Deeremehe omavalmistatud aiatraktori tööd ja tegemised
#1

Mõtlesin, et võiks ka oma aiatraktori töödest ja tegemistest siin teemas ühtteist pajatada. Püüan lisada pilte ja natuke juttu ka juurde. Alustuseks mõningaid pildid ja natuke juttu traktorist.

Aiatraktori tehnilised andmed
Jõuallikas: Sundõhkjahutusega kahetaktiline bensiinimootor T 200T
Mootori kubatuur: 199 cm3
Võimsus: 12hj
Kütusepaagi maht: 11l
Käigukast: 4 edasi, 4 tagasi

Raam on pärit motorollerilt Tuula, tulitsa. Veosild koos tema kinnitusega pärineb Muraveilt. Poolteljed pärinevad samuti Muraveilt. Jõuülekanne omavalmistatud, kasut. vana Jawa 350 tagumisi hammasrattaid. Rehvid koos ümbertehtud velgedega pärinevad Vaz tüüpi autolt.

[Pilt: SDC10012.jpg]

[Pilt: SDC10013.jpg]

[Pilt: SDC10051.jpg]

Mõningad värskemad pildid töödest. Hea abiline heinaveol.

[Pilt: SDC10065.jpg]
[Pilt: SDC10072.jpg]

Väga hästi saab hakkama kartuli vaheltharimisega:

[Pilt: SDC10047.jpg]

[Pilt: SDC10049.jpg]
Vasta
#2

Tasemel lahendus!

Tervitab Veteran.
Vasta
#3

Olen analoogset aparaati ühe tuntud vanatehnika taastaja kuuri all näinud. Kellest jutt ei maini, kes teda külastanud teab kellest jutt käib.
Hea lahendus on originaal süüte asndamine, traktori magneetoga. Originaal süütemängud kippusid ruttu nahka minema ja niiskust ei kannatanud.
Mis mul muud öelda, kui müts maha tegija ees.Wink


Vasta
#4

Tõepoolest müts maha! Jätsin mainimata, et traktori sünnikoht on Harjumaal Kehras. Meistrimeheks oli tol korral vanaisa onu. Oli vajadus väiketraktori vastu mõeldud tehtud saigi teoks.Tervis oli ka juba kehva ega ta palju ei saanud aiamaad harida. Seejärel sai traktori omanikuks vanaisa vend. Tema käes oli kasutuses mitu, mitu aastat. Mäetan olin ise veel umbes seitsme kaheksa aastane sai külas käidud ning ümber traktori uudistatud juba tol korral. Pole midagi parata päev päeva järel läks ka vanaisa vennal tervis kehvaks enam ei saanud tegeleda aiamaa harimisega sai selle traktori endale vanaisa. Mäetan, et käisime veel vanaisaga traktoril järel Volga GAZ 21Rga taga haagis mille peale sai kõik harimisriistad traktor,käru ära mahutatud.
Seejärel hakkas vanaisa traktoriga tegelema. Putitas siit seal kus oli vajadust. Sai kodus enamik töid lihtsamalt ära teha. Varstipärast sain ise ka raudhobust juhtida. Aasta võis siis olla 2007. Vanaisa tervis muutus ka kehvapoolseks päev päeva järel, siis tuli hakata ise.

Nüüd olen mina uus omanik ja püüan hoida traktorit töös. Mine tea ehk saavad sellega töötada tulevikus minu lapsed.
Vasta
#5

(24-06-2014, 19:16 PM)deeremees Kirjutas:  ...Nüüd olen mina uus omanik ja püüan hoida traktorit töös. ...
...kuni päev-päeva järel hakkab tervis viletsamaks minema ja siis võtavad lapselapsed töö üle ... Toungue
Vasta
#6

Motamees, aga nii see elu käibki ju.
Vasta
#7

Lapselapsed viivad emexisse ja saadu raha Selverisse.
Vasta
#8

Heinaveol.
[Pilt: SDC10036.jpg]
[Pilt: SDC10034.jpg]
[Pilt: SDC10044.jpg]
[Pilt: SDC10037.jpg]
Vasta
#9

Lisan mõned fotod:

Magneetosüüde. Hetke seisuga üks lollikindlamaid. On siiamaani aastaid vastu pidanud pole midagi hullu juhtunud (ptüi, ptüi, ptüi).
[Pilt: SDC10042.jpg]
Veosild
[Pilt: SDC10055.jpg]

Ülekanne
[Pilt: SDC10043.jpg]
Vasta
#10

Vahepeal on hulka aega möödas ja talv kätte jõudnud, siis sai ajaviiteks ajutine lumesahk valmis meistertatud. Õue lükkas igatahes puhtaks.
 [Pilt: DSCN9684.jpg]

[Pilt: DSCN9687.jpg]

[Pilt: DSCN9690.jpg]
Vasta
#11

Lumesahk on küll tase  Big Grin . Aga peamine, et lume ära lükkab.
Vasta
#12

Ajutised asjad kipuvad vägagi alalisteks saama Big Grin
Kui hoov väga suur ei ole võib kuskil viis aastat panna kasutuseaks, siis kerge remont ja kolm otsa...

