Teema on suletud

K: T-25 hind mulle kui ostjale!

(03-06-2014, 23:54 PM)Qunts Kirjutas:  
(03-06-2014, 23:49 PM)Tom Kirjutas:  
(03-06-2014, 23:00 PM)Qunts Kirjutas:  Mina maksaksingi max 1000€ rubla selle saasta eest !!!

Siit mulle uut ärialast mõtlemist – mees, kes defineerib müüdava kauba ise juba eelnevalt SAASTAKS, on nõus samas selle eest maksma 1000 €.
Big Grin
Kaasfoorumlane 'Qunts'– võta minuga ühendust, mul on sulle palju pakkuda!

Kui pakkud mulle 25-t 1000€ rubla eest mis minu meelest saast suudan selle edasi müüa Big Grin
Helista mulle kui sul saasta pkkuda Big Grin

Kahekümne viie eest annad tuhat vastu? Oled kindel? Samas, tõepoolest – kui ikka 1000€ rubla saast on, siis ei tohiks tast loobumine kuigi raske olla.
Pakkkkun ka kolmekümmet aga selle eest tahaksin juba rohkem saada.
_

Teemaalgataja ees vabandan OT pärast.

Pakkkkun ka kolmekümmet aga selle eest tahaksin juba rohkem saada.

Kuipalju rohkem?

(04-06-2014, 10:13 AM)v126 Kirjutas:  Pakkkkun ka kolmekümmet aga selle eest tahaksin juba rohkem saada.

Kuipalju rohkem?

Tehke om bisnist privas, siin käib tõsine poriloopimine ...

Dad.

(04-06-2014, 11:11 AM)dad Kirjutas:  Tehke om bisnist privas, siin käib tõsine poriloopimine ...

Dad.

No just – kuna tegemist niikuinii tõsise poriloopimis- ja huumoriteemaga, siis arvasin, et pakkumised a la "Pakkkun kahekümne viieka vastu tuhat Eurorubla" (ülalpool konkreetne pakkumine näha) sobivad siia nigu rusikas sellesamuseauku.
A võib-olla ka eksisin. Rolleyes

P.S. Traktoritest ei tea ma midagi. Big Grin

(04-06-2014, 12:50 PM)Tom Kirjutas:  P.S. Traktoritest ei tea ma midagi. Big Grin

Siin pole küll naerda midagi, häbi peaks olema! Kelle jaoks siin siis traktorifilosoofid sadu postitusi teinud on? Kui teema rahulikult mõttega mitu korda läbi lugeda siis peaks isegi täisverelisel humanitaaril traktori ABC selgeks saama. Alates sellest, et traktorid jagunevad laias laastus saastaks, ATV-deks, rendi-Avantideks, New-Hollanditeks, "hiinakateks" jne ja lõpetades sellega, kuidas tuleb elada effektiivselt ja effektselt!
Ja kui millestki aru ei saanud, siis pole hullu, mehed on siin sõbralikud ja jutukad, rõõmuga seletavad veel sada korda üle! Ilmselt võiks tõsta "eriti tähtsate teemade" alla?

(03-06-2014, 19:23 PM)sndr81 Kirjutas:  Et milleks üldse mingit tehnikat vaja...

OT aga.. Täna sai nähtud sellist olukorda aga vedav sild oli mees ja masinat hoidis püsti naine. Vagusid ajasid. Cool

See teema on kogunud juba üle 200 postituse ja siit selgus kui fekaal masin on ikkagi see T-25 võrreldes praeguste traktoritega.Kuid need suured kriitikud unustavad ära et T-25 näol on tegemist ikkagi 70 aastate alguses tootmisse läinud traktoriga ning omas ajas oli see traktor ka lääne tehnikaga võrreldes täiesti konkurentsivõimeline eriti need export variandid. Nüüdseks on ta muidugi lootusetult vananenud aga kodumajapidamisse kõlbaks küll .Kahjuks neid majapidamisi jääb muidugi aina vähemaks kus 25 veel rakendust leiaks. Maarahvas on praktiliselt loobunud väike põllumajandusest kuna poest osta on odavam kui ise hakata seal põllusaadusi enda tarbeks tootma.

NB.-Riigiaparaadi hammasrattad ja väntvõll vajaks kiiremas korras remonti.

