Papa Heino Züntapp surmasõidud
#1

Lugu siis niisugune Koit helistas et Arknas on vaja filmivõtetele minna japalus minu abi seal tsikli taltsutamisel juttKS 750.Mina ullikene muutsin oma päevakava ära kuigi oli tähtis äriasi ajada sellel päeval.Jõutsime lõunaks siis Rakvere lähistele filmivõtetele aga nagu alati kõik venib nende ajas.Lõpuks oli näitleja kohal japroovisöiduks valmeis ja teadmine et inimene ei ole kunagi mootorratta roolis olnud.Koit palus et mine kaasa ja istusin tagaismele,kõik ok sidur pidur õpetetud jasõit hakkas.Paarsada meetrit ja inimtühi ristmik ja Merle ,murrab v askule mina käsin keera paremale ja väike auk..petooniäär leks vasakule ning sügav mudatiik,sinna maadusime,tsikkel korviga tiigis meie ledasime mutta,õnn etsikkel Talle peale ei lennanud sest kas ma olekeks jõudnud seal seda Zündappi Ta pealt ära tõsta.Sellest pole ´mõtet rääkida millesed välja nägime ja kuidas see muda HÄSTI lõhnas.Saime tsiksli teiste abiga välja ja ma kõdisin tükiaega aluspükstes võtteplatsil kuni mulle leiti mingid naistetööpuksid jalga.see veel ei ole kõik mina külmetasin ja värisesi autos kui Koit ütles et tule kohe võtteplatsele et läheb sõiduks aga ikka sama inimene rooli,mina keeldusin katekoorilselt tagaistmele minemast ja nii ta üksi sõitis ja loomulikut ristmikust ots läbi 1,5m hekki ja õnneks 10cm enne maja seina sai pidama.Siis lõpuks tuli ka ressisoril mõitus pähe ja pandi teine naine rooli kes oli knagi ATV sõitnud oli teine päris tragi naine jatsikkel jäi terveks.Seal oli ka palju muid jamasid aga ma ei jõua kõikke siis taguda.Koidu poeg lubas ka pildid saata siis panen need juurde.näitlejanime ma ei avalda sest need meie sedused ....pärast mine kohtusse.
PS kirjavigu ma eihakkaparandama nagu arusaanud et netis kiirkirjutajad ei sellest probleemi.
Vasta
#2

Räägi veel...päris huvitavaks juba läks.
Vasta
#3

Helista koidule ta räägib,maolen vilets kirjutaja,või helista mulle ma katkestan kõne ja helistan tagasi
Vasta
#4

Kui keegi sellele vastu ei ole, siis võin pildid avalikult üles riputada. Smile

[Pilt: ratas.jpg]
Vasta
#5

(20-04-2014, 22:40 PM)mistac Kirjutas:  Kui keegi sellele vastu ei ole, siis võin pildid avalikult üles riputada. Smile

[Pilt: ratas.jpg]

http://web.zone.ee/mistac/ratas.jpg?2
Vasta
#6

Mina neid pilte ei näe
,kas peab jälle kusgile ragisteerima,miks teete asja vanaele nii keeruliseks
Vasta
#7

(21-04-2014, 10:46 AM)Armex Kirjutas:  Mina neid pilte ei näe
,kas peab jälle kusgile ragisteerima,miks teete asja vanaele nii keeruliseks

Jah, tule registreeri end meil Türil ära! Kui ülevaatuse läbid, anname Sulle registreerimismärgi, avame kolmanda silma ja hakkad nägema lausa läbi seinte. Maksab ainult 250.-
(siis kui noorte näitlejannadega tsikliga kihutamas ja sopaaugus suplemas käid, siis ei ole "vanae"? Toungue )
Vasta
#8

[Pilt: ratas.jpg]

Ma ei tea, kas pilti näha on?
... aga, kas see on nüüd seesama Heino ratas?

