Teema on suletud

K: T-25 hind mulle kui ostjale!
#61

(19-05-2014, 21:45 PM)mlsluik Kirjutas:  T 25 ausa omanikuna julgen sõna sekka öelda siingi teemas. Kunagi 15a tagasi 10-11 aastasena oli täitsa tore 25ga põllutöid teha ja soopeal heina niita, hetkel käin masinast suure kaarega mööda. Noo kurat ei viitsi enam... üks sama kuradi vahekord koguaeg... Saad lõppülekanded masina külge pidama koonupoltidega, siis kuluvad või murduvad käpad küljest. Ok, teed korda... Sõidad läbi künnivao misjärel rool nüpeldad näpud siniseks.Ok ehitad hüdrorooli peale. Peetakse kinni, keeratakse ratsi eest peeruvahele ka veel takkajärgi. Kannatad ära. Jõuad põllule,jääd kinni sest esiratas on mätta taga. Vajudad difri bloki alla ning ronid august välja(kui hästi läheb) Raisk, plokk ei tulen enam välja. Selge, põrand lahti ja õpetad hoova uuesti käima. Sõidad paar kuud, tü((#(¤a, reeversi kang kukkus otsast. Ahh, kannatame ära, kuidagimoodi garaasijuurde tagasi. Hakkad mõtlema et talv tulemas, jälle tuleb külmetada või siis hakata küttekeha sisse ehitama... mõtled veelkord ja pargid raipe kõige kaugemasse garaasi nurka... Eelmine aasta oli hea, midagi ei lagunenud - ega ei pannud käima ka...

See suvi luban olla parem inimene ja löön masina läikima ja ajan tehase "seisukorda" ning jätad järgmisele põlvele põristada. Las seisab garaasis, hea jaanipäeval kõrgeks kasvand rohtu tallata...

T25 väärtus? Ei oska tõesti öelda, see rohkem müüa ja ostja omavaheline asi. Kui ostjale sobib siis on ju hea... Mis see teiste peed torgib ei oska tõesti öelda... Ise väga üle paari tuhande ei julgeks küll anda..


Eks see ole see,et kui oled hüdroülekande maitse suhu saanud siis ei taha tavalist käigukasti enam näha ka. Muidu polnud t-25 viga aga käsikast tüütab kohutavalt ära,eriti kui on palju jukerdamist kuskil kehva koha peal.
Minu jaoks oli see suurim miinus.

Samas pole antud hinnaklassis ka ühtegi alternatiivi.
#62

(19-05-2014, 12:49 PM)Rapsijuurikas Kirjutas:  Huvitav kus need ahula mehed oma viljad nüüd kuivatavad kui kuivatist nii lühikese ajaga majatööstus tehti?
Kui vanasti asus Kaardiväelase osa Napu silla taga suurtes laantes Külvandus, polnud probleemi teispoole Albut ju edasi-tagasi sõita. Ahulas keskusega kolhoosi taganurk oli vastu Ardut. Nüüd maailmatasemel kuivatid sealt veel isegi trakatsiga kiviviskekaugusel Alaveres Alvar MÜ, Lehtmetsast maakonna piirini ka must kate peal, asi see 35 km sõita pole ja korralik teenus sisse osta... Ja eks neid kuivateid on ju teistelgi lähemal mingil ajahetkel ajudega mõelnud maameestel.
Variant 2 on muidugi T-25'ga mütata, mõni veel alles olev rehetuba koos ahjuga ära taastada (ei tule sel lähedal kohe enam ettegi sellist... ühe sellise lükkasin ise kokku) ja siis koodiga reht peksta.

(19-05-2014, 21:58 PM)Gravity Kirjutas:  Eks see ole see, et kui oled hüdroülekande maitse suhu saanud siis ei taha tavalist käigukasti enam näha ka. Muidu polnud t-25 viga aga käsikast tüütab kohutavalt ära, eriti kui on palju jukerdamist kuskil kehva koha peal. Minu jaoks oli see suurim miinus.
Samas pole antud hinnaklassis ka ühtegi alternatiivi.