(06-06-2014, 00:59 AM)E303 Kirjutas:  ...
.Kuid need suured kriitikud unustavad ära et T-25 näol on tegemist ikkagi 70 aastate alguses tootmisse läinud traktoriga ning omas ajas oli see traktor ka lääne tehnikaga võrreldes täiesti konkurentsivõimeline
...

Paluks näidet, milline lääne sama põlvkonna masin (ehk toodud mudelina turule alates 1970) oli roolivõimendita, rippsüsteemi positsiooniregulaatorita ja olematu veovõimega?

Põksinäksi tehnika on siiski 60. alguse tase. Võimenduseta rool, üks hüdroväljavõte, alamõõduline mootor. Ehk vanatehnika, hoolimata värskest väljalaskeaastast.Big Grin

(06-06-2014, 00:59 AM)E303 Kirjutas:  Kuid need suured kriitikud unustavad ära et T-25 näol on tegemist ikkagi 70 aastate alguses tootmisse läinud traktoriga

Selle traktori arhailisuse kaitseks võib tuua fakti, et tootma hakati teda juba 1966a. Tõestuslink.
(06-06-2014, 08:27 AM)v6sa Kirjutas:  Paluks näidet, milline lääne sama põlvkonna masin (ehk toodud mudelina turule alates 1970) oli roolivõimendita, rippsüsteemi positsiooniregulaatorita ja olematu veovõimega?
Üks tema eakaaslane ka võrdluseks, tundub et üsna sarnase komplektatsiooniga.
Või teine.
Või kolmas.
Või neljas.
Või viies.

Tarkus ei tule alati aastatega, mõnikord tulevad aastad üksi ka.

(04-06-2014, 13:53 PM)kass Kirjutas:  ...lõpetades sellega, kuidas tuleb elada effektiivselt ja effektselt!.

Muuseas ksf!Kass, efektiivsusega algab ja lõppeb kõik, mis puudutab töö tegemist ja üldse elamist!!! See teema ja üldse automoto rasketehnika teema, mis puudutab erinevate tööde tegemist ja selleks kasutatavaid masinaid, on tegelikult kergelt "kuritegelik" riikluse ja selle riigi kodanike rikkaks saamise suhtes!!! Just ja AINULT sellest suhtumisest ongi tingitud meie üldine vaesus, mahajäämus ja kogu see ess, mis meil on - just selle pärast peavad Neivelt ja teised tihtipeale antud teemat puudutavaid artikleid kirjutama.

Saage aru: UNUSTAGE ÄRA igasugune saasttehnika, millega kuitahes kombel TÖÖD TEHA!!! Jah, hobiks omas kodus PULLI TEHA ja seda saasta VANATEHNIKANA TARBIDA on OK ja suisa euroopalik aga mina ei ole Eestis näinud restaureeritud traktorite paraade ja kokkutulekuid. Selliseid masinaidki, mis vääriks põllumajandustehnika Musta Numbrit, on ka üksikuid.
Andke kulla maamehed andeks, tegelete saasta reinkarneerimisega ja peategi vaesed olema. PEATEGI, kuniks ei muuda oma suhtumist ka TEHNIKASSE!

Ainult siis ma saan mistahes põkanaatoriega töö tegemisest elik väiketalu pidamisest aru, kui Te ei kasuta mitte ühte mootorsaagi, puulõhkujat, muruniidukit jne muude maateööde teostamisel VAID tegelete kõige ebaefektiivsemal aga arhailisel moel mahepõllundusega! Kui saete puid sulle-mullega, lõhute neid mitte Fiskarsi!!! vaid sepa tehtud kirvega aastast 1900, muru niidate sepa taotud vikatiga, mida mõistate pinnida ja muidugi on olemas Gotlandi käi jne. Abikaasa käib voolava vee ääres pesu pesemas etc. Saage aru: kõik needsinased masinad-seadmed on EFEKTIIVSUS tööde tegemisel ja sinna alla mahub ka otseselt TRAKTOR!!!

Kui muudate suhtumist avastate, et aega jääb täitsa üle ja võib näiteks minuga tulla kaasa ja sõita purjekaga Gotlandi lõunatippu, et minna OMA KÄEGA valida välja ja ära tuua üks õige käiakivi! Et saategi omale lubada keset ilusat suve 4-5 päeva ISEENDALE lihtsalt elu nautida efektiivsel moel (jah, purjetamine on ka üks efektiivsemaid liikumise vorme, eriti kui kasutada selelks taastuvmaterjalist ehk puust ehitatud veesõidukit), sest mitte kartes suuri väljaminekuid, vaid kartes väikeseid sissetulekuid, on tekkinud nii RAHA kui AEGA!