Müün: keermetõrv, puidulakk, alumiiniumtorud.
Vasta
#13

Nagu iidne Tõstamaa vanasõna ütleb: Pole midagi püsivamat kui ajutine. Smile
Vasta
#14

Kas hobuse ohjadega juhtimine?

Инвалид информационной воины на фронте Пярну-Хииу. 
Tsiteerides John McCaini: "Venemaa on peamiselt bensiinijaam, mis teeskleb riiki"," rääkis Basse.
Vasta
#15

Juhtus see mis ei oleks pidanud juhtuma aga mul ei õnnestu enam tuula mootoril süüded paika saada. Tal traktorimagneetoga süüde. Vt. eelpool pilte magneetost. Magneeto viltu asendis. Kas tuleb märgi järgi paika panna ja kas kolb peab olema ü.s.s . Olen maadelnud juba kaks päeva tulemys ainult valusaks sikudatud käsi. Mootor ainult turtsub ja lööb tagasi.
Vasta
#16

Kas juhtus iseenesest või näppisid eelnevalt midagi? Mäletan midagi ähmaselt, et magneetodel kippus võll katki minema ja siis keeras ka süüte paigast ära.
Vasta
#17

Kas oled kontrollinud,et magneetol süüde on? Kontaktid ei või ära kulunud olla???


Vasta
#18

Mul ka aastaid põõsaall vedelemas üks Tuula konega motoplokk, millel ka väidetavalt (eelmise omaniku sõnul) süüde paigast ära.
Olen ka süüte paikasättimise knowhowst huvitatud Cool

Turbonegro
Vasta
#19

Piisab võikesest kopsust magneeto pihta,ja kogu mant p....s.ST rootor,staator andur.jne.nihkes,palju pole vaja,silm ei seleta,aga käima ei lähe Sad
Vasta
#20

Tere. 
 Kuidas sul lahendatud ühendus vändalt magneetole? Kunagi kõikidele "krossikatele" (125, 175, jawa, iz-ilised nii 1&2 pütti) sai peale arstitud magneeto. See oli jube lollikindel asi. Ainult 125  minsk lõi üsna tihti rootorist magnetribad välja. Vända otsa käis koonusesse treitud padrun kiilusoonega number oli vist 17 või 19 (12 kandiga). Ja magneeto otsa sääreka väike siduri hammakas otse hambaga ( D-algusaastad). Kolb üles 2,5-2 mm enne ü.s.s ja magneetol kohe kontakt kokku minemas. Magneeto alusele kinnitada nn ujuvate aukude keskele ja polnud juhust kus pill poleks käivitunud süüte probla tõttu. Enne magneeto paigaldamist kontrolli sädet, mina tegin seda näpp piibus Smile. Korras magneeto annab paugu ka üli aeglaselt võlli keerates. Siis ainult väheke näpistab. Kiirel visuaalsel vaatlusel näpuvahelt keerates, magneeto korpuse ja kõrgepinge juhtme vahel peaks olema säde 10 mm. Siis tasub paigaldada magneeto alles. Ilma kondekata või kehva kontaktiga on kollane säde, sellega pill ei käivitu ja turtsub. Säde magneetol tumelilla või sinine. Kriitiline koht on ka magneeto kõrgepinge ühendus, parim oleks joota juhe klemmile ning isoleerida. Aga see ei ole teostatav kõigi magneetode puhul. Ise paigaldasin omalajal süüdet kellaga aga naabripoisi iz-ile sain ka selle vahemiku supleri vardaga paika sätitud mullu kevadel. Siiani sõidab oma invaliidi bagiga. See oli veel 2 pütane ka. Eriti peen oleks pirni ja kellaga paika sättimine, aga siis magneetol kontaktidelt juhtmed maha korraks.

 PS magneetot maas proovides keera noolega märgitud suunal. Vene tehnika läheb 2-2,5 mm igaljuhul käima. 
Jõudu aretamisel!
Vasta




Kasutaja, kes vaatavad seda teemat: 1 külali(st)ne