Seega koosnebki see trakats ju suurtest miinustest! Sellise väikese jaalajõulisega ongi ette nähtud nikerdamist kitsas/kehvas kohas, muuks see ju ei kõlba. Milleks kõlbab: vast pikkade külateede ja suurte platside lumest puhastamiseks. Kommunaalmasinana võiks selline täitsa arvestatav tegija veel olla aga tüüpiliseks väikese traktori vajadusega inimesele on see nuhtlus kuubis! Ning miks ei ole kaasaegse veomehaanikaga masinaid selles hinnaklassis saada: need kestavad ja neid ei vahetata välja!
Samas, kuna nii põkad kui ka ka need "muud" on ju kasutatud, siis kiire pilk üle lahe andis näiteks sellise JuhanHirve. Ning see ON seesama hinnaklass, kui neid põkanaatorite ja igasuguste SRÜ'laste ulmenumbreid vaadata.
Lihtsalt lambipõkanaatoriga sarnaseks tööks mõeldud egk 2-vedused võiks olla need JD'd: 2140 hinnaga 5200eur ja/või 3130 hinnaga 5500eur, mis on juba pigem MTZ-80'ne asendaja. Jah, ma ei ole traktori remondi ja varuosa spets aga HULLEM kui see lagunev ja ülivastiuk nõukasaast nad ikkagi olla ei saa! Miks ma peaks, või üldse keegi mitte "põline maamees, kasvanud russi kabiinis", ostma omale sama hinnaklassiga SAASTA kui on võimalik osta midagi INIMESELE mõeldut??? Ning kuna paljud on ikka väga kõvad ISEtegijad, kel oskused ja võimalused (omad kabedad suured töökojad) olemas, siis on miljon korda õigem panna aeg, raha ja energia sellisesse traktorisse, kui mingit saasta elustada.

Ehk tuleb õppida oma IGA TÖÖTUNDI hindama!!! Kui maamehele meeldib sado-maso, siis tee TÖÖD korraliku riistaga ja kokkuhoitava aja arvelt on niipalju raha üle, et võid mõnda latekskostüümis ja piitsaga Dominat külastada.
#63

No ma vaatan,et hea traktori materdamine käib täie hooga. Ütleks siis nii,et kellel mõistust on kaasa antud saab hakkama T-25-ga edukalt. Ei lagune seal suurt miskit. Kõik vead on odavalt ületatavad,vähemalt veel praegu.
Mina näiteks ei pea õigeks ennast uue asja orjusse müüa...sest hetkel on odavaid vanu vene traktoreid saada ja miks peaksin ennast lolliks maksma,kui isegi alla tuhande on saada mõni ront mida annab vähese rahaga korda teha ja omal majapidamises kasutada. Mis sest,et uus traktor on hea....aga selle maksate ju viimse karvani kinni........ ja eks oma elu elame me ikka nii kuidas tahame..... selle arutamine,et kes seda väärtuslikumalt elab.......ja kes mitte...... see nagu arutamise alla ei kuulu. Ja oma käsi määrides ei ole tulnud kunagi kahetseda,et millegi ega kellegi peale kulutatud aeg raisatud oleks.
#64

Ühinen eelkõnelejaga, et enda kulutatud aega ei saaks nimetada aja raiskamiseks. Jah, kui kondoomi hakkad lappima, siis seda võib tõesti nimetada aja raiskamiseks, küll aga kõike muid remondi töid nimetan mina enda harimiseks, tänu millele olen kogemuse võrra targem.

Üks kogemus maksab kindlasti rohkem, kui see 1 tund oma elust raisata - mille rahaline väärtus on igal ühel erinev. (keskmisel eestlasel nii 7 euri tund)

Aga tänu sitale kogemusele, tean mida vaadata tulevases elus ja millele tähelepanu pöörata, et asjad liiguks libedamalt, kiiremalt ja odavamalt.

Need lääne masinad ei ole kohe kindlasti t-25 hinnaklassis, kuna minu jaoks on põka heas seisukorras maksimum 1000 euri väärt. Rohkem pole tõesti selle masina eest mõtet küsida. (aga kui lolli leiad, kes maksab rohkem, siis minul pole probleemi hinda üles keerata - raha peale ei sülita)

Aga kas keegi on uurinud nende "odavate" lääne masinate varuosade hindasid?
Nii palju kui mina olen aru saanud, siis tänapäeval on põllumeeste poliitika ikka see, et kui õli sees on näha raua puru, siis kähku müüki - uus on odavam, kui vana remontida.

Seni kuni vene masinat remondib lehtvõtme komplektiga ära ja varuosasid on saada odavalt, senikaua on hobi masinaks vene pillist küllalt. Elukutselist tööd venemasinaga teha ei taha - hobikorras kõlbab küll, parem kui kõblas. Kui midagi paaki ka kallata ei ole enam - siis tõesti läheb üleliigne raud kokkuostu.