11 lehte postitusi juba täis. Nüüd arvutaks kokku mitu tundi selle möla tootmiseks kulunud on ja korrutame saadud tulemuse läbi mediaantunnitasuga. Niimoodi me küll viie rikkama riigi hulka ei saa kui kallist aega niimoodi vastu taevast lastakse.

(06-06-2014, 10:33 AM)PlyVal64 Kirjutas:  ... lõhute neid mitte Fiskarsi!!! vaid sepa tehtud kirvega aastast 1900 ...

Kuule mees, mine sa ka õige perssesse!!

Mis see Fiskars toodab iselõhkujaid kirveid, mis on varustatud innovatiivsete nanotehnoloogiliste mikrokiipidega ja käib iga kuu uuendamas mikrokoodi Internetist???

Dad.

(04-06-2014, 13:53 PM)kass Kirjutas:  ... pole hullu, mehed on siin sõbralikud ja jutukad, rõõmuga seletavad veel sada korda üle! Ilmselt võiks tõsta "eriti tähtsate teemade" alla?

Smile

(06-06-2014, 10:57 AM)karel Kirjutas:  11 lehte postitusi juba täis. Nüüd arvutaks kokku mitu tundi selle möla tootmiseks kulunud on ja korrutame saadud tulemuse läbi mediaantunnitasuga. Niimoodi me küll viie rikkama riigi hulka ei saa kui kallist aega niimoodi vastu taevast lastakse.

Muide ... filosoofilises plaanis võiks ka välja arvutada, kui palju hoiab kokku valede otsuste MITTEtäitmisel ja kui palju toodab kasu arhailiste meetodite asendamine innovatiivstega ... ehk siis enne mõtleks ja siis toimetaks ... või peavad kõik nii rumalad olema, kui viie rikkama sekka pürgijad? Cevo dummat - prõõgat naada ...

Dad.

(06-06-2014, 10:33 AM)PlyVal64 Kirjutas:  
(04-06-2014, 13:53 PM)kass Kirjutas:  ...lõpetades sellega, kuidas tuleb elada effektiivselt ja effektselt!.

Muuseas ksf!Kass, efektiivsusega algab ja lõppeb kõik, mis puudutab töö tegemist ja üldse elamist!!! See teema ja üldse automoto rasketehnika teema, mis puudutab erinevate tööde tegemist ja selleks kasutatavaid masinaid, on tegelikult kergelt "kuritegelik" riikluse ja selle riigi kodanike rikkaks saamise suhtes!!! Just ja AINULT sellest suhtumisest ongi tingitud meie üldine vaesus, mahajäämus ja kogu see ess, mis meil on - just selle pärast peavad Neivelt ja teised tihtipeale antud teemat puudutavaid artikleid kirjutama.

Saage aru: UNUSTAGE ÄRA igasugune saasttehnika, millega kuitahes kombel TÖÖD TEHA!!! Jah, hobiks omas kodus PULLI TEHA ja seda saasta VANATEHNIKANA TARBIDA on OK ja suisa euroopalik aga mina ei ole Eestis näinud restaureeritud traktorite paraade ja kokkutulekuid. Selliseid masinaidki, mis vääriks põllumajandustehnika Musta Numbrit, on ka üksikuid.
Andke kulla maamehed andeks, tegelete saasta reinkarneerimisega ja peategi vaesed olema. PEATEGI, kuniks ei muuda oma suhtumist ka TEHNIKASSE!

Ainult siis ma saan mistahes põkanaatoriega töö tegemisest elik väiketalu pidamisest aru, kui Te ei kasuta mitte ühte mootorsaagi, puulõhkujat, muruniidukit jne muude maateööde teostamisel VAID tegelete kõige ebaefektiivsemal aga arhailisel moel mahepõllundusega! Kui saete puid sulle-mullega, lõhute neid mitte Fiskarsi!!! vaid sepa tehtud kirvega aastast 1900, muru niidate sepa taotud vikatiga, mida mõistate pinnida ja muidugi on olemas Gotlandi käi jne. Abikaasa käib voolava vee ääres pesu pesemas etc. Saage aru: kõik needsinased masinad-seadmed on EFEKTIIVSUS tööde tegemisel ja sinna alla mahub ka otseselt TRAKTOR!!!

