat võtta. Peaasi, et kõvasti keerelda saab ja rooste lahti peksab. Mina läheks ikkagi fosforhappe teed, et kõik paagipõhja pragudest ka rooste ära neutraliseeriks.

Kui paak puhastatud, siis jah, pesta läbi ja korralikult ära kuivatada. Ning siis kas kohe värske benss sisse või ikkagi parim variant on uus kaitsekiht sisse tõmmata. Minu siklil oli tehase poolt punane kiht paagi seestpoolt sisse tõmmatud ja selle häda on see, et ei erista teda värvuselt roostest.

Kas kellelgi on kogemust paagi seestpoolt katmisega? Internetis tuulates leiab igasugu vahendeid aga ise pole proovinud. http://www.caswellplating.com/restoratio...ealer.html
Vasta




Kasutaja, kes vaatavad seda teemat: 1 külali(st)ne