Muruniiduki mootor. Mida teha?
#1

Muruniiduk, nagu vana jaapani auto, kõik ümberingi ära mädanend, Korpus ussitanud, sang pooleks, rattad lääbakil- taastamine ei kannata. Mootor MTD käib kui antsu viiul.
Mida selle mootoriga ette võtta?
On mingeid häid ideid? Midagi lahedat võiks ju sellest aretada?
Vasta
#2

Ma tegin paadimootori.
Vasta
#3

Sama küsimus endal kah peas, Raami lappitud, aga ega sellest asja saa, kuid mootor on töökorras Wink
Vasta
#4

See mõte tuli ka esimesena pähe, aga pole sobivat paati kuskil silmapiiril. Ei nettivenes, ei blocketis, esimene sobiv toorik 400€ ja seegi kuskil pooles Soomes:
http://www.nettivene.com/moottorivene/om...ste/556536
Vasta
#5

Härra Aeroplano nimi juba ütleb, mida selle mootoriga teha.No kui mitte päris, siis korraliku mudellennuki saaks sellega küll lendama!

Tervitab Veteran.
Vasta
#6

(15-05-2014, 18:01 PM)ahtos Kirjutas:  Ma tegin paadimootori.
Pilte äkki?Ise panin ka niiduki paja veteroki jalale ja huvitav oleks võrrelda.
Mul kah mtd,korpus ammu laiali ja mullu suvel sai korpuse ülemine plaat millele mootor kinnitub paari punktiga titevankri raamile kinni tõmmatud ja paugutab veel küll ja veel,titevankril suured rattad ja palju mugavam rallidaBig Grin
Vasta
#7

(15-05-2014, 20:31 PM)Veteran Kirjutas:  Härra Aeroplano nimi juba ütleb, mida selle mootoriga teha.No kui mitte päris, siis korraliku mudellennuki saaks sellega küll lendama!

Härra Veteranil puudub muruniiduki mootori kaalu/võimsuse suhtest ja pöörete arvust vist vähimgi ettekujutus Big Grin
Vasta
#8

Härra Veteranil on lendamisest, mudellennukitest ja muudest lennundusega seotud teemadest esmaklassiline ettekujutus...

Life\'s journey is not to arrive at the grave safely in a well preserved body, but rather to skid in sideways, totally worn out, shouting \"Holy s--t!....What a ride!
Vasta
#9

Kui muruniiduki mootor Družba nurkreduktoriga paaritada ja see jalgratta pakiraamile paigutada, saaks tegusa abimotori. Jalgrattast saaks hoobilt motikas. Paberite väljaajamine oleks muidugi veelgi tülikam ettevõtmine.

Majanduslikult mõeldes oleks ehk kõige tulusam see mootor ära müüa, kellegi, kes seda vajab.

T, IP
Vasta
#10

(15-05-2014, 21:46 PM)Aspelund Kirjutas:  Härra Veteranil on lendamisest, mudellennukitest ja muudest lennundusega seotud teemadest esmaklassiline ettekujutus...

Milles keegi pole kahelnudki!

Aga mis ei välista absoluutselt minu väidet muruniiduki mootori lennuomaduste kohta Big Grin

Aga võib-olla tõesti tänapäeva aerodünaamika saavutused suudavad ca 15 kilo kaaluva u 2hp võimsusega ca 1500 rpm arendava mootorikäraka mingil imeplaaneril lendama panna?
Vasta
#11

Mul endal hetkel ka üks Part. muruniiduk mille keret lappisin juba mitmendat korda ja hetkel vetrub kõik nagu sült...... Plaan siis asjad järgmise kere peale ringi tõsta. Kindlasti tahab ka see uus lappimist aga hooaja veab vast ikka välja,kui nelikanttorust jupid täies pikkuses tugevduseks keevitan. Ja seda soovitan ka teistele..... muruniidukit ju igal aastal vaja.Wink
Vasta
#12

(15-05-2014, 22:53 PM)aeroplano Kirjutas:  Aga võib-olla tõesti tänapäeva aerodünaamika saavutused suudavad ca 15 kilo kaaluva u 2hp võimsusega ca 1500 rpm arendava mootorikäraka mingil imeplaaneril lendama panna?

