Papa Heino Züntapp surmasõidud
#21

(21-04-2014, 19:13 PM)MAZ Kirjutas:  Loo moraal peaks lihtne olema: ära anna kultuuri ja kunsti inimestele asja, kui palju nad ka ei paluks ega maksaks.
Just - need paganama "kultuuri ja kunsti inimesed" - ainult paluvad ja lehvitavad rahapatakatega, neist ja nende rahast on iga kell ja iga ilmaga targem eemale hoida. Asju aga kohe päris kindlasti neile anda ei tohi! Big Grin
Vasta
#22

Ei ole ainult kohalik probleem. Läbi aastate foorumitest ja blogidest korduvalt silma hakanud. Lisaks on tavapärane, et ega keegi kahjusid korvama ei hakka.
Vasta
#23

Onu Lenin ütles,et kunst kuulugu rahvale. Kahjuks olen ka selle põhimõtte pooldaja kuna on ka paar ebameeldivat kogemust kultuuri inimestega. Siiski selles juhtumises vanatehnika vigastada ei saanud.


Vasta
#24

Aru ma ei saa, mis hala see nüüd on? Milles need kultuuri inimesed süüdi on? Selles, et neil on raha, et rentida tehnikat? Pigem on probleem ikka nendes, kes ei suuda sellele rahale "ei" öelda ja oma tehnikat annavad. Keegi ei võta ju vägisi käest. Kui omal veidi midagi kupli all on, siis ei teki ka probleemi. See on muidugi sügavalt minu enda arvamus ja ilmselt ka ainult minu probleem.

Jawa 350OHV, Jawa Jawetta Standard/Sport, Jawa 550/555/typ 20/Mustang, Jawa Robot, Jawa Perak, Jawa 175/356, Jawa 250/353/559/Super Sport, Jawa 257A, Jawa 350/354/360, Jawa 634/638,  Velorex 16,  2x Riga, ET-600, Moskvits 2140 '79 ...
Vasta
#25

(21-04-2014, 19:13 PM)MAZ Kirjutas:  Loo moraal peaks lihtne olema: ära anna kultuuri ja kunsti inimestele asja, kui palju nad ka ei paluks ega maksaks.
Just. Nagu üks tuntud inemine on öelnud: "Kui ma kuulen sõna "kultuur", haarab käsi kabuuri järele!" Big Grin

Füüsika on valus ja matemaatika teeb vaeseks, kui sa nende sõber ei ole.
Vasta
#26

Ja Lgp! Ksf! Hr! Unicman – ära nüüd kõiki postitusi kah tõe pähe võta – siin vanarauahuvilistegi seas pesitseb mõningaid pool- või päriskunstiinimesi. Elukunstnikest ei ole mõtet rääkidagi – neid on siin niisuguses koguses, et peaks suisa eraldi teema tegema. Rolleyes
Vasta
#27

ei võta. tuli lihtsalt tahtmine kah sõna sekka öelda Wink

Jawa 350OHV, Jawa Jawetta Standard/Sport, Jawa 550/555/typ 20/Mustang, Jawa Robot, Jawa Perak, Jawa 175/356, Jawa 250/353/559/Super Sport, Jawa 257A, Jawa 350/354/360, Jawa 634/638,  Velorex 16,  2x Riga, ET-600, Moskvits 2140 '79 ...
Vasta
#28

(21-04-2014, 20:16 PM)unicman Kirjutas:  Aru ma ei saa, mis hala see nüüd on? Milles need kultuuri inimesed süüdi on? Selles, et neil on raha, et rentida tehnikat? Pigem on probleem ikka nendes, kes ei suuda sellele rahale "ei" öelda ja oma tehnikat annavad. Keegi ei võta ju vägisi käest. Kui omal veidi midagi kupli all on, siis ei teki ka probleemi. See on muidugi sügavalt minu enda arvamus ja ilmselt ka ainult minu probleem.

Kultuuriinimeste probleem on selles, et nad on tölplased ja ei jaga tehnikast ja "raua hingest" mitte emmigi.

Teinekord on kunsti tegemiseks autentset rauda vaja, et asi ehe oleks, paraku ei saa paljud kunstiinimesed üldse aru, et korralik vanatehnika ei ole suvaline plastmassist õun. Sellegipoolest neile aeg-ajalt tehnikat natuke lubatakse, kuna tehnikamehed saavad (mitte liiga kõrge) kunsti tegemisest natuke rohkem aru.
Ja no loomulikult on tehnikamehed ptsukarvajagu edevad ka.

Ette on tulnud muidugi ka näiteid, kus tehnikamehed on debiilideks tembeldatud, kuna nad ei suuda mõista, et kõrge kunsti tegemiseks ongi vaja auto ära lõhkuda...
Vasta
#29

(21-04-2014, 21:38 PM)zazik Kirjutas:  Kultuuriinimeste probleem on selles, et nad on tölplased ///

Ja kabuurimees ongi kohal! Uskumatu. Aga iseenesest ilus ja lihtne maailm muidugi – on "meie" ja on "nemad". "Meie" oleme head, "nemad" on pahad. Tere tulemast minevikku!
Vasta
#30

On teil ikka probleemid!
Mul ei ole küll ühtegi märkimisväärsel tasemel taastatud uunikumi aga olemasolevatega sõita saavad ainult usaldusväärsed kodanikud. Täieliku diletandi roolilubamine eeldab ennetavalt mitte turuhinna aga taastamisväärtuse ulatuses kupüüride lauanurgale asetamist.
Nii lihtne ongi.

