Teema on suletud

K: T-25 hind mulle kui ostjale!
#21

(08-05-2014, 21:02 PM)MAZ Kirjutas:  Kodanik Unimüts ärge minge leili täis,kui keegi teie väidetega nõus pole.
Elu liigub edasi ja paratamatult saabub ka T-25-de jaoks aeg,kus nad viiakse ära pressi alla või sulatus ahju.

Ma ei ole leili täis läinudki. Ehk olen lihtsalt liiga otsekohene.

Ega see t25 ei ole mingi ideaal masin. Sellel masinal on ka hunnik vigu, mis eelnevalt välja toodud.


Sulatusahjuga on nii, et minu arvates on sinna neid isegi vähe läinud. Rahvas lihtsalt ei loobu neist. Võrreldes mtziga kohtab t25 väga väga väga harva vanametallis. Juppideks võttes viiakse kõik minema. Samas vaadates Eesti börsil toimuvat võetakse heal juhul 1-2 masinat avalikult juppeks võrreldes kümnete kümnete mtzidega.

On suur vahe, kas elada aastas 1980 või nostalgitseda aastat 1980.
#22

Kodanik meli666 pean kurvastusega ütlema,et need maksejõuetud ja madalalabualised on meie vääramatu tulevik. Miks ma nii arvan, ei hakka põhjendama. Vaadake enda ümber ringi, küll näete kust asi mädaneb.
Kahjuks tõmmati mitmel minu eakast tuttaval, nende samade maksejõuetute rullnokkade ja muude ärimeeste poolt. Nahad üle kõrvade, kultuvaatori ja traktori osade müügiga. Ning õnnetud inimesed,maksid ka hea raha aga vastu said utiili. Seetõttu ka minu "madalalaubaline" sõnavõtt eespool.
Kahjuks on eesti ühiskonnas kaasinimeste, ekspluateerimine omakasu eesmärgil muutunud juba normiks. Sad


#23

(08-05-2014, 19:54 PM)unimüts Kirjutas:  Küsimus pole nende traktorite juures pigem hinnas. Pigem on asi selles, et t25 puhul saab infot igalt ühelt. Teisalt mootori kapremondiga saab ka hakkama inimene, kes on varem punnvõrridega tegelenud. Lihtne loogiline ja töökindel. (kui kasutada teda selleks, milleks ta mõeldud on)

Kas see on vihje minu suunas? Big Grin
#24

Kuss kuss! ärge nüüd kaklema minge! ega ma uurin ainult ju hinda. Minu popsitallu oleks see täitsa oki! Asoo 25 on ise aastast 1985. Rippsüsteemi netu. Oli mingi asutuse veoloom kus kohe uuena maha kanti, selgituseks tuli uutmise aeg peale - erastamised-ärastamised ja varastamised. Teate küll Big Grin

Veel pole maha löödud
#25

No ma võhik sel hindade teemal aga paistab et venemaal sama jama.Kuigi peaks ju odavam olema aga "põkatsi" hinnad küünivad isegi üle 200000 rbl.
Et siis 4000+eurorublaRolleyes
Selle raha eest saaks juba paljugi muud(Venemaal) Aga no küsida võib ju kõikeBig Grin
AVITO.ru
Hinnad Venemaal T-25: Avito.ru
http://www.avito.ru/rossiya/gruzoviki_i_...0+%D1%8225
#26

2500 tt. on küttepump kas veel kuidagi elus või kohe läbi minemas. Kuna mul oli Druzba mootoriga käivitusmootor siis 2700 tt. aegu sain veel kuidagi käima aga siis ei tahtnud enam tühikäiku pidada,jäi seisma.
Kui tahad traktorit osta,pead kõigepealt rahakotti vaatama. Kui seal miskit suurt pole,pead võtma sellise,millele hammas peale hakkab. Kui juba ära oled ostnud,jõuad ka juppe osta.....sest need on odavamad,kui traktor ise. Palju juppe saab ka inimestelt otse,sest paljud krahmasid niipalju tagavaraks,et jätkub kõigile.... Ja ei pea ka kalleid asju ostma,see on selge,et igaüks võib küsida kõrget hinda aga seda ei pea maksma.
#27