Come to the dark side, we have cookies!
#65

(20-05-2014, 13:26 PM)TALUPOEG TALUJA Kirjutas:  No ma vaatan,et hea traktori materdamine käib täie hooga. Ütleks siis nii,et kellel mõistust on kaasa antud saab hakkama T-25-ga edukalt. Ei lagune seal suurt miskit...
Nõus sinuga! Mõni mees ei saa aru teemast ja pole endale seni veel midagi soetanud vaid hõiskab paari päevase rendi kogemusega. Mees tegi ka pilti laenurelvaga mädade paplite hunniku juures. Umbes sellise abituna näeb see pill välja ka kartulivao alguses... No mida teha sellega põllul!!Big Grin Võtke mehe juttu ikka huumoriga!
#66

priit materdab põkat nii põhjalikult, et jääb vägisi mulje, et asjal on kaks võimalikku põhjust. esiteks on mõni põka tal üle varba sõitnud ja nüüd peab ta kõigi põkade peale kustumatut viha. ja teine ja tõenäolisem versioon on see, et priit himustab omale ka kangesti üht kena pisikest põkat saada, aga hammas ei hakka peale ja siis vaja laimukampaaniaga kibestumist välja elada ja ühtlasi ehk ka hindu madalamaks manipuleerida.
#67

Isegi USA pole "nuhtlusest" nimega t25 pääsenud Big Grin
http://www.youtube.com/watch?v=mb1rGfUNSNk
tüüp tundub suht sillas olema:
-aparaat mis on mõeldud põllul parandamiseks, mitte esinduses;
-kütet võtab vähe
Miinused:
-ükski "heebel" pole käe ulatuses;

You see, pal, Elvis can´t read a contract.
All he knows is, no Ferrari, no rides with the top down.
#68

Oleneb kas vaadata T-25te lihtsalt kasutaja/töölise seisukohast või siis remondimehe ja samas ka omaniku vaatenurgast.

Kuna ise puutun igapäevaselt kokku kaasaegse tehnika ja varuosadega siis sorry kui sa ISE pole pädev spetsialist ning juppe kõva soodukaga ei saa on 10-15a vana Lääne tehnika meeletu rahaauk.

1) Läänes ei hoita tootmises ühte mudelit üle 3-5a heal juhul.Seega varuosade puhul saadavus küsitava märgiga kuna läbi ebay traktori parandus on suht koht huumor. On võimalik aga mis ajakuluga?

2) Erinevalt NSVL tehnikast Lääne tootjad lausa meelega varjavad varuosa katalooge ja remondimanuaale. Suht nõme on kalleid jubinaid tellida ning avastada ,et asi ei sobigi. Lisaks suur võimalus defekteerimisel mööda panna või remondi käigus kahju tekitada.

3) Läänes on kogu raskem tehnika firmade värk,mistõttu second hand juppe keerulisem saada. NSVL tehnika on rohkem erainimeste rida kus viitsitakse sellega mässata. Lisaks netis liigub palju know how.

4) Varuosade hinnavahe on reaalselt 10-30% kuid samas sul on võimalust NSVL traktoritele laveerida kas võtad ühest või teisest poest. Ostad firma või eraisiku käest jne. Mingi JD puhul jaluta esindusse ja osta seal täishinnaga kuna mehele metsast keegi alet ei tee.

Üldiselt pole mõtet ennem lahmima hakata kui pole ise vähemalt ÜHTE lääne tööstustehnika asja kapitaalremontinud. Murutraktorid jm pudi ei lähe arvesse.

Näide:
Täiesti tehniliselt võttes pole praeguse põlvakonna HATZ tööstusmootorid keerulisemad kui T-25 2 pütane.Aga 90% tõenäosusega kui ostad kasutatud HATZi mootori siis maksad selle eest üle ning remondi peale kulutad oma teadmatuse tõttu rohkem raha kui see kõik väärt on. Lihtsalt oskusteavat pole Lääne tehnika kohta saada,see ongi asja kõige tähtsam iva!!

-------

Kui mul on valida kas 3K komplektse T-25 eest või siis 5K vana JD eest siis tean,et 5K investeeringu(2K remondi raha) korral saan veidi vananenud kuid töökõlbliku masina.Teisel juhul paraja peavalu osaliselt töötava John Deere näol.
#69

(20-05-2014, 21:25 PM)diesel Kirjutas:  priit materdab põkat nii põhjalikult, et jääb vägisi mulje, et asjal on kaks võimalikku põhjust. esiteks on mõni põka tal üle varba sõitnud ja nüüd peab ta kõigi põkade peale kustumatut viha. ja teine ja tõenäolisem versioon on see, et priit himustab omale ka kangesti üht kena pisikest põkat saada, aga hammas ei hakka peale ja siis vaja laimukampaaniaga kibestumist välja elada ja ühtlasi ehk ka hindu madalamaks manipuleerida.
Seda kuradi "vladimiretši" elik põkanaatorit ei taha kohe kindlasti sest mul pole sellega mitte midagi peale hakata! Pulli tegemiseks soetan millaski mõne reaalselt vana ja stiilse trakatsi aga tööde tegemiseks tuleb asju rentida ja/või ÕIGEID tööriistasid kasutada. Sisuliselt olen mõelnud ka nende kasutatud väiketrakatsite peale aga ikka sama häda: nad on juba algseltki absurdsete hinnanumbritega aga kuna tundub, et nende müük on tegus, siis miks mitte küsida? Ning väikepõldurile need ju isegi sobivad. Eelis igasuguste põkade ees kultuurne diisel ja nelivedu, väiksem kaal ja mõõtmed, kordi kvaliteetsem ehitus. Ning neile mõeldud osad lisaseadmed on täitsa mõistlikus hinnas.