Kui muudate suhtumist avastate, et aega jääb täitsa üle ja võib näiteks minuga tulla kaasa ja sõita purjekaga Gotlandi lõunatippu, et minna OMA KÄEGA valida välja ja ära tuua üks õige käiakivi! Et saategi omale lubada keset ilusat suve 4-5 päeva ISEENDALE lihtsalt elu nautida efektiivsel moel (jah, purjetamine on ka üks efektiivsemaid liikumise vorme, eriti kui kasutada selelks taastuvmaterjalist ehk puust ehitatud veesõidukit), sest mitte kartes suuri väljaminekuid, vaid kartes väikeseid sissetulekuid, on tekkinud nii RAHA kui AEGA!

No nii,no nii,no nii....
Toon ühe näite. Kunagi lagunesid mul kõik masinad ära ja sõita polnud millegagi. Ja siis avastasin uuesti nii jala käimised,liini-ja linnaliini bussidega sõitmised ja kõik selle millega tegelevad n.n. teise eesti omad.... Ja pean ütlema,et jõudsin kõik asjad aetud ja tehtud! Polnud seda tehnikat vajagi! Nüüd aga on ajad muutunud.....näete ju isegi,eksole. Tehnikat õu täis jne. ja ei jõua ikka kõike tehtud. Vahest tekib mõte,et järsku olen laisk? Ei ole siin talus suurt rikkust tekkinud,pigem on tervis otsa lõppend,äärepealt oleks isegi otsad andnud ja 7 aastat läks oma elu ja tervisega võitlusele, et tagasi inimeste rüppe jõuda....Big Grin Aga,aga mitte sellest ei tahtnud ma kirjutada....vaid sellest,et kus need õnnelikud ja rikkad siis ümberringi ka on? Ma mõtlen siin need kaatritega merel sõitjad ja elunautlejad? Ei paista sihukesi kuskil olema. Katused igalpool kukuvad....ja mulle tuttavates taludes...kus igati tublid inimesed elavad,töötavad ka igal pool jne. aga rikkust ei paista kuskilt.... Kas siis kõik ümberringi on lollid ja ebaefektiivsed? Kahtlen väga! Pigem ikka asi on selles,et midagi on mäda,kui kuidagi rikkaks ei saa. Kas Sa tõesti arvad,et ma ei tahaks uut tehnikat osta? Muidugi tahan aga see töö ja elu ei too mulle niipalju sisse,et võiksin seda endale lubada... Ja mina pole selles süüdi,et ma hommikust õhtani raban aga kuidagi ei suuda niipalju kokku kraapida,et midagi "suurt" siin talus ette võtta. Tundub,et ülevaltpoolt oleks nagu miskit paika pandud,et saad elada,natuke raha,et saaksid hädapärast süüa osta ja midagi ka selga.... Ja asi on nii seatud,et sul "loomingu" jaoks ka aega ei jääks....muidu mine tea,hakkad veel riigikukutajaks....Big Grin
Seega,katsume siis ikka naha toore hoida ja vaatame kuidas edasi elada. Aga lugupeetud....lõpeta see saasta jutt ära!

Kõik ei saagi rikkad olla ja rikkaks saada, see on elementaarne majandusseadus. Oleks teoreetiliselt võimalik, et näitks Eestis on kõik rikkad aga Lätis ja Venemaal on kõik vaesed, aga seda ka ainult väga teoreetilises võtmes. Keegi peab vaesem olema, suurem osa peab vaesem olema, siis asi töötab ja on võimalik ka kellegi rikas olla.

(06-06-2014, 10:33 AM)PlyVal64 Kirjutas:  Andke kulla maamehed andeks, tegelete saasta reinkarneerimisega ja peategi vaesed olema. PEATEGI, kuniks ei muuda oma suhtumist ka TEHNIKASSE!