Loen ja imestan.
Minul põkka teinud 8830 h ja ei ole probleeme ei käigukastiga ja sammuti mitte mootori/kütusepumbaga.
Äkki on viga selles, et olen vahetanud ainult õli ja filtrit???
Kunagi: see mis parusjagu letil oli seda osteti, seega minul varuks uus kütusepump, kenekas, tuled jne. aga muud ju saada polnud.
Masin ise aastast 90 ja kõik need aastad väljas seisnud aga samas on originnal värvi all (vähe roostet) ja mitte midagi pole teinud peale kütuse lisamise ja õli vahetuse !
Töödest siis teeb hetkel lumelükkamine, künd, kardul maha, vahelt harimine, ülesvõtt ja puulõhkumis masin taga haakes ja metsas (ei ole jäänud metsas kinni)
Kõik masinad on võimalik ära upputada !!!
Igaüks ostab vastavalt oma rahakottile ja vastavalt oma teadmistele !
Hea on omada lääne masinaid aga tavaliselt ei hakka nende remondile oma mõistus peale või siis jäeb rahanatukese taha asi pidama !
Omal kogemused kus Massun Fergussoni esindaja tuli kohale ja tuvastas, et katki on käigukast aga samas ei näinud, et tehases oli kruvi läbi data kaabli keeratud ja sellest kogu käigukasti jama (sõidad 40km/h ja lööb tagurpidi käigu sisse) !!!
Minu soovitus osta vene raud kui mõistus käib üle ja kui oled targem kui enamik remondimehi esindustes siis võid osta mida iganes !

Edu soovides!
#28

Kui nüüd siin ka veel hakata lahkama esinduste pädevust, mis tõesti tihtipeale longab Smile ei jõua me mitte kuhugi.

Müün: keermetõrv, puidulakk, alumiiniumtorud.
#29

(09-05-2014, 00:34 AM)Marko Kirjutas:  Kui nüüd siin ka veel hakata lahkama esinduste pädevust, mis tõesti tihtipeale longab Smile ei jõua me mitte kuhugi.

Õige jutt !!!

Ostke odav (1000 -€) paned ise käe külge ja 2000€ lisaks ja on osjale parim valik, siis ostja teab mida masin sisaldab !!!
#30

(09-05-2014, 01:14 AM)Qunts Kirjutas:  ...
Ostke odav (1000 -€) paned ise käe külge ja 2000€ lisaks ja on osjale parim valik, siis ostja teab mida masin sisaldab !!!

Eeldab tahtmist vaeva näha. Mida paraku näikse rahval nappivat.Sad

Ma võin ju mõista inimeste soovi, et üks õige traktor peab olema kõrge ja lühike pukk, millel veoratastel raskust polegi, kuid tegeliku töö juures ei maksa ei väljanägemine ega värvkatte seisukord.

Kui veorattal haardekaalu pole, siis seda ei ole. Kui kõrgel ja kaugel olevast roolist head haaret ei saa, siis pole juhtimine mugav, täpne ega ohutu.

Kel tööd vähe, olud kerged ja vene tehnika tuttav, on põksinäks arusaadav alternatiiv. Aga mitte 5 k€ eest. Sest traktor ise on väärt heas seisukorras tuhandet 3, ülejäänu on puhas nostalgia.

