Küünalpirn
#21

(19-06-2014, 15:49 PM)Timm Kirjutas:  OT, aga elektripirn ei saa ajaga "ebahermeetiliseks" muutuda... Pudeneda võib keraamiline osa klaasi ja sokli vahel, aga klaas on reeglina siiski kinni sulatatud.
Pahandust võivad teha klaasi sisepinged. Veetilgad ka muidugi.

Tegelikult saab küll. Ka kokkusulatatud klaasi võivad jääda mikroskoopilised defektid, mille kaudu vaakumi "lahjenemine" võib võtta aastaid või aastakümneid. Heaks näiteks on elektronlambid, mille NOS kastitäiest tuleb eelmainitud põhjusel mõnikord päris hulgem neid välja praakida...
Vasta
#22

Ka minu poolt kinnitus, et saab. Mul on restitäis auto esitule pirne aastast umbestäpselt enne kaheksakümnendaid. Mõni on korralik, mõni läheb paari päevaga läbi, mõni hetkega seest valgeks. Nendes viimastes ei ole kindlasti enam perfektset vaakumit.

Tarkus ei tule alati aastatega, mõnikord tulevad aastad üksi ka.
Vasta
#23

Pidage nüüd ikka hoogu, mis vaakumist te räägite, lambipirnides oli vaakum Edissoni aegadel, tänapäeval on hõõgniidiga tavaprinidel (neil mille kasutamist meite maal usinasti keelatakse) sees ikka kas lämmastik või siis parematel (halogeenpirnidel) veidi paremad inertgaasid. Neis küünla leeki imiteerivates huumlahendustulukestes samuti täitegaas.

Katsuge olla!
Vasta
#24

(20-06-2014, 10:23 AM)nunu Kirjutas:  Pidage nüüd ikka hoogu, mis vaakumist te räägite, lambipirnides oli vaakum Edissoni aegadel, tänapäeval on hõõgniidiga tavaprinidel (neil mille kasutamist meite maal usinasti keelatakse) sees ikka kas lämmastik või siis parematel (halogeenpirnidel) veidi paremad inertgaasid. Neis küünla leeki imiteerivates huumlahendustulukestes samuti täitegaas.

Küünlaleeki imiteerivas lambis on tõesti mingi täitegaas, samuti nagu ka kõigis huumlahenduslampides. Pirnides, millest mina rääkisin ja raadiolampides, mida ksf!Ishijupp mainis, pole sees mitte midagi, s.t. selge vaakum. Edison oli nende füüsiliste detailide, mida saaksime hetkel käes hoida, tootmise ajaks juba ammu surnud.

Tarkus ei tule alati aastatega, mõnikord tulevad aastad üksi ka.
Vasta
#25

Rebjata, davaite žit drushno!
Ei tahtnud otse tsiteerida aga tõstan siis pealegi esile Wink
(19-06-2014, 18:44 PM)Wiki432 Kirjutas:  Ka minu poolt kinnitus, et saab. Mul on restitäis auto esitule pirne aastast umbestäpselt enne kaheksakümnendaid. Mõni on korralik, mõni läheb paari päevaga läbi, mõni hetkega seest valgeks. Nendes viimastes ei ole kindlasti enam perfektset vaakumit.

Korrektne oleks vast siiski rääkida hermeetilisuse kadumisest mitte vaakumi kadumisest.
Raadiolampides ja crt monitoride kineskoopides peab jah vaakum olema, ja selline päris korralik Cool
Vasta
#26

Korrektne on hoopis nii...
Major selgitab sõjalise õpetuse tunnis õpilastele aatomi ehitust - see on tuum, ümber tuuma keerutavad elektronid ja prootonid jms prügi. Küsimusi on? Sm. major, aga mis seal tuuma ja elektronide vahel on? Kuidas, mis, õhk loomulikult!
Vasta
#27

(20-06-2014, 11:38 AM)kass Kirjutas:  Korrektne on hoopis nii...
Major selgitab sõjalise õpetuse tunnis õpilastele aatomi ehitust - see on tuum, ümber tuuma keerutavad elektronid ja prootonid jms prügi. Küsimusi on? Sm. major, aga mis seal tuuma ja elektronide vahel on? Kuidas, mis, õhk loomulikult!
[Pilt: nkp85n.jpg]
Vasta
#28