Kui see viimane komkamüügis olev masin oli esimest korda müügil just tooduna, siis ma isegi väga tõsiselt kaalusin seda varianti. Kõhualune muruniiduk ja sappa 95-sendine Y-teradega jäätmaaniiduk - hakakb juba natuke looma. Aga: pinnad on suured kuid "keerulised" oma kujult, seega jääb manööverdusvõime selgelt liiga väikeseks ja käsiniidukiga tehtava töö hulk/aeg liiga suureks. Siis jällegi metsas üle kändude ei roni ja niiduagregaadi kõhu alt eemaldamine on jama lahendus. Ainult mereääre ja mõne suurema heinamaa niitmiseks jälle liiga kallis. Ja täpselt niimoodi löödki iga sellisega plussid-miinused kokku ning mina leidsin, et Quattro jõuab ikka mehemoodi vedada - seega metsa väljaveoks on Audi+haagised. Kuhu Audi ei mahu, sealt saab teha vajadusel murutrakatsiga juurdevedu, kuigi jaksab seegi 400 kilo sabas ära vedada! Proovitud, lihtsalt usun, et rihmülekandele pole see tervislik pikas perspektiivis.
Audi ~1000 rubla, murutraktor 900 rubla, haagised 0 rubla aga natule oma tööd, äsjane raske töö pakkude kokkuveol ja haard-koor tee-ehitusel rendimasinaga ~200 rubla, seega jääb mul praegu puhtalt 1500 rubla + EF95 eest küsitav 710 rubla mänguruumi lahendamaks jälle kord efektiivselt ka mereääre/roo hävitamise tehniline lahendus. Muuseas, see võib vabalt olla ka teenustöö ostmine!

Aga põka-laadsed aka 25'ed on seuhkesest pisikesest neliveolisest veel kolm korda kehvema universaalsusega, lagunevad aga sama kallid junnid. Kuna ikka on puudus ka esilaadurist, vaatad sellist pilti ja õudus tuleb peale! Anna andeks, aga ma tõesti leian mingi muu lahenduse (30 aastat juba leidnud, kõik koogupuud metsast ära toonud ja püsti ajanud, talad postidele upitanud etc...) aga sellist jäledust ma oma õuele ka ei taha, mis juba pildilt näeb kohutav saast välja koos uue vidinaga:
[Pilt: 4618301_orig.jpg]
Kuigi selle uue seadeldise hinnaks on öeldud 1150+KM, mis on ju täitsa normaalne summa, siis muus ehk selle kvaliteedis ja vastupidavuses ma küll enam kindel poleks. Ning jälle pöördub minu pilk rendifirmade poole, kuskohast saab valgele eurooplasele mõeldud tehnikat rentida, millega ennast ära ei tapa...
#70

(21-05-2014, 00:35 AM)Gravity Kirjutas:  ...
Kui mul on valida kas 3K komplektse T-25 eest või siis 5K vana JD eest siis tean,et 5K investeeringu(2K remondi raha) korral saan veidi vananenud kuid töökõlbliku masina.Teisel juhul paraja peavalu osaliselt töötava John Deere näol.

Miks peab valima kalli ja kaugel toodetud JD, selmet püsida kodulähedase Valmeti märgis? Või vaid veidi kaugemal toodetavate Fordide-Massey-Fergusonide juures? Teadmisi liigub, kuluosad on universaalsed ja spetsiifilisi tükke liigub ka kasutatuna.

Ei erine traktor millegi poolest muust tehnikast. Vähe on neid, kes oma igapäevaasju tahaks ajada mossega või tõsist mullatööd teha JUMZiga. Kuigi neil on omad eelised, on meil täna siiski aasta 2014 ja tehnika on veidi edasi arenenud ning meie laisemaks jäänud.

Mul on eilsest värsked kogemused hästisäilinud põksinäksi sättimisest kartulivaole: no ei ole inimesele. Ratast ei näe, rooli keerata ei jõua, veolattide tõmmitsate sättimisel lõpeb tõmmitsaks nimetatava naljanumbri tööpikkus ja hakka aga jälle kette ringi sättima. Ehk vaata, kust otsast tahes: no ei ole inimesele.