Teisest küljest on ju hea, et rahvas on piisavalt jõukas, maksmaks emotsioonilisaBig Grin
#31

Oh jätke see aegunud vene tehnika. Pole ta retro ja teie tervis pole ka nii karastunud kui tulest-veest läbikäinud traktoriristidel. Astuge näiteks Tartu Tatoli ja küsige, rääkige. Seal uue soetamiseks mitmesuguseid võimalusi- näiteks näituselkäinud aparaat on tunduvalt odavam juba. Samuti on seal poolpiduseid- kas keegi suurema vastu vahetanud. Või, ptüi, pankrottiläinul käest võetud. Saate kohe muretult toimetama. Ja mis varuosa saadavuse jutt- kuhu sa selle osa paned (kui just kraavi külili pole ajanud). Lihtsalt ei lähe vaja. Hoolded teed täpselt või lased esinduse poistel tulla. Ausalt öelda olen unustanud, kus õlimõõtevarras ja tosoolikork on- no ei kao miskit. Kui hüdrostutsi kuidagi murran, siis tuleb tõesti käigukasti taset kontrollida. Ja võõrast hüdroriista ei võta taha. Uskumatult palju tööpakkumisi tuleb, kui sul korralik traktor ja paar mõistlikku riista järgi võtta. Tihti tasub väljanäituselt snitti võtta ja riist ise teha. Vaid tööorganid osta. Ei pea niipalju tulesid-vilesid olema ja koduümbruses toimetamiseks end igatpidi kokku pakkima- see annab liigset kaalu ja rohkem rikkevõimalusi.
Sõber tõi sel aastal uue pisikese NewHollandi ja soovitas meil suurele seitsmeaastasele OldHolland maalida. Pakkusime vastu, et kirjutagu omale VeryNewHolland...
#32

(09-05-2014, 12:23 PM)pen.skar Kirjutas:  Oh jätke see aegunud vene tehnika. Pole ta retro ja teie tervis pole ka nii karastunud kui tulest-veest läbikäinud traktoriristidel.
...
Uskumatult palju tööpakkumisi tuleb, kui sul korralik traktor ja paar mõistlikku riista järgi võtta.
...
Ometi MÕISTUSE HÄÄLT kuulda! Ksf! pens.kar, kohe hea lugeda. Smile

Selle asja nimi on EFEKTIIVSUS! Kõik see vene tehnika kõlbab aastal 2014 vaid ja ainult omas kodus omale hobiks pullitegemiseks, mis isegi võib mõnikord natukene töö tegemist meenutada. Omast vabast ajast iseendale või sõbrale võib selle jamaga tegeleda.
Näide: on kellelgi maamehel kunagi ärastatud kummijuku, mis isegi veel töötab kuidagimodoi. Mul vaja aga tiik kaevata. Kummijuku mees vaatab siis interneedusest mingi tüüpilise ekskavaatori tunnihinna, no võtab sealt 20% maha - see ju soodne! Aga egas siis linnamees, kel on raha, LOLL pole: see kuradi kummijuku teeb normaalsest moodsast kopast kolm ja rohkem KORDA aeglasemalt tööd, lisaks on see poole ajast persses, seega kui näiteks see "Keskmine" oleks 100 eur/tund, siis parimal juhul oleks ma nõus maksma kummijuku töötunni eest 20 euri! Aga oh õnnetust: see ju sööb ka diislit kolm korda ajaühikus rohkem... ja see vene tehnikaga maamees, kui isegi töö võtab, maksab peale! Ainult diislikulu tunnis on rahaliselt suurem...
Absoluutselt sama käinb kõikide muude persses vene tehnikaga tööde tellimise-tegemise kohta! Ainus asi, mida nendega veel kuidagi teha võib, on talvel natuke taluteed lahti lükata ja mõnikord midagi sabas vedada.

Kuna traktoris ja muu analoogne tehnika on 95% maainimeste pärusmaa, siis tuleb ka neil endil peeglisse vaadata ja mõelda, miks iga vähegi noor ajudega tegelane sealt põgeneb ja tööd ei taha keegi teha. Et mingi talumees otsib sulast, et võtku õlist leemendav "russ", roostes Tartu ader sappa ja hakaku kündma... 300 euro eest kuus. Mine persse, lollpea! Uued (ehk siis kaasaegsed) tööriistad, GPS-põhine majandamine, hoolduslepingud ja/või töökojas erialaspets ja 1300 eurot palka. Ja siis sõidab ka linnamees või väikelinnamees hommikul maapoole tööle ja istub mõnuga kasvõi lips ees traktori rooli! Muuseas, tunnen selliseidki... Ning ega siis Eestis õnneks on ikka ka neid mõtlevaid taluperemehi, kelle masinapark võtab parimas mõttes kadedaks. Ka selliseid on au tunda ja mõnikord saunalaval koos õlut libistada, kel on näiteks Eesti suurim viljakuivatite äri jne. Rehetoas võite vilja ise kuivatada...
#33

