MB1/MB2 raudrattad
#1

Tere! Kas keegi teab kedagi, kellel vedelevad motoploki MB1 suured raudrattad jalus ja võiks need mingi raha eest ära anda? Kahene muldamisader oleks ka vajalik. Reinhold288@gmail.com
Vasta
#2

Mul on olemas, palju raha pakud, päris vanarauahinnaga ka ära ei annaks
Vasta
#3

pagan, ma ei oska küll rahahunniku suurust öelda. Paarkümmend raha on vähe? Kas muldamisatra ka leidub äkki?
Vasta
#4

(29-04-2014, 13:38 PM)Reinhold Kirjutas:  pagan, ma ei oska küll rahahunniku suurust öelda. Paarkümmend raha on vähe? Kas muldamisatra ka leidub äkki?

Muldamisader on ka olemas, aga seda läheb võib-olla endal kunagi vaja (tegelikult ei lähe).
Kas künniatra ei ole vaja?
Vasta
#5

Künniader on tegelikult endalgi olemas, aga selline friik ma ka ei ole, et MB-ga kündma hakkaksin, see rohkem masohhistide teema - kui enam kuhugi mujale liha suretada ei ole võimalik. Aga suured raudrattad ja muldamisader (kahene ikka) huvitaks küll. Kui kuidagi rahakoormas kaubale saaks. Kuskandis muidu?
Vasta
#6

Tere.
Kui automoto.ee profiil oleks täidetud,meili aadress,tel.nr. ja asukoht,liiguks asi palju kiiremini ja mugavamalt.Ei pea ootama tervet päeva oma küsimustele vastuseid.Big Grin
Tervitustega Allan.

Tel. +372 56477273. e-mail. metall73@hot.ee
Vasta
#7

Pardon. Kuna täna alles liitusin, ei saanud kõiki asju sisse kantud. Kannan ette, et praeguseks on profiil täiendatud. Meiliaadress oli juba esimeses postituses.
Vasta
#8

Tere veel. Upitan oma sõnumit - oleks huvitatud MB1 suurtest raudratastest ja muldamisadrast. Kasutaja jurkman vahepeal andis lootust, et tal nagu oleks olemas, aga siis jäi vait. Aga noh muldamiseni läheb ikka aega ka veel, vast keegi tunneb kedagi, kellel on sellised asjad ülearu.
Vasta
#9

Meil on muldamisest erinev ettekujutus, Muldamine käib ikka ühe adraga ja spetsiaalsete haaradega ratastega. Ma ei kujuta ette kaherealise adraga muldamist, esiteks on ju MBl tiislivõll madalal, see lõhub ju muldamisel kõik ära, teiseks jääb see riistapuu kahe adra vedamiseks lahjaks.

MB on jah selline huvitav riist, et kultiveerimiseks on ta hea asi (muidugi kodanikule, kel natuke rammu endal on), aga kündmis- ja muldamisriistad tuli endal põhjalikult ümber teha. On kellelgi kogemusi, kuidas elektrigenekas, veepump ja niidumasin toimivad.


Tere veel. Upitan oma sõnumit - oleks huvitatud MB1 suurtest raudratastest ja muldamisadrast. Kasutaja jurkman vahepeal andis lootust, et tal nagu oleks olemas, aga siis jäi vait. Aga noh muldamiseni läheb ikka aega ka veel, vast keegi tunneb kedagi, kellel on sellised asjad ülearu.
[/quote]
Vasta
#10

(06-05-2014, 13:08 PM)jurkman Kirjutas:  MB on jah selline huvitav riist, et kultiveerimiseks on ta hea asi (muidugi kodanikule, kel natuke rammu endal on)
Rammust on vähe, massi peab ka olema! Wink
Olin nooremana 60-kilone "kilu". Käisin jõusaalis ja jõudu ikke nagu oli natuke, aga põkaga mässamine võttis hingeldama. Õigeid töövõtteid ka ei tundnud muidugi. Nüüd olen selline kergelt ülekaaluline laisik ja põkaga majandamine tundub suht normaalne, kuna kaaluvahe ei ole enam nii tugevalt põka kasuks. Rolleyes

Füüsika on valus ja matemaatika teeb vaeseks, kui sa nende sõber ei ole.
Vasta
#11

MB-le ongi ju ette nähtud kaherealine muldaja http://www.miniagrotehnika.ee/ripp-ja-ha...haagisega/ Aga tavaliste ratastega jääb jah liiga madalaks, sellepärast otsingi kõrgeid raudrattaid. Siis peaks paar muldamist küll ära tegema ilma et pealsetele liiga teeks. Jõudu peaks tal küll selleks olema. Ise olen kasutanud lattniidukit ja neljase komplektiga freese. Kuuese freesiga ei ole proovinud. Need on küll mõlemad päris head asjad, niidukiga on muidugi siledama maa peal lihtsam. Ja MTZ-05 käru koos puukoormaga veab ka ära praktiliselt tühipööretega. Sellepärast huvitungi kõrgetest ratastest ja muldajast - ei pea naabrimeest alati tülitama.
Aga jah, harjumist tahab ta küll, nii käimatõmbamisel kui töötamisel. Käivituse olen saanud õnneks selliseks, et ka kevadel läks esimese tõmbega. Maakodu juures toimetamiseks päris hea asi.
Vasta




Kasutaja, kes vaatavad seda teemat: 1 külali(st)ne