Aga kui kerge sadomaso huvi pakub või on kange tahtmine toorikust endale käepärane tööriist voolida, siis potentsiaali on. Ning nagu me teame, siis hobide puhul hinda ei vaadata.
#71

Traktor koos remondiga 5k€. Mõistliku kasutamise juures kalla ja talla. Siinkirjutanu rendifirma arved 2k€mõne suurema töö tegemisel. Traktor mõistliku kasutamise juures kestab aastaid. Mitme rendikorraga saaks juba selle traktori soetatud ja mõne aasta pärast jääb juba rendiraha oma tasku kasumi näol. Loogilist mõtlemist on vaja, mitte rendifirmadele kasumeid tekitada.
#72

(21-05-2014, 09:21 AM)urmet48 Kirjutas:  Traktor koos remondiga 5k€. Mõistliku kasutamise juures kalla ja talla. Siinkirjutanu rendifirma arved 2k€mõne suurema töö tegemisel. Traktor mõistliku kasutamise juures kestab aastaid. Mitme rendikorraga saaks juba selle traktori soetatud ja mõne aasta pärast jääb juba rendiraha oma tasku kasumi näol. Loogilist mõtlemist on vaja, mitte rendifirmadele kasumeid tekitada.

Milline on see suurem (kiloeurosid tootnud) töö, mida saab põksinäksiga ära teha?

Selles mõttes on õige, et kui oma tööd ei hinda, saab näiliselt odavalt asjad tehtud küll. Lihtsalt aega läheb kauem.

Siit ka peamine vaidluse põhjus: me hindame erinevaid asju. Kes jõudlust, kes mugavust, kes hõlpsat remonditavust, kes võimalust meisli, haamri ja joptvajumatiga asi kuidagi liikuma saada tõrke kohalt. Ning igaühel on oma vaatevinklist ju õiguski.Toungue
#73

(21-05-2014, 10:27 AM)v6sa Kirjutas:  Siit ka peamine vaidluse põhjus: me hindame erinevaid asju. Kes jõudlust, kes mugavust, kes hõlpsat remonditavust, kes võimalust meisli, haamri ja joptvajumatiga asi kuidagi liikuma saada tõrke kohalt. Ning igaühel on oma vaatevinklist ju õiguski.Toungue

Võsa, me Sinuga oleme oma mõtete/kirjutistega antud foorumi alafoorumi TEEMAS ja MÕTTES: unic.ee vanatehnika foorum / Raskem vanatehnika.

See ei ole ju töövahendite alateema või mis??? See peaks olema just igausuguse raskema VANA tehnika hobiks restaureerimise ja tõesti siis hobiks kasutamise alafoorum. Aga tihtipeale seostatakse seda miskipärast reaalse töö tegemisega reaalsetes majandusüksustes nagu väiketalud jms, mis peaks nagu omanikule raha sisse tooma? Ei, see alateema on vaid ja ainult KULUTEEMA. Too HTZ-7'e restaureerimine ja veel paar analoogset teemat on täpselt siia sobivad, mõned on osaliselt aga paljud peaks olema siiski ka svabas teemas või üldse agraar/metsanduse foorumis.
Ja siit tuli ka selle põkanaatori hinna asi: see on SUVALINE ROMU nõukogude vanatehnika a'la roostes pobeeda. Kas keegi loll maksaks romu pobeeda eest 3000 eurot? Nii palju makstakse restaureerimata aga sõidukõlbliku asja eest.
Jah, trakatsil on lihtsalt kilosid vanarauana rohkem aga selle võrra on ka kallim/keerulisem selle viimine vanametalli suvalisest karupeest kuuse tagant... seega hinnad saavad olla samasugused. Ehk kui keegi tunneb endas vastupandamatut ihalust omada T-25'te, see "musta numbri" vääriliseks restaureerida ja siis osaleda vanatraktorite paraadidel, mida vist Eestis veel pole, siis pole hind ju küsimus. Kui keegi mõtleb TÕSIMEELSELT põkanaatorist TÖÖRIISTA teha, millega RAHA TEENIDA, peaks see tegelane arsti poole pöörduma!