Kle PlyVal64, Ela oma mullis edasi ja joo miljonäridest põllumeestega õlut või käi purjetamas kui tahad, elu on kahjuks natukene teistsugune. Sellist haiget lahmimist on ikka päris õõvastav lugeda.

Sa nagu usud tõsimeeli, et maal on inimestel võimu osta kalleid traktoreid ja maksta sulastele tuhandeid palka. Ma saan aru, et reede õhtu aga mine maga end kaineks vahepeal.

Parem varblane käes, kui kajakas pea kohal!
#34

Krt, kus meil need talud ja peremehed on?

Tule maale ja vaata, mis toimub! Kui sa suurmaaomanik-mõisnik ei ole, siis pole sul lipsuga traktoristi linnast tulemas ju! Ja kui oma kapsamaal labidaga tegutsemise asemel tahad kergema vaevaga vaod sisse ajada, siis lihtsalt ei jää muud võimalust, kui mingi vene ronti kuidagi hinges hoida.

Rääkida ja unistada "õigest " tehnikast meie kihistatud ühiskonnas on paljude jaoks täitumatu unelm.

Tervitab Veteran.
#35

Mis väike Holland? Kui töölise mentaliteediga siia teemasse kirjutada, siis muidugi oleks parem mingi lääne riist. Aga (põllu)töö tegemine või üldse mitte tegemine sõltub ikkagi ettevõtjast, mitte traktoristist ja ettevõtjale on iga uhkele tehikale kulutatud € passiva poolel ja kasumi teenimise huvides täiesti ebavajalik. Ja kes tahab oma aiamaal 50h aastas põristada, siis peab endale aru andma, et ülejäänud ajast see raha tal seisab ja kahaneb. Aga loomulikult kahaneb vähemalt uhkemalt, kui naabrist põkamehel. bling.

Your mama might be proud of you, but this ain't your mama's world.
#36

(09-05-2014, 16:29 PM)Veteran Kirjutas:  Krt, kus meil need talud ja peremehed on?

Tule maale ja vaata, mis toimub! Kui sa suurmaaomanik-mõisnik ei ole, siis pole sul lipsuga traktoristi linnast tulemas ju! Ja kui oma kapsamaal labidaga tegutsemise asemel tahad kergema vaevaga vaod sisse ajada, siis lihtsalt ei jää muud võimalust, kui mingi vene ronti kuidagi hinges hoida.

Rääkida ja unistada "õigest " tehnikast meie kihistatud ühiskonnas on paljude jaoks täitumatu unelm.

Loomulikud talu peremehed väljas tööd tegemas Toungue Enda peres aastaid saadud T16ne ja Mtz 50nega põldu tehtud, heinamaid niita, ja metsast palke välja vedatud. Küll mõeldud et võiks mingi nats uuem masin ja nelikveoga olla, aga mis sa teed kui müüakse kallilt masinaid, ehk tuleb sellega hakkama saada mis endal parasjagu on näiteks, kui pole on natuke raske muretseda...
#37

(09-05-2014, 16:50 PM)hannest Kirjutas:  ...
Aga (põllu)töö tegemine või üldse mitte tegemine sõltub ikkagi ettevõtjast, mitte traktoristist ja ettevõtjale on iga uhkele tehikale kulutatud € passiva poolel ja kasumi teenimise huvides täiesti ebavajalik.
...

Põhjusmõtteliselt õige tähelepanek kahe märkusega.

