Minu T-40M remont
#1

Kuna ma ise eriline luuletaja pole siis hakkab rohkem pilte tulema tegemistest. Aga natuke siis traktorist:
2013 aasta aprillis sai soetatud T-40M. Tuues olid ilmad väga külmad et traktorit käima ei saanudki et sai peremehe au sõna peale ostetud et töötab.
Traktorile sai pandud peale uus küttepump ja VW transporteri kütuse filter, jämepuhastusfiltri asemele, kuna ei saanud filtrit lekkevabaks tõmbas ainult õhku sisse.
Suvest paar kuud kulus värvitöödele ja sügisel sai vahetatud mootori kolvirõngad kuna tagus õli summutisse nii et esiratta porilaud oli õlist must. Talvel sai tegeletud traktori elektrisüsteemiga. Vanad juhtmed viskasin kohe pealt minema kuna armatuurlauaalused juhtmed olid põlenud. Generaatoriks sai Ford Transiti generaator. Tänaseks on traktor tehniliselt korras ja läbinud ülevaatuse.
[Pilt: 50343701]
Muidu olen traktoriga rahul kuid kabiin annab soovida ruumi võiks rohkem olla ja vahepeal juhtub ka et lööb pea ära. Eriti mis häirib on müra kabiinis kaua ei kannata ilma kõrvaklappideta olla muidu võib juhtuda see et õhtul magama minneski kuuleb veel sedaBig Grin
[Pilt: 50343701]
[Pilt: 50343701]
[Pilt: 50343701]
[Pilt: 50343701]

Ja veel tulevastest paanidest niipalju et esitera on ootamas külge pookimist ja taha tulevad veidi laiemad rattad 13.6 praeguse 11 asemel.
Vedav esisild on ootamas ka oma järge aga need plaanid veel veidi lahtised.
Pildid vist ei läinud üles aga neid saab vaadata siit: http://album.ee/album/549065/50343701
Vasta
#2

Tubli töö! Ja ega see vedava silla alla panek pole üldse keeruline. Algatuseks tuleb vaba selle alla pandava silla üleliigsetest lõtkudest. Sild ise kinnitub ainult nelja poldiga sama ka väljavõttega,vana õli välja,nelja poldiga luuk kõhualt ära ja väljavõte kohale kardaan vahele ja valmis. Ja ainult üks asi läheb traktori juures sitemaks,see on pöörderaadius.
Vasta
#3

Jah silla alla panek see kõige lihtsam kuid sild vajab tõsist remonti sest kõik ristid laagrid ja zimmerid vajavad vahetust.
Vasta
#4

Kas see tööriista kast sõiduajal segama ei hakka, niigi vähe ruumi sees? Kasti asemel saab mõne mimmu vahest ehk hoopis peale võtta...
Kabiini taga on hea koht kastil, nagunii peamiselt on võtmeid vaja siis kui miskit tagapool toimetad, tõmmitsaid pingutad jms...

[Pilt: large_28744397_DtZg.jpg]

'Per cogo, non per mico' (Edasi kompressiooni, mitte sädemega)
https://www.facebook.com/Teedehooldus/
 Ulila Jäärada FB
Vasta
#5

See veel eelmise suve pilt peale värvimist, kast juba taga oma kohapeal, tegelikult tahtsin kasti panna poolraamikülge kuid jääks saha kinnitustele jalgu.
Aga iste sai just selleks laiemaks tehtud et saaks naise kõrvale võttaBig Grin
Vasta
#6

Täna sai siis tera külge pandud:
http://album.ee/node/28767711/50343701
Panin paar pilti juurde proovisin muidu siia pilte lisada, kuid tulid hiigel pildid.