Huvitav, kas need inimesed tahaksid sama tõsimeelselt lennata IGAPÄEVASELT TU-34'ga näiteks Moskvasse, sõita LAZ-iga Austriasse suusatama, rongiks kasutada puuvagunitega auruvedurit Tartusse või Tallinasse kooli käimiseks, "kalevipojad" eelistaks ülimoodsate "orjalaevade" asemel üldse mitmeaerulisi puupaate ning rikkamad neist saaks üle lahe näiteks Hoppeti või Kaijsamooriga purjede all??? Ja et keegi telliks teenustööna oma majaehitusele brigaadi, kes kasutab, muidugi tunnitasu all töötades, kraanana üliaeglast mehhaanilist ZIL-autokraanat??? Või kaevatakse kusagilt välja suisa 53-baasil selline imeisend...
Tööriistadena on 25, 40, 80/82, Jumz, 51,52,53, MAZ jne juba ammu kaotanud oma otstarbe tööriistana! On jäänud mõned üliüksikud erandid väga eriliste seadmetena, mis ennast veel õigustavad: 66-baasil puurmasinad, 53-baasil redelid ja korvtõstukid näiteks puude pügamisel (mulgi käis linnas selline maja kohalt kaske alla võtmas aga korvis möllas ka 65-aastane mees Big Grin ) jne. Aga näiteks tänavavalgustuse hooldamiseks viimased enam ei sobi, kuna on LIIGA AEGLASED võrrelduna moodsa tehnikaga. Teine asi: kliendil on maas uus kiviparkett ja öeldakse - sorry, sinu masin tilgub nagu mahlakask ja seda tööd sa teha ei saa, selle raha teenib see, kel on uus ja mitte reostav tehnika!

PS: unic.ee vanatehnika foorum / Harrastame vanu busse alateemas ei kirjutata tõsimeelselt sellest, kuidas saaks Latvija, PAZ'i, LAZ'i ja restaureeritud ZIZ'iga ühistransporditeenust pakkuda ja üldse palgaraha eest tööd teha. Esiteks seda ei luba juba seadus - õnneks! Jääbki vaid võimalus eriliste sündmuste puhul Ksf! Väravamehaaniku juhtimisel pisikese kompensatsiooni eest kunagist maanteede luksushiilgust nautida. Kodanik koolidirektor muundub HOBIKS 50'te bussijuhiks, teeb tähtsa näo pähe ja kõik on õnnelikud...
#74

Teema alguses oli OMA TARBEKS, mitte raha teenimise eesmärgil! Las potipõllumehed ikka valivad omale sobiva ja taskukohase isendi. Ma küll ei taha oma potipõllundusele mingit teise ringi läänekat, mille amortisatsioon lõppes 3 aastat peale tehasest väljumist. Samuti varuosade saadavus ja hind on sellisel juhul vägagi määrav.
#75

(22-05-2014, 10:35 AM)PlyVal64 Kirjutas:  See ei ole ju töövahendite alateema või mis??? See peaks olema just igausuguse raskema VANA tehnika hobiks restaureerimise ja tõesti siis hobiks kasutamise alafoorum. Aga tihtipeale seostatakse seda miskipärast reaalse töö tegemisega reaalsetes majandusüksustes nagu väiketalud jms, mis peaks nagu omanikule raha sisse tooma? Ei, see alateema on vaid ja ainult KULUTEEMA. Too HTZ-7'e restaureerimine ja veel paar analoogset teemat on täpselt siia sobivad, mõned on osaliselt aga paljud peaks olema siiski ka svabas teemas või üldse agraar/metsanduse foorumis.

Ning mida sa siis selle renditud avandi junniga siin laiad...? Wink Toungue Avandil on mõningad eelised teiste samalaadsete masinate ees kuid suurt vaimustust siiski ei tekita... See on minu kui endise avandiomaniku arvamus.

T25 ei tekita samuti mingit emotsiooni kuigi endal täiesti toimiv isend garaasis, kuid see ei välista et kellegil teisele see masin just sobilik poleks. Kindlasti on inimesi kellel just T25 on see ainuõige valik, kellele tütar, kellele ämm.
Nagu ei häiri üldse isiklikult mis masinaga teine inimene tööd tahab teha.

Mõtlema pani aga kodaniku soov DT14 või DT 20ga reaalset tööd teha... noo mis järgmiseks... Võtaks siis juba hobese ja vankri kasutusele. Kui T25le on varuosi saada lademetes siis vanemate masinate juures on lugu suht nukker, pealegi käsisidur ja muud eripärad rikuvad viimasegi meeleolu ära. Mõned masinad võiks siiski puhtalt hobiks jätta... Muidu möödub suvi linnutiivul ja hooldusniitmine tuleb ikka naabrimehe käest tellida...

'Per cogo, non per mico' (Edasi kompressiooni, mitte sädemega)
https://www.facebook.com/Teedehooldus/
 Ulila Jäärada FB
#76

(22-05-2014, 10:35 AM)PlyVal64 Kirjutas:  
(21-05-2014, 10:27 AM)v6sa Kirjutas:  

Võsa, me Sinuga oleme oma mõtete/kirjutistega antud foorumi alafoorumi TEEMAS ja MÕTTES: unic.ee vanatehnika foorum / Raskem vanatehnika.
Kui keegi mõtleb TÕSIMEELSELT põkanaatorist TÖÖRIISTA teha, millega RAHA TEENIDA, peaks see tegelane arsti poole pöörduma!