Kui ettevõtte põhitegevusalaks pole remont, siis on tõrkuva tehnika seisuaeg samuti kulupoolel. Ning kui me räägime TÖÖ tegemisest põllumajanduses, siis on aeg pahatihti kullast kallim. Õigel ajal raisatud tundi ei saa hiljem kuidagi tagasi...

Teiseks on aeg hakata töö tegijat väärtustama. Tuleb ära lõpetada see jutt, et töölise eest ei pea hoolitsema. Tuleb aru saada, et peremehe kasum tuleb töölise hästi tehtud tööst. Ning sita tehnika pärast haige ihu või hingega tööline ei tee seda kasumit. Pigem läheb tema käes riist täitsa ise katki. Samuti kipub nii kütust kui muud tööks vajalikku kuluma paljuvõitu nii, et tulemus jääb kesiseks.

Eriti valus on see teema asutustes, kus tegelikke töömehi mõnitatakse miinimumpalkadega, kuid omanikus ise sugugi nivadega põldude vahel ei sõida.Sad
Kusjuures laieneb kõigile tegevusaladele, näited võib igaüks ise juurde mõelda.

Õnneks hakkab järjest enam omanikke mõistma, et vaid töötajaga arvestamine ja temale viisakate töötingimuste loomine võimaldab pikas perspektiivis ellu jääda.Cool
#38

Võimalusi. Näiteks meie külas punnitas perenaine mahepõllundusega tegeleda. Kevadeti ostis-laenas naabrilt viljaseemne, sest oma saagist ei tulnud seemnejagugi välja. Sel aastal oli tore neljaveoline väiksem hiinlane (võis ka jaapanlane olla) õues karjavirtsahvti ja aiamaa tarbeks. Kuidas saadi- perenaine loobus udumullikeste kuulamisest ja lasi ka peremehe oma sussi alt välja ja rentisid kõik põllud seitsmeks aastaks välja. Raha kohe ette ja traktor olemas. Rentnikul ka kindel tunne külvikordi paika panna ja maad harida.
#39

(09-05-2014, 00:14 AM)Qunts Kirjutas:  Loen ja imestan.
Minul põkka teinud 8830 h ja ei ole probleeme ei käigukastiga ja sammuti mitte mootori/kütusepumbaga.
Äkki on viga selles, et olen vahetanud ainult õli ja filtrit???
Kunagi: see mis parusjagu letil oli seda osteti, seega minul varuks uus kütusepump, kenekas, tuled jne. aga muud ju saada polnud.
Masin ise aastast 90 ja kõik need aastad väljas seisnud aga samas on originnal värvi all (vähe roostet) ja mitte midagi pole teinud peale kütuse lisamise ja õli vahetuse !
Töödest siis teeb hetkel lumelükkamine, künd, kardul maha, vahelt harimine, ülesvõtt ja puulõhkumis masin taga haakes ja metsas (ei ole jäänud metsas kinni)
Ka minu põksil vähemalt 6000 tt kellal ja ka ei kurda,ksp tundub ka orginaal olema ja töötab.Ainus mis häirib on diisli suits ja paneb pea alutama,aga samas oma laiskus ka sest juba mitu aastat plaanin sumpa toru üles viia nagu Toomasel kuskil pildil oli.
Koduõuse tegin maaparandust ja põks vajus mõlemid sillad munadeni maakerra ehk upub.Ei viitsinud isegi villist käima panna,lihtsam topeltveljele kõis peale ja puu taha kinni ja ronib ise austraaliast eestimaale tagasiBig Grin
Seda sokolaadi paberiga nn kapremonti olen isegi näinud ja autoriks eluaegne lukksepp mehaanik ja autoks vana lääne ront.
ühel hetkel hakkavad ka need lääne põkad tossama kui russid,alles nädala algul sain jcb kopa tossust vingumürgituse.
#40

(09-05-2014, 16:04 PM)viplala Kirjutas:  Kle PlyVal64, Ela oma mullis edasi ja joo miljonäridest põllumeestega õlut või käi purjetamas kui tahad, elu on kahjuks natukene teistsugune. Sellist haiget lahmimist on ikka päris õõvastav lugeda.