Tegelikult tahtsin saha raami kitsamaks teha, kuid võtan hoopis porilauad ära muidu hakkab saharaami kinni. Kinnitused tulevad ka teised võttes eeskujuks linttraktori kinnituse. Ja muidugi tuleb traktori küljes olev raam toestada käigukasti korpuse külge.
Vasta
#7

Kui hiljem on plaanis traktor teha neliveoliseks,siis oleks otstarbekas sahk kohe sedasi teha,et see neliveolisele kohe ette sobiks. Ehk siis neliveolisel esisild 10-15 cm eespool ja ka rattad suuremad.
Vasta
#8

tööriistakasti asukoha kohta nii palju et, mu kasutuses olnud T 40Am-il vahetasime sellise kasti fritsude kuulipritsi lindikasti vastu! Maht peaaegu sama ainult kitsam ja kõrgem. Tähtsamad võtmed olid Vazi "presentkotti" keeratud need olid seljatoe taga!

Veel pole maha löödud
Vasta
#9

Mitmeid kordi olen tähele pannud et ksf-lased peavad selliseid käkerdisi jumzi sahkadeks, võin käsi südamel vanduda et seda need kohe kindlasti ei ole. Jumzi sahk on tunduvalt tummisemast materjalist. Wink

'Per cogo, non per mico' (Edasi kompressiooni, mitte sädemega)
https://www.facebook.com/Teedehooldus/
 Ulila Jäärada FB
Vasta
#10

(10-06-2014, 19:12 PM)mlsluik Kirjutas:  Mitmeid kordi olen tähele pannud et ksf-lased peavad selliseid käkerdisi jumzi sahkadeks, võin käsi südamel vanduda et seda need kohe kindlasti ei ole. Jumzi sahk on tunduvalt tummisemast materjalist. Wink

Ma ei tea, kas mingi hetk oli Jumzil ka õhemast materjalist sahku, aga vanal ümara kabiiniga Jumzidel olen näinud mitmetel täpselt sellist sahka, nagu sulle pakkunud olen. Ka naabril oli vanal Jumzil selline sahk küljes. Arvan, et see pole juhus, et mitmel masinal on selline sahk, aga mine sa muidugi tea.

Aitan seadmete monteerimis ja demonteerimistöödel ning konstruktsioonide ehitamisel
www.ransar.ee
info[ät]ransar.ee
51934170 
Vasta
#11

Meil siin jällegi vana kabiiniga jumzidel nelikandist aisadega sahad ees... Võibolla tõesti oli kunagi ka sellised variandid... Wink

'Per cogo, non per mico' (Edasi kompressiooni, mitte sädemega)
https://www.facebook.com/Teedehooldus/
 Ulila Jäärada FB
Vasta
#12

(10-06-2014, 19:33 PM)mlsluik Kirjutas:  Meil siin jällegi vana kabiiniga jumzidel nelikandist aisadega sahad ees... Võibolla tõesti oli kunagi ka sellised variandid... Wink

Ma muidugi ei väida, et see nii on ja võimalik, et sarnane sahk on sobitatud lihtsalt nendele Jumzidele alla peale seda kui originaal sahk on pooleks murtud.

Aitan seadmete monteerimis ja demonteerimistöödel ning konstruktsioonide ehitamisel
www.ransar.ee
info[ät]ransar.ee
51934170 
Vasta
#13

Minu silm ütleks, et see oleks nagu PO-0,8 komplektist. Jumzidel on ikka tugevama ehitusega, nagu mlsluik ka mainis.
Vasta
#14

Vahepeal sai üks 13,6 rehv ära vulgitud. Üks taat oli traktorile uuena alla pannud ja metsas kohe puruks sõitnud lõige oli umbes 30cm pikk ja läbiv sellest umbes 10 cm. Rehvile sisse sai kaks paika pandud. Eks saab katsetada kaua vastu peab. Kui lahti rebeneb tuleb uuesti teha ja lõige nööriga kinni õmmelda. Muidu ikka kvaliteetne nõuka aegne rehv. Tegin muidu pilti ka kuid telefon lõpetas koostöö.
Esisilla allapaneku mõte on veel kaalumisel kuid seda ei juhtu kindlasti lähiajal.
Vasta
#15

Vahepeal sai veidi nokitsetud.
Praeguseks sahk traktori küljes.
Pilte saab vaadata: http://live.hot.ee/gallery/show_gallery_...id=2584351
Vasta




Kasutaja, kes vaatavad seda teemat: 1 külali(st)ne