No poisid!
"Seatemp" on selle kohta väga leebelt öeldud!
Need, kes selle korraldasid, oleks võinud ise sinna mudaauku jäädagi!

Terv. Märt Aarne
www.vanatehnika.ee
Vasta
#9

Väärika vanahärra väärikas m.ratas ei salli idiotismi ja kohtleb seda üritajat kindlakäeliselt...Hr Reinjärve vaim jälgib, mis toimub tema zündappidega. Mitte kunagi ei saa ükski rezisöör määrata vanatehnikale juhti või liikumise moodust. G.Otsa filmis keeldus vana sõja Indiani juht mootorratast käivitamast, sest oodates filmi võtet oli see ülekuumenenud. Juht niisama tõukas jalgadega sadulas istudes. Sobis küll. Kinomehed ei tunneta eseme väärtust ja ajalugu, neile on see rekvisiit , mida võib õhku lasta, puruks peksta jne. Hr Reinjärve vaim jälgib...Cool
Vasta
#10

(21-04-2014, 12:09 PM)kass Kirjutas:  
(21-04-2014, 10:46 AM)Armex Kirjutas:  Mina neid pilte ei näe
,kas peab jälle kusgile ragisteerima,miks teete asja vanaele nii keeruliseks

Jah, tule registreeri end meil Türil ära! Kui ülevaatuse läbid, anname Sulle registreerimismärgi, avame kolmanda silma ja hakkad nägema lausa läbi seinte. Maksab ainult 250.-
(siis kui noorte näitlejannadega tsikliga kihutamas ja sopaaugus suplemas käid, siis ei ole "vanae"? Toungue )
Ohh seda kadetust,seepole midagi noor näitleja vana ära suitsetaanud,kustuta ise a äramis rohkem läks.mina sulle seda raha ei hakkamaksma oleks naissoost siis ütleks kuhunselle raha pistma peaks,mõtetu ja rumala linnnnna mees nagu oled,kui paidest tuled ja Türilt mõõda sõidaad siis tea et see on Võhma eeslinn.Võhmas on kõik,kirik ,litsimaja,kõrts,Türil kaks kõrvut vanarauaplatsi kogu linn mis ei vääri linna nimegi.
Vasta
#11

No täitsa kino mis.....
Filmi tegijate poolt oleks olnud lihtne küsida näitlejalt,et "Kas oskad tsikliga sõita?" Ja eitava vastuse korral oleks saanud hakata varem näitlejat õpetama või organiseerima õpet..... See pole ikka niisama,et paned suvalise metsast tulnud inimese "lendurikabiini" ja lased tal maanduda kasvõi näiteks kuuselatva .......... selleks on vaja ikka kogemusi.
Kahtlustan seda,et vast Heino tasakaaluka mehena ei oleks ka nüüd verest välja löönud,kui selline asi oleks tema juuresolekul juhtunud....aga nagu mu üks tuttav tädi vahest ütleb:" Üle pe.sse töö."
Vasta
#12

hinot väga hästi tunndes tean et ta oleks muianud selle jama peale,isegi mina tuima kõhugamees võttis natuke kõhedaks kui mõtlesin tagajärgedele,sest telf. oli nöörist lahti lennanud ja arvasin et mudatiigis tahtsin abi kutsuda lõpuks leidsin oma UNIC moto fliisi vahelt,enne olin juba käinud mudaaugus otsimas
Vasta
#13

Kuna ühe osalise poolt on nõusolek antud siis pildid on saadaval

http://web.zone.ee/mistac
Vasta
#14

Loomulikult oleks võinud Merca pidanud enne filmipäeva läbi tegema tsiklilubade koolituse ja eksami, esialgu siis A1 vms kuni 125 ccm ja võttel tsiklit Ja ksf! Armexi jalgadega siputades edasi liigutama! Aga kas keegi just sinna sopaauku oleks pidanud jääma, seda nüüd küll ei arva. Kuigi oleks võinud ka asi kurvalt lõppeda.
Tegelikult õnnetus juhtuski kohe "õppesõidul" aga eks teised tea kõik paremini, et mis ja kuidas. Oleks võinud hoopis hiina rolleriga sõita või Armexil sääred ära raseerida ja teda kehadublandina kasutada...