Müün: keermetõrv, puidulakk, alumiiniumtorud.
Vasta
#31

No aga kas siis mingite paraadüritustega sama pole? Näputatakse kõik läbi, ronitakse kuskile sisse/peale jne...

Kes see Muhuklubi mees oli kelle kaunitar taheti võssa ajada...
Vasta
#32

(21-04-2014, 21:38 PM)zazik Kirjutas:  Kultuuriinimeste probleem on selles, et nad on tölplased ja ei jaga tehnikast ja "raua hingest" mitte emmigi.

Kultuuriinimestest ootaks nagu loomulikult kõrgeimat taset mis oleks enesestmõistetav. Aga ju vahest siis on osad järsku libakultuuriinimesed.....Big Grin
Vasta
#33

Ma ei sildistaks kunstiinimesi mingite nimetustega, sest saan inimlikult aru, et kõige mõistmiseks ja kõigega süvitsi minemiseks on inimese elu liig lühike. Nagu ülalpool viidatud, siis häda selles ongi, et kui juhtub stiilis "kriimud ja/või väike mõlk", siis "normaalne inimene" ei saa sellest vanatehnika kontekstis aru. Oma poekärul ju ikka juhtub ja auto on auto. Just sellistest asjadest olengi lugenud. Usas on teatavaks kontekstiks veel see, et paljud "uunikumid", mida filmides ajastutruu õhkkonna loomiseks kasutatakse, ei maksa restaureeritud kujul müüa proovides uue keskklassi auto hinda.

Eks ole ka kodumaal juhtunud äpardusi. Ksf. PlyVal võib vast ise kommenteerida, kuidas kunagi oma "projektika" "Grease" muusikali tarbeks andis ja sellel siis katus "sisse" tantsiti. Millalgi kaheksakümnendate alul aga võeti ministrite nõukogu autobaasist laenuks W123 mersu, millega filmimise käigus äärekivisse sõideti ja valuvelg lõhuti. Aasta võis olla 1982 ja nõukaaega mäletavad inimesed kujutavad tagajärgi tõenäoliselt üsna elavalt...

Hemmings kirjutas selle aasta sees millalgi üle poole sajandi kestnud bisnessist, mis tegeles puhtalt vanaautode rentimisega kinostuudiotele. Kui viimased äri omanikud kõrges vanuses surid, siis müüdi kogu laiali.
Artikli kommentaar: "I am a big fan of TCM network, when I visit my old man at the nursing home, we always watch the “classic” movies, and I always thought the cars seem to look familiar from movie to movie, and now I know why."Smile

http://blog.hemmings.com/index.php/2014/.../#comments
Vasta
#34

Tänapäeval on 3D printerid. Kui tahavad uunikumi, siis printigu omale üks. Toungue
Vasta
#35

Aga mis hea pärast seda tsiklit just vaja oli?Ons tulemas mingi selle ajastu teemaline üllitis või?Saab keegi pärast aru ka mis rattaga tegemist oli?Või on see praegu veel liiga suur saladus?
Vasta
#36

Pealesõja elust peaks tulema see film. Ilmselt pole tsikli margil ega mudelil olulist rolli seal.
Sujuvalt läks kurtmiseks, et tsikkel oleks võinud mõlki minna ja kriimud tulla, inimestest on suva. Kunstiinimestest muidugi kellelgi kahju ei ole, aga viga oleks võinud saada ka väga tõsine vanatehnikainimene...
Peamine on see, mis Toomas kirjutas - õnneks jäid kõigil kondid terveks. Kui tsikkel oleks ka paugu saanud, usun, et Arno oleks selle ka aidanud ära ravitseda, selline mulje on tast jäänud.
Aga võtkeõppust, tehke järeldused ja ärge omi Zündappe ega Zapikaid kuhugi ega kellelegi välja andke!
Vasta
#37

Sulev Keeduse uus film põhineb Jõhvis aset leidnud lool.
Lugege lähemalt:
http://pr.pohjarannik.ee/?p=10136
Vasta
#38

Meeldiv näha, et ühte asjalikku mootorratast lõpuks ka reaalselt kasutatakse ja kõik osapooled selle käigus terveks jäid. Kas tiigist ronis välja korviveo ja aeglustiga või nööri otsas? Kui edaspidi on sellele masinale juhti vaja, siis võib minu poole pöörduda, ma olen varem jawaga sõitnud küll.

Maasturite hankimist Ukraina sõjaväele ja nende remonti meie Põhja-Tallinna töökojas saad toetada läbi Toeta Ukrainat MTÜ a/a EE387700771008885941. Selgitusse maastur Ukraina sõjaväele.
Vasta
#39

Kohalikud räägivad, et tõsteti traktoriga üles ja tõmmati nööri otsas, ainult tõmmates kartsid, et teeb korvile viga.
Aga jällegi üks tõestisündinud lugu, vb teeb keegi kunagi selle põhjal ka mingi filmi või teatritüki, näiteks türi rahvatantsugrupp "Kaktus"...? Ma küll tantsumees ei ole (karu on kõrvad ja jalad ära tallunud) aga mängiks Armexi hea meelega, muidugi kui keegitsiklit laenaks! Toungue
Vasta
#40

Vot see oleks alles kinu pilt..
Vasta




Kasutaja, kes vaatavad seda teemat: 1 külali(st)ne