Talvel viskasin 3,5 hp paja kaalule huvi pärast ja oli ca 7 kg kui mälu ei peta.
Vasta
#13


Endal on plaanis midagi taolist teha ühe vana niidukiga Smile
Vasta
#14

Kuid kui endiselt on vaja ka muru niita, oleks mõtekas otsida uus korpus ja mootor senna peale kruvida, ning mootor jääks täitma oma vana eesmärki milleks see kunagi loodud on.
Vasta
#15

(15-05-2014, 21:39 PM)aeroplano Kirjutas:  
(15-05-2014, 20:31 PM)Veteran Kirjutas:  Härra Aeroplano nimi juba ütleb, mida selle mootoriga teha.No kui mitte päris, siis korraliku mudellennuki saaks sellega küll lendama!

Härra Veteranil puudub muruniiduki mootori kaalu/võimsuse suhtest ja pöörete arvust vist vähimgi ettekujutus Big Grin
Tõepoolest nii see on... Mudelitele paigaldati sae mootoreid, kuni spets.mootoreid võtta polnud.Palun kergemat karistust!

Tervitab Veteran.
Vasta
#16

(16-05-2014, 00:34 AM)Mart Laanelepp Kirjutas:  
Endal on plaanis midagi taolist teha ühe vana niidukiga Smile

olen tutvunud,aga millest teha too ventilaator mootori otsa?See ju peaks ühtlasi ka lehed purustama,tava ventilaatori tiivik jääb vist lahjaks?
Vasta
#17

(16-05-2014, 08:01 AM)muska71 Kirjutas:  olen tutvunud,aga millest teha too ventilaator mootori otsa?See ju peaks ühtlasi ka lehed purustama,tava ventilaatori tiivik jääb vist lahjaks?

Milleks? Kasuta purustamiseks niidudekki ja ventilaatorile jääb vaid pudi läbilaskmise kohustus.

Üks kuiva kohta riiulile paigaldatud mootor säilib ilmselt aastaid enne, kui midagi halba sündima hakkab. Seega ei tasu väga kiirustada. Kui praegu mõtet pole, võib see üsna pea tullaWink

Alati võib ju mõnele hädalisele doonorsüdant pakkudaWink
Vasta
#18

(16-05-2014, 08:14 AM)v6sa Kirjutas:  Milleks? Kasuta purustamiseks niidudekki ja ventilaatorile jääb vaid pudi läbilaskmise kohustus.

Niidudekk mingi purusti?Mõnele võib olla lollid küsimused ,aga pole nende hingeeluga kursis.See http://aiataht.ee/oksapurustaja-85-mm-kdo-8512 ju peaks lehed suutma purustada.
Vasta
#19

(16-05-2014, 11:20 AM)muska71 Kirjutas:  
(16-05-2014, 08:14 AM)v6sa Kirjutas:  Milleks? Kasuta purustamiseks niidudekki ja ventilaatorile jääb vaid pudi läbilaskmise kohustus.

Niidudekk mingi purusti?Mõnele võib olla lollid küsimused ,aga pole nende hingeeluga kursis.See http://aiataht.ee/oksapurustaja-85-mm-kdo-8512 ju peaks lehed suutma purustada.

Vägev riist, purustab kuni 85cm jämedusi oksi Big Grin Hetkel vaatan, et mul pole õues ühtki nii jämedat puudki Smile
Vasta
#20

(16-05-2014, 11:20 AM)muska71 Kirjutas:  Niidudekk mingi purusti?
...

Väiksemad oksad, lehed, rohi - kõik need teeb muruniiduk ju ka pudiks valmis. Mitmeteraline niidudekk veel peenemaks...
Vasta




Kasutaja, kes vaatavad seda teemat: 1 külali(st)ne