Tööriistadena on 25, 40, 80/82, Jumz, 51,52,53, MAZ jne juba ammu kaotanud oma otstarbe tööriistana! On jäänud mõned üliüksikud erandid väga eriliste seadmetena, mis ennast veel õigustavad: 66-baasil puurmasinad, 53-baasil redelid ja korvtõstukid näiteks puude pügamisel (mulgi käis linnas selline maja kohalt kaske alla võtmas aga korvis möllas ka 65-aastane mees Big Grin ) jne. Aga näiteks tänavavalgustuse hooldamiseks viimased enam ei sobi, kuna on LIIGA AEGLASED võrrelduna moodsa tehnikaga. Teine asi: kliendil on maas uus kiviparkett ja öeldakse - sorry, sinu masin tilgub nagu mahlakask ja seda tööd sa teha ei saa, selle raha teenib see, kel on uus ja mitte reostav tehnika!


No mis ajast sõber vene traktorid siis enam tööriistad pole? Tööriista nimetust ei võta traktorilt ei aeg ega ka sina. Ja tilguvad põhja alt nii uued kui ka vanad masinad. Eks isegi poetad mõne piisa......... ,see ju normaalne Big Grin
#77

Rahu sõbrad, siin läheb juba põksi pärast varsti nugade välgutamiseks Smile

Kuna eri kasutajad hindavad eri väärtusi, siis ongi igaleühele töö tegemiseks õige masin. Kellele sobib surma piiril vaakuv ja õli igast august lekkiv DT-ükskõikmilline - peaasi et odav, kellele alla uue või paariaastase masina pole midagi sobivat.

Eks samad valikud on peale traktorite ka mujal - näiteks maasturite juues. UAZ ja cherokee on ühes hinnas ja võtavad ühepalju kütet, aga üks on odavalt kuvaldaga remonditav; teine jälle võimas, soe ja mugav. Kummalgi on omad fännid.
#78

(23-05-2014, 12:17 PM)Mahno Kirjutas:  Rahu sõbrad, siin läheb juba põksi pärast varsti nugade välgutamiseks Smile

Kuna eri kasutajad hindavad eri väärtusi, siis ongi igaleühele töö tegemiseks õige masin.
Ei lähe kaugel tnugade välgutamiseks... kuid on üks teine ja palju suurem probleem! Ma püüaks kuidagi viisakalt väljenduda: kahjuks on eestlane üldisemalt ja eriti just lihtsamad töömehed harimatud majandusteooriate vallas ja ei suuda luua seoseid töö tegemise vahendi ja töö efektiivsuse ehk siis lõppkokkuvõttes kätte saadava RAHA vahel! Jah, aja mõõtühik on igal pool maailmas sama ehk tund on tund. Ning meie muudkui ise ka ju räägime, et "rügame ennast sandiks aga pappi ei saa". Jah, justnimelt RÜGAME räigelt vananenud ja ebaefektiivsete töövahenditega 10-12 tundi päevas, tapame tervist aga rikkaks ei saa. Isegi ligilähedastki palka enamuse eurooplastega ei saa...

Ning kõige suurem on see probleem Eestis just maapiirkondades. Igasuguse ettevõtmise efektiivsus on seotud otseselt vaid ja ainult selle JUHTIMISEGA. Maal talus, mingis ühistus jne on juhtideks ju taluperemees või -mehed. Ja kui need ise niiväga tahavad kõlbmatu vene traktori ja haakeriistadega "tööd" teha, käsitsi lehma lüpsta, hanguga heina kaarutada etc, siis nad peavadki vaesed, kurnatud ja väsinud olema! Sama käib tegelikult KOGU ettevõtluse ja justnimelt TOOTMISE kohta: töövahendid ehk KÕIK TÖÖRIISTAD peavad kogu aeg uuenema ja olema maksimaalselt kaasaegsed, siis on töö tegemine efektiivne! Ning moodsad-head tööriistad annavad võimaluse teha keerulisemaid ja kõrgema kasumlikkusega, selle juures oluliselt väiksemate jooksevkuludega!, töid-tooteid, mida saab kallimalt müüa ja kõigepealt tekitada suurem KÄIVE ja sealt juba suuremad palgad.