Kui muudate suhtumist avastate, et aega jääb täitsa üle ja võib näiteks minuga tulla kaasa ja sõita purjekaga Gotlandi lõunatippu, et minna OMA KÄEGA valida välja ja ära tuua üks õige käiakivi! Et saategi omale lubada keset ilusat suve 4-5 päeva ISEENDALE lihtsalt elu nautida efektiivsel moel (jah, purjetamine on ka üks efektiivsemaid liikumise vorme, eriti kui kasutada selelks taastuvmaterjalist ehk puust ehitatud veesõidukit), sest mitte kartes suuri väljaminekuid, vaid kartes väikeseid sissetulekuid, on tekkinud nii RAHA kui AEGA!

Jõura-jõura-jõura-jõura-jõura-jõura-jõura-jõura. Priidult tuleb möla stabiilsemalt kui põka mootorist tossu.


Kle tarkpea. Äkki annad mõne täpsema soovituse inimestele. Võtame sellise keskmise majapidamise kusagil lõunas. Kaks kooliealist last, ema isa, vanaema ja kui elus, siis ka vanaisa. Ema isa käivad tööl, pappi tuleb taskusse oma 1200 euri kuus. 10 hektarit metsa ja väike põllulapp, 3000m2 aeda. Kuu lõpuks on rahad läbi nigu poleks olnudki.

Maja taga seisab iidvana põka, millega tehakse aeda ja põldu. 20 ruumi puid veetakse ka oma metsast välja.

Näita nüüd lahendit, kuidas nad peaksid rikkaks saama, kui liisiksid endale uue traktori või hakkaksid, paar korda kuus, Avanti rentima?

Parem varblane käes, kui kajakas pea kohal!

(06-06-2014, 12:47 PM)viplala Kirjutas:  ...
Võtame sellise keskmise majapidamise kusagil lõunas. Kaks kooliealist last, ema isa, vanaema ja kui elus, siis ka vanaisa. Ema isa käivad tööl, pappi tuleb taskusse oma 1200 euri kuus. 10 hektarit metsa ja väike põllulapp, 3000m2 aeda. Kuu lõpuks on rahad läbi nigu poleks olnudki.

Maja taga seisab iidvana põka, millega tehakse aeda ja põldu. 20 ruumi puid veetakse ka oma metsast välja.

Näita nüüd lahendit, kuidas nad peaksid rikkaks saama, kui liisiksid endale uue traktori või hakkaksid, paar korda kuus, Avanti rentima?

Kuniks nad ei nuputa välja hästimüüvat (legaalselt siis!) toodet, mida oma põllulapil kasvavast või metsatukast leitavast teha, ei saagi. Viidatud pere eelarve juures on põllumajanduse pluss vaid isekasvatatud kauba väiksem maksumus muidu lihtsalt mahapassitava aja arvelt.

Mis saab siis, kui sel iidvanal põkal annab otsad KSP või kooleb ära sidur?

Senised tähelepanekud on näidanud, et väikesed suudavad olla edukad vaid siis, kui nad leiavad üles selle, milles nad on tugevad. Kes maalib naljakaid pilte, kes koob varvassokke jaapanlastele. Põkamõõdus talupidamine ei ole majanduslikus mõttes kasumlik äri. Kui jätta skeemimeisterdamine kõrvale.

Teemaga haakub küsimus ja Priidu emotsionaalne sõnavõtt vast sedapalju, et praegu turul põksinäksi eest küsitav hind käib viidatud perele ilmselgelt üle jõu.Sad

Aga looduse vastu ei saavat. Samuti ka selle vastu, et üle 90% rahast ringleb ligi 10 % ilusate ja edukate käes. Ülejäänud rahvas jagab siis seda 10% ja ega ei osta ikka uut traktorit küll!

Tervitab Veteran.

Nuda ... filusiifia ... ai laik it...

Mida ütles Doigenes vastuseks Aleksander Suurele, kui viimane küsis, mida on õnneks vaja???

Või siis võtame antiikaja filosoofi Thales'i Mileetosest ja tema antiikaja loo õlipressidest ja teadmiste rakendamistest ... ning ka rahast, mis ta kokku ajas ....

Priit, sa peaks vahel paadist selge peaga maapeale tulema ja natuke mõtisklema ... ehk...

Dad@reedesel.filosoofialainel
P.S. Ilmselge tõend, et viimane aeg on puhkusele minna!!
Teema on suletud




Kasutaja, kes vaatavad seda teemat: 1 külali(st)ne