Aga Ksf! Armexile, viimane pakkumine - 200.- ja lisaks kolmandale silmale ka sinine! Siis on ka auditoorium rahul. Cool
Ja kus see L-maja Teil seal Võhmas on?

Vaatasin pilte ka, seda Sa ei rääkinudki, et Sul lausa püksi tuli ja mitte vähe!?
http://web.zone.ee/mistac/20140416_144716.jpg?2
Õnnelikult lõppenud õnnetus (kuigi püksid peaks ikka ära viskama), teeme järeldused ja oleme teine kord targemad. Aga siis juhtub kellelgi teisel. Ja tsiklid peavadki sõitma ning ega Heinol ta ka kodus toas vati sees klaveri peal ei seisnud.
Vasta
#15

Kahjuks pole see esimene ja ilmselt ka mitte viimane sarnane lugu. Ühes teises seltskonas on seda arutatud juba,kuidas kultuuri/kunsti rahvas meie vanatehnikaga tegelikult ringi käib(loe: taguridi löödud uksed jne). Küll aga on see lugu pigem halbade asjade kokkusattumus.
Ei oska mina öelda,mida kadunud Heino oleks seda vaatepilti nähes teinud,kuna ma teda isiklikult ei tundnud. Küll aga jääb mulje,et mida olen ka vahest ise kogenud. Mitte omanik ei vali masinat vaid masin valib omaniku!


Vasta
#16

Ma küll poleks mingile suvalisele sõita and selle Zündappiga. Päris nõme...
Vasta
#17

Jaa, 30 tuhat $ launurgale ja las siis proovivad sõita
Vasta
#18

Tegelikult oli mul kunagi hirmus soov sõita GAZ AAga ,vestlesin tuttava auto omanikuga ja tema tegi mulle tingimused selgeks. Tänaseni pole sellest küll midagi saanud aga kuna mul ka kogemus null säärase aparaadi käsitlemisel. Paluti ennem tõsist sõitu teha kõvasti kuivtrenni nii teoorias kui praktikas,mõne levinuma veoauto peal. Big Grin Siis alles,kui see ületatud või GAZ AA rooli mulle kätte ulatada.
Teisalt asi pole selles,et kas anda suvalisele mehele,naisele sõita. Teinekord võib ka kogenud selli käes asi, käest ära minna,kui halvad asjaolud kokku langevad.


Vasta
#19

Üks tähelepanek.
Nimelt on tõsisemate vanatehnikameeste hulgas levinud selline komme... või kirjutamata seadus,et keegi ei küsi teise mehe tsikli ega autoga sõita. Näiteks,et ürituse aegu lähed Armexi kõrvale,patsutad õlale ja ütled:" Kuule Arno,anna sõita oma FN-iga!" Pigem siis asi käib ikka nii,et: " Kuule Toomas! Ega sa vist pole üldse kunagi minu FN-iga sõitnud.......Wink. Ja eks mina siis tagasihoidlikult ütlen......." Tead,ega ma tegelt ei tahagi nii väga sinu tsikliga sõita....."Smile Võibolla see kõik on minu luulu aga on aegade jooksul jäänud selline tunne,et nii need asjad käivad.
Ja muidugi on ju selge ka,et kui tahad mingi masinaga sõita,võta kätte ja otsi üks ront,taasta ära ja sõida või lolliks ennast.....Big Grin

Aga nagu olen aru saanud,kõigil kondid terved.....seega kõik hästi.
Vasta
#20

Loo moraal peaks lihtne olema: ära anna kultuuri ja kunsti inimestele asja, kui palju nad ka ei paluks ega maksaks.


Vasta




Kasutaja, kes vaatavad seda teemat: 1 külali(st)ne