Sa nagu usud tõsimeeli, et maal on inimestel võimu osta kalleid traktoreid ja maksta sulastele tuhandeid palka. Ma saan aru, et reede õhtu aga mine maga end kaineks vahepeal.

Ja kus kurat nemad siis elavad??? Ikka maalt pärit ja raske töö, AJUDE ning otse loomulikult RISKIMISEGA ennast üles töötanud!
Saa aru, mind on ajanud nüüdseks aastakümneid marru maainimeste vingumine: ka minu abikaasa on maalt pärit ja 25 aastat olen nüüdseks ka maaelu ja otseste maatöödega sinapeal! Ma olen suisa "kolhoosnik" olnud, tööraamatust vaadates! Ja peale EV tulekut hakkas see INGUMINE pihta: fakk, kas linnast tulid inimesed ja peksid kõik lautade aknad sisse, vedasid metalli emexisse, lasid traktorid ja põllutööriistad ära roostetada, "erastasid" osakute eest kolhooside vara jne??? Ei!!! Need olid kõik needsinased kohalikud maainimesed mitte Toompea pintsaklipslased jne. Isegi mitte naaberkolhoosi omad, ikka KOHALIKUD!
Täiesti juhuslikult ostis äsja minu vana äripartner (kes tuli 18-aastasena otse linna tööle, tegime koos esimese maakleräri ja on ennast väga üles töötanud) ära kuivati Ahulas, mille "kuninganna" oli mul ämm ja mida "opereerisid" EV ajal sealsed kohapealsed Kaardiväealse lammutamise juures olnud tegelased. Opereerisid - lasid laguneda ja SITTAGI ei toimunud. Siis tuli linnamees ja ehitas sellest paari kuuga majaehitusTEHASE!

Ja siis need maainimesed, kes olid mõtlemisvõimelised, mitte ei joonud ennast põhja, töötasid ennast üles! Ja nendel on tänaseks kõik uus tehnika, nad rendivad suuri maid (ja hoiavad selle rendi-piskuga nii mõnegi joodikpere elus etc) ning annavad euroopalikul saagikusel toodangut. Aga ikka veel peab tegema selliseid videolugusid riigitelevisioonis Ringvaates, kus ahhetatakse, et keegi ostis suure ja kalli traktori, mis "ise tööd teeb" ja kus noormees Henri Pent roolis näeb välja nagu tavaline linnamees tööpäeva lõunal söögisabas... ei olegi ülepea sitane ja Avtoolist läbi imbunud. Ning kuigi palganumber on Eestis mingi imeloom, mille avalikustamine on häbiasi, siis usun, et ei saa see noorhärra ka vähem palka kui linnamees.

Edit: näide, kus "vist pingutati üle" - ei tea küll margist midagi arvata aga hind/masin ise on "tegijad" ja suhtumine TÖÖRIISTA ka õige (kui on võimalust - ofkoors).
Ning näide sellest, et vähemalt mereinimesi ei kõiguta ka kalleima traktori hinnanumber ühestki küljest (õigemini oleme me "tuimad" ahhetama, mitte et endal seda oleks): MyStory, mis pole kaugelt mingi imepurjekas, megajaht ega isegi kalli firma eriti suur toode... Ning kui tahad TÖÖD teha (suured pinnad lihvida), siis käsi ka ei värise vastavat riistakomplekti ostmast: lihvija + tolmuimeja. Sest see on üldse üks vähestest sedasorti masinatest, mille töö on EFEKTIIVNE ja ei tapa tegijat ära!

PS: ja kurat selles küll linnamehed süüdi pole, et paljudel maameestel raha napib moodsa talutehnika soetamiseks, millega oma pisikeses hobitalus mütata! Ja pole jälle maamehed süüdi, et linnamehel raha napib uuema/suurema/ägedama purjeka ostmiseks samamoodi hobiga tegelemiseks...
Teema on suletud




Kasutaja, kes vaatavad seda teemat: 1 külali(st)ne