Kõiksuguse vene tehnika jaoks on mõiste "tööriist" ammu unustusse kadunud mõnede harvade erisustega, mida on siis ka välja toodud. Samamoodi peaks ammu kadunud olema nõukaaegne saast-töökeskkond elik hooned-ruumid! Ja ka muude seadmete-tööriistade osas, kus on jälle mõned harvad nõukaaegsed masinad, mis on siiani tipptasemel. Näiteks peenemas puutöös vanad rasked ja libedad rihtplated ja paksusmasinad ning mõned suuremad malmratastega lintsaed tõsisemate paksuste kujundsaagimiseks. Kuid nende probleemid on lintide saadavusega. Aga mitte üksainsam neõukaaegne plaatsaag ei kõlba tööks jne. Veneaegsed tsüklonid jne ei ole aastal 2014 enam kuidagi konkurentsivõimelised! Isegi selline lihttööriist kui peitel, seal on räige vahe uuel kallil tipp-peitlil ja kuitahes heal vanal peitlil. Vasaratega sama asi: ainuüksi ergonoomiline ja vibrat absorbeerib vars teeb töö tegemise efektiivsemaks, sest taguja luud-kondid püsivad terved! Kui mitu luukest on inimese käelabas randmest alates???

Ning siit jõuamegi nende vene traktorite kõige suurema miinuseni: mis Te arvate, et vanasti oli Hiiul niisama naljapärast Kutsehaiguste Haigla, kus 2/3 olid erinevad traktoristid ja kaevurid vibratsioonitõvega??? Just see totaalne ebaergonoomilisus ja vibratsioon pärsivad selle saastaga "Tööd" teha püüdva tegelase efektiivsust ja tööviljakust. Sealt tulevad erinevad väsimusest tingitud vead (ei "näe" pealelõunat enam näiteks kivi), sealt seadmete katki minemised, aja- ja rahakulu, siis arutu kalli kütuse põletamine, siis tasapisi tervisehädad, mis kiirendavad inimese väsimist ... ja nii muudkui muutubki selline tegelane haigeks vaeseks maainimeseks, kellele peab Kodutunne külla minema.

Siin lõpetan viisakaks olemise: mõelge niimoodi, et aastal 2014 on põkanaatori TÖÖRIISTAKS kuulutamine esimene samm allakäikutrepil Kodutunde kandidaadiks saamisel.
#79

Oskan vaid seda öelda,et säärase 25 kuni 30+ kraadi ilmaga on T-25 või DT-20 roolis istuda ja vingu sisse hingata on korralik tervise tapmine, eriti kui tuult pole ja kabiini ka veel,mis kaitseks UV kiirguse eest pead. Vanal Harkovi T-25 ja DT-20l on summuti allapoole suunatud ja ving tuleb korralikult sulle näkku eriti vastu tuulega.

Osa siinset seltskonda ilmselt tahaks kodanik Priitu(aka PlyVal64) sõimata aga samas on tal ka mõnes asjas õigus. Tänapäeva globaliseervas maailmas ei saa enam, vananenud tehnikaga moodsa tehnika vastu. 94% suur taludest ja ettevõtetest on üle läinud lääne tehnikale ja veneraud seisab kasutult või ootab rauahinna tõusu.
Ehk siis konteinerisse minekut,kui nõudlus metallide järele tõuseb.
Mul ka tilgub süda verd,kui näen neid DT-75 rauahunnikus.Sad Aga paraku karm reaalsus,midagi teha selle muutmiseks ma ei saa.

Nalja number on muidugi kõik need kuulutused,kus müüakse asju(pean silmas põllutehnikat),mida oleks saanud heaks rahaks ajada 10-15.a tagasi. Paraku nüüd on mängureeglid teised, noored on harjunud uuema tehnikaga(või polegi neil enam motivatsiooni seda vanarauda osta) ja osa seltskonda on kinni mõtlemises,et kusagil on iseliikuvad rahakotid,kellelt saab utiili eest, head raha pommida.
Karm ütlemine küll aga muud moodi on mul raske,seda olukorda kirjeldada.


#80

Sa räägid aiast, teised aia august.

Jah, ma nõustun sinuga, et kui on vaja teha ettevõtlus tasemel tööd, siis visake need vene asjad vanarauda - küll aga on siingi erandeid. Vana läänetehnikat ei soeta endale enam mitte ükski põllumees.

Kodus hobi korras nokitsemiseks pole iialgi mõtet endale osta kallist traktorit. Sama kehtib ka kalli keevituse kohta ja kasvõi metalli tasalihv pingi kohta. Alati ei tehta kõiki asju raha teenimise eesmärgil. Asju tehakse ka asja tegemise pärast (kasvõi lapse tegemine näiteks Big Grin).

Kui masinal pole intensiivset rakendust - siis pole mõtet seda omada. (asja seismine ei vii kuhugi) Muidugi kui rahaga pole midagi peale hakata, et viglaga peab kuhugi kuuti loopima, siis masina ostmine on igal juhul mõtekam kui lasta rahal seista.

Come to the dark side, we have cookies!
Teema on suletud




Kasutaja, kes vaatavad seda teemat: 1 külali(st)ne