(20-06-2014, 10:37 AM)Wiki432 Kirjutas:  Edison oli nende füüsiliste detailide, mida saaksime hetkel käes hoida, tootmise ajaks juba ammu surnud.

http://www.powtec.ee/24-03-2014-maailma-...ektripirn/
Thomas Alva Edison (11. veebruar 1847 – 18. oktoober 1931) aga 1901 aastast elektripirn ei kasva mitte puu otsas, vaid põleb ühes tuletõrjedepoos edukalt edasi. Isegi videokaamerad annavad alla ja tuleb vahetada, et tema hõõgumist jälgida pidevalt. Kas see pilt tähendab, et pirn siiski "mäda" ja läks "köögijäätmetega" ühte?
Jutt sellest pirnist on vist siin ennegi olnud.


Manustatud failid Pisipilt (pisipildid)
   

Инвалид информационной воины на фронте Пярну-Хииу. 
Tsiteerides John McCaini: "Venemaa on peamiselt bensiinijaam, mis teeskleb riiki"," rääkis Basse.
Vasta
#29

Nagu näha, on minu pisikene vilkuva tulukese probleem paisunud kenaks üldharivaks aruteluks. Aga kellel saab selle vastu midagi olla?

Aga mitte sellest ei tahtnud ma rääkida... Minu poolt suur-suur tänu kõigile, kes kaasa mõtlesid ja abi pakkusid! Ühtlasi teatan, et kõik võivad need sotsialismiaegsed lambikesed enda ja naise rõõmuks kenasti alles jättaSmile Stseen on lahendatud LED küünaldega. Parim lahendus, seda enam, et osatäitja liigub nendega ringi ja vehkleb üsna aktiivselt, mis mingite juhtme otsas pirnide või pärisküünaldega kõne alla ei tuleks. Tulukesi on hästi näha, sest tol hetkel valitseb saalis pimedus. Valguspuldiga opereerimine on minu isiklikul vastutusel. Üks väike häda siiski on. Kuna kõik taidlejad, välja arvatud kitarrimängija, kannavad vajalikke aksessuaare kogu etenduse vältel taskus, siis mõnikord kipuvad LED küünlad ka taskus tahtest sõltumatult põlema minema. Aga see pole suur häda.

Minu kui asjaosalise moraalne kohustus on pühale üritusele ka reklaami teha: http://www.piletilevi.ee/est/piletid/tea...ium-33892/ Kel võimalik, võib täitsa kaema tulla. Teostusliku külje suhtes on kuulda olnud vaid positiivset tagasisidet. Küll aga on kurdetud, et ei saada pointile pihta. Ega jah - jalaga näkku ja tordiga p**sse laadapalaganiga tegemist ei ole. See koht, kui mina laulan, on muidugi piisavalt jube. Aga kuna tegemist on inimühiskonna paroodiaga, siis ongi mõeldud a la Savisaar laulab.

Nahkhiirendusega tegelemisel võivad ka kummalised kõrvalmõjud olla: http://www.youtube.com/watch?v=umR_DDm4W5A

Nii et minu poolt võib selle pirniteema kasvõi lukku panna.

Ehk keegi ei pahanda, kui lõpetuseks pirniteemalise anekdoodi puistan. On soe päikesepaisteline ilm. Kortermajas elav vanamutt võtab heaks minna maja ette pingi peale istuma, et oma vanu konte päikese käes soojendada. Kohale jõudes näeb, et naabrimutt juba istub ees ja hoiab suus... elektripirni. Tulija kukub istujaga pragama: "Kas sa lolliks oled läinud? Miks sa nii teed?" Teine mutike võtab pirni suust ja vastab: "Ise oled sa loll ja ajast maha jäänud. See on tänapäeval väga moodne asi, eriti noorte seas. Ma ise eile õhtul kuulsin, kuidas naabritüdruk ühele poisile trepikoja ütles: "Keera pirn välja, ma võtan suhu!""
Vasta




Kasutaja, kes vaatavad seda teemat: 